Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı sorusu özellikle genç kızların merak ettiği konular arasında yer alıyor. Kızlık zarının hamileliği engelleyen bir bariyer olduğu düşünülebiliyor. Ancak bu bilgi doğru değildir. Kızlık zarı vajina girişini tamamen kapatan bir yapıya da sahip değildir. Her kadında farklı olmakla birlikte kızlık zarının ortasında bir delik bulunur ve bu delik vajinal sıvıların, adet dönemlerinde kanın dışarıya akmasını sağlar.

Kızlık zarı dokusunun yapısının bilinmesi, bekaret zarı bozulmadan hamile kalınır mı konusunun da çok daha iyi anlaşılmasını sağlar. Öncelikle kızlık zarını vajina girişinin yaklaşık olarak 1,5 cm içerisinde yer aldığını ve her ne kadar zar olarak adlandırılsa da aslında bir zar değil, kıvrımlı doku parçası olduğunu belirtelim. Kendiliğinden iyileşmeyen bir doku olduğundan cinsel ilişki ile birlikte yırtılan kızlık zarı yeniden bütünlüğünü sağlayamaz. Ancak dikiş atılması yolu ile cinsel ilişkide kızlık zarının kanaması sağlanabilir.

Sonuç olarak kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı sorusuna gayet net bir şekilde “evet” yanıtını verebiliriz. Türkiye’de ve dünya genelinde bakire olduğu halde hamile kalan çok sayıda kadın olduğunu bilmenizde fayda var. Bunun nedeni kızlık zarının gebeliği engelleyeceği şeklinde yanlış inanıştır. Bu yanlış inanış nedeniyle bakireyken hamile kaldığını öğrenen kadınlar büyük şaşkınlık yaşayabiliyor.

Nasıl ki adet dönemlerinde kan kızlık zarında bulunan bu küçük delikten geçebiliyorsa sperm hücreleri de bu delikten geçebilir ve rahme ulaşabilir. Bu nedenle bekaretzarı bozulmadan hamile kalınır mı konusunda bilgi sahibi olunması, istenmeyen gebelikleri önleme noktasında da önem taşıyor. Zira istenmeyen gebelik durumunda bebeğin tahliye edilmesi için kürtaj işleminin yapılması gerekecektir ve bu işlem de sadece fizyolojik değil psikolojik boyutları da olan cerrahi müdahalelerden biridir. Kadınlar için psikolojik açıdan zorlayıcı olabildiğini unutmamak gerekiyor.

En çok merak edilen konulardan biri olan zevk suyundan hamile kalınır mı konusunu okumak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Tıkla –> Zevk suyundan hamile kalma

Sürtünmeyle Yoluyla Hamile Kalınır Mı?

Aslında kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı sorusunun sorulmasının nedenleri arasında en yaygın olanı sürtünme ile cinsel bir deneyim yaşanması oluyor. Sürtünme ile de hamilelik oluşabilir. Peniste bulunan sperm hücrelerinin vajinaya temas etmesi gebelik ile sonuçlanabilir. Elbette gebelik oluşması için rahimde yumurtanın döllenme için ideal büyüklüğe erişmiş olması gerekiyor. Yani hamilelik için uygun koşulların mevcudiyeti durumunda hamilelik oluşur.

Bu nedenle kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı sorusuna hamile kalma olasılığının mevcut olması durumunda evet yanıtı verilebilir. Fakat sperm hücreleri rahimde 3 gün aktif bir şekilde kalabiliyor. Sürtünme ile cinsel deneyimin yaşanmasından sonraki 3 gün boyunca gebelik riskinin devam ettiğinin bilinmesi gerekiyor.

Bu yüzden adet döngüsüne dair bazı hesaplamalar yapmak ve hamile kalma olasılığının düşük görüldüğü günlerde sürtünme ile cinsel deneyim yaşanması da hamileliği önleme konusunda beyhude bir çabadan öteye gitmeyebilir. Dolayısıyla tarih hesaplamaları yapılsa da kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı sorusunun yanıtında bir değişiklik olmayacaktır.

Sürtünme yolu ile girilen ilişki de kızlık zarı zedelenir mi? en çok merak edilen konulardan bir diğerine de açıklık getirdik. Video lu makalemize aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Tıkla –> Kızlık zarı zedelenmesi

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamilelik Nasıl Olur?

Aslında kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı konusunun çok kompleks bir yapıya sahip olmadığını belirtmek gerekiyor. Sperm hücrelerinin kadınlardaki üreme hücreleri ile buluşması gebelik oluşması riskini doğurur. Vajina girişine spermin temas etmesi, sperm hücrelerinin rahme kısa sürede ulaşmasına neden olabilir. Sperm hücrelerinin aktif olduğunu ve rahim içerisinde ilerleyebileceğini bilmelisiniz.

Ayrıca erkeklerde boşalmadan hemen önce gelen sıvı da milyonlarca sperm hücresi barındırıyor olabilir. Bu nedenle penisin vajinadan boşalma öncesinde çıkarılması da hamilelik riskini ortadan kaldırmıyor. Ayrıca bekaret zarı bozulmadan hamile kalınır mı konusunda bir noktanın daha altını çizmek gerekiyor.

Kadın ve erkek cinsel organlarının temas süresi gebelik riskini artırıyor. Cinsel organların uzun süreli teması, daha fazla sayıda sperm hücresinin rahme ulaşması anlamına geliyor. Haliyle bekaret zarı bozulmadan hamile kalınır mı ya da hamilelik nasıl olabilir konularında sperm hücrelerinin aktif yapıya sahip olduğunun unutulmaması gerekir.

Ayrıca kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı konusunda endişeleri olanlar yani sperm hücrelerinin vajina girişine temas ettiği durumlarda ertesi gün hapı kullanılarak gebelik oluşumu engellenebilir. Lakin ertesi gün haplarının cinsel deneyimden en fazla 72 saat sonrasında alınması gerekiyor. Cinsel ilişkiden sonra ne kadar erken alınırsa hamileliği önleme olasılığı da o kadar yüksek olur. Bu nedenle olabildiğince cinsel ilişkinin yaşandığı gün içerisinde ertesi gün hapının içilmesinde fayda olacaktır.

Ertesi gün haplarının çok sık kullanılmasının önerilmediğini ve çeşitli sakıncalar doğurabileceğini de belirtelim. Bu haplar doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmamalıdır. Sadece çok gerektiği zamanlarda tercih edilmesi gereken ilaçlardır.

Eğer kızlık zarınızın yırtıldığını düşünüyorsanız, dikiminin nasıl yapıldığına dair makalemizi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Tıkla –> Kızlık zarı dikimi

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamileliğin Oluşabileceği Durumlar!

Eğer kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı konusunda daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz hangi durumlarda hamilelik riskinin ortaya çıktığına göz atabilirsiniz. Bu durumlara şu örnekleri verebiliriz:

 • Vajinal kayganlığın yeterli düzeyde olması
 • Vajina girişine boşalma
 • Esnek yapıda kızlık zarına sahip olmak
 • Kızlık zarının olmaması
 • Kalıntı kızlık zarı yapısına sahip olmak
 • Kızlık zarı deliğinin geniş olması
 • Penisin girişine uygun olmayan yapıda kızlık zarına sahip olmak

Yukarıda sıraladığımız durumlardan her biri bekaret zarı bozulmadan hamile kalınır mı sorusuna mahal verecek durumlardır. Her birinde gebelik ihtimali olur ve bu nedenle adet gecikmesi gibi gebelik belirtilerinin ortaya çıkması durumunda mutlaka gebelik testi yaptırılmalıdır.

Bu arada kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı konusunda bilinmesi gereken önemli bir faktör bulunuyor. O da kürtajın ülkemizde çeşitli yasal düzenlemeler çerçevesinde yapılabilen bir işlem olmasıdır. Gebeliğin 10. haftasından sonra kürtaj işlemi yasalar gereği yasaktır.

Gebelik belirtilerinin ortaya çıkması durumunda gecikmeden gebelik testinin yaptırılması, kürtajın yasal süresini kaçırmamak adına da çok büyük önem taşıyor. Hamileliğe ihtimal vermediğiniz için adet gecikmesini dikkate almadığınızda kürtaj süresini geçirebilirsiniz ve bu durumda bebeği dünyaya getirmeniz gerekir.

Ertesi gün hapı nedir? nasıl kullanılır? zararları varmıdır? hepsi ve daha fazlası için aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

Tıkla –> Ertesi gün hapı

Kıyafet Varken Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır Mı?

En az kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı konusu kadar merak edilen durumlardan biri de kıyafet varken gebelik oluşması riskidir. Kıyafet varken sürtünme yoluyla da hamilelik oluşması riski bulunuyor. Ancak cinsel organların temas etmesinde mevcut olan ihtimalden daha düşük bir ihtimal olduğunu belirtmek gerekiyor. Fakat yine de böyle bir durumda hamilelik için olasılık yok denemez. Sperm hücreleri kıyafetten vajinaya ulaşabilir ve vajina içerisinden de rahme ulaşma olasılığı elbette ki mevcuttur. Böyle bir yöntem ile hamilelik oluşmasını engellemek pek mümkün olmaz. Bunun yerine prezervatif kullanımı daha akılcı bir seçenektir.

Bu arada bekaret zarı bozulmadan hamile kalınır mı konusuna cinsel yolla bulaşan hastalıklar çerçevesinde de bakmak gerekiyor. Her ne kadar penis vajinaya girmemiş olsa da sürtünme gibi durumlar cinsel yolla bulaşan hastalık riskini ortadan kaldırmıyor. Kadın ve erkek cinsel organlarının temas etmesi hastalığın bulaşması için yeterli olabiliyor.

Bu riski ortadan kaldırmak için mutlaka kondom kullanılması gerekiyor. Tam bir cinsel birleşme yaşanmasa dahi cinsel yolla bulaşan hastalık riskinin hem kadın hem de erkekler tarafından mutlaka göz önünde bulundurulması gerekir.

Konu ile alakalı yabancı kaynaklar:
https://www.quora.com/Can-a-girl-get-pregnant-without-having-her-hymen-broken?redirected_qid=4663517#!n=12

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgilerden bizlere ulaşabilirsiniz.

Cep Tel: 0532 325 30 08
Asistan Tel: 0535 761 60 97
Mail: dr.ismetyildirim@hotmail.com

 1. 9 Nisan 2020

  Meraba sevgilimle kiyafetlerimiz warken sürtnduk ve bosaldi spermler onun ic camasirindan kotundan gecip benim kotum ve ic camasirimdan geçip vajina girisini bulabilirmi yaşanan iliskiden dort gun sonra adet kanamam oldu risk warmidir

  • 9 Nisan 2020

   Merhaba adet olduysan gebelik ihtimali yok demektir…

   • 27 Ocak 2021

    sevgilimle bugün seviştik ve karın kasık kismima boşaldı tam emin değilim ama vajinamin üstüne veya altına birazcık gelmiş olabilir hamile kalma dururum olur mu

    • 31 Ocak 2021

     Merhaba yumurtlama zamanına denk geldiyse gebelik riski var adetinizi takip edin.

 2. 11 Nisan 2020

  Erkek arkadaşımla sürtünmeyle ilişki yaşadık ilişkiden sonra adet gibi kanamam oldu kahverengi başlayıp kahverengi bitti 1-2 gün kırmızı renkte geldi ve normalden azdı adet bittiği gün 3 Nisanda test yaptım negatifti 7 Nisa’nda yine test yaptım o da negatifti karnımda ağrı var bulantım var göğüslerimde hissizlik var hamile olabilir miyim ?

  • 13 Nisan 2020

   Merhaba gebelik testi yaptırmışsınız negatif çıkmış sanırım şikayetleriniz psikolojik, Gebelik olduğunu sanmıyorum adetlerini iyi takip et…

 3. 8 Mayıs 2020

  Merhaban hocam nişanlımla dün sevişme sırasında penisi vajinama gördü fakat sadece sonra sadece bi peçete kanamam olmuştu onun öncesinde değildim peşim vardı kızlık zarım bozulmuş mudur

  • 9 Mayıs 2020

   Merhaba bozulmuş olma ihtimali var muayene olman gerekiyor.

 4. 30 Haziran 2020

  Hocam meraba ben erkek arkadaşımla sürtğnme yoluyla değil de matübasyon yaparak boladık ve boşaldıktan sonra hafif kanamam oldu adet gğnğm geldi 3 gğmdir geçiyor hamile kalma riskimi bu

  • 1 Temmuz 2020

   Merhaba sorunuzu tam olarak anlayamadım tekrar yazıp gönderirseniz cevap verebilirim.

 5. 5 Temmuz 2020

  Merhaba erkek arkadasımla sürtünürken anlık vajinamın içine girdi hemen kendini çekti ancak lavabo ya gittiğimde kanama oldu damla damla Bi peçeteyı doldur kızlıgım bozulmuş mudur?

  • 11 Temmuz 2020

   Merhaba bozulmuş olma olasılığı var muayene olman uygun olur.

 6. 6 Temmuz 2020

  Hocam benim sürtünmeli ilişkim oşdu üzerinden 15 hafta iki gün geçti 4 kez test yaptım idrarda negatifti 4 kes regl de oldum su an burın tıkanıklığım ve terlemem var belirtilerie baktık hamilelerde olabilirmiş böylr bir şey mümkünmü mide bulamtılarım da oldu başlarda bunlar piskilojik mi yoksa olası mı ve hamile isem dış görünüşte hisseder miyim

  • 11 Temmuz 2020

   Merhaba gebelik testi yaptırmışsınız gebelik yok şikayetlerim psikolojik olabilir. Kafaya bu kadar takıyorsanız benim önerim muayene olun.

 7. 17 Temmuz 2020

  Nişanlımla kızlık zarını bozmadan ilişki yaşadık boşalacağını anlayıp çekildi ama zevk suyundan hamile kalma olasılığı nedir bide adetim 8 gün gecikti.

  • 25 Temmuz 2020

   Merhaba adet geçmesi var ise test yapmanız uygun olur.

 8. 8 Ekim 2020

  İlişkiden sonra gününde adetim oldu ama baş ağrım çok oldu hamilemiyim acaba

  • 11 Kasım 2020

   Merhaba gebelik ile ilgili olduğunu sanmıyorum sanırım fazla strese girdin.

 9. 19 Kasım 2020

  hocam merhabalar penisin ucundaki çok az miktarda zevk suyundan hamile kalınma durumu var mıdır fakat içine girmedim sürtünme yoluyla sadece

  • 30 Kasım 2020

   Merhaba zevk suyunda bir miktar sperm bulunabilir ancak konsantrasyonu çok azdır dolayısıyla hamilelik çok küçük ihtimal, dışarıya sürtünmeyle yine şans çok az oluyor.

 10. 21 Ocak 2021

  Merhaba, cinsel organın üzerine boşalmakla haline kalınır mı , kız bakire ve vajina içine giriş hiç olmadı

  • 25 Ocak 2021

   Eğer yumurtlama dönemindeyse ihtimal az da olsa söz konusu olabilir evet.

 11. 18 Ekim 2021

  Hocam ben 3 yıldır evliyim ilişkiye giremiyorum korkma ve kasılma var çok üzülüyorum psikolojik olarak da kötü hissediyorum bir şeyi merak ediyorum kızlık zarı bozulmadan hamile kalınırmı acaba kalmak istersen nasıl olabilir

  • 22 Ekim 2021

   Merhaba kızlık Zarı bozulmadan da gebe kalabilirsin ancak ihtimal biraz zayıf. Genital bölgeye boşalma olduğu zaman spermler içeri girip döllenmeye sebep olabilir.

Yorum Yap

*

Your email address will not be published.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır

Bu web sitesinde yazılan bütün yazılar bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Hiç bir şekilde tanı veya tedavi yerine geçmemektedir.

SEO Hizmeti: Ömer Özkoca

Call Now ButtonBize Ulaşın