Adet döneminde (adetliyken) hamile kalınır mı sorusu kadın doğum konuları arasında en çok sorulan sorulardan biridir. Bu sorunun cevabı olarak net bir şekilde adet döneminde hamile kalınmaz ya da evet kalınır diyemeyiz. Eğer kadın düzenli bir şekilde adet görüyorsa yumurtlama zamanı ay ortasındadır.

Yani adetin başladığı günden itibaren ortalama 2 hafta sonradır. Adetin başladığı günü 1 inci gün kabul edersek 14 üncü ve 15 inci günlerde yumurtlama meydana gelir. Dolayısıyla bu günlerde girilen ilişkiden gebe kalma şansı korunma yok ise çok yüksektir. Ancak bazı durumlarda kadınlarda adet düzensizliği var ise yumurtlama zamanı belli olmayabilir. Nadiren yumurtlama kanama döneminede denk gelebilir ve gebelik ihtimali ortaya çıkabilir.

Genç çiftlerin en çok merak ettikleri bir diğer konu olan zevk suyundan hamile kalınır mı ile ilgili aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Tıkla –> Zevk suyu

Adetliyken hamile kalma riskine dikkat

Adet döneminde hamile kalma riskinin en yüksek olduğu dönem, bilindiği üzere kadının yumurtlama dönemidir. Adet döngüsünün genellikle 4. gününde kadının yumurtalarında yumurta hücresi gelişmeye başlar ve ortalama 10 günde gelişimini tamamlayarak 14-15 inci günlerde çatlar yani yumurtlama olur gebe kalmaya uygun hale gelir.

Cinsel ilişki ile vajinadan rahime doğru giriş yapan erkeğin sperm hücreleri yaklaşık 3 gün boyunca rahimin sıcak ortamında canlılığını koruma özelliğine sahiptir. Dolayısıyla sperm ile yumurta birbirini yakaladığı zaman gebelik durumu ortaya çıkar.Düzenli cinsel ilişkiye girildiği zaman, bu durumun hamilelik ile sonuçlanması ihtimali çok yüksektir.

Adet döneminde hamile kalınır mı sorusundan önce bilinmelidir ki kadın vücudu, her ay kendini yeniden yeni yumurtalarla üremeye hazırlamaktadır. Bu dönemde rahim iç duvarı kalınlaşır, hormonların seviyesi yükselir ve yumurtlama gerçekleşir. Kısaca rahimde olası bir gebelik için bebeğin gelişebileceği bir ortam hazırlanır.

Gebelik oluşmadığı zaman, rahim iç duvarındaki tabaka kanla birlikte vücuttan dışarı atılır. Yani adet kanaması meydana gelir. Adet kanamasının başlaması kadında yumurtlama döneminin bittiğini, bir sonraki yumurtlama dönemi için de bir süre beklenmesi gerektiğinin işaretidir. Ancak tüm bu teorik bilgilerin yanında, adet döneminde girilen korunmasız cinsel ilişkide eğer hormanel düzensizlik var ise gebelik riskinin de olduğu her zaman akılda tutulmalıdır.

İstenmeyen gebelik düşünceniz varsa aşağıdaki kürtaj fiyatları makalemize göz atabilirsiniz.

Tıkla –> Kürtaj fiyatları

Adet döneminde hangi şartlar olursa hamile kalınır?

Her kadının hormonal dengesi ve metabolizma özellikleri farklıdır çünkü herkesin yapısı farklıdır. Bu nedenle yumurtlama dönemlerinde de her kadında belli farklılıklar meydana gelebilir. Vücutta salgılanan hormon seviye değişiklikleri, adet döneminde düzensizliklere yol açabilir.

Adet döneminde hamile kalınır mı sorusunun ilk önemli şartı kadında ciddi derecede hormanel düzensizliğe bağlı yumurtlama zamanının değişmiş olmasıdır. Normal şartlar altında olarak 72 saate kadar canlı kalabilen erkek spermleri, bazı kadınların vajinalarında ya da rahim içi bölgelerinde ortam şartlarının uygun olmasından dolayı, uzun süre canlı kalabilmekte ve aynı zamanda işlevlerini de koruyabilmektedir.

Bunun dışında bazı kadınlarda, adet kanaması bitse de leke gelme durumu bir süre daha devam edebilir. İşte bu lekelenmenin olduğu dönem de yumurtlama zamanına yakın ise gebe kalma şansı yine mevcuttur, çünkü normal adet kanaması bitmiş sadece leke kalmıştır.

Önerdiğimiz bir diğer makalemiz:

Tıkla –> Kadınlarda mastürbasyon

Adet döneminde hamilelikten korunarak cinsel ilişki yaşanabilir mi?

Genel olarak Adet döneminde cinsel ilişki önerilmez. Rahim ağzının açık olması nedeniyle ilişki sonrasında vajinada bulunan mikroplar rahim içine kolaylıkla geçebilir ve enfeksiyona yol açabilir. Ancak ilişkiye girilmesi gerekiyorsa vede bir hormonel düzensizlik mevcut ise özellikle gebelikten korunmak amacıyla bu dönemde erkeğin prezervatif kullanması uygun olur.

Adet döneminde hamile kalma riskinin bulunduğunu anlattık. Bu nedenle prezervatif kullanımı ile yani korunarak, herhangi bir sorun olmadan cinsel ilişkiye girilebilir. Bu dönem kadınlarda çok hassas bir dönemdir ve kendilerini de çok iyi ve temiz hissetmezler. Kadının genital organından kanama geldiği için ve karın, kasık ve bel ağrıları yüzünden bu dönemde cinsel ilişki pek tercih etmezler. Eğer hem kadın hem erkek istiyor ve bu saydığımız konuları sorun etmiyorsa, prezervatifle korunarak ilişkiye girilmesinde bir sakınca yoktur.

Kızlık zarı dikimi ile ilgili merak ettikleriniz için sizler için hazırladığımız diğer makalemize aşağıdan göz atabilirsiniz.

Tıkla –> Kızlık zarı dikimi

Adetliyken hamilelikten korunmadan girilen cinsel ilişkinin riskleri var mıdır?

Eğer hormanel düzensizlik var ise Adetliyken hamile kalma riski bulunmaktadır. Ancak düzenli adet görüyorsa yumurtlama zamanı ay ortası olduğu için adet zamanı genellikle gebelik ihtimali yoktur. Bu nedenle korunmasız girilen her cinsel ilişkide olduğu gibi, düşük oran söz konusu olsa da adet döneminde girilen cinsel ilişki gebelik riski taşımaktadır. Başka bir risk de, adet dönemi dışındaki normal dönemlerde kadının vajinasın da doğal şekilde üretilen koruyucu laktik asitin üretimi adet döneminde durmaktadır.

Bu nedenle vajina ve rahim, zararlı pek çok mikro organizmaya, bakteriye karşı çok savunmasız kalır. Bunun dışında adet döneminde kanı vücuttan atabilmek için rahim ağzı, diğer dönemlere göre çok daha açık olur. İşte tüm bu nedenlerden dolayı hem kadın hem erkek için olası hastalık riskleri çok daha fazladır.

Tüm bu şartlar ve detaylar göz önünde bulundurulduğunda, adet döneminde cinsel ilişkiye girilmesi çiftlerin kendi özel isteklerine bırakılır. Tıbbi açıdan kesinlikle olumsuz bir durum bulunmaz ancak sıraladığımız risklerin de olasılıkları mevcuttur. Ancak girilecek ilişki sırasında kendileri açısından en güvenli korunma yönteminin kullanılması yine kendi sağlıkları açısından büyük önem taşır.

Rahim ağzında yara neden olur? ilerde kansere dönüşür mü? nelere dikkat etmek gerekir? detaylı bilgi için aşağıdaki makalemize de göz atabilirsiniz.

Rahim ağzında yara

Adetten hemen sonra hamile kalınır mı

Konu ile alakalı videomuzu izleyebilirsiniz…

Konu ile alakalı yabancı kaynaklar:
https://flo.health/menstrual-cycle/health/period/chances-to-conceive-during-menstruation

 1. 2 Haziran 2019

  Hamilelik belirtileri var. Bugün adet oldum. BU ikidir oluyo. Sizce hamile miyim ? Cvp lütfen

  • 10 Haziran 2019

   Merhaba adet gecik meniz var ise veya gecikme yoksa yine de gebelik testi yaptırabilirsiniz, Gebelik yok ise bu tarz gecikmeler oluyor ise muayene olmanız gerekir, Geçmiş olsun.

   • 10 Nisan 2020

    Sevgilimle ilişkiye girdik ertesi gun hapı kullandım ve 1.5 ay sonra regl oldum . Ertesi gun hapı kullandıgım icin adetim 7 gun az az ve kahverengi geldi . Hamile olmamıstım .Adetin son gunlerinde ilişkiye girdim ve adet baslangıcından 21 gun sonra adet oldum ve o da 7 gun kahverengi ve leke gibi geldi . Hamile miyimdir? Normalde 31 gunde adet oluyordum fakat ertesi gun hapı duzenimi bozmus olabilir.

    • 10 Nisan 2020

     Merhaba gebelik olduğunu sanmıyorum yine de bir kanda gebelik testi yaptırmak veya ultrason baktırmak faydalı olur…

  • 20 Ekim 2019

   Merhabalar ekimin 10unda adet gördüm 17 ekimde adetim tamamiyle bitti. Eşimle 18 ve 19 ekimde ilişkiye girdik 20 ekim günü sağ kasik bolgemde bi agri oluştu kasildi, ve akıntım var çok fazla tabiki de şuanda kesinlesmez ama merak ediyorum yumurtlama gunlerini takip ediyorum duzensiz bir adet donemim var arada sırada oyle oluyor, tekrardan 21 ekim 23 ekim 25 ekim 27 ekim aralarinda iliskiye girmeyi düşünüyoruz acaba bu sekilde ilerlesek 1 gun arayla çocuğumuz olur mu?

   • 9 Kasım 2019

    Merhaba âdetin başladığı günden itibaren yumurtlama genelde 14. günde meydana geliyor bu günlerde ilişkiye girmek gebelik açısından daha faydalı olur…

 2. 9 Temmuz 2019

  Benim bekarlıgımdanbu yana adetdüzensizliğivar önceden 4 5 gün sürüpçokgelirdisonradan 2 3 günsürmeyebaşladıneden oluyoacaba napcam gerekbununiçin

  • 12 Temmuz 2019

   Merhaba,
   Yaş ilerledikçe adet miktarınızda azalmalar olabilir. Hormonel bir bozukluk açısından muayene olmanızda fayda var. Geçmiş olsun.

   • 1 Kasım 2019

    Hocam merhaba adetime 9 gün kala ilişki oldu içeri boşalma olmadı görünürde ama yinede kactimi acaba bir iki damla diye supelerim var bir hafta aradan sonra tekrar korunmalı ilişki olurken ilişki sirasinda adetim oldu 2 gün önce olmuş oldum normalde 3 veya 4 gün sürüyor adetm aynı şekilde sürdü lekelenme tarzi değil günlük ped dolacak şekilde yeni adet tarihime 15 gün var sizce hamile kalma olasiligim varmıdır tedirginim

    • 28 Kasım 2019

     Merhaba gebelikle ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum ancak yine de uyanık olmakta fayda var adetinizi bekleyin…

   • 18 Aralık 2019

    Hocam merhaba adetim 6 gün gecikti test yaptırdım fakat negatif bu gecikme süresinde eşimle korunmadan ilişkiye girdik bebek olma şansı var mıdır?

    • 6 Ocak 2020

     Merhaba normalde gebe olma ihtimalin yok ancak düzensiz yumurtlaman var ise dikkat etmen gerekir adet gecikmesi durumunda birkaç gün sonra tekrar test yaptır…

 3. 3 Ağustos 2019

  Merhaba ben suan hastayim ve cocuk istiyorum hastaligim bittik sonra yapsak hamilr kalma ihtimalim var mi ?

  • 4 Ağustos 2019

   Merhaba âdetten hemen sonra ki ilişkiden gebe kalınmaz ayın ortasında ilişki olursa gebe kalır yani yumurtlama zamanı…

 4. 29 Ağustos 2019

  regl dönemimin sonlarına doğru ilişkiye girdim fakat partneri içime boşalmadı gebelik riski var mı

  • 2 Eylül 2019

   Merhaba düzenli adet görüyorsanız yumurtlama zamanı olmadığı için gebe kalmazsınız…

   • 14 Ekim 2019

    Merhaba, ben en son 13 eylülde adet olmuştum Ve 13 ekim partnerimle sürtünme yolu ilişki yaşadık ama boşalmayı bacak kısmımın oraya yaptı hamile olma ihtimalim var mı ?

    • 15 Ekim 2019

     Merhabalar,
     Vajina üzerine bir boşalma olmadıysa gebelik ihtimali olmaz. Vajina üzerine boşalmada bile bu ihtimal düşüktür.

    • 16 Ekim 2019

     Merhaba hamile kaldınız mı

    • 28 Ekim 2019

     Merhaba düzenli adet görüyorum ve adetimin 4.gününde sürtünme yoluyla ilişkiye girdim göbeğimin alt kısmına boşalma oldu vajinama gelip gelmediğinden emin değilim aynı zamanda bakireyim ve 48 saat sonra ella kullandım hamile kalma olasılığım var mıdır ?

     • 22 Kasım 2019

      Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için gebe kalma şansın yok denecek kadar az, ilaç da kullanmışsın, sorun olacağını sanmıyorum…

   • 25 Haziran 2020

    Adetimin birinci gününde eşim 2 kere içime boşaldı hamile kalır mıyım

    • 27 Haziran 2020

     Adet zamanı yumurtlama olmadığı için hamile kalmazsınız.

 5. 5 Eylül 2019

  Merhaba doktor bey, – ve + kan gruplarinin olusturdugu gebelik tahliyesi yaşadım fakat tahliye sonrası kan uyusmazligi aşısı olmadım. 2. Gebeligim saglikli olmasi durumunda neler yapabilirim acil tavsiyeleriniz nedir?

  • 5 Eylül 2019

   Merhaba ikinci Bebek’te hiçbir şey yapmaya gerek yok yakın takip etmek gerekiyor sadece kan uyuşmazlığı ilgili emareler ultrasonografide görülebiliyor. Her zaman problem olacak diye bir durum yok…

  • 12 Eylül 2019

   Merhaba adet döneminin son günü ilişki yaşadım prazarvetif içime kaçtı şu an ilişki gunumden 8 gün geçti acaba kaç gün sonra hamile kalıp kalmadigim belli olur

   • 12 Eylül 2019

    Merhaba adetinizi bekleseniz iyi olur ama çok merak ediyorsanız ilişkiden 12 gün sonra kanda gebelik testi yaptırabilirsiniz.

    • 10 Ekim 2019

     Merhabalar. Geçtiğimiz pazar günü adet başlangıcım vardı ağrım yoktu. Henüz tam adet olmadan eşimle o gün ilişkiye girdik. Ondan sonra adetim devam etti fakat bugün yani 3.günde kesildi. Hamile kalma olasılığım varmıdır ?

     • 13 Ekim 2019

      Merhaba düzenli adet oluyorsanız yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik olmaz bazen ilişki sonrası kanama kesilebiliyor…

  • 26 Eylül 2019

   Merhabalar adetim normalde 7 gün sürüyor. Adetimin 5.gününde eşimle ilişkiye girdik icime boşaldı hamile kalma olasılığım var mı cevaplarsanız sevinirim

   • 30 Eylül 2019

    Merhaba adetlerin düzenli ise adet zamanı yumurtlama olmadığı için gebelik olmaz…

    • 28 Ekim 2019

     Merhaba bundan iki ay öncesine kadar adet düzenim normaldi eşim kendisi korunuyor şuanda iki aydır ayda iki kez adet oluyorum mide bulantım , baş ağrısı ve baş dönmelerim var.

     • 22 Kasım 2019

      Merhaba gebelik durumu söz konusu olabilir veya başka bir jinekolojik problem olabilir muayene olmanız gerekiyor…

 6. 11 Eylül 2019

  Merhabalar doktor ben benim adet günüm her 31 günden 2.5 aydir eşimle korumasiz ilişkideyiz bu ay hamile kalma ihtimalim ne kadar ve hangi günler yumurtalama günüm olabilir

  • 11 Eylül 2019

   Merhaba gebe kalma ihtimalin %20 ama bir sene sonunda ihtimal %80 oluyor âdetin başladığı günden itibaren 17. ve 18.gün akşamları ilişkiye gir…

   • 6 Aralık 2019

    Merhabalar hocam düzenli olarak adet görüyorum bakireyim ilk defa sevgilim sürtünme yoluyla yakınlık yaşadık içime boşalma olmadı ama genital bölgemin üzerine gelmiş olabilir herşey normal ama sadece iştahsızlık var ama tedirginlik hissediyorum yinede cevaplarsanız sevinirim tşk ederim

    • 11 Aralık 2019

     Merhaba problem olduğunu sanmıyorum ancak adetini bekleyeceksin gecikme olursa test yaptırman gerekir bazen dışarı boşalma durumunda da gebelik olabiliyor…

     • 27 Temmuz 2020

      Hocam merhaba
      Yumurtlama dönemime denk gelen bi ilişki yaşadım içime boşalma olmadı ancak ertesi gün hapı kullandım, 2 hafta sonra reglim düzgün geldi yine de çekiniyorum hamile kalma olasılığım var mı

     • 5 Ağustos 2020

      Merhaba gebelik ile ilgili bir durum olacağını sanmıyorum gerekli tedbirleri almışsınız.

 7. 12 Eylül 2019

  Merhaba adetimin 3 günü beraberlik yaşadım ve hamile kalma olasılığım olabilir mi?

  • 12 Eylül 2019

   Merhaba adetleriniz düzenli oluyorsa gebe kalmazsınız…

   • 10 Ekim 2019

    merhabalar, eşimin adeti ortalama 1 hafta sürüyor ve adetinin bittiği günden hemen sonra ki gün ilişkiye girdik ve bir kaç damla kaçırmış olabiliriz gebelik ihtimali var mı

    • 13 Ekim 2019

     Merhaba düzenli adet görüyorsa yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik olmaz ancak sıkıntı stres hava değişimi kilo alıp verme durumlarında yumurtlama bazen erken olabilir dolayısıyla adetinizi bekleyin gecikme olursa test yapın…

     • 13 Ekim 2019

      Hocam merhabalar sevgilimle adetinin bitmesine 2 gün kala ilişkiye girdik ve iki defa içine bosaldım sonra sevgilimle ayrıldık aradan iki ay gecti kendisiyle görüsmüyorum sizce hamile kalmıs olabilirmi

     • 15 Ekim 2019

      Merhabalar,
      Düzenli adet görüyorsa adet döneminde gebelik oluşmaz. Lakin adetleri düzensiz ise ihtimal söz konusu olabilir düşükte olsa..

     • 12 Mayıs 2020

      14-15 Mart da gerçekleşen, geri çekme yönteminin kullanıldığı, beklenen adetlerinde 17 Mart – 12 Nisan tarihlerinde gerçekleşti. Son adet ise 10 Mayıs da 2 gün sürdü. 26 günde bir ortalama regl sürecim. Hamilelik var mıdır?

     • 14 Mayıs 2020

      Merhaba yumurtlama zamanı ilişkiye girmemişsin geri çekilme yöntemini kullanmışsınız ve de iki kere adet olmuşsunuz gebelik tabii ki yok ancak çok merak ediyorsan kanda gebelik testi yaptırabilirsiniz.

    • 30 Ekim 2019

     Merhaba ben 5 aydir iliskiye aksamlari giriyorum fakat hamile kalamiyorum addetim duzenli geliyo neden cevaplarmisiniz lutven hamile kalmak icin napabilirim

     • 25 Kasım 2019

      Merhabalar,
      Yumurtlama dönemlerinizi takip etmelisiniz, yumurtlama döneminde girilen ilişkilerden gebelik ihtimali yüksektir. Tabi burada yaşınızın ve sağlık durumunuzun da etkisi vardır.

 8. 12 Eylül 2019

  Merhaba doktor bey adet konusunda duzenliydim taki sevgilimle tanisana kadar adet donemindede iliskiye giriyoruz karsilikli istekle ama hic icime bosalmadi acikcasi ikimizde sanirim cocuk istiyoruz ve suan adetim 3uncu gunu icime bosalda hamile kalirmiyim

  • 12 Eylül 2019

   Merhaba yumurtlama zamanı kadınlar gebe kalır, adetliyken yumurtlama olmaz ayın ortasında ilişkiye girersen gebe kalabilirsin…

 9. 13 Eylül 2019

  Merhaba. Eşim iş seyahatindeydi. 1 ay görüşemedik. Geldiğinde adet dönemimin 3.günündeydim. İçime boşaldı. 16 gün oldu. Sabahları uyanınca mide bulantılarım oluyor. Gün içerisinde de oluyor. Gebelik testi ile belli olur mu acaba.

  • 13 Eylül 2019

   Merhaba normal düzende âdetin ise herhangi bir problem olmaz genellikle ayın ortasında kadınlarda yumurtlama olur adet zamanı ilişkide gebelik olmaz…

 10. 13 Eylül 2019

  Merhaba hocam düzenli şekilde adet görüyorum ağustos 10 da adetim bittiği gün eşimle birlikte olduk iki gün korunmadık malasef onüç gün sonra iki üç lekelenme oldu ve daha adet olmadım bu ay hamile olabilirmiyim lütfen cvp verirseniz çok sevinirim

  • 13 Eylül 2019

   Merhaba adetinizi bekleyin gecikme olursa test yapın büyük ihtimalle gebelik olmaz…

 11. 13 Eylül 2019

  Slm hocam biz yeni evlendik çarşamba günü akşam adetli oldum ne zaman hamile kalırnı

  • 14 Eylül 2019

   Merhaba genellikle âdetin başladığı günden itibaren iki hafta sonra yumurtlama olur o günlerde ilişkiye girersen gebe kalma şansını artar…

  • 20 Eylül 2019

   Sevgilimle bugün cinsel ilişkiye girdik ama ilk defa ilişki esnasında içime ilk kez boşalma oldu. Diana 35 kullanıyorum picos tedavisi için 6 yıl doğum kontrol hapı kullandım 1.5 yıl ara verdim sonra 3 aydırda devam ediyorum bugün tablette bulunan on sekizinci hapı içeceğim geçen ay 31 ağustosta regl oldum. Aynı zaman da glifor 1000 mg ve levetron 100 mg kullanıyorum. İçe boşalma olduktan sonra hemen yıkadım ama hamile kalma durumum olur mu

   • 26 Eylül 2019

    Merhaba, büyük olasılıkla gebelik olmaz ancak Diane 35 doğum kontrol hapı değildir. Adetlerinizi iyi takip edin normal bir adet olursanız sorun yok demektir.

    • 11 Haziran 2023

     Merhaba adetimin 4. günü korunmasız ilişkiye girdim. İçeriye boşalma olup olmadığını bilmiyoruz tam olarak. Hamile olma ihtimalim var mıdır?

     • 22 Haziran 2023

      Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik olasılığı yok.

   • 5 Ekim 2019

    Merhabalar düzenli regli oluyorum sadece 1 gün ya geç geliyor ya erken reglime 6 gün kala ilişkiye girdik eşim boşaldı sizce hamile kalma riskim var mıdır

    • 6 Ekim 2019

     Merhaba yumurtlama zamanınız değil ancak sıkıntı strese bağlı bazen yumurtlama gecikebiliyor büyük bir olasılıkla herhangi bir risk olmaz, adetinizi takip edin gecikme olursa test yapmak gerekir…

     • 16 Kasım 2019

      Merhaba doktor bey. Adet dönemim kasım ayının 10 da başladı adetin son günü kocamla ilişkiye
      girdik gebe kalma durumu ola bilirmi?

     • 30 Kasım 2019

      Merhabalar,
      Düzenli adet gören kadınlarda adet döneminde gebelik söz konusu olamaz.

   • 29 Ekim 2019

    merhaba sevgilimle birşey yaşadık gibi 19 unda ve ben 29 unda adet olmam gerekirken 28 inde oldum hamilelik olur mu boşalma olmadı sıvı falan ama

    • 24 Kasım 2019

     Merhaba normal âdetini olduysan gebelikle ilgili bir durum söz konusu değil…

     • 16 Ocak 2020

      Hocam merhaba nişanlımla sürtünme yoluyla biseyler yasadık bnde çıtçıtlı atlet kilot ve ped vardı adetimin som günleri kahverengimsi kanamam geliyordu nişanlım boşaldı menisi bacak arama değdi ve hemen yıkadım ve ertesi hapı içtim sizce gebelik olurmu ve bakireyim

     • 17 Ocak 2020

      Merhaba gerekli tedbirleri almışsınız problem olacağını sanmıyorum…

     • 30 Temmuz 2020

      Hocam merhabalar, ben eşimle adetimin son günü çok az kanamam varken korunmasız ilişkiye girdik Ve içime boşaldı. İlişkimizden 3 gün sonra kahverengi bir akıntı geldi. Kasık ağrılarım baş ağrılarım halsizlik ilişkimden10.güne kadar oldu. Bugün 11.günümdeyim kasıklarımın ağrısı yok ara ara kramp oluyor çok nadir. Göğüslerimde bir şişme var karnımın alt kısmında aynı zamanda sanki için sıvı doluymuş gibi. Regl im düzenli olduğunu söyliyemem 1 hafta 10 gün oynuyor sizce hamilemiyim ve ne zamn kan testi yaptırmalıyım adetime daha çok var Teşekkür ederim

     • 5 Ağustos 2020

      Merhaba normalde anlattığın duruma göre gebe olmaman gerekiyor ancak bir problem var jinekolojik muayene ve ultrason uygun olur.

  • 4 Haziran 2020

   Hocam merhaba eşimle adetimin 3.günü ilişki yaşadık içeri boşalma gerçekleşti. Normalde doğum kontrol hapı kullanmıyorum düzenli adet döngüm var. lakin ilişkiden 1 saat sonra yasmin kullandım 2 tane art arda. İlaca devam etmeli miyim her gün kullanarak? Hamile kalma riskim var mıdır? teşekkürler şimdiden.

   • 5 Haziran 2020

    Merhaba düzenli adet görüyorsan yumurtlama zamanı olmadığı için gebe kalmazsın yasmin almana gerek yoktu.

 12. 14 Eylül 2019

  Doktor bey normalde dogum kontrol hapı kullanıyorum 21 gun kullandım. Ve 7 gunluk aradayım. Ara verdıgimın 4 günü
  sabah eşimle birlikte olduk. İçime boşaldı. O gunun Aksamnda adet kanamam geldı. Hamile kalma ihtimalim var mı? Ertesi gün hapı kullanmalı mıyım?

  • 14 Eylül 2019

   Merhaba hiçbir şey yapmamıza gerek yok adet zamanı yumurtlama olmaz gebe kalman ihtimal dışı…

 13. 14 Eylül 2019

  Merabalar eşim adetimin üçüncü günü icime boşaldı hamile kalır mıyım bebek sahibi olmak istiyorum ne yapmalıyım

  • 14 Eylül 2019

   Merhaba normal adet görürken yumurtlama olmaz dolayısıyla gebe kalınmaz adetlerin düzenli ise kanama varken gebelik olmaz…

 14. 14 Eylül 2019

  Peki çocuk sahibi olmak istiyorum em yüksek gebelik ne zaman olur acaba

 15. 14 Eylül 2019

  Merhaba hocam eşim adetimden 2 gün önce içime boşaldı ben 2 gün sonra hasta oldum ama şuan sık idrara çıkma ve kasık ağrım var sizce hamile olma ihtimalim var mı

  • 15 Eylül 2019

   Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik olmaz zaten adet görüyorsun normal adet olduysan sorun yok, İdrara çıkma ve kasık ağrısı idrar yolu enfeksiyonu ile ilgili olabilir adet sonrası devam ederse idrar testi yaptırman gerekir…

   • 16 Eylül 2019

    Merabalar hocam ben adetliyken eşim icime boşaldı ve ertesi gün kanım kesildi daha 4uncu gundeydim sizce kötü bir durum var mıdır

    • 5 Ekim 2019

     Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik olmaz…

 16. 15 Eylül 2019

  Merabalar hocam ben adetliyken eşim icime boşaldı ve ertesi gün kanım kesildi daha 4uncu gundeydim kahveremgi oldu ve kesildi neden acaba kötü bir durum yoktur değil mi

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba kötü bir durum yok tamamen normal…

 17. 15 Eylül 2019

  Adetimin ilk gününde eşimle ilişkiye girdik. İçime boşaldı. Hamile kalma riskim var mı?

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba adet zamanı yumurtlama olmadığı için gebe kalmazsın…

 18. 15 Eylül 2019

  Hocam bakireyim adetimin 3 gunu ustume bosaldi gebe olma sansi varmi

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba azda olsa gebe kalma ihtimaliniz var…

 19. 15 Eylül 2019

  Hocam adetimin 3 gunu ustume bosali gebe olma ihtimali varmi

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba normal adetin ise yumurtlama zamanı olmadığı için gebe kalmazsın…

 20. 16 Eylül 2019

  Hocam bakireyim adetimin 3 gunu ustume bosaldi hamile olma ihtimali varmi acaba

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba normal adet zamanı ise gebelik olmaz…

   • 30 Aralık 2019

    İyi günler ben sevgilimle ilişkiye girdim kanama oldu ve kanama olduktan sonra ertesi gün hapı kullandı ve ilişkiden 8 gün sonra adet kanaması tam gününde yaşadı hamile kalma durumu varmı

    • 6 Ocak 2020

     Merhaba gebelik ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum…

 21. 17 Eylül 2019

  Hocam adetin son günü ilişkiye girip hamile kalınırmı bende şu anda omuzlarimda kaslarimda ağrık var ve çok yemek yeme isteği kokulardan etkilenmek var

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba âdetinde gecikme olursa test yapacaksın tabii ki…

 22. 17 Eylül 2019

  merhaba adet döneminin 2 ve ya 3.günü ilişkiye girdik ve prezervatif yırtıldığı için vajinanın üstüne belki de azıcık içine boşaldı 2 saat geçmeden ertes72 ertesi gün hapı aldım sizce hamile kalır mıyım

  • 1 Ekim 2019

   Merhaba adet döneminde yumurtlama olmadığı için gebe kalmazsın ekstra bir ilaç kullanmana da gerek yoktu…

 23. 17 Eylül 2019

  Hocam adetin son günü hamile kalanlar varmı? Benim adetim düzensiz adetin son günü ilişkide oldum eşimle 2 hafta geçti çok fazla başım dönmeye başladi sik idrara çikiyorum kas ağrisi var kokularada daha hasas olmaya başladim bi de yemek yeme isteği çok artti hocam

  • 28 Kasım 2019

   Merhaba
   4 aylık evliyim iki aydır hamilelik belirtilerim var baş dönmesi, miğde bulantısı (özellikle uyanınca) , karnımda garip değişimler var , fakat 2 ay düzenli regli oldum bu ay 3 gün erken oldum ve açık renkteydi fakat biraz yoğundu , normalde 4 gün sürer 5. Gün bitmek üzere ve Hale’n açık renkte regli oluyorum yoğun değil , hamile olabilir miyim ?

   • 10 Aralık 2019

    Merhaba bazen gebelik olabiliyor üzerine adet görme durumları söz konusu olabiliyor dolayısıyla muayene olmak veya test yaptırmak uygun olur…

   • 21 Şubat 2020

    Hocam merhaba adetimin son günlerinde eşimle ilişkiye girdik ama adetim hala geliyordu az az beraberliğimiz sırasında içime boşalmış olabilir emin değiliz adetim ayın 10-15 araları civarlarında adet olmuştum yani ve ilişkiden 4 veya 5 gün sonra ella kullandım reglim gecikti biraz ama şuan regliyim ama hamile olma olasınlığından korkuyorum internette biraz araştırmıştım hamileyken kanamalar olabiliyormuş herhalde yerleşme kanaması gibi kanamalar ama hamile olduğumu hissediyorum sanki ağzımda değişik bir tat var sürekli iştahım hiç yok bu aralar midem bulandı ve kusmalarım oldu (mide rahatsızlığımda vardı) ondan da olabilir belki bilmiyorum ama karnımda sanki kalp atışı hissediyorum göğüs uçlarım çok şişti süt geliyor Ve vajinamda daralma meydana geldi evde kendim test yapmıştım negatif çıkmıştı ve özel bir klinikte de kan testi yaptım orası ne kadar doğru söylüyor bilmiyorum ama iki kliniğe gittim biri 4 -5 haftalık hamilesin dedi başka bir yere gittim işteorda da değilsin gösükmüyor dedi kan testi yaptı işte orda da yok dedi ne yapmam gerekiyor hamile miyimdir? Kimseye güvenemiyorum şuan.

    • 4 Mart 2020

     Merhaba anlattıklarına göre gebelik yok ancak kafanda olayı öyle kurgulamışsın ki psikolojik olarak kendini inandırmış sın kanda gebelik testi gebelik yok dediyse sorun yok. Bu tür sıkıntılar yaşamak istemiyorsan spiral taktır Veya doğum kontrol hapı kullan…

  • 8 Mart 2020

   Mrb. Ben sevgilimle Adetimin ilk gününde sevgilimle yakinlastik. Yani spermi bacak arama girdi arkadan ama bir iki damla suyu arkama döküldü o arada kendimi sıkıyordum spermi bacak aramadan başka bir yere değmiyordu ama. Snra kalkip peçeteyle kendimi temizledim. Snra 10 dk fln gidip yikandim. O gece adet sancılarım başladı snra ertesi gün Adetimin 2 gunuydu gene kan goruyordum ama Adetimin 3 gunu kan gormedim 4 çü gun yeni lekeler gordum kahverenginde ve bugun Adetimin 5 gundur lekeler goruyorum sizce birsey var mıdır? Çok korkuyorum psikolojimi bozdum. Yardimci olun lutfen birde bunlar olduktan 2 gun snra mide bulantısı oldu adetten mi yoksa bir gıda zehirlenmeside oldu bana bu esnada ama beliydi zehirlenmiştim cunku yediğim bir yemek dokunmustu halada o zehirlenme var içimde Ama diyorum bu baska bsy olmasın mi yardimci olun lutfen. Allah rıza icin.

   • 11 Mart 2020

    Merhaba uzun uzun yazmışsın ama herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum adet zamanı yumurtlama olmadığı için gebelikle ilgili bir problem olmaz…

    • 20 Mart 2020

     Hocam cok sagolun yardimci olduğunuz için. Ztn doktora gidip muane oldum karnımın icine baktı hicbirsey olmadigini gorduk birsey yok dedi bir zaat bende kameradan goruyordum. Sadece karnimin altı enfeksyon kapmis dedi. Ama bugün sevgilimle o yakinlaşmamizin arasından 17 gun gecmis bu sabah kalktim cok halsizim ama geceleri uyumuyrm ondan da olabilir. Bir sitede gormustum iliskiden 14 gun snr hamile kaliniyormus dogrumu ben muaneye gittigim gun sevgilimle yakinlaşmamizdan sonraki 7 ci gündü ve doktor bakınca bisey yok demisti bana doğum kulanma habi vermişti adet duzensizligim icin yardimci olur musunuz acaba 14 gun snr mi hamile olunuyor ama biz bildigimiz gerçek iliskiyede girmemistik hocam dedigim gibi sadece iki damla suyu arkama gelmişti. Yardimci olur musunuz?

 24. 18 Eylül 2019

  Merhabalar adetime iki gün kala eşimle birlikte olduk içime boşaldı. Şu an bir gün gecikmedeyim gebelik ihtimali nedir

  • 1 Ekim 2019

   Merhaba düzenli adet görüyorsanız bir problem olacağını sanmıyorum adetinizi bekleyin…

 25. 19 Eylül 2019

  Merhaba düzenli regli görüyorum reglimin 4. günü eşimle birlikte olduk içime boşaldı hamile kalma riski var mıdır

  • 30 Eylül 2019

   Merhaba düzenli adet görüyorsanız gebe kalmazsınız…

  • 14 Nisan 2020

   Hocam merhaba düzenli adet görüyorum eşimle adet günümün 4. Günü ilişkiye girdik içime boşalmadı ama zevk suyu kaçırmış olabileceğini söylüyor sizce hamile kalırmıyım ?

   • 16 Nisan 2020

    Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için sorun olacağını sanmıyorum…

 26. 20 Eylül 2019

  Merhaba adetimin 6. Günü ilişki yaşadım içime boşaldı hamile kalirmiyim ve sonra kanamam oldu hamile kalirmiyim adetim düzenli oluyor

  • 30 Eylül 2019

   Merhaba adetinız düzenli oluyorsa yumurtlama zamanı olmadığı için gebe kalmazsınız…

   • 25 Nisan 2020

    Hocam merhaba düzenli adet görüyorum..
    Adetimin 4. Gününde eşimle korunmasız ilişkiye girdik içime hiçbir şekilde boşalmadı ama bir kaç damla zevk suyu kaçırabildiği söyledi.. ve adetim 7 gün sürdü. adetim 2 gündür gecikti gelmedi midemde yanma karnımda kasılmalar halsizlik var üstümde sizce hamile kalmışmıdırım hemen cevaplarsanız sevinirim hocam.

    • 26 Nisan 2020

     Merhaba adet zamanı yumurtlama olmadığı için gebelik olmaz ancak daha sonra girdiğin bir ilişkiden gebelik olma olasılığı tabii ki olabilir benim önerim 3-4 gün bekle ve gebelik testi yaptır…

 27. 20 Eylül 2019

  Adetli iken arkadan sürtünme oldu ve eşim boşaldı iç çamasırına geldı hamile kalırmıyım

  • 26 Eylül 2019

   Merhaba, genital bölgenizin dış kısmına sperm teması olmuş ise gebelik ihtimali her zaman vardır.

 28. 22 Eylül 2019

  ilişki esnasında eşimin kanaması (adeti) başladı bende içine boşaldım fakat eşimin adeti 30 gün oldu daha gelmedi hamile olabilirmi?

  • 26 Eylül 2019

   Merhaba, gebelik testi yaptırmakta fayda var.

 29. 22 Eylül 2019

  Adet dönemine girmek üzereyim vajina çevresine bulaşan meninin hamile bırakma ihtimali var mı?

  • 26 Eylül 2019

   Merhaba, düzenli adet görüyorsanız yumurtlama zamanı olmadığı için gebe kalmazsınız.

 30. 23 Eylül 2019

  Vajina çevresine bulaşmış az bi meniyle bakireyken ve adet dönemine yakınken hamile kalınır mı

  • 26 Eylül 2019

   Merhaba, düzenli adet görüyorsanız yumurtlama zamanı olmadığı içi gebe kalmazsınız.

 31. 26 Eylül 2019

  Merhaba, öyle bir test yöntemi ben hiç duymadım adetlerin düzensiz ise gebelik ihtimali olabilir. İlişki tarihinden 12 gün sonra kanda gebelik testi yaptırmanı öneririm.

  • 28 Eylül 2019

   Hocam adetlerim düzensiz derken şöyleki geçen ay 4ünde oldum adet bu ay 9unda böyle gecikmeler vardı ve dediğim gibi adet döneminde erkek arkadaşım zarını yırtmadın içime girdi ve çıktı orgazm vs olmadı ama 12 gün sonra pembe renk akıntı geldi sonra biraz koyulaştı gibi ama küçük akıntılar daha sonra da sarı ve pembe kanlı yapışkan akıntılar geldi. Gerçekten gebelik midir bu? Bunlardan başka bi belirtti yok yoksa enfeksiyon vs kapmış olabilir miyim?

   • 30 Eylül 2019

    Merhaba durumunuz biraz karışık muayene olmanızda fayda var, ilişki üzerinden 12 gün geçtiyse çok merak ediyorsan kanda gebelik testi yaptıra bilirsin…

    • 1 Ekim 2019

     Tamam sağolun kolay gelsin..

 32. 27 Eylül 2019

  Merhaba hocam ben adetimin son günü ilişkiye girdim ve hemen ertesi gün hapı kullandım aradan 6 gün geçti kahverengi lekeler gelmeye başladı aşırı sinir ve stres var sizce hamilemiyim

  • 30 Eylül 2019

   Merhaba adet zamanı yumurtlama olmadığı için gebelik olmaz, şikayetlerin tamamen psikolojik kanamanda ertesi gün hapı ile ilgili olabilir…

 33. 27 Eylül 2019

  İlişkiden 5_6 gn sonra adet oldm düzensz bir adetm var şmdi adet gnmdn 6 gn geçti ama olmadm gebe olma ihtimalm?

  • 30 Eylül 2019

   Merhaba adetleriniz düzensiz ise ilişkiden 12 gün sonra kanda gebelik testi yaptırıp emin olabilirsiniz…

   • 23 Aralık 2019

    merhaba adetim ortalama 25-26 günde bir oluyordu fakat son 2-3 yıldır 21 -31 gün arasında değişiyor. 7 gün sürüyor. yaşım 39. buna düzenli adet diyebilir miyiz?

    • 6 Ocak 2020

     Merhaba 35 yaşından sonra adet süresi değişebilir tamamen normaldir herhangi bir sorun yok…

 34. 29 Eylül 2019

  Merhabalar sevgilimle adetinin ilk günü ilişkiye girdik içine boşalma vs olmadı fakat bugün ilişkiye girerken hafif kahverengimsi kanama geldi elime ve yumurtalıklarında ağrı var gebelik ihtimali nedir çoğunlukla ihtimal dışı yazmışsınız ama bu ihtimaller beni korkutuyor cevap verirseniz sevinirim

  • 30 Eylül 2019

   Merhaba boşalma olmadıysa ve de adet zamanı ilişki olduysa gebelik olmaz kanama içerde beklemiş kanın rahim kasılmasına bağlı gelmesi ile ilgili olabilir…

 35. 29 Eylül 2019

  Mrblar hocam düzenli adet oluyorum ortalarinda iliski yasadik eşimle 1hafta erken adet oldum 2gun oldu ve geçti adet kanamasi diisnda leke var birlikte olduk hamile kalma durumum varmıdır ıyi gunler

  • 30 Eylül 2019

   Merhaba yumurtlama zamanı ilişki olmuş gebelik olma olasılığı var gecikme durumunda test yapmakta fayda var.

 36. 29 Eylül 2019

  Regl dönemim 4 gün sürüyor ve biz eşimle 5. Gün birlikte olduk. Şuan üzerinden 2 hafta geçti ve benim yoğun şekilde akıntım ve sabahları bulantim var. Hamile olma ihtimalim var mı test yapmali mıyım?

  • 30 Eylül 2019

   Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için gebe kalmazsınız. Psikolojik olabilir sıkıntılarınız.

 37. 1 Ekim 2019

  merhabalar hocam. ben eşimle adetimin 6. günü birlikte oldum ve içime boşaldı. adetim her ay düzenli ilerlerken bu ay gecikti bende bugün test yaptım ikinci çizgi çok hafif çıktı sizce hamile olabilir miyim.?

  • 17 Ekim 2019

   Merhaba düzenli adet görüyorsan âdetin altıncı günü yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik olmaz ancak şüpheli sonuç çıktı diyorsunuz kanda gebelik testi yaptırmak da fayda var…

 38. 1 Ekim 2019

  merhabalar hocam. adetimin 6. günü eşimle ilişkiye girdik ve içime boşaldı. düzenli adet olurken bu ay geciktim. bugün test yaptım ve ikinci çizgi çok hafif görünüyordu sizce hamile olabilir miyim.?

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba testi tekrar yaptırmak da fayda var…

  • 16 Ekim 2019

   Merhaba hamile kaldınız mı

 39. 2 Ekim 2019

  Merhaba İsmet bey
  Ben Ağustos 21de regl oldum normalde 25-26da olurdum
  Fakat Eylül ayı bitti Ekim’in 2si oldu halâ regl olamadım
  Geçen sene de regl dönemimde bir gecikme olmuştu ultrasonda kist çıktı söktürücü ile regl oldum bu seneye kadar problem yaşamadım
  Ama bu ay tekrar 11gün gecikme oldu tabi 25inde olmam gerekir normalde ama son reglim 21ağustosta oldu bu erken gecikmeyi de saymazsak 1hafta gecikme olmuş oluyor
  Partnerimle de reglimin son günlerinde birlikte olduk,korunmalı oldu fakat önlem alıcı birşey kullanmadık

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba ultrasonografi yapılması gerekiyor kist çıkma olasılığı var tekrar…

 40. 3 Ekim 2019

  Hocam ben düzensiz adet okuyorum ve eşimle 2. Gün ilişkiye girdik hamile kalmam mümkünmü

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba düzensiz adet görüyorsanız gebelik riski olabilir…

 41. 3 Ekim 2019

  Merhaba hocam adetimin son gunu surtunme yoluyla iliskiye girdim partnerim vajinamın dışın yakın olan biryere boşaldı hamile kalma riskim varmidir

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba düzenli adet görüyorsanız gebelik olmaz…

 42. 4 Ekim 2019

  Hayırlı geceler hocam ben her ayın 30’dan 30 mazeret oluyorum ama bu ay üçünde oldum gecikti üçgün ve arada mide bulantım oluyor ama sonra kesiliyor yani kusamıyorum. Eşim hamile olmamı çocuk sahibi olmasını istiyor. Mazaret dönemine kadar hep içime boşaldı ama Mazaret oldum hamile kalma olasılığım varmı acaba. Cevap verirseniz sevinirim hocam.

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba adet gördüğüne göre gebe değilsin bu ay tabii ki ama düzenli ilişkiye girersen özellik le de ayın ortasında yumurtlama zamanı ilişkiye girersen gebe kalabilirsin…

   • 5 Ekim 2019

    Yani hocam adetimin bittiği gün Bi kaç gün gectıkten sonra yumurtlama dönemi yaklaşmadan aralıksız düzenli bir ilişkiye girildiğinde hamile olma olasılığı olucak mı. İç kısma boşaldıgında hareketsizmi kalmalımı acabs

    • 5 Ekim 2019

     Hocam cevap verebilir isiniz acaba

 43. 4 Ekim 2019

  Merhaba ben eşimle adetime 1 hafta kala 3 kez ilişkiye girdim acaba hamile kalma olasılığım var mı

  • 17 Ekim 2019

   Merhaba yumurtlama zamanına yakın bir dönem olduğu için gebelik olasılığı var…

 44. 5 Ekim 2019

  Merhaba hocam eşim yaklasık 1 ay once dogum yaptı ve biz ilişkiye girdik boşaldım hamile kalma olasılıgı varmı ve neyapmalıyım hap kullansa cocuk emziriyor teşekkurler

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba doğumdan dört ay geçtikten sonra genellikle yumurtlama başlar gebelik uzak ihtimal…

 45. 6 Ekim 2019

  Merhaba, adetim düzensiz en son 11 Ağustosta olup 18 inde bitti 6 Eylül de erkek arkadaşım ile ilişkiye girdik (korunduk) 11 Eylül de adet oldum bı hafta sürdü ve 16 Eylül’de kanda hamilelik testi yaptırdık negatif çıktı fakat 5 gündür midem bulanıyor yemek yememde bı sorun yok koku hassasiyetide yok düzensiz ve fast food beslenme ile alakalı olabileceğini de düşünüyorum ama hamilelik ihtimali var mıdır ?

  • 17 Ekim 2019

   Merhaba gebelik olduğunu sanmıyorum ancak yine de kanda gebelik testi yaptırmak da fayda var, adetlerin düzensiz olduğu durumlarda yumurtlama zamanı belli olmuyor dolayısıyla gebelik ihtimali her zaman vardır…

 46. 7 Ekim 2019

  Merhabalar hocam eşimle dogurganlik günümün 1. ve 4. günü korunmasız ilişkiye girdim ve yumurtlama gününden bir gün sonrasında da aynı şekilde korunmasız ilişkiye girdim ve hepsindede içime boşaldı hamile kalir miyim ?

  • 30 Ekim 2019

   Merhaba elbette gebe kalabilirsiniz…

 47. 7 Ekim 2019

  Merhaba hocam adetimin 5 nci günü esimle beraber olduk 5 aylik evliyiz ilk defa icime boşaldı hamile kalma sansim var mi ?

  • 16 Ekim 2019

   Merhabalar,
   Adet döneminde ilişkiye girmişsiniz. Eğer düzenli adet oluyorsanız gebelik oluşmaz. Lakin emin olmak istiyorsanız test yapabilirsiniz.

 48. 8 Ekim 2019

  İlişkiden 8 saat sonra regl oldum,yine de ertesi gün hapı almalimiyim.

  • 15 Ekim 2019

   Merhaba normal adetiniz ise almanıza gerek yok…

 49. 8 Ekim 2019

  Hocam bakireyken vajinanın dış kısmına boşaldı sevgilim adetimin son günüydü gebelik söz konusu mu?

  • 13 Ekim 2019

   Merhabalar,
   Düzenli adet görüyorsanız gebelik oluşmaz lakin vajina üzerine boşalmalar risklidir gebelik ihtimali oluşabilir. Dikkat etmekte fayda var.

 50. 8 Ekim 2019

  Bakireyim ve sevgilim vajinamın dış kısmına boşaldı gebelik mümkün mü?

  • 13 Ekim 2019

   Merhabalar,
   Yumurtlama döneminde iseniz gebelik ihtimali olabilir. Spermlerin yol bulma özelliği vardır. Emin olmak istiyorsanız adetinizin geçmesini bekleyiniz.

 51. 9 Ekim 2019

  Merhaba kız arkadaşımla ilişkiye girdik.Korunarak girdiğimiz ilişki de boşaldıktan sonra çıkartırken kondom içinde kaldı,giriş kısmı dışardaydı içinde ki sperm dışarı akarken elimi sürdüm vajinanın etrafına sonradan çıkarttık hemen,temizlenmeden çamaşırını giydi.Adeti 1 hafta gecikmiş ama bel ağrısı ve kasık ağrısı artmış bir kaç güne olacağını söyledi hamile kalma olasılı varmıdır.

  • 13 Ekim 2019

   Merhaba gebelik olasılığı çok düşük gibi ancak gecikme var ise test yapmakta fayda var…

 52. 10 Ekim 2019

  Adetım duzensız oluyor. Ilk günümde erkek arkadaşımla ARkadan sadece surtunme yaşadım bosaldı hamıle kalırmıyım

  • 12 Ekim 2019

   Merhabalar,
   Adetleriniz düzensiz ise ve vajina üzerine boşalma olduysa gebelik ihtimali olabilir. Emin olmak için muayene olmanızda fayda var.

 53. 10 Ekim 2019

  Merhaba dün ilişkiye girdim ama korunmadık adetimin 3. Günüydü çok az kanamam vardı hamilelik olasığı ne kadardır ? İlaç kullansam bir sorun olur mu

  • 12 Ekim 2019

   Merhabalar,
   Düzenli adet görüyorsanız adet döneminizde gebelik olmaz.

 54. 10 Ekim 2019

  merhaba doktor bey. acil bir sorum olucak maksimum derecede aydinlata bilirseniz cok sevinirim. benim menst. duzensizdir. 29-35gunde bir olur. ama son 6aydir 30gunde olurdu. son adet tarihim 29agustos. 7ekimde beta hcg 3.31 cikti.ben 5in alti neqativ diye ultrasona girdim ginekoloq sol tarafta yumurta catlamiş endometri 10mm dedi. yani gec yumurtlamişim sanirim. sorum şu; 1. hcg 3.31 umutsuz bir değer mi? 2. yumurta menst.in 30uncu gununden sonra mi,yoksa once mi catladi? yani soruyu aydinlatirsam, 29eylule kadar catlamadiğini var saysak, o durumda adetim gelmelimiydi?

  • 13 Ekim 2019

   Merhaba şu anda gebe değilsin ancak âdetinde daha fazla gecikme olur ise yumurtlama geç olmuş olabilir bu dönemde ilişkiye girdiysen gebelik ihtimali tabii ki olabilir dolayısıyla adetini beklemen gerekiyor, Ama yinede adet sökücü bir ilaç alman uygun olur, gebelik küçük ihtimal…

 55. 11 Ekim 2019

  Merhabalar eşim ile reglimin ilk günü ve ikinci günü ilişkiye girdik içime boşaldı hamile kalmam degil mi ?

  • 12 Ekim 2019

   Merhabalar,
   Düzenli adet görüyorsanız adet döneminde hamilelik olmaz.

 56. 11 Ekim 2019

  Merhaba hocam eşim düzenli olarak adet görüyor adetin başladığı tarihten sayarak 12.ve 18. Gunler arası iliskiye girdik korunmasiz hamile olma olasılığı varmı 2 adettir yumurtlama gununu tuturuyoruz fakat hiç bir belirti yok

  • 13 Ekim 2019

   Merhaba bugünlerde ilişkiye girildiğinde gebe kalma şansı yüksektir ancak toplam olasılık yüzde 10-20 kadardır…

 57. 12 Ekim 2019

  Mrb hocam 42 gün dür evliyim. Eş7m Ağustos 28 de hasta oldu fakat eylül ayında 10 gün gecikme oldu. 11 gün tekrar hastalandı. Sizce hamilemidir 3 gündür sabahları bulanti oluyo.bazende yemek kokularında.tesekurler cevabınız için

  • 13 Ekim 2019

   Merhaba, Üstüne adet görmüş olabilir kanda gebelik testi yaptırmak da fayda var…

 58. 13 Ekim 2019

  Merhaba iyi geceler hocam adet günü dahil olmak üzere 2 günde bir ilişki yasadım yani hemen hemen her gün ve 1 ay sonra ki edet dönemine 5 gün gec girdim ve tekrar ilişki esnasında girdim sizce hamile kalma olasılığım nedir

  • 15 Ekim 2019

   Merhaba adet olmuşsunuz demekki gebelik yok, Gebe kalmak istiyorsan ayın ortasında yani yumurtlama zamanı ilişkiye girmen gerekiyor…

  • 3 Kasım 2019

   Merhaba hocam. Eşimle PMS dönemimde ilişki yaşadık ve korunmuyoruz. Aynı zamanda rahim duvarı kalınlaşmam var. Çocuk olma ihtimali var mı tedavi görmeden. Adetim düzenlidir. Günü gününe olurum. Ancak geciktim ve 4 gün oldu. Kansızlıkla bir alakası olabilir mi kanım da düşük bu aralar yani adetin kan düşüklüğüyle bir bağı var mı?

   • 9 Kasım 2019

    Merhaba gebe olman için engel bir durum yok, adetin geciktiyse tabii ki test yaptırabilirsin, kansızlık ile adet arasında bir ilişki yok…

 59. 13 Ekim 2019

  korunmasiz surtunme ile iliski oldu.Bundn 10. gün alttan kontrolle dis gebe kaldigini söyledi sonrada 2. gun icinde adet oldu yani 11 12 gun icinde bunlar bu sekilde gerceklesir mi Biyerde bir uyusmazlik var Okudugm yazilarda adet olan hamile olmaz diyorlar ama

  • 15 Ekim 2019

   Merhaba adet olunca gebelik olmaz diye bir şey yok üzerine adet görebilirsin dış gebelik tanısı konuldu ise bu çok önemli Vajinal kanama olabilir kontrole gitmen gerekiyor…

 60. 13 Ekim 2019

  Mrb hocam eşim hastalanmadan önce evde test yaptı negatif çıktı 1 gün sonra hastalandı

 61. 14 Ekim 2019

  Mrb hocam ben sprail ile korunuyodum sprail varken her ayin 28i adet oluyodum spraili cikarttirdim gecen ayin 18inde adet oldum ve bu ayda ayin 14unde oldum esimle adet olmadan 1 gun once iliskiye girdim cocuk istiyoruz bana bilgi verirseniz sevinirim

  • 15 Ekim 2019

   Merhaba gebe kalmak istiyorsan ayın ortasında ilişkiye girmen gerekiyor ayın ortasında yumurtlama olur, âdetin başladığı günden itibaren 14-15. günlerde ilişkiye gir…

 62. 14 Ekim 2019

  Merhaba hocam partnerimle ilişkiye girdik adet ilk günüymüş galiba alkolüydük çok az bir kan vardı korunmasız girdik fakat Emin’im içeri kaçırmadım ama 2 gün sonra tekrar beraber olduğumuz halde hiç kan gelmedi adet olması gerekiyordu ama kan gelmiyordu sonraki günlerde aynı şekil hiç kan yoktu ama adet kokusu gibi kanlı bir koku vardı neden böyle olmuştur?

  • 15 Ekim 2019

   Merhaba bazen ilişki sonrasında adet kanaması kesilebiliyor gayet normal dır…

   • 28 Ekim 2019

    Hocam merhaba adetimin 4. gününde sevgilimle sürtünme yoluyla birlikte olduk göbeğimin alt kısmına boşaldı genital bölgeme gelip gelmediğinden emin olamadım 52 saat sonra ella kullandim ve düzenli adet görüyorum hamile olma olasılığım var mı ?

    • 25 Kasım 2019

     Merhabalar,
     Düzenli adet görüyorsanız zaten adet döneminde hamilelik oluşmaz.

 63. 15 Ekim 2019

  Merhabalar sağ yumurtaliğimda kist var dediler adetten sonra kontrole gel dediler gittim geçmiş dediler ama bbm yine kasigim ağrıyor bacağıma kadar agrım var sizce geçmiş mi ve bu kist gebeliğe engel mi sizce özellikle bunu öğrenmek istiyorum GEBELIGE ENGEL MI??

  • 15 Ekim 2019

   Merhaba bazı kistler tekrar tekrar çıkabiliyor özellikle adet öncesi mevcut olan kist adet sonrası kaybolabiliyor, kistin çeşidine göre gebelik konusunda engel durum ortaya çıkabilir, Özellikle çikolata kistlerinde bu durum mevcut…

 64. 16 Ekim 2019

  Merhaba normalde reglim düzensiz 11 Ağustosta regli oldum bir hafta sürdü 6 Eylül de erkek arkadaşımla ilişki yaşadık ayın 11 inde yine regli oldum ve bir hafta sürdü reglinin son günü beta HCG testi yaptırdık ve negatif çıktı fakat Ekimin 11 i geçmesine rağmen regli olmadın ara sıra mide bulantısı oluyor gebelik ihitmali var mıdır?

  • 30 Ekim 2019

   Merhaba gebelik olduğunu sanmıyorum başka bir sebepten bulantın olabilir bir hafta içinde adet olmaz isen gebelik testi yaptır veya muayene ol…

 65. 16 Ekim 2019

  20 eylül de sevgilim ile beraber olduk ilk kez ilişki sırasında içe boşalma oldu diana 35 kullanıyorum o dönemde 18.ci hapı içmiştim 28 eylülde regl oldum ama son iki gündür iştahım çok fazla ve göğüslerime dokunduğum zaman hafif bir sizi hisseder gibiyim hamile kalmış olabilir miyim ama bu belirtiler normal mi yoksa psikolojik olarak mı böyle oluyor. Diana 35 için doğum kontrol özelliği yoktur diye yazısı var ilaç kutusunun üzerinde

 66. 16 Ekim 2019

  Merhaba. Düzenli adet görüyorum. Reglimin 5.günü erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla nir ilişki yaşadık fakat vajina çevresine herhangi bir boşalma olmadı. Aradan 12 gün geçti reglim henüz yaklaşık 2 hafta var. Hamile kalma olasılığım var mıdır. Adet gecikmesi olmadan test yaptırsam kesin sonuç alır mıyım?

  • 17 Ekim 2019

   Merhabalar,
   Adet döneminde sürtünme yoluyla ilişkiler de vajina üstüne boşalma olmadıysa gebelik oluşmaz. Emin olmak için adetinizi bekleyin.

 67. 16 Ekim 2019

  Mrb ben düzensiz adet görüyorum ve adet günümün 4. Günü eşimle iliskiye girdim hamile kalır mıyım ve hamile kalmak icin neye dikkat etmeliyim

  • 17 Ekim 2019

   Merhabalar,
   Adetinizi düzensiz görüyorsanız oluşan birlikteliklerde çok nadir de olsa gebelik söz konusu olabiliyor. Hamile kalmak için yumurtlama döneminde cinsel bir birliktelik ve vajina içerisine boşanılması gerekir.

 68. 16 Ekim 2019

  Merhaba hocam. Benim adet duzensizligim var. 2 aydir evliyim. Ilk ay cok az iliskiye girdik ve reglim 12 gun gecikti. Regl olana kadar 20gun ilişkide bulunmadik daha sonra regl oldum. Reglim 5 gun surdu ve 6ci gun ilişkide bulunduk. Duzenli ilişkiye girersek hamile kalma şansım varmi? Reglin 6cı gunu yumurtlama ola bilirmi? Az ilişkide bulunmak gebelik şansını düşürürmü?

  • 30 Ekim 2019

   Merhaba adet düzensizliği var ise yumurtlaman düzenli olmuyor demektir dolayısıyla düzenli şekilde ilişkiye girmekte fayda var bir sene boyunca eğer çocuğun olmaz ise muayene olman ve araştırmak gerekiyor…

 69. 18 Ekim 2019

  Merhaba hocam ben temmuz 21 de adet oldum ağustos ayında olmadım eylül 25 de adetim oldu ve ekimin 2 de bitti ben ekim 13 de tekrar adet oldum ve adetim hala devam ediyor 1.5 yaşında oğlum var onuda emziriyorum hala ve hocam 1. Sorum ben neden 2 kez adet oldum ve adetliyken ilişkiye girdim hamile kalma olasılık sizce ne olabilir ?

  • 10 Kasım 2019

   Merhaba muayene olmanı tavsiye ederim ultrasonografi yapılması gerekir âdetin bayağı gecikmiş gebelik durumu da olabilir…

 70. 18 Ekim 2019

  Hocam merhaba
  Ben esimle ilişki ye girdim ama içine boşalma olmadı yaklaşık 3 saat sonra da ella ertesi gün ilacı aldım ama aynı gün akşamına adet oldum o gün adet günümdü zaten.. adet biteli 10 gün oldu ama benim karnım ağrıyor baş dönmesi vardı mide bulantısı vardı onlar geçti ama kasik ve bel ağrım var hamile olma şansım var mı?

 71. 18 Ekim 2019

  Hocam merhaba
  Adetimin 3. Günü erkek arkadaşımla cinsel ilikşide bulunduk açıkcası çok korunmadık. Adetim düzenli hamile kalma riskim var mı?

  • 25 Ekim 2019

   Merhabalar,
   Düzenli adet görüyorsanız adet döneminde girilen cinsel ilişkide gebelik oluşmaz.

 72. 19 Ekim 2019

  Esimle beraber oldum ama icime bosaldi ertesi gun adet oldum hamile kalirmiyim kalmazmiyim

  • 20 Ekim 2019

   Merhabalar,
   Hanımefendi sorunuza kendiniz cevap vermişsiniz zaten… Birlikte olduktan 1 gün sonra adet oldum demişsiniz.

 73. 19 Ekim 2019

  Merhaba. Ben her ay 2 gun düşerek adet görüyorum düzenli olarak. Gecen ay 16da oldum .bu ay 14de olmam gerekiyordu ayın 13de esimle birlikte olduk. Ayin 14 gekdi adet olmadim tekrar birlikte olduk 2,3 gun bu sekilde. Adet gecikmesinin 3.gunu eczaneden aldigim testi yaptim negatif çıktı. Bugun gecikmemin 6. Gunu ve siddetli agriyla kanama gordum adet midir?

  • 15 Kasım 2019

   Merhaba adet gecikmesinden sonra bazen görülen adet sancılı olabiliyor tamamen normal, Ancak kanama miktarını kontrol edin fazla oluyor ise muayene olmak uygun olabilir…

 74. 20 Ekim 2019

  Merhaba düzensiz bir adet dönemi geçiriyorum o yüzden yumurtlama günümü hesaplayamıuprum 16 Ekim adet gördüm 19 Ekim bitti ve gece eşimle ilişkiye girdik hamile kalma olasılığım varmı

  • 20 Ekim 2019

   Merhabalar,
   Düzensiz adetlerde gebelik ihtimali söz konusu olabiliyor. Emin olmak için test yaptırabilirsiniz.

 75. 20 Ekim 2019

  Merhaba. Ben her ay 2 gun düşerek adet görüyorum düzenli olarak. Gecen ay 16da oldum .bu ay 14de olmam gerekiyordu ayın 13de esimle birlikte olduk. Ayin 14 gekdi adet olmadim tekrar birlikte olduk 2,3 gun bu sekilde. Adet gecikmesinin 3.gunu eczaneden aldigim testi yaptim negatif çıktı. Bugun gecikmemin 6. Gunu ve siddetli agriyla kanama gordum adet mid

  • 23 Ekim 2019

   Merhaba şikayetlerin tamamen normal adetine yakın bir dönemde ilişkiye girdiğin zaman kanama gecikebilir ve de sonrasında ağrılı olabilir…

 76. 21 Ekim 2019

  Merhabalar ekimin 10unda adet gördüm 17 ekimde adetim tamamiyle bitti. Eşimle 18 ve 19 ekimde ilişkiye girdik 20 ekim günü sağ kasik bolgemde bi agri oluştu kasildi, ve akıntım var çok fazla tabiki de şuanda kesinlesmez ama merak ediyorum yumurtlama gunlerini takip ediyorum duzensiz bir adet donemim var arada sırada oyle oluyor, tekrardan 21 ekim 23 ekim 25 ekim 27 ekim aralarinda iliskiye girmeyi düşünüyoruz acaba bu sekilde ilerlesek 1 gun arayla çocuğumuz olur mu? Ah bir de 21 ekim tarihinde sag tarafimda bir agri olustu ve kanama olustu lekelenme gibi ne olduğunu anlayamiyorum

  • 23 Ekim 2019

   Merhaba âdetin başladığı günden itibaren normalde 14. 15’i günlerde yumurtlama olur özellikle bugünlerde ilişkiye girersen gebe kalma şansın daha yüksek olabilir, Sık ilişki eşinin spermlerinin azalmasına ve gebelik için yetersizliğe yol açar dolayısıyla yumurtlama günlerinde ilişki olursa gebelik şansı yükselir…

 77. 22 Ekim 2019

  Hocam Merhaba
  Adetimin 3. Günü erkek arkadaşımla birlikte olduk. Tam korunamadık. Adetim 3 gün daha devam etti sonrasında. Hamile kalma riskim yoktur değil mi? Düzenli adet oluyorum sadece 1 2 gün oynuyor arasında sıkıntı olmaz değil mi? Cevaplarsanız çok sevinirim hocam

  • 23 Ekim 2019

   Merhaba düzenli adet olursanız yumurtlama zamanı olmadığı için gebe kalmazsınız…

 78. 23 Ekim 2019

  Hocam Merhaba
  Adetimin 3. Günü erkek arkadaşımla birlikte olduk. Tam korunamadık. Adetim 3 gün daha devam etti sonrasında. Hamile kalma riskim yoktur değil mi? Düzenli adet oluyorum sadece 1 2 gün oynuyor arasında sıkıntı olmaz değil mi? Cevaplarsanız çok sevinirim hocam

  • 23 Ekim 2019

   Merhabalar,
   Düzenli adet görüyorsanız gebelik cinsel temastan sonra ki günler de adetiniz de devam ettiğine göre gebelik oluşmaz.

   • 23 Ekim 2019

    Teşekkür ederim hocam sağolun

 79. 25 Ekim 2019

  Mrb hocam ben ekimin 7 hastalandim fazla görmedim adet benim yumurtlama donemim ne zaman olur bide 4 gün oluyo karnımda kasiklarimda ağrı var cevaplarsanız sevinirim

  • 17 Kasım 2019

   Merhaba sorunuzu tam net olarak anlayamadım ancak yumurtlama zamanı âdetin başladığı günden itibaren 14. 15. günlerdedir, Yumurtlama zamanı bazen kasık ağrıları olabilir…

 80. 26 Ekim 2019

  Merhaba hocam ben gecen ay düzensiz adet oldum günümde geldi ama sonuçlarında da geldi ve bir ayda iki kez adet gördüm stresten ve üzüntüden olduğu söylendi fakat bu ayda günümde olmadı 4’ünde olması lazım iken 22’sinde oldum adetimin 3 günüde eşimle birlikte oldum ve içime boşaldı yani iki aydır düzenli adet görmüyorum ve eşimle adetlik iken ilişkiye girdim gebelik varmıdır

  • 17 Kasım 2019

   Merhaba düzensiz adet görme durumlarında yumurtlamanın ne zaman olacağı belli olmaz dolayısıyla kanama olduğu bir dönemde yumurtlama olmuş olabilir benim önerim bir muayene olmanız…

 81. 26 Ekim 2019

  Eşimle adetliyken birlikte olduk 4.günü yani bulaşma oldu biraz ve hemn ertesi gün hapı kullandım hamile kalınır mı kullandigim halde

  • 26 Ekim 2019

   Merhabalar,
   Gebelik oluşmaz… Düzenli adet oluyorsanız adet döneminde girilen cinsel ilişkide gebelik oluşmaz. Zaten ertesi gün hapı almışsınız.

 82. 26 Ekim 2019

  Mrb hocam ekimin 7 hastalandım yumurtlama donemim ne zaman olur bide 4 gün oluyo karnımda kasiklarimda ağrı var sizce hamilemiyim

  • 22 Kasım 2019

   Merhaba 7 Ekim de hastalandıysanız adetleriniz düzenli ise 21 Ekim gibi yumurtlamanız olacak demektir o günlerde girdiğiniz ilişkiden gebe kalma şansınız yüksek adetinizin olmasını bekleyeceksiniz…

 83. 26 Ekim 2019

  Mrb hocam eşim ekimin 7 hastalandı yumurtlama dönemi ne zaman olur bide 4 gün oluyo karninda kasiklarinda ağrısı var sizce hamilemidir

 84. 26 Ekim 2019

  Hocam merhabalar eşim adetimin 6. Gününde içime boşaldı ve 14 gündür adetim bitmiş fakat göğüste şişlik ağrılık ayrıca kasık ağrısı mevcut sizce hamile kalır mıyım lütfen bana yardımcı olun

  • 17 Kasım 2019

   Merhaba adetleriniz düzenli ise gebelikle ilgili bir durum olacağını sanmıyorum ancak yine de sonraki adetinizi bekleyin geçme durumda test yapın…

 85. 27 Ekim 2019

  Merhaba
  Ben 5 gün adet geçiriyorum
  4. Günü sevgilim yanlışıkla içime 1 damla kaçırmış hamile kalırmıyım ?

  • 17 Kasım 2019

   Merhaba düzenli adet görüyor iseniz yumurtlama zamanı olmadığı için gebe kalmasınız…

 86. 27 Ekim 2019

  Merhabalar Ben 2 ay içersinde hem klomen ilacı hemde ovitrelle iğne vuruldum ama sonuç hep olumsuz oldu bu 3. Ayım yine adet oldum doktora gittim yine klomen ilacı verdiler sizce ne yapmalıyım yardım edin lütfen birde adet düzensizliği var bende evlendikten sonra oldu

  • 17 Kasım 2019

   Merhaba düzensiz adet durumlarında genellikle yumurtlamayı sağlamak için ilaç kullanıyoruz ancak üç aylık denemeden sonra başarı yok ise farklı bir tedavi yöntemine geçmek uygun olur…

 87. 27 Ekim 2019

  Hocam merhabalar; eşimle adetimin 5. Gününde ilişkiye girdik içime boşaldı fakat adetim bittikten bi hafta sonra göğüslerimde şişme ağrı oluştu ve kasık ağrısı da var şuan adetim biteli 16 gün oluyor aynı şikayetim devam ediyor sizce hamilemiyim? Cevaplarsanız sevinirim

  • 17 Kasım 2019

   Merhaba adet zamanı yumurtlama olmadığı için gebelik olmaz ancak adetlerin düzensiz ise gebelik durumu söz konusu olabilir ben sizde gebelik olduğunu düşünüyorum ancak yine de kanda gebelik testi yaptırmak uygun olabilir..,

 88. 28 Ekim 2019

  Hocam kan testi yaptık erken gebelik suphesi sonuç yazıyor sağlık ocağı 6 haftalık tahmin ettim erken gebelik suphesi nedir bebeğime zarar verir mi

  • 22 Kasım 2019

   Merhaba adeti geçtikten bir hafta sonra ultrasonografi yapılır ise gebelik net bir şekilde belli oluyor eğer bu kadar gecikmeniz varsa muayene olmanız uygun olur…

 89. 29 Ekim 2019

  Merhaba adetimin 4. gününde sürtünme yoluyla birlikte olduk göbeğimin alt kısmına boşaldı ama vajinama geldiğinden emin değilim 52 saat sonra ella kullandım düzenli adet görüyorum hamile olma ihtimalim var mı ?

  • 24 Kasım 2019

   Merhaba gebelik ile ilgili bir durum oluşacağını sanmıyorum…

 90. 30 Ekim 2019

  MERHABA HOCAM. BEN 2 AYDAN ÇOK OLDU. EŞİMLE İLİŞKİYE GİRDİM. İLİŞKİDEN BİR AY SONRA HASTA OLDUM. ADET GÖRDÜM. ARADAN BİR GEÇTİ BİR DAHA HASTA OLMADIM. 2 BUÇUK AY ÖNCEKİ İLİŞKİDEN HAMİLE KALMA ŞANSIM VAR MIDIR.

  • 24 Kasım 2019

   Merhaba düzenli adet görüyorsan gebelik olduğunu sanmıyorum ancak yine de bazen üstüne adet görme durumları olabiliyor, test yapmak uygun olur…

   • 14 Mart 2022

    Merhaba hocam ben düzenli olarak adet görüyorum ve yasmin kullanıyorum ama istemeyerek adetimin 4.günü eşimle ilişkiye girdik ve adetim normalde 6ve 7 gün sürüyor ama 5.gün adetim kesildi çok stres yaptım ve hemen doğum kontrol ilacımı içtim hamilelik olurmu çok korkuyorum bilgi verirseniz sevinirim

    • 29 Mart 2022

     Merhaba yasmin tablet alıyorsun zaten hiçbir sorun olmaz ilaç kullanmaya devam et.

 91. 30 Ekim 2019

  Hocam merhaba sevgilimle dün sürtünme yaşandı içime boşalmadı ama yinede bulaşma ihtimalinden şüpheliyiz bakireyim 20 saat sonra adet oldum tam olması gereken zamandı ve düzenli oluyor gebe kalma olasılığım var mı?

  • 25 Kasım 2019

   Merhabalar,
   Adet olduğunuzu söylüyorsunuz zaten. Neresinden şüpheleniyorsunuz anlamış değilim?

 92. 30 Ekim 2019

  Merhaba hocam eşimle adetimin ilk gününden beşinci gününe kadar birlikte olduk ve 4kez içime boşaldı temizlemeye çalıştım ama hamile kalma ihtimalim var mı adetim iki aydır bir hafta geç geliyor

  • 28 Kasım 2019

   Merhaba düzenli adet oluyorsanız gebelikle ilgili riskli bir durum olmaz…

 93. 1 Kasım 2019

  En son 19 Eylül’de regl oldum. Normalde ya aynı gün ya da en fazla 3-4 öne arkaya kayarak tekrar regl olurum. 19 Ekim’den beri bekliyorum, bugün 1 Kasım hâlâ olmadım. Gebelik riski taşıyan bir şey yapmadığımı düşünüyorum. Başka bir hastalık belirtisi de yok. Ancak tam geleceği gün nişan için, yoğun alkol ve sigara tüketimim oldu. Daha önce alkolün reglimi kesecek kadar azalttığını, hiç ağrım olmamasına rağmen ağrı yaptığını farketmiştim. Acaba yine hormonal bir değişiklik yaratmış olabilir mi uykusuzluk ve yorgunlukla birlikte. Sakin olup biraz daha beklemeli miyim yoksa doktora gitmekte acele mi etmeliyim? Eczaneden regl söktürücü ilaç almak için de doktor muayenesi gerekli mi?

  • 28 Kasım 2019

   Merhaba dilerseniz bir adet söktürücü ilaç kullanın adetiniz sökülmez ise doktora gitmekte fayda var…

 94. 2 Kasım 2019

  Merhaba hocam. Eşimle PMS dönemimde ilişki yaşadık ve korunmuyoruz. Aynı zamanda rahim duvarı kalınlaşmam var. Çocuk olma ihtimali var mı tedavi görmeden. Adetim düzenlidir. Günü gününe olurum. Ancak geciktim ve 3 gün oldu. Kansızlıkla bir alakası olabilir mi kanım da düşük bu aralar yani adetin kan düşüklüğüyle bir bağı var mı.

  • 28 Kasım 2019

   Merhaba gebelik olma ihtimali tabii ki var adet geçmesi varsa test yaptıracaksın, kansızlık adet etkilemez…

 95. 2 Kasım 2019

  Merhaba reglim 6 7 gün civarı geçikti adet getirici hap kullanmaya başladım bu günlerde cinsel ilişkide hamile kalma ihtimali varmıdır şuan 14 gün oldu hala regli olmadım kahverengi ve pembe lekenmeler oluyor yerleşme kanaması mı regli kanamasının başlangıcımıdır ayırt edemiyorum. Şimdiden teşekkürler

  • 28 Kasım 2019

   Merhaba adet gecikmesi var iken geciktirici neden kullandınız anlayamadım ancak durum biraz karışık gibi kanda gebelik testi yaptırmak uygun olur…

 96. 4 Kasım 2019

  Adetimin 2. Gününde ilişkiye girdim Eşim dışarıya boşalırken vajinama çok az giriş yaptı hemen yıkadım ama hamile kalır mıym cok korkuyorum bilgi verir msnz?

  • 4 Kasım 2019

   Merhabalar,
   Adet döneminde gebelik oluşmaz (Düzenli adet oluyorsanız). Kaldı ki dışarıya boşaldı diyorsunuz. Geri çekilme yöntemi pek sağlıklı bir yöntem olmasa bile adet döneminde olduğunuz için gebelik olmaz.

 97. 4 Kasım 2019

  Merhaba. Sevgilimin adetinin 2. Gününde ilişkiye girdik. Hamile kalma ihtimali var mı?

  • 4 Kasım 2019

   Merhabalar,
   Düzenli adet görüyorsa adet döneminde gebelik söz konusu olamaz.

 98. 5 Kasım 2019

  Hocam merhabalar, kız arkadaşımın adeti polikistik overden ötürü düzensiz(ortalama 5-7 haftada bir regl oluyor), regl dönemi bittiğinin ertesi gün birlikte olduk. İçine boşalmadım ayrıca kondom kullandık. Birliktelikten 1 hafta sonra kahverengi lekelenmelerinin olduğunu söyledi. Ayrıca birlikte olduğumuz dönem ateşli hastalığım vardı. Hamilelik durumu söz konusu mudur?

  • 28 Kasım 2019

   Merhaba gebelikle ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum adet zamanı ilişkiye girmişsiniz yeterli tedbir almışsınız sorun yok…

 99. 5 Kasım 2019

  Adetim düzensiz ve adetliyken ilişkiye girdiğinde gebe kalınırmi

  • 28 Kasım 2019

   Merhabalar,
   Düzensiz adet gören kadınlarda yumurtlama dönemi belli olmadığı için gebelik riski olabilir.

 100. 6 Kasım 2019

  MERHABA HOCAM. BEN 2 AYDAN ÇOK OLDU. EŞİMLE İLİŞKİYE GİRDİM. İLİŞKİDEN BİR AY SONRA HASTA OLDUM. ADET GÖRDÜM. ARADAN BİR GEÇTİ BİR DAHA HASTA OLMADIM. 2 BUÇUK AY ÖNCEKİ İLİŞKİDEN HAMİLE KALMA ŞANSIM VAR MIDIR.

  • 9 Kasım 2019

   Merhaba belki üzerine adet görmüş olabilirsin bir kanda gebelik testi yaptırmak faydalı olabilir…

  • 22 Kasım 2019

   Merhaba adet oldunuz mu acaba

  • 28 Kasım 2019

   Merhaba ben 1 yıldır evliyim ama çocuk düşünmüyorduk 2 aydır çocuk istiyoruz adetim düzenli bugün adetimin 2 inci günü biz düzenli olarak 2.3 günde bir iliskiye giriyoruz 27 kasimda adet gördüm 2 aralıkta adetim bitiyor tam olarak hangi gün yumurtalama oluşur

   • 10 Aralık 2019

    Merhaba âdetin başladığı günden itibaren 14. 15. günlerde yumurtlama olur o günlerde ilişkiye girer isen gebe kalma şansın yüksek olur…

 101. 6 Kasım 2019

  Mrb bir hafta önce adetim bitti fakat kahve rengi kanamam oldu ilk çok tu yarim saat sonra damla damla oldu bunun sebebi ne olabilir

  • 9 Kasım 2019

   Merhaba yumurtlama kanaması olabilir hormonal değişime bağlı genelde meydana gelir 4-5 günden fazla sürerse ve miktarı artarsa muayene olman gerekiyor…

 102. 7 Kasım 2019

  Hocam iyi günler sevgilimle adetinin 5.inci gününde iç çamaşırlarımızla sürtünme yasadık ardından diger adet dönemi geldiginde 2 gün gecikmeli adeti geldi herhangi bir hamilelik ihtimali var mıdır ?

  • 8 Kasım 2019

   Merhabalar,
   Adetler bir kaç gün gecikmeli olabiliyor bu doğal bir durumdur. Kaldı ki adet olduğunu söylüyorsunuz, adet olduysa hamilelik ihtimali söz konusu olamaz.

 103. 7 Kasım 2019

  Merhaba doktor bey.. Ben eşimle 5 aydır korunmuyoruz ve daha gebelik durumu olmadı.. Fakat adetlerim çok düzensiz olmaya başladı.. Ayın ortasında oluyosam şimdi ayın başlarında olmaya basladim… Bu belirtiler gebelik oluşturur mu..

  • 9 Kasım 2019

   Merhaba gebelik oluşabilmesi için adetlerinin düzenli olması gerekiyor ve de yumurtlama zamanı ilişkiye girmen gerekiyor bu şekilde devam edin bir sene dolduğunda halen gebelik yok ise bir doktora gitmen gerekiyor…

 104. 8 Kasım 2019

  Merhaba ben 19 yaşında bakire bir kızım. sevgilim ile adet olmadan 2 gün önce bir sürtüşme yaşadık. Hiçbir şekilde bacak arama boşalmadı. Ardından tekrar sürtüşme yaşadık menisini temizledi ama üstüne tekrar sürtünme yaşadığımız için hamile kalır mıyım bilmiyorum. Adetim biteli 1 haftayı geçti ve çok yemek yemeye başladım bende araştırma yapmaya başlağımda hamilelikle karşılaştım. Piskolojim berbat durumda.

  • 9 Kasım 2019

   Merhaba strese girmene gerek yok anlattığın durumda hiçbir şekilde gebelik olmaz zaten âdet olmuşsun…

 105. 9 Kasım 2019

  Merhaba 19 ekimde adet oldum adetimin bittiği 4.gün eşimle korunmasız ilişkiye girdik şu an çok midem bulanıyor adetimin yakınlaşmış olmasina rağmen hiç bir adet belirtiside yaşamıyorum. Hamile olabilirmiyim.

  • 3 Aralık 2019

   Merhaba adetinizi bekleyeceksiniz olmaz iseniz test yaparsınız gebelik olduğunu sanmıyorum…

 106. 11 Kasım 2019

  Merhaba, adetimin 5. günü bitmek üzereyken erkek arkadaşımla ilişki yaşadım içime boşalmadı ama üzerime boşaldı. Hamile kalma riskim var mı? 2 hafta oldu. Çok acıkıyorum, karnımın hafif de olsa şiştiğini hissediyorum, stres yapıyorum korktuğumdan dolayı. Bunların olması psikolojik mi?

  • 3 Aralık 2019

   Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik söz konusu olmaz şikayetlerin tamamen psikolojik…

 107. 13 Kasım 2019

  Merhaba, geçen ay eşimle adetimin ilk günü ilişkiye girdik içime boşaldı ama ayağa kalktığımda tekrar içimden çıkıyordu. Bunun ardından 7 gün boyunca adetim kesilmeden normal şartlarıyla devam etti. Bu ay adetim 5 gün gecikti. Hamile miyim?

  • 3 Aralık 2019

   Merhaba düzenli adet oluyorsanız yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik söz konusu olmaz. Adet için birkaç gün daha bekleyin, olmaz iseniz muayene olun…

 108. 15 Kasım 2019

  HOCAM MERHABA ADET DÖNEMİMİN 6. GÜNÜ EŞİM İLE İLİŞKİYE GİRDİK HAMİLE KALMA OLASILIĞI VARMI?

  • 30 Kasım 2019

   Merhabalar,
   Düzenli adet görüyorsanız hamile kalmazsınız.

 109. 16 Kasım 2019

  7 ay önce doğum yaptim. Adet kanamalarim hala çok düzenli değil doğumdan sonra üçüncü adet görüşüm olacak en son 12 Ekim’de oldum ve suan üç gün gecikti eşimle iliskide az biraz içine boşalmış prezervatif yirtildigini fark ettik sizce hamile kalır mıyım

  • 3 Aralık 2019

   Merhaba gebelik tabi ki olabilir adet ile beraber yumurtlama başlamıştır test yaptırmanız uygun olur…

 110. 16 Kasım 2019

  merhaba adetimin son günü eşimle ilişkiye girdik ve içime boşaldı hamile kalma olasılığım varmı

  • 30 Kasım 2019

   Merhabalar,
   Düzenli adet görüyorsanız böyle bir durum olmaz.

 111. 19 Kasım 2019

  hovam eşimle adetimin son günü ilişkiye girdim ve içime boşaldı hamile kalırmıyım???

  • 30 Kasım 2019

   Merhabalar,
   Adetleriniz düzenliyse gebelik mümkün değildir.

 112. 19 Kasım 2019

  Merhaba hocam. Biokadin fitil kullanıyorum adet dönemimde kullanabilir miyim? Ara mi vermeliyim

  • 3 Aralık 2019

   Merhaba, adet döneminde fitil kullanılmaz ve de etkisi olmaz…

 113. 20 Kasım 2019

  mrb. sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadık vajinanın üst tarafına boşaldı ve 5,6 saat sonra adetim geldi. (her ay düzenli adet görürüm .ilişki yaşadığım gün de adetimin başlangıç günüydü.) adet ağrılarım pek olmadı bu ay, normalde daha şiddetli bir ağrı durumum olur. bu ihtimallerle gebe kalmak söz konusu olur mu.?teşekkürler.

  • 30 Kasım 2019

   Merhabalar,
   Vajina üzerine boşalmalarda nadiren de olsa gebelik söz konusu olabiliyor. Lakin sizde durum farklı siz zaten akabinde adet olduğunuzu söylüyorsunuz. Birde unutulmamalıdır ki düzenli adet gören kadınlar adet döneminde gebe kalmaz.

 114. 22 Kasım 2019

  Hocam merhaba
  Adetliyken eşimle birlikte olmuştum ve bir ay sonra tam günümde adet oldum 5 gün sürdü ve bitti. Ama bu üstüne görme ile alakalı yorumlar okudum ve korktum açıkcası. Hamilelik riskim yoktur değil mi? Cevaplarsanız çok sevinirim hocam

  • 3 Aralık 2019

   Merhabalar,
   Düzenli adet gören kadınlarda adet döneminde girilen ilişki sonucu gebelik oluşmaz.

 115. 23 Kasım 2019

  Hocam merhaba
  Adetliyken erkek arkadaşımla birlikte olduk.
  1 ay sonra tam günümde tekrar adet oldum.
  5 gün sürdü. Ama bu üzerine görme ile alakalı yorumlar okudum ve korktum açıkcası. Hamilelik riski yoktur değil mi ?

  • 25 Kasım 2019

   Merhaba, 2 aydır düzenli olarak Yasmin kullaniyorum reglimin 4. Günü yani yasminin 3. Kutusuna başlayacağım gün sevgilimle iliskiye girdik boşalma oldu reglim 5 gün falan sürüyor hamile kalır mıyım?

   • 10 Aralık 2019

    Merhaba düzenli ilaç kullanıyorsanız hiçbir sıkıntı olmaz ayrıca adet zamanı yumurtlama olmadığı için gebelik olmaz…

 116. 2 Aralık 2019

  Merhaba adetimin 3. Günü korunmasız ilişki yaşadım ve içime bosaldi.. adetlerim genelde 2 3 gün geç gelir ama son iki aydır ayın 31 inde başlar 4-5 i biter hamile kalma şansım varmı Ella içmem gerekirmi acaba.?

  • 11 Aralık 2019

   Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik ihtimali olduğunu sanmıyorum ancak düzensiz adet durumunda problem yaşayabilirsiniz, ilaca bana göre gerek yok…

 117. 5 Aralık 2019

  Geri çekilme yöntemi ne gibi sorunlara yol açabilir

  • 11 Aralık 2019

   Merhaba geri çekilme yöntemi çok güvenilir bir yöntem değildir sıklıkla kaçırma olabiliyor ve de gebelik riski artabiliyor…

   • 4 Mayıs 2023

    Hocam merhaba iyi günler erkek arkadaşımla reglimin 3 üncü arkadan boşalma oldu silerken vajînamla beraber tüm bölgeyi sildim ve sonradan yıkadım hamile kalma ihtimalim varmı

    • 31 Mayıs 2023

     Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için herhangi bir sorun olmaz.

 118. 7 Aralık 2019

  Kolay gelsin iyi çalışmalar. Adetime yakınken eşimle geri çekilme yoluyla ilişkiye girdik. Adetimin gecikmesi için ilişkiden bir gün önce başlayarak 5 gün adet geciktirici ilaç kullanmıştım. İlacı bıraktıktan 2 gün sonra adet oldum. Hamile kalma riskim varmıdır ?

  • 11 Aralık 2019

   Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için gebelikle ilgili bir durum olacağını sanmıyorum…

 119. 7 Aralık 2019

  Erkek arkadaşımla Adetimin 2.günü sürtünme yoluyla ilişki yaşadık boşalmadı fakat zevk suyu olduğu için hamile kalma riski var mı aradan 10 gün geçti midem falan bulanıyor

  • 11 Aralık 2019

   Merhaba adet zamanı yumurtlama olmadığı için gebelik ihtimali olmaz ancak düzensiz adet görüyorsanız böyle bir risk olabilir…

 120. 9 Aralık 2019

  Merhaba.Genelde adetim duzenlidir.Her ay 2 3 gun stresten dolayi geciksede gelir. Geçen ay ertesi gün habi aldim.Bu ay adetim 1.günü öğlen 12 de geldi akşam cinsel birlikteligim oldu ve içime boşalma oldu ve bugun adetimin 4.gunu ama kesildi az geliyor. Hamile kalma riskim var mıdır?

  • 11 Aralık 2019

   Merhaba adetlerin düzenli ise yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik olmaz…

 121. 9 Aralık 2019

  Merhaba hocam düzensiz adet göruyorum 2 ayda bir. adetimn 2 ncı günü ilişkiye girdik hamile kalır mıyım…

  • 11 Aralık 2019

   Merhaba düzensiz adet durumunda yumurtlamanın ne zaman olacağı belli değildir gebelik riski vardır…

 122. 12 Aralık 2019

  Merhaba adetimin 3. Günü sürtünme yoluyla ilişkiye girdik boşalma olmadı zevk suyu geldi . İlişkiden 15 gün sonra hamilelik testi yaptım negatif çıktı sizce hamile miyim ?

  • 4 Ocak 2020

   Merhaba adet zamanı yumurtlama olmadığı için gebelik durumu ortaya çıkmaz…

   • 11 Mart 2020

    Mrb. Ben sevgilimle Adetimin ilk gününde sevgilimle yakinlastik. Yani spermi bacak arama girdi arkadan ama bir iki damla suyu arkama döküldü o arada kendimi sıkıyordum spermi bacak aramadan başka bir yere değmiyordu ama. Snra kalkip peçeteyle kendimi temizledim. Snra 10 dk fln gidip yikandim. O gece adet sancılarım başladı snra ertesi gün Adetimin 2 gunuydu gene kan goruyordum ama Adetimin 3 gunu kan gormedim 4 çü gun yeni lekeler gordum kahverenginde ve bugun Adetimin 5 gundur lekeler goruyorum sizce birsey var mıdır? Çok korkuyorum psikolojimi bozdum. Yardimci olun lutfen birde bunlar olduktan 2 gun snra mide bulantısı oldu adetten mi yoksa bir gıda zehirlenmeside oldu bana bu esnada ama beliydi zehirlenmiştim cunku yediğim bir yemek dokunmustu halada o zehirlenme var içimde Ama diyorum bu baska bsy olmasın mi yardimci olun lutfen. Allah rıza icin.

    • 12 Mart 2020

     Merhaba uzun uzun yazmışsın ama herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum adet zamanı yumurtlama olmadığı için gebelikle ilgili bir problem olmaz…

     • 14 Mart 2020

      Hocam cok sagolun yardimci olduğunuz için. Ztn doktora gidip muane oldum karnımın icine baktı hicbirsey olmadigini gorduk birsey yok dedi bir zaat bende kameradan goruyordum. Sadece karnimin altı enfeksyon kapmis dedi

     • 25 Mart 2020

      İsmet hocam mrb. Size derdimi hani anlatim ya sevgilimle yakinlaşmamizin 7 ci gunuydu gittim doğum doktoruna baktı karnima bsy yok dedi ama interneten araştırdım diyorlar ilişkiye girdikten 14 gun snr hamilelik beli oluyor bu dogru mu lutfen yardimci olun? Allah rizasi icin ama sevgilimle bildiğimiz gerçek ilişkiye girmedik sadece suyu iki damlası arkama deydi ama temizlensin yıkandim ztn adeteydimde. Doktorada gitmiştim ztn muayene de oldum ama o iste 7 gun geçmişti aradan gitim ama diyorlar 14 gun snra belli oluyormuş bole bsy var mı gerçekten.

 123. 15 Aralık 2019

  Merhaba adetimin ilk günü eşimle ilişkiye girdim 4 kere içime boşaldı hamile kalır mıyım

  • 25 Aralık 2019

   Merhaba,
   Adet döneminde gebelik olmaz.

 124. 16 Aralık 2019

  Merhaba benim adet düzensizliğim var 1 yıldır evliyim ve üç ay korundum sadece oda doktor adetim düzene girsin diye yasmin ilacı yazdı. Üç ay dışında hiç korunmadım ama bebeğimiz olmadı çok istiyorum. Doktora gittim kaç defa klomen verdi o da kist yaptı. Artık tedaviyi bıraktım çünkü iş yerimden iZin almakta sıkıntı yaşıyorum. Önceleri haftada bir bile adet oluyordum sık sık oluyordum şimdileri işte 30 40 günde bir oluyorum. Hiç bir şekilde düzene girmiyor. Düzensiz olduğu içinde yumurtalama günü hesaplayamıyorum. Gerçi çocuk olsun diye adet bitimden başlangıca kadar hergün ilişkiye giriyoruz ama başarısız. Nasıl bir yol izlemeliyim

  • 4 Ocak 2020

   Merhaba önce bir araştırmak lazım neden çocuğun olmuyor diye o hormon testleri ve rahim filmi çekilmesi gerekiyor eşine sperm testi yapılması gerekiyor çıkan Sonuçlara göre tedavi şekli belirlenecek bu işlere zaman ayırman gerekiyor her gün ilişkiye girmek ile gebe kalma şansı çok zor, kanamaların sebebinin araştırılması lazım tedavi edilmesi gerekiyor…

 125. 17 Aralık 2019

  merhaba hocam adetimin 10.ve11. günü ilişkie girdim eşimle ve içime boşaldı gebe kalırmıyım

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba düzenli adet görüyorsan yumurtlama zamanına yakın olduğu için gebelik ihtimali vardır…

 126. 21 Aralık 2019

  Hocam merhaba kasımın 26 sında eşimle ilişki yaşadık adetimin 3.günüydü aralık ayının 21 nde kanamam oldu erken adet yani iki adet arası 21 gun oldu hamile kalma olasılığım varmi.

  • 25 Aralık 2019

   Merhaba,
   Sorulan sorular birbirlerine çok benziyor lütfen diğer yorumlarda buna benzer cevapları çok verdim. Adet döneminde girilen ilişkilerde eğer düzenli ise adetleriniz gebelik oluşmaz. Düzensiz ise düşükte olsa ihtimal olur.

 127. 23 Aralık 2019

  Selam bundan 16 gun once kiz arakdasim ile ciplak surtunme yolu ile iliski yasadik vajina kaygan olsun diye penisi tukurukledim oylece surtunme yasadik bu ayni gun icinde 3.4 kere tekrarladik ama bosalacagim zaman hemen kendimi geri cektim peceteye bosaldim ama kesinlikle vajinaya girmedim kizliga zarar vermedim icine sokmadim vajinadan kan gelmedi acaba tekrar yaptigimizda bulasmismidir cunku bosalacagim zaman hemen peceteye bosaldim normalde adetine 6 gun kala midem agrimasi lazim dedi ama agrimadi dedi suphelendik ve adeti pazar gunu olmasi gerekirken persembe gunu oldu oda arkadasi gildeyken lavoya gitmis ve adet olacagini hissetmis ve erken adet olmus sizce sorun olurmu hayatimizdan omur gitti gene kalma durumu varmi

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba gebelik şansı oldukça az anlattıklarınıza göre, zaten adet görmüş herhangi bir sorun yok demektir…

 128. 23 Aralık 2019

  merhaba adetim ortalama 25-26 günde bir oluyordu fakat son 2-3 yıldır 21 -31 gün arasında değişiyor. 7 gün sürüyor. yaşım 39. buna düzenli adet diyebilir miyiz?

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba 35 yaşından sonra adet süresi değişebilir tamamen normaldir herhangi bir sorun yok…

 129. 27 Aralık 2019

  Sizden lütfen bilgi istiyorum 30 Kasım adet oldum 13 lekelendim 14. Gunde (yumurtlama gunumde) kan geldi ama sildikce ayın 21 de test yaptım hamilelik yok çıktı acaba hamile değilmiyim yada erkenmi test yaptım nezaman tekrar test yapıyım??

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba gebelik ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum ay ortası yumurtlama kanaması olmuş gibi görünüyor bir sonraki adetinizi bekleyin…

 130. 28 Aralık 2019

  Merhaba Doktor Bey 

  Kız arkadaşımla sürtünme yolu ile iliski yaşadık 

  Kız arkadaşımın adet döneminin 7. Günü 

  Bacak ve göbek kısmına boşalma oldu 

  Boşalmadan sonra kız arkadaşım biraz üzerimde yattı 

  Hamile olma ihtimali var mı

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba düzenli adet görüyorsa yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik olmaz…

 131. 1 Ocak 2020

  Kolay gelsin bende çikolata kiski var yaşım 24 çocok sahibi olmak istiyoz 5 aylık evliyim ilişkiye girdik ve içeme boşaldı aradan 15 geçci ve adet oldum işce çocuk olurmu yada bunun tedavisi nasıl olur cokolata kiski 3.5 santim ilk denememiz sizce tekkar denemelimwiyjz

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba çikolata kisti her zaman çocuk olmasına engel olmayabilir, bir yıl korunmasız ilişkiye rağmen gebe kalamıyorsan o zaman araştırmak gerekir, düzenli ilişkiye girmeni tavsiye ederim…

 132. 3 Ocak 2020

  Merhabalar hocam bizde eşimle adetimin ilk gününde ilişkiye girdik içime boşaldı düzeli olarak adet görüyorum hamile kalma riskim var mıdır sizce?

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba düzenli adet oluyorsan yumurtlama zamanı olmadığı için gebe kalmazsın…

 133. 4 Ocak 2020

  20 kasımda adetenen cıktıkm 3 kere ilişki girdim biri tek boşaldı buğün 15 gündur daha adet olmadım ama beyaz akıntım cok var acaba hamilemiyim

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba âdetin Gecikirse gebelik testi yaptırmak uygun olur…

 134. 6 Ocak 2020

  Merhaba doktor ben yumurta çatlama döneminde ilişkiye girdim icime boşalmadı vajinanın hemen üstüne boşaldı. Adet zamanim da adet oldum ama çok çok az ve ya pembe ya da koyu kırmızı şeklinde kanama oldum hamile kalma olasılığım var mı?

  • 10 Ocak 2020

   Merhaba genital bölgeye boşalma olmadıysa herhangi bir problem yok demektir ancak emin olamıyorsan dikkatli davranmak uygun olur…

 135. 7 Ocak 2020

  Merhaba bir sorum olucak partnerimle sürtünme yoluyla ilişki yaşatık ama adetin son günüydü normalde düzenli adet oluyor ama geçen ay ertesi hapı kullandı için bir hafta erken oldu sıvı gelmiş olabilir düşüncesiyle gelmiş olsa gebe kalma riski varmı

  • 12 Ocak 2020

   Merhaba gebelikle ilgili bir risk olabileceğini şu anda sanmıyorum…

   • 15 Ocak 2020

    Hocam merhaba
    Ben adetimin 3. Günü ilişkiye girdim ve eşim icime boşaldı. Aynı zamanda bende spiral mevcut. Hamile kalır miyim ?

    • 17 Ocak 2020

     Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için zaten gebelik olmaz ayrıca spiralin var gebelik mümkün değil….

 136. 16 Ocak 2020

  Acil! Sevgilimin adeti bu ay iki hafta geç oldu. Daha sonra adetinin son günlerinde iki kez ilişkiye girdik ve boşaldım. 4 gün öncesi doğum kontrol hapına başlamıştı. Herhangi bir hap almamıza gerek var mı?

  • 17 Ocak 2020

   Merhaba gecikme sebebi gebelik ile ilgili değilse sorun yok yumurtlama zamanı olmadığı için gebe kalacağını sanmıyorum zaten doğum kontrol hapı başlamış problem olmaz….

 137. 26 Ocak 2020

  Geçen ay sevgilimle ters ilişki yaşadık ama boşalıp boşalmadığını bilmiyorum ilişki yaşadığımız gün adet oldum aradan 28 gün geçti bugün kanama geldi hamile olma riskim var mı ve her ay 27 günde bir adet oluyorum

  • 27 Ocak 2020

   Ters ilişkiden gebelik söz konusu bile olamaz.

 138. 27 Ocak 2020

  21 gun dogum kontrol kullandim. 21 gun bittikten sonra. 3 gün erkenden regl oldum. Ve reglin ilk günü korunmasiz iliskiye girdim. Hamile kalir miyim? (21 gunden sonra 7 gun tam dolmadan adet oldum)

  • 29 Ocak 2020

   Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik olmaz merak etmeyin…

 139. 27 Ocak 2020

  Merhabalar adetlerim duzensiz gecen ay 25 aralaik adet oldum bu ay adetim 2 gün gecikti 3 gunu adet oldum hamile olma ihtimalim varmidir

  • 29 Ocak 2020

   Merhaba normal adet olduysan herhangi bir sorun yok ancak üstüne adet görmüş olabilirsin yinede her ihtimale karşı bir hafta sonra kanda gebelik testi yaptırman uygun olur…

 140. 30 Ocak 2020

  Merhaba İsmet bey geçen ay partnerimle adetin son günü ilişkinyaşatık ama boşalma olmadı akındı olmuş olabilir geçen ay 30regle başlangıcı oldu ama bu ay 1 de regle oldu gebe olma ihtimali olurmu bilgi verirseniz sevinirim

  • 3 Şubat 2020

   Merhaba düzenli adet oluyorsanız yumurtlama zamanı olmadığı için gebe kalmazsınız…

 141. 2 Şubat 2020

  Merhaba hocam. Benim sorum biraz daha farklı olacak. Adet değilim ama salı günü rahim filmi çekindim ve kanamam çok oldu. Dün cumartesiydi yumurta çatlama iğnesi vurundum. Bugün içinde ilişkiye girmemizi söyledi doktor ama kanamam devam ediyor. Çocuk olmasını engeller mi bu kanamalar. Yada çocuk olursa sıkıntılı olmasına sebep olur mu

  • 4 Şubat 2020

   Merhabalar,
   Rahim filminde sonra genelde kanama olmaz. Öncelikle muayene olmakta fayda var. Kanama spermler üzerine olumsuz etkilerde bulunur. Dolayısıyla gebelik şansını azaltır.

 142. 4 Şubat 2020

  Hocam merhaba kız arkadaşımın adeti 30 ve 35 gün arasında değişebiliyor,geçen sene aşırı stresten bir kere 45 günü buldu.(son dört aydır 32-35 gün ) kanaması hep 5 gün sürüyor.kanamanın bittiği ilk gün (6.gün)kız arkadaşım 10 dakika önce boşaldığım ve bulaştığından emin olmadığım bileğimde sürtündü onu gebe bırakma ihtimalim var mıdır ? ilk cinsel deneyimimiz bu konularda bilgisizim.

  • 4 Şubat 2020

   iç çamaşırıda vardı

  • 9 Şubat 2020

   Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için herhangi bir problem olacağını sanmıyorum bir de spermin belli bir konsantrasyona ulaşması gerekiyor, gebelik zor ihtimal…

 143. 13 Mart 2020

  Hocam merhaba 12.03.2020 gecesi erkek arkadaşım ile birlikte olduk ve içime boşaldı bir çok kez 14.03.2020 tarihinde de adet olacağım diana 35 kullanıyorum hamile kalır mıyım

  • 16 Mart 2020

   Merhaba problem olacağını sanmıyorum yumurtlama zamanı değil ancak Diane 35 doğum kontrol hapı değildir unutmayın…

 144. 18 Mart 2020

  Hocam Merhaba,7 martta Eşimle korunmasız ilişkiye girdik 12 martta adet oldum ve 16 martta bitti.17 mart sabahı avuç içi kadar kırmızı kan geldi ve erken gebelik testi yaptım sonuç negatif fakat çok çok silik bir çizgi daha vardı.Kahve rengi lekelenmem devam ediyor dün iki defa kırmızı kan geldi ve bel agrım var bu durum nedir fikrinizi söylerseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim,İyi çalışmalar.

  • 22 Mart 2020

   Merhaba gebelik ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum ancak mevcut şikayetlerin ile muayene olmak uygun olur…

 145. 18 Mart 2020

  Merhaba, adetimin 3. Günü eşimle korunmasız ilişki yaşadık. Ve sonrasında azar azar hep kanamam devam etti. Adetim bir iki gün farkla her ay düzenli olarak geliyor. Gebelik ihtimalim var mıdır?

  • 22 Mart 2020

   Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik ile ilgili bir durum olacağını sanmıyorum…

 146. 21 Mart 2020

  Hocam meraba,kız arkadaşımla geçen ay adetin birinci günü ilişkiye girdik ve her ay düzenli adet oluyordu.Adeti normalde olduğu gibi 7 gün devam etti aksamadıda.Gebelik testi negatif çıktı ve bende korunuyordum.10 gün gecikti adeti sebebi nedir.Her ay 10-11 tarihleri arası adet oluyordu.

  • 22 Mart 2020

   Merhaba adet zamanı ilişkiye girdiyseniz yumurtlama zamanı olmadığı için gebelikle ilgili bir durum ortaya çıkmaz ancak adet gecikmesi sebebini bilemiyorum test yapmak uygun olur…

   • 23 Mart 2020

    Hocam üstümüzde inanılmaz bi stres ve gerginlik var ondan olabilir mi ayrıca sancıları çok ani gelip gidiyor bu ara adet söktürücü olarak ne tavsiye edersiniz kekik çayı iyi geliyor deniliyor hem bitkisel hem medikal olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.

    • 24 Mart 2020

     Merhaba sorunuzu tam olarak anlayamadım…

 147. 21 Mart 2020

  Merhaba hocam, aylık 1 – 2 gün fark ile düzenli sayılan bir adet düzenim var. Adetimin 3. Günü eşimle korunmasız birlikte olduk. 4. Gün adetim gelmeye devam etti. Sonrasında ara ara kasık ağrılarım oldu. Halime kalma olasılığım var mı? Teşekkür ederim.

  • 22 Mart 2020

   Merhaba yumurtlama zaman olmadığı için gebelik olacağını sanmıyorum…

 148. 26 Mart 2020

  Merhaba hocam erkek arkadaşımla reglenin son günü ilişki yaşadık ama içime boşalma olmadı sürdünme oldu sıvı gelmiş olabilir diye düşündük ama Normalde28günde regle oluyordum 2gün gecikmeyle yine regle oldum hamile olma durumu söz konusu olurmu

  • 26 Mart 2020

   Merhaba gebelik ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum ancak geri çekilme güvenli bir yöntem değildir…

 149. 5 Nisan 2020

  Merhaba hocam adetlerim düzenli ilerlemekte adetin 4. Gününde eşimle korunmasız ilişkiye girdim beraberlikten 2 gün daha adet devam etti gebe kalma olasılığım nedir ?

  • 5 Nisan 2020

   Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik olacağını sanmıyorum…

 150. 6 Nisan 2020

  Mrhb erkek arkadaşımla adetliyken onun zoruyla Birlikte oldum adet doneminin 4cu günü kesildim aralik ayında düşük yaşadım Şubat 23de birlikte olduk ama Martin 17de yine adet gördüm acaba hamile kalmış olabilirmiyim bana lütfen yardımcı olun piskolojim bozuldu

  • 7 Nisan 2020

   Merhaba Mart’ın 17’sinde normal adet olduysan tabii ki gebelik yok ancak buna rağmen şüphen varsa kanda gebelik testi yaptırabilirsin…

 151. 9 Nisan 2020

  Ek önlem olsun diye ertesi gün hapı içtim iki sonrada tekrar adet olmam gerekiyor geçen ay ilişkiden sonra sorunsuz adet oldum bu ay herhangi bir problem olur mu diana kullanıyorum aynı zamanda

 152. 11 Nisan 2020

  Merhaba hocam bundan 1 ay önce ilşkiye girdim.Iliskiden 2 hafta sonra tam gününde adet oldum.İliski sırasında prezervatif kullanmıştık.2 3 gündür kasıklarımda ağrı ve sızı var hamile olma olasılığım var mı?

  • 13 Nisan 2020

   Merhaba normal adetini olduysan gebelik ile ilgili bir ihtimal olduğunu sanmıyorum şikayetlerin başka sebebe bağlı olabilir…

 153. 16 Nisan 2020

  Hocam iyi günler ben sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki yaşadım vajina üzerine boşalma olmadi peceteye oldu fakat zevk suyundan korkuyoruz bundan 4 5 gün sonra adet gördü normal adetsi olsa gerek yaklaşık bir ay sonra test yaptı negatif çıktı şimdi diğer adetinin olma süresi bu zamanlar fakat olmuyor korku ve stres var çok fazla mide bulantısı yapiyo olmadığı icin endiseden galiba sizce hamile midir?

  • 16 Nisan 2020

   Merhaba gebelik ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum dilerseniz tekrar bir test yapın negatifse sorun yok…

   • 16 Nisan 2020

    Hocam üç gün once yaptı normal regli ayın 19 u civarı ama su an midesinin bulandığını söylüyor piskolojik olabilir mu

  • 29 Mayıs 2020

   Hocam her zaman adet dongum 2 gun oncesinden geliyordu bu sefer 4 gun gec geldi ve cok agriyla geldi rahmimde belimde cok agri oldu ilk 2 gun bundan 3 ay once kurtaj oldum dusuk yapmistim hamile kalmamda bi problem olurmu

   • 29 Mayıs 2020

    Merhaba tamamen normaldir özellikle ayaklarınızı üşüttüğünüz de, gribal bir enfeksiyon geçirdiğiniz de bu tarz ağrı ve kanama olabilir.

 154. 17 Nisan 2020

  Merhaba hocam Martın 14 ünde ilişkiye girdim reglime 2 hafta vardı.2 hafta sonra tam gününde adet oldum.10 gündür fln kasıklarımda hafif bir ağrı ve sızı hissediyorum.Hamile miyimdir?

  • 19 Nisan 2020

   Merhaba yumurtlama zamanı ilişkiye girmişsin belli ki normal adet olduysan sorun olduğunu sanmıyorum ancak kanda gebelik testi yaptıra bilirsin…

 155. 24 Nisan 2020

  Merhaba ben adetimin 5. Günü erkek arkadaşımla anal ilişki ye girdik o gün pek kanamam yoktu ancak ilişki sonrası bir kaç damla kan geldi kızlık zarında bozulma olmuş olabilir mi

  • 25 Nisan 2020

   Merhaba, anal ilişki ile kızlık zarı bozulmaz, rahim kasılmasına bağlı kan gelmiş olabilir…

 156. 25 Nisan 2020

  Merhabalr hocam ben sevgilimle sürtünme yoluyla birlikteliğin oldu bakireyim sevgilim boşalmadı fakat zevk suyundan korktum. Bu ilişkiden 4 gün sonra adet oldum yaklaşık 4 gün sürdü sonra 26 gün sonra test yaptim negatifti. Testten 4 gün sonra tam gününden regl oldum her ayın 17.sinde oluyorum fakat mide bulantim oluyor bu konuyu düşününce sizce piskolojik mi yoksa hamile miyimdor tekrardan teşekkürler

  • 26 Nisan 2020

   Merhaba gebelik ile ilgili bir problem olduğunu sanmıyorum şikayetlerin sanırım psikolojik…

 157. 28 Nisan 2020

  Acill hocam Merhabalr hocam ben sevgilimle sürtünme yoluyla birlikteliğin oldu bakireyim sevgilim boşalmadı fakat zevk suyundan korktum. Bu ilişkiden 4 gün sonra adet oldum yaklaşık 4 gün sürdü sonra 26 gün sonra test yaptim negatifti. Testten 4 gün sonra tam gününden regl oldum her ayın 17.sinde oluyorum. Fakat regnum 21 inde bitti birmonel bozukluk icin yasmin kullanıyorum bir gün kullandım ve ramazan dolayısıyla bıraktım 28 inde bir kanamam oldu sizce normal mi hamilelik belirtisi mi

  • 30 Nisan 2020

   Merhaba gebelik ile ilgili hiçbir durum yok ilaçla ilgili bir farklı durum oluşmuş herhangi bir sorun yok.

 158. 2 Mayıs 2020

  Hocam merhaba ben 3aylık iğne vurundum 2kez sonra 1 ay adet oldum Bi ara 3 gün kesildi eşiml e korumasız ilişki oldu ama boşalma olmadı sonrasında yine kanama devam etti kanma bitince 1 hafta sonra aylık iğne vurundum vırunduğum günle beraber 4 gün lekelenme oldu 2 hafta sonrada adet söktürücü hap kullandım tarlusal hap bitti 5 gün geçti olmadım ama servikal mukus kalın beyaz sarı oluyor ve kanlı da geldi daha sonra çok az lekelenme oldu daha adet olmadım acaba hamile olabilir miyim teşekkür ederim

  • 3 Mayıs 2020

   Merhaba aylık veya üç aylık iğneler kanama düzensizliği yaptığı için koruyucu etkisinde düşme olabiliyor takip konusu zor olabiliyor ben pek önermiyorum şüphe durumda gebelik testi yaptırman uygun olur.

 159. 29 Mayıs 2020

  Merhaba hocam. Ben cocuk dusuniyorum ama iliski yaparkan acilma olmiyor az acliyor bi daha kapaniyor iliski yaparken acima agri oliyor ve idrar yaparken hafif yanma var. Bu ay adetimde cok agriyle geldi sanki rahmim keslmis gibi kaslaromda belde bas agrsi rahim agrsiyle oldu. Infeksiyonmi vardir acaba korkiyorum.

  • 29 Mayıs 2020

   Merhaba herhangi bir enfeksiyon durumu yok sadece ilişki konusunda sanırım biraz sıkıntılarınız var önce bir jinekolojik muayene olman gerekiyor herhangi bir sorun yoksa sorunu halledemiyorsan psikolojik destek alman gerekir.

 160. 8 Ağustos 2020

  Hocam Merhaba
  Düzenli adet olan biriyim sadece 1 2 gün oynuyor arasında. Adetimin ilk günü ve son günü eşimle ilişkiye girdik. 3. Gün biraz kesilir gibi oldu adetim ama sonra yine devam etti hafif kahve hafif kırmızı renkte gelmeye devam etti. Hamile kalma riskim yoktur değil mi?

  • 11 Ağustos 2020

   Adetlerin düzenli oluyorsa yumurtlama zamanı olmadığı için gebe kalmazsın.

   • 14 Ekim 2020

    Hocam Merhaba
    Eşimle ilişkiye girdikten 2 gün sonra adet oldum ve 6 gün sürdü adetlerim düzenlidir. İlişkiden 18 gün sonra kasıklarımda bir ağrı oldu ama 1 2 gün anca sürdü her hangi bir hamilelik olasılığı yoktur değil mi?

    • 14 Ekim 2020

     Acaba yumurtalama zamanı olduğu için mi ağrı oldu diye düşündüm sizce öyle midir Hocam?

 161. 29 Kasım 2020

  iyi akşamlar hocam eşimle adetinin son 3 günü cinsel ilişkiye girdik korumasiz 2 sinde boşalma olmadi son gün boşalma oldu hemen 7 saat sonra ella hap kullandi eşim hamile kalma olasiliğı nedir bilgi verebilirmisiniz hocam.

  • 19 Aralık 2020

   Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik olacağını sanmıyorum ayrıca ilaç kullanmışsınız biraz adet düzensizliği olabilir.

 162. 12 Ocak 2021

  Merhaba hocam eşimle adetimin 3.gününde ilişkiye girdik prezervatif ile prezervatif içime kaçtı hamile kalma ihtimalim varmı?

  • 12 Ocak 2021

   Merhaba düzenli adet görüyorsanız yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik olmaz.

 163. 13 Ocak 2021

  Merhaba bilgi almak istiyorum sizden yardımcı olurmusunuz
  31 Aralık ta ilişki yaşadım ama geri çekilme yöntemiyle korundu
  Ayın 10 dan beri leke görüyorum benim normal regl dönemi vaktim ve ben ilk leke şeklinde kanama gelip sonra normal regl devam ediyor
  Ben bi kaç gün öncesi dr verdiği antibiyotik yan etki yapmıştı mideme bağırsaklarıma vurdu geçti bırakınca
  Şu an 3 gündür leke geliyor ve mide bulantısı oluyor acaba gebelik olabilir mi nedeni

  • 13 Ocak 2021

   Merhaba belirtilerin Gebelik ile ilgili olduğunu sanmıyorum bulantı genelde adet geçtikten iki hafta sonra başlar sanırım kullandığın ilaçlar adet düzenini etkiledi ama yine de emin olamıyorsan birkaç gün içinde kanda gebelik testi yaptırmak faydalı olur, geri çekilme güvenilir bir yöntem değildir yumurtlama zamanına denk gelmiş ilişki.

 164. 18 Şubat 2021

  Merhabalar.
  Sevgilim bakire ve reglin ilk günü ve ikinci günü kanaması varken sadece sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadık. İlişkiden sonra kanamaları devam etti ve normal olarak 6 gün de durdu. Kan durduğu zaman hemen ertesi gün hapı kullandık. Sizce bir gebelik ihtimali varımdır

  • 22 Şubat 2021

   Merhaba düzenli adet görme durumunda, adet zamanı yumurtlama zamanı olmadığı için zaten gebelik söz konusu olamaz herhangi bir sorun olmaz merak etmeyin.

 165. 27 Şubat 2021

  Merhaba adetimin 3. Ve 4. Gününde nişanlımla sürtünme yaşadık vajinamın olduğu yere sadece penisini sürttü içine girme olmadı boşalma da olmadı zevk suyun da çok az sperm bulunuyormuş ama zevk suyunun da geldiğini görmedik. Adetim düzenli döngüm ise 25 Başta da belirttiğim gibi adetimin 3 ve 4. Gününde yaşadık. Ama bi hamilelik riski var mıdır diye korkuyorum çok araştırdım sizin videolarınızı ve blog yazılarınızı da okudum böyle bir risk yokmuş sanırım psikolojik olarak öyle düşünüyorum. 1,2 gündür de sağ kasığım ağrıyor çok stres yapıyorum pndan mıdır hocam. Cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim

  • 8 Mart 2021

   Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için zaten gebelik söz konusu olamaz düzenli adet görüyorsanız endişelenmeye gerek yok.

 166. 28 Nisan 2021

  Hocam merhaba.adet günüme çok yakın bir zamanda (tahminimce adet günümden 2-3 gün önce) korunmasız cinsel ilişkiye girdik daha henüz adet olmadim çünkü dün girdik.geri çekme yöntemini kullandık.icime boşalma olmadı.eşim girmeden önce organını zevk suyu kalmasın diye peçeteyle sildi.ama korkuyoruz, içimdeyken zevk suyu geldiyse ve içinde sperm varsa diye.aydınlatırsanız sevinirim.

  • 10 Mayıs 2021

   Merhaba gerekli tedbirleri almışsınız zaten yumurtlama zamanı değil âdetinde sanırım birkaç gün içinde olacaktır sorun olacağını sanmıyorum.

 167. 17 Eylül 2021

  hi dr, im 26 years old and period be absent 1 month and it comes the other month

  • 20 Eylül 2021

   You have to come for being examination. I think you have hormonal dysfunction.

   • 15 Temmuz 2023

    Merhabalar.Benim adet dönemim her ay düzenli.5 en fazla 6 gün sürer.Adetimin 5. (son) gününde sürtünme ilişkisi yaşadık.Kızlık zarım biraz zedelendi ufak bir yırtıklık meydana geldi ve kendi kendine kayboldu.O gün vajinama ya da herhangi başka yere bir boşalma söz konusu kesinlikle olmadı.Fakat zevk suyundan tedirgin olduğum için ve istenmeyen bir zedelenme meydana geldiği için 19.saatte ella ertesi gün hapı kullandım.Böyle bir durumda gebelik ihtimali var mıdır? Daha önce cinsel bir deneyimim olmadı ertesi gün hapını ilk defa kullandım.Lütfen yardımcı olun,terdiginim ve çok stresliyim

    • 26 Temmuz 2023

     Merhaba gebelik ile ilgili bir durum olacağını sanmıyorum anlattıklarına göre.

 168. 3 Temmuz 2022

  Hocam merhaba sevgilimle 2gun once surtunme yoluyla iliski oldu sadece kilotris bolgesi vajinaya denk gelmedi bosalma olmadi ama zevk suyundan emin degiliz adetimde duzensiz 3aydir olmuyor ama adet sokturucu kullaniyorum polikistik over sendromumda var hamile olmam dimi?

  • 5 Temmuz 2022

   Merhaba anlattıkların ile gebelik oluşacağını sanmıyorum.

 169. 7 Temmuz 2022

  Hocam merhabalar, reglimin ilk günü erkek arkadaşımla denizde sadece sarılma esnasında cinsel organını hissettim. o da benimkini hissetmiştir fakat çok kısa bir andı. onun şortu benim de bikinim vardı. herhangi bir boşalma durumu olduğunu sanmıyorum, kendisi de olmadığını söyledi. sonrasında dört gün kadar da adetim devam etti. eğer şortunun içinden bir boşalma olduysa böyle bir durumda gebelik riski var mıdır? stres olduğum için mide bulantısı hissediyorum. 3 haziranda adet olmuştum, sonrasında 30 haziranda oldum ve 30 haziran günü bu olay yaşandı. 4 temmuz gibi ise adetim bitti. cevap verirseniz çok mutlu olurum.

  • 27 Temmuz 2022

   Merhaba anlattıklarına göre gebelik ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum.

 170. 6 Kasım 2022

  Arkadaşlar merhaba. Şimdi bütün detayıyla yaşadığım olayı size anlatacağım. Ben 30 haziran günü regl oldum, reglimin ilk günüydü ve o gün tatildeydim. Yine aynı gün yani 30 haziranda erkek arkadaşımla beraber denize girdik. Ben denizde ona sarıldım ve cinsel organını hissettim sadece. Üzerimde bikinim vardı, onda da şort vardı. En fazla bir dakika sürdü bu durum yani sürtünme bile olmadı aslında. Sonra ben çıktım ve başka bir şey yaşanmadı ve reglim de normal şekilde devam etti. Sonra bir anda benim aklıma hamilelik ihtimali geldi ve çok stres yaptım. 25 temmuz günü regl oldum. Normalde döngüm 27-28 gün idi ama bu olaydan sonra 25 günde oldu. İki gün erken olunca da telaşlandım. Ama normal başta yoğun kahverengi sonra kırmızıya dönen, ağrılı ve pıhtılı regl oldum. Sonra yine içime sinmedi ve kan testi yaptırdım <2.00 çıktı. Doktor negatif dedi, rahatladım. Sonra ikinci reglim 20 ağustosta oldu. Yine aynı şekilde ağrılı ve pıhtılıydı. O bittikten sonra mide bulantım oldu ve şiş hissettim kendimi. 7 Eylül'de kan verdim. <0.2 çıktı. Ultrasonla da baktı doktor, bir şey görmüyorum yok gibi dedi. Sonra farklı ultrsonla pcos için bakıldı ve gebelikle ilgili bir şey söylenmedi. Ben rahatlamıştım ama son iki adetime göre 15 Eylül'de adet olmam gerekiyordu ama hala olmadım. Çok telaşlandım bugün idrar testi aldım yaptım ve tek çizgi çıktı. Lütfen bir şey söyleyin ben kendimi rahatlatamıyorum. Bir şey yok gibi ama ya olursa diye düşünüyorum. Olsa hem kanda hem de ultrasonda çıkardı demi? İnternette adet olduğu halde hamile olanlar yazıyor o da çok kafamı karıştırdı. Lütfen yardımcı olur musunuz? daha önce de sormuştum, gebelik ihtimalim var mı?

 171. 6 Kasım 2022

  Arkadaşlar merhaba. Şimdi bütün detayıyla yaşadığım olayı size anlatacağım. Ben 30 haziran günü regl oldum, reglimin ilk günüydü ve o gün tatildeydim. Yine aynı gün yani 30 haziranda erkek arkadaşımla beraber denize girdik. Ben denizde ona sarıldım ve cinsel organını hissettim sadece. Üzerimde bikinim vardı, onda da şort vardı. En fazla bir dakika sürdü bu durum yani sürtünme bile olmadı aslında. Sonra ben çıktım ve başka bir şey yaşanmadı ve reglim de normal şekilde devam etti. Sonra bir anda benim aklıma hamilelik ihtimali geldi ve çok stres yaptım. 25 temmuz günü regl oldum. Normalde döngüm 27-28 gün idi ama bu olaydan sonra 25 günde oldu. İki gün erken olunca da telaşlandım. Ama normal başta yoğun kahverengi sonra kırmızıya dönen, ağrılı ve pıhtılı regl oldum. Sonra yine içime sinmedi ve kan testi yaptırdım <2.00 çıktı. Doktor negatif dedi, rahatladım. Sonra ikinci reglim 20 ağustosta oldu. Yine aynı şekilde ağrılı ve pıhtılıydı. O bittikten sonra mide bulantım oldu ve şiş hissettim kendimi. 7 Eylül'de kan verdim. <0.2 çıktı. Ultrasonla da baktı doktor, bir şey görmüyorum yok gibi dedi. Sonra farklı ultrsonla pcos için bakıldı ve gebelikle ilgili bir şey söylenmedi. Ben rahatlamıştım ama son iki adetime göre 15 Eylül'de adet olmam gerekiyordu ama hala olmadım. Sonrasında 21 eylülde oldum. Kan sulandırıcı aldığım için çok yoğun kanamam oldu, çok da pıhtılıydı. Ekim ayında da olmam gereken günde 19 ekimde regl oldum ama ağrı kesici almak zorunda kaldım. İlk gün yoğun sonra çok azalarak dört beş gün sürdü. ilk iki gün haricinde kahverengi lekeler geldi bu da beni korkuttu. karnımda şişlik hissetmeye başladım. bir de bağırsaklarımdan sürekli sesler geliyor ve hareketlenme oluyor. bir de mide yanması ve bulantısı yaşıyorum. bunun üzerine yeniden doktora gittim. ultrasonum çok kötü ancak çok büyük bir bebek varsa görebilirim ama bakayım dedi. baktıktan hemen sonra kesinlikle hamile değilsin dedi. ama cihazım kötü diyip hemen gebelik yok demesi beni kuşkulandırdı. arada hafif bulantı ve bağırsaklardaki hareketlilik devm ediyor. ben cidden delirecek seviyeye geldim. normal bir ilişki yaşamadım ama yine de çok korkuyorum. insanlardan kendimi soyutladım, aylardır düşündüğüm tek şey bu. lütfen bana yardımcı olun. hala gebelik ihtimalim var mı? daha önce de sormuştum size

  HOCAM BİR ÖNCEKİ SORUYU YANLIŞ SORMUŞUM SORU BU ŞEKİLDE.

 172. 26 Aralık 2022

  Hocam iyi günler hocam size bir sorum olacaktı ben ile eşim eşim adet döneminde ilişkiye girdik adete başladığı gün 22 kasim ben ile eşim 24 Kasım’da ilişkiye girdik ama korunduk içine boşalma yapılmadı geri çekme yaptık aradan iki üç gün geçti aralığın 22’sinde adet olmali çünkü hep düzenli oluyordu ama 3 gün geçti daha olmadı hamile kalma olasılığı var mı

  • 17 Şubat 2023

   Merhaba düzenli adet gören bir kadında adet zamanı yumurtlama olmaz dolayısıyla gebelik ihtimali yoktur başka sebepten gecikme olmuştur.

 173. 14 Şubat 2023

  Merhaba regl olduktan sonra eşimde cinsel ilişkiye girdik yanlışlıkla biraz boşaldığını söyledi hamile kalır mıyım

  • 24 Şubat 2023

   Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için sorun olacağını sanmıyorum.

Yorum Yap

*

Your email address will not be published.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır

Bu web sitesinde yazılan bütün yazılar bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Hiç bir şekilde tanı veya tedavi yerine geçmemektedir.

Gizlilik Politikası

SEO Hizmeti: Ömer Özkoca

Son Güncelleme Tarihi: 01.11.20023

Bize Ulaşın