Kızlık Zarı Zedelenmesi ve Kanaması Nasıl Olur?

Kızlık Zarı Zedelenmesi

Kızlık Zarı Zedelenmesi ve Kanaması Nasıl Olur?

Kızlık zarı zedelenmesi ile kızlık zarının yırtılması belirtileri benzerdir bu nedenle de sık sık birbiriyle karıştırılır. Kızlık zarı hakkında en çok merak edilen konulardan biri olan kızlık zarı zedelenmesi ile kızlık zarının bozulması arasında oldukça benzer olsa da gerçekte durum birbirinden farklıdır.

Kızlık zarının bozulması zar dokusunda meydana gelen yırtılma ile birlikte meydana gelen doku bütünlüğünün kaybolmasıdır. Zedelenme de ise doku bütünlüğünde bozulma söz konusu değildir ancak kızlık zarında meydana gelen zorlanmadan dolayı bölgede bir tahriş oluşur. Bazı kadınlar da basit şişlikler şeklinde de oluşabilen zedelenme, gözle görünmesi mümkün olmayan bir durum olduğundan bekaretin kaybedilmesi endişesine neden olur.

Kızlık zarı zedelenmesi sonrası kan gelmesi normal karşıladığımız bir durumdur. Dokulardaki zorlanma sonucu oluşan hasar birkaç damla kanamaya neden olabilir. Doku zedelenmesi için herhangi bir tedaviye gerek yoktur. Bekaret zedelenmesi sonucu meydana gelen tahribat kendiliğinden iyileşecektir ve çok yüksek ihtimalle de ilk cinsel birleşmede ilk gece kanaması yaşanacaktır.

Kızlık Zarı Zedelenmesi Nasıl Olur?

Kızlık Zarı Zedelenmesi Nasıl Olur?

Kızlık zarı zedelenmesi birçok kadının bize başvurma nedenleri arasında yer alır. Sürtünmeyle kızlık zarı bozulması oldukça nadir görülen bir durumdur. Bekaratin bozulması için cinsel birleşmenin tam olarak yaşanması gerekir. Sürtünme sonrası kan gelmesi de dokuda oluşan tahriş sonucunda oluşur. Bununla birlikte mastürbasyon, genital bölgeyi etkileyen herhangi bir kaza, travma geçirilmesi ya da mantar enfeksiyonunun neden olduğu aşırı kaşıma gibi durumlarda da kızlık zarının zedelenmesi söz konusu olabilir.

Bu nedenle bu gibi süreçlerin ardından meydana gelen birkaç damla kanama dahi böylesi hassas bir konuda kafanızda soru işaretleri oluşmasına neden olacaktır. Cinsel ilişki, mastürbasyon ya da aşırı şiddetli kaşıma gibi durumlardan sonra meydana gelen kanamaların nedeni net olarak anlamak ancak jinekolojik muayene ile mümkündür.

Kızlık zarı zedelenmesi belirtileri hemen hemen kızlık zarının bozulmasının belirtileri ile aynıdır. Bu da kadının yanılmasına neden olabilir. Zedelenme sonrasında tıpkı kızlık zarının yırtılmasında olduğu gibi kanama meydana gelebilir. Bekaretin bozulması dışarıdan bakılınca anlaşılamaz. Bunun sadece belirtilere bakılarak tahmin edilmesi ya da anlaşılması mümkün olmadığından bu gibi şüpheli durumlarda yapmanız gereken en doğru şey bir jinekoloğa muayene olmaktır. Kızlık zarı muayenesi sonrası zedelenme ya da bozulma anlaşılabilir.

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

Kızlık zarı zedelenmesi sürtünme ile cinsel ilişki sonrası meydana geldiğinde gebelik şüphesi kadınların aklına gelebilmektedir. Kızlık zarı yırtılmadan gebe kalmak mümkündür. Bazı kadınlarda kızlık zarı esnektir ve kanama meydana gelmez. Vajina içine sperm girişi olması sonrasında döllenme meydana gelirse gebelik meydana gelebilir.

Zedelenen Kızlık Zarı Kanar mı?

Zedelenen Kızlık Zarı Kanar mı?

Kızlık zarı zedelendiğinde tahrişler meydana gelir. Tahriş sonrası kızlık zarının tahrip olması sonucu az miktarda bir kanama görülebilir. Tahrişler dokuda çentik şeklinde gözle görünmeyecek kadar küçük yaralanmalara neden olur. Çentik şeklinde oluşan yaralanmalar kızlık zarının esnekliğine zarar vermez ise ilk cinsel ilişkide kan gelmesi mümkündür.

Kızlık zarı çeşitleri oldukça fazladır. Kızlık zarının esnek olması, zarın anatomisinin farklı olması gibi durumlar cinsel ilişki sonrası kızlık zarının kanamaması gibi bir durum da görülebilir. Bu nedenle de kızlık zarı zedelenmesi sonucu ya da ilk gece kanaması olmaması bekaretin kanıtı olarak görülmemelidir. Ancak bekaret konusu toplumumuzda oldukça önem taşıyan bir konudur. Zedelenen kızlık zarı yeniden kanama olabilmesi beklenen bir durumdur.

Kızlık zarı kanaması ne kadar sürer?

Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Sürer?

Her insanda kanamanın pıhtılaşma süreci farklıdır. Kızlık zarı kanaması birkaç dakika içinde kendiliğinden geçebilen bir kanama türüdür. Kızlık zarı zedelenmesi de kızlık zarının yırtılması da bazen birkaç damla kanama olarak meydana gelir ve kısa sürede kendiliğinden geçer. Bazı kadınlarda kanama birkaç gün boyunca ara ara lekelenme şeklinde yaşanabilmektedir.

Fakat bazı kadınlarda ilk gece kanaması uzun ve şiddetli olur. Kanama süresi 45 dakikanın üzerinde ise acilen bir doktora başvurulması gerekmektedir.

Kızlık zarı kanaması kişiden kişiye göre değişse de kısa süreli bir kanamadır. Kızlık zarı zedelenmesi de kanama ile sonuçlandığından net olarak anlaşılması mümkün olmaz. Kızlık kanamasının rengi kesin olarak bir yırtılma ya da zedelenme hakkında detaylı bir ipucu vermez. Ancak bazen kızlık zarı kanamasının şiddetli olması durumunda akla ilk gelen şey coit yırtığı adı verilen bir komplikasyondur.

İlk gece tam ıslanma olmadan, aceleci ve sert bir şekilde yaşanan cinsel ilişki sonrası kızlık zarı yırtılması ile birlikte vajinal dokularda da yırtılma meydana gelir. Yırtılma sonrası vajinada derin çentikler şeklinde yaralanmalar oluşur. Coit yırtılması tedavisi bir uzman doktor tarafından yapılması gerekir. İlk gece kanamasının çok olması gibi durumlarda acilen hastaneye gidilmesi ve vajinada meydana gelen yırtıkların onarılması için dikiş atılarak müdahale edilmesi tedavi için önemlidir.

İlginizi çekebileceğimizi düşündüğümüz diğer makalelerimiz:

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır?
Rahim ağzında yara neden olur?
Bartolin kisti nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Kızlık zarı ile ilgili yabancı kaynaklar
https://bit.ly/2lm4dCm

Detaylı bilgi için İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan Kürtaj merkezimizi arayabilirsiniz.

dr.ismetyildirim@hotmail.com
0532 325 30 08

195 Yorum

 • Feyza yarar

  Reşit olan birisi herhangi bir kadın doğum uzmanında muayene olabilir mi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba evet olabilir.

 • Ceren bayrak

  Merhaba mastürbasyon sırasında kan gelir mi 6 gün önce adet oldum bugün 7.gün adet kanı olabilir mi diye şüpheleniyorum

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba âdetten hemen sonra yapılan mastürbasyon da rahim kasılmasına bağlı olarak bir miktar kan gelebilir normaldir…

   • Melisa tekinsen

    Merhaba. Erkek arkadaşımla iliskiye girmedik ama surtunduk. Yaklasik 1 hafta sonra lekelenme oldu adetime daha 1 hafta vardi. Adet kani olmadigindan eminim. Ama ne icin olduğunu anlamayamadim

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba sürtünme sonrası genital bölgede acı ve kanama olmadıysa herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum ancak yinede emin olmak istiyorsan muayene olmakta fayda var…

   • Rumeysa bal

    Merhaba. Erkek arkadasimla sevistik elini falan surttu vajinama ama birlesmedik. Yaklasik 10 gun sonra sabah uyandigimda kahverengi lekelenme oldu. Bu lekelenme 1 ay sonra gene oldu. Adet kani degildi. Lekelenmeden 5 6 gun somra adet gordum. Bu lekelenme neyden dolayi olmus olabilir acaba.

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba kızlık zarında bir acı olmadıysa ve de arkasından kanama gelmediyse bir problem olduğunu sanmıyorum ancak yine de muayene olmakta fayda var, kanamanın nereden geldiği konusunda şu anda yorum yapmam mümkün değil…

     • Osman karataç

      Kız arkadaşımla daha öncelerde birleşiyorduk. Kanama falan olmuyordu. En sonuncuda kanama oldu. Ve bu bizi korkuttu. Patlak olan Kızlık zarı tekrardan kanar mi ?

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba kızlık Zarı tekrardan yırtılmaz kanama başka yerden gelmiştir…

 • Aylin bahar

  Merhabalar ben erkek arkadasimla ilişki yaşadım kan gelmedi ama ilişki bittikten sonra yaklaşık 30 dakka sonra gelmeye başladı açık pembe renginde ve cok az damla damla 1 gün geçti ama şimdi kahverengi gibi bi sorun varmıdır

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba adetine yakın bir zaman değil ise kızlık zarında yırtılma olmuş olabilir muayene olmakta fayda var…

  • Adım gizli

   erkek arkadaşımla ilk ilişkiye girdiğimde sabah saatleriydi akşam iç çamaşırımı kontrol ettiğimde bir miktar kan gelmiş
   bu kızlık zarımın kanaması olabilir mi? Ve 5 gün sonra adet kanamam oldu .. ama hamile olma riskim var mı? Adet kanamamdan kısa bir zaman önce ilişkiye girdiğim için hamile bile olsam adet görmüş olabilir miyim .. lütfen beni bilgilendirin

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba, kızlık zarınız da zorlama olduysa ilk kanama kızlık zarının yırtılmasına bağlı olabilir. Ancak bu tür aktivitelerden sonra adet kanaması erken gelebilir dolayısıyla kesin emin olmak için muayene olmakta fayda var.

    • Tuğba yilmaz

     Selamün aleyküm İsmet bey size birşey sorabilirmiyim acaba ksaca fzla uztmdn konuya girmek istiyorum
     Bn 10 yıl önce bir evlilik yptm ve o evlilikte 3 ay surdu bn evlndgm. Zaman hc kanamam olmadi eşim kanama yerine benden sarıya kaçan br beyaz akinti geldi bu nedmk oluo SMD evlnmk istyrm bu bna englmidr DHA dgrusu anlaşılır mı teskkr edrm İsmet bey bna yrdmc olrsnz sevrnm

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba kızlık Zarın elastik yapıda olabilir ondan dolayı kanama olmamış olabilir tekrar kanama olup olmayacağı konusunda bir şey söyleyemem çok merak ediyorsan bir muayene olmakta fayda var…

    • Tarık Erdoğan

     Merhabalar, kız arkadaşımla 2 farklı günde ilişkiye girmek istedik ancak o iki farklı zamanda da vajinaya girmekte zorlandım ve kız arkadaşımın canı çok acıdığından istemsizce beni itti, tekrar ve tekrar denedik ancak sadece kan geldi ve tamamen vajinaya giriş olmadı, sizce kızlık zarında bir problem mi var? Ortam kaygandı ve prezarvatif kullanıldı.

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhabalar,
      Acı hissi ve akabinde kanın geldiğini söylüyorsunuz bu belirtiler zarın bozulduğunu gösteriyor lakin emin olmak için jinekolojik muayene gerekir.

  • Burcu aslan

   Merhaba hocam bizde erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşıyoruz en son girdi gibi geldi o an kanama olmadı ama 1 hafta sonra bugün kahve rengi leke geldi ve biraz kan geldi açık kırmızı kızlığın bozuldumu adetime 5 gün kaldı
   Ve kuvvetli ağrı kesici kullanıyorum dub akşam 2 tane morfin serum takıldı yardım edin lutfen

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhabalar,
    Kullandığın ilaçlardan ötürü adetinde düzensizlikler oluşmuş olabilir. Gelen kan yüksek ihtimalle adet kanıdır. Kızlık zarı kanaması ilişki esnasında gelir. Tam emin değilsen bir muayene olmanda fayda var.

 • öykü coşkun

  merhaba dört yıldır ilişkim var ve erkek arkadaşımla üzerimde çok ince çorap ve iç çamaşırım varken sert bi şekilde sürtünerek ilişki yaşadık ve hissediyordum,giriş kısmımda saatlerce baskı uyguladı ve iç çamaşır üzerinden biraz girdi ve sert bi şekilde gidip geldi. yaklaşık 6-7 saat sonra kanamam oluştu.regl dönemimde değildim.regl dönemimin bitişinden 15-16 gün geçmişti.Sizce kızlık zarımın yırtılmış olma olasığı varmı?ve kontrol amaçlı bi jinekoloğa gitmeli miyim?teşekkürler.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kesinlikle muayene olmanız gerekiyor kanama gelmesi yırtılmış olma ihtimalini gösterir…

 • Derya belli

  Kızlık zarının ilişki olmadan yırtılması mümkün müdür ve kızlık zarının yırtıldığı nasıl anlaşılır

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarı ilişki dışında travmaya bağlı yırtılabilir, kendiniz anlayamazsınız doktor muayenesi ile anlaşılır…

 • Aysel bahar

  Merhaba,
  Erkek arkadaşımla rahime tam girmden bir ilişki yaşadık. 1 dk sonra 1 damla kan geldi. Pempemsi bi kandı. Sonrasında adet kanaması gelmedi. Gögüs agrım var ama her hangi birşey olmuşmudur. Adet gecikmeli yaşarmıyım.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba sorunuzu tam olarak anlamadım ancak adet gecikmesi var ise gebelik durumu olabilir…

 • Cansu yağmur

  Merhaba ben erkek arkadaşımla cinsel birliktelik yaşamadım ama sürtünme olurken birden çok baskı oldu ve çok canım yandı ilk baktığında kanama yoktu ama sonra koyu kahverengi gibi bir renkte ve çok az miktarda bir kan vardı ancak elimi sürdüğümde görebildik 2 saat sonra idrar yaptığımda yanma ve çok az kanama oldu dışarıdan baktığımda bir yara görmüyorum ama 2. Günde de çok az çizgi gibi silik bir leke vardı çamaşırımda sizce bir problem olmuş mudur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba büyük olasılık kızlık zarında yırtılma meydana geldi çok merak ediyorsan muayene olman gerekir…

 • Anonim

  İki bacak sıkıştırılarak yapılan masturbasyon kızlık zarına zarar verirmi? Üzerinde kilot varken. Bir de masturbasyon yapmadan önce tualete büyük bayıra sulu çıkmışdım. Masturbasyon sonrası kilodumda kahverengi leke vardı. Kızlık zarı bozulmuşmudur? Hiç bir ağrı yaşanmadı.
  Bir de kızlık zarı bozulduğunda o bölgede beyaz sıvımı olur yoksa kan olur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarında bozulma olduğunu sanmıyorum yırtılma durumunda kanama olur…

 • Dilek yıldırım

  Merhaba, yaşadığım ilk cinsel ilişki sonrası 4. Gün ve hala kan geliyor. En son kan açık pembe renginde ve şiddetli. Sebebi ne olabilir? Teşekkürler

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarın yırtılmış kan oradan geliyor takip et birkaç güne durmazsa muayene olman gerekir…

 • Ceren eminduran

  Merhabalar yardımcı olursanız çok sevinirim aklımda çok şüphe kaldı biraz panik oldum adetime 3 gün varken mast yaptım ama klitorisime içine herhangi bie şey sokmadım sadecee sertti biraz sonra 2 3 saat sonra baktım kan gelmiş adet kanı sandım 2 kere tuvalete gittim kan geliyo yoğun bi şekilde ama ped taktığımda leke lekee yani kızlık zarına bi zarar gelse tuvaletten sonra sürekli mi kanar inanın kafam çok karıştı rengi pembe gibi de aceba stresten mı böyle oldu bu ay bilemiyorum kızlık olduğunu nasıl anlayabilirim çünkü adetime de yakın ama kanamıyorda sadece tuvalete girince teşekkür ederim şimdiden

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgili bir problem olduğunu sanmıyorum muhtemelen fazla tahriş ettin ona bağlı kanama meydana gelmiş olabilir ancak çok merak ediyorsan emin olmak istiyorsan muayene olmakta fayda var…

  • Hatice

   Zedelenme ve yırtılma arasındaki farkı nasıl anlarız hocam?

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba zedelenme de genellikle kan gelmez ancak yırtılma da kan gelir…

    • Ebru Acer

     Adetken klitoristimi biraz gerdim ama vajinama herhangi birsey girmedi kan geldi adet kanımıdır kizlik zarim zarar gormusmudur

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhabalar,
      Düzenli adet görüyorsanız gelen kan adet kanıdır. Zaten kendinizde söylüyorsunuz adetliyken yaptığınızı. Emin değilseniz muayene olabilirsiniz.

  • Hatice

   Kalıcı kızlık zarı dikimi ne kadar sürüyor ?

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba yarım saat kadar sürer…

 • Tuğçe

  Merhaba erkek arkadaşımla birlikte bir sürtünme ilişkisi yaşadım az miktar kan geldi doktora kontrol olduğumda zarımda bi sorun olmadığını söyledi rahimden bi kanama gelmiş olabilir dedi ama benim aklımda hala zarımda yırtılma mi oldu acaba diye sorular var sizce ne olmuş olabilir? Zarım yırtılmış olabilir mi?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba muayene olduğunuza göre herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum kafanıza çok takmayın bu konuyu…

 • İrem

  Merhabalar , erkek arkadaşımla temas halindeyken istemsiz bir şekilde penisinin başı vajinama baski uyguladı ve canım yanınca bir anda sıçradım ve kan geldi tamamiyle bir birleşme ve birliktelik olmadı penisindede kam yoktu kızlık zarım bozulmuşmudur yoksa zedelenmişmidir ? Zedelemdiyse tekrar bir iliiki esnasında kanama olur mu ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba tarifinize göre kızlık zarında yırtılma meydana gelmiş çok emin olmak istiyorsan muayene olmakta fayda var…

 • Fatmanur kaytan

  Merhabalar şiddetli kaşıma sonrasında iki damla kan geldi ve bidaha hiç gelmedi kızlık zarı yırtılmış mıdır yoksa zedelenmiş midir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kan geldiyse nereden geldiği konusunda emin olmak gerekir ben şu anda bir şey söyleyemem ancak emin olamıyorsanız muayene olmakta fayda var…

 • İsimsiz soru

  Merhabalar hocam kız arkadaşımla sevişirken parmaklarımı vajinasına yerleştirdim biraz sokup çıkardım daha sonra acıdığını söyledi ve kanadı. Kızlık zarı bozulmuş mudur yoksa zedelenmiş midir hangisi daha büyük ihtimal sizce ? Teşekkürler

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, büyük olasılıkla kızlık zarınız yırtılmıştır. Emin olmak için jinekolojik muayene uygun olur.

 • İrem tuvan

  Merhabalar , Erkek arkadaşımla temas sırasında konturolsüz bir şekilde penisinin ucu rahmime baskı uyguladı belki biraz girdi hissedemedik ben bir anda kalktım ve kan gelmeye başladı ama tamamiyle bir birleşme olmadı ve penisinin ucundada kan yoktu tahmini zedelenme mi olmuştur yoksa kızlık zarım mı yırtılmıştır ? Zedelenme olduysa gerçek bir ilişki oldugunda yeniden kanar mı ? O kan ne kanıdır? Teşekürler

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, kızlık zarınız yırtılmış olabilir emin olmak istiyorsanız muayene olmanız gerekir.

 • Asli zeybek

  Merhaba ben yillar once yani 9 yil once felan birliktelik yasadim kizlik zarim yirtildi mi anlamadim çünkü hic ama hic canim yanmadi ve bir iki damla kan geldi sonra bir daha birliktelik yasamadim. Son 4 aydir nisanliyim ve ara ara birlikte oluyoruz kanama olmadi Ama bugun iliski sirasinda kanamam oldu akinti seklinde baya geldi nisanlimin penisi cok kalin penisi rahim duvarini zedelemis olabilir mi yada kanser riski var midir pihti seklinde geldi inceledigimde sogan zari gibi ince ince yapılar vardi kanamanin rengi koyuydu

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, kızlık zarınız büyük olasılıkla evvelden bozulmuş ilişkiden sonra bu tarz kanama durumlarında rahim ağzın da yara olma olasılığı vardır. Muayene olmak uygun olur.

 • Hasan yurr

  Merhabalar hocam kız arkadaşımla sürtme yoluyla ilişki yaşıyorduk bir anda penisim bir yere değdi kız arkadaşım kalktı ve acıdığını söyledi sonra lavaboya gitti ve kan aktığını söyledi kızlık zarının bölgesine yakın bir yerde kesik gibi yara oluşmuş Du kan ordan geliyordu kızlık zarının bozulma ihtimali nedir ve kızlık zarı bozulmsdan önce delik olurmu ufak Bi delik

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, kızlık zarı bozulmuş olabilir muayene olmakta fayda var.

 • Yağmur

  Merhaba ben erkek arkadasımla ilişkiye girdim kendimi cok kastım ve sonrasında cok az kan geldi acaba bozulmuş mudur yoksa zedelenmişmidir?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, içeriye girme olduysa yırtılmış olma ihtimali yüksek, emin olmak istiyorsanız muayene olmakta fayda var.

 • Solmaz nur

  Merhaba erkek arkadaşımla kızlık zarına biraz zorladık. Çok az bir acı hissettim ve ardından kan geldi. Kızlık zarım bozulmuş mudur ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, büyük olasılıkla kızlık zarı yırtılmıştır. Muayene olmak uygun olur.

 • Anonim

  Bacakları sıkıştırmakla yapılan masturbasyonla kızlık zarı zarar görürmü? İçeriye bir şey sokmadan sadece üzerinde alt giyimi de var iken üstden bacakları sıkmakla kızlık zarı bozulurmu?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, hiç bir şey olmaz merak etmeyin. Kızlık zarı büyük ve küçük dudaklar tarafından korunmaktadır.

 • Alina Öksüz

  Hocam kolay gelsin ben eşimle ilk geçemizde çok aşırı kan geldi doktora gittim Kızlık zarın derin yırtık var dedi ondan sonra bir ay ilişkiye girmedik en son 2 gün önce girdik şimdi biraz kanamam var neden acaba

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, zarda iyileşme olmuştur ve tekrar aynı yerden yırtılma meydana gelmiştir. Tamamen iyileşene kadar bu şekilde kanama meydana gelebilir tamamen normaldir.

   • Gizli kullanıcı

    Merhaba ben mastürbasyon yaparken tek parmağımı vajinama soktum ama hepsi değil daha sonra farkettim ki kahverengi leke oluşmuş. Daha sonra tekrar baktığımda bir kaç damla pembelik vardı. Kesinlikle kızlık zarı yırtılmış mıdır yoksa zedelenme de olabilir mi

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba yırtılmış olma ihtimali olabilir, muayene olmanız gerekiyor.

   • Anonim

    Erkek arkadaşımın sürtünme esnasında başı vajinama girdi git gel yaptı acıma hissettim ancak kanamam olmadı sadece tuvaletimi yaparken yanma hissettim bekaretim bozulmuş mudur?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhabalar,
     Kızlık zarınızın bozulması için acı hissi ve akabinde kanın gelmiş olması gerekmektedir. Acı hissi farklı sebepden dolayı gelmiş olabilir eğer kanama meydana gelmediyse yüksek ihtimal bozulmamıştır. Lakin kesin emin olmak için jinekolojik muayene gerekmektedir.

 • Cansu yağmur

  Merhaba ben erkek arkadaşımla cinsel birliktelik yaşamadım ama sürtünme olurken birden çok baskı oldu ve çok canım yandı ilk baktığında kanama yoktu ama sonra koyu kahverengi gibi bir renkte ve çok az miktarda bir kan vardı ancak elimi sürdüğümde görebildik 2 saat sonra idrar yaptığımda yanma ve çok az kanama oldu dışarıdan baktığımda bir yara görmüyorum ama 4. Güne kadar silik lekeler şeklinde kanama oldu. 4. Günden itibaren hiçbir acı veya kanama olmadı. Sizce zedelenme midir?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, kızlık zarınız yırtılmış olabilir muayene olmakta fayda var. Zar yırtılmalarında değişik derecelerde kanamalar gelebilir, çok hafif koyu kahverengi veya fazla miktarda taze kırmızı kan gelebilir.

 • Kemal Yıldırım

  Merhaba kız arkadaşımla sevisirken kafası girdi galiba az kanama gelmiş kanama pembe gibi kız arkadaşımın kizligi bozulmuşmudur bide hamile kalabilir mi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, büyük olasılıkla kızlık zarı yırtılmıştır. Yumurtlama dönemi ise içeriye boşalma olduysa gebe kalabilir.

 • Anonim

  Sevgilim penisini içime yerleştirdi ileri geri yapmadan içimde kaldı fakat çok zorladı. O zaman bir şey olmadı ancak 1 saat sonrasında leke şeklinde az az kan gelmeye başladı. Kızlık zarım bozulmuş mudur yoksa zedelenme mi olmuştur bunu nasıl anlayabilirim?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba ilişki sonrasında kanama gelmesi kızlık zarının büyük olasılık yırtıldığını gösterir ancak küçük bir zedelenme mi yırtılma mı bunun ayrımı için muayene olman gerekir…

 • Anonim

  Merhaba benim sorum bir kereye mahsus erkek arkadaşım elini kullanarak masturbasyon yapti kanama olmadi kizlik zari bozulmusmudur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kanama olmadıysa ve de acı olmadıysa kızlık Zarı bozulmamıştır tabii ki…

 • Anonim

  Bacakları sıkarak masturbasyon yaptıkdan sonra kahverengi leke vardı. Hiç bir ağrı olmadı. İçeriye de bir şey sokmamışdım. 6 gün sonra da adet oldum.Masturbasyondan önce sıvı şeklinde tualetim olmuşdu. Kızlık zarım bozulmuş ola bilirmi?

 • Anonim

  Merhaba. Ben evlendim ilk gece kanamam olmadı daha öncede bir ilişki yaşamadım yaklaşık 1 aylık evliyim ve daha sonralarında ki ilişkimizde kanamam oldu kızlık zarının bu şekilde sonradan yırtılması mümkün mü yoksa esnek mi ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba tarif ettiğiniz durum tamamen normaldir. Kızlık zarı daha sonraki ilişkilerde kanayabilir.

 • Gizem Sayar

  Merhaba bi kaç gün önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık vajinamdan 3 4 cm girdiğini söyledi fakat acı hissetmedim kanama olmadı kızlık zarım yırtılmış olabilir mi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba acı hissetmediyseniz ve kanamanız olmadıysa muhtemelen sorun yok demektir. Lakin muayene olmanızda fayda var.

 • Ayşe gül

  Merhaba hocam. Ben 2 aylık evliyim. Eşimle ilk gece birleşmesinde çok az kan geldi. 1 ay sonra ilişki sırasında vajinada yanma hissinden ötürü doktor muayenesine gittim ve bana kızlık zarının bi kısmının yırtıldığını ve diger kısmının halen durduğunu söyledi. Bunun üzerine eşimle tekrar ilişkiyr girdik ve ilişkiden sonra iç çamaşırıma şeke halinda kan bulaştıgını gördüm. Dünden beridir lekem var. Sizce kızlık zarı bu sefer bozulmuşmudur. Ve tekrar birleşmeye devam ettigimizde vajınamda yanma hissi oluşuyor. Bu normal midir ? Şimdiden teşekkür ederim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba yaşadığınız olaylar tamamen normal kızlık Zarı kısmen de yırtılabiliyor ileri zamanlarda ilişkiye girdikçe yırtılma daha fazla meydana gelebiliyor…

 • Funda deniz

  Hocam iyi aksamlar 5 yaşındaki kızım parkta spor aletleriyle oynarken düştü eve geldiğimde iç çamaşırında kan lekeleri gördüm çok korktum büyük ihtimal vajinasindan geldi herhangi bisey olmuş mudur bilgilendirirseniz sevinirim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil dilerseniz bir kadın doğum uzmanına muayeneye götürünüz…

 • Sdnm mrym

  Merhaba erkek arkadaşımla sevisiyorduk bir anda penisin vajinama deydi kanama geldi kanama geldikten sonra kimpirmizi pihtilar düşmeye başladı sizce bozulmuşmudur şuan hala akıyor yani adet kanaması olabilir mi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba büyük olasılıkla kızlık zarınız bozulmuştur emin olmak istiyorsanız muayene olmak uygun olur…

 • Serap Şentürk

  Merhaba ilk ilişkimde kızlık zarımdan kan gelmedi erkek arkadaşım da zarın olmadığını
  hissetmediğini söyledi, 6 yıl önce adet dönemimde yumruk büyüklüğünde pıhtı gelmişti. Sizce o sırada zarım yırtılmış olabilir mi?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı o şekilde yırtılmaz çok merak ediyorsan muayene olmakta fayda var…

 • Gizli kullanici

  Bi arkadasim arkadan iliskiye girmis ve iliskiden bi kac saat sonra az bi kan gelmis ama 3 4 gun boyunca adet kani gibi devam etmis zarin bozulma ihtimali nedir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba zar da bozulma olduğumu sanmıyorum ancak kanın nereden geldiği konusunda yorum yapamam…

  • Ceyda Altunay

   Mrb hocam ben iki gün önce eşimle ilişkiye girdik sonra kan geldi adetim de daha bu ay ayın 10 unda bekliyordum ve ben ilk gecede kızlık zarim bozulmadı simdi bozulma var mi çok ağrıyor vajinam da ve 3 aylık evliyim ilk defa ilişkiden sonra kan geldi daha önce yoktu ne olur yardimci olun:(

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba kanamanın nereden geldiği konusunda yorum yapmam mümkün değil kızlık zarları bazen geç yırtılabiliyor ancak rahimden de kan gelmiş olabilir muayene olman uygun olur…

 • Melek Karaca

  Merhabalar erkek arkadaşımla ilişkiye girmeye çalıştığımızda vajinam baya zorlandı ve kan geldi bunun için jinekolaga gittiğimizde kızlık zarımın alt tarafının yırtıldığını tekrar bir birleşmede kan gelmeyebiliceğini söyledi bu durumda bekaretim bozulmuş mu oluyor ?

  • Melek Karaca

   Açık pembe bir kan geldi ve bir gün sürdü .

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba evet bekaretiniz bozulmuş oluyor…

 • Eda soylu

  Merhaba sevgimle penisini surterken sanki girdi ve acıdı ileri doğrun ittim bir acı hissettim kan gelmedi ama iç çamaşırım ıslaktı yardım edermisiniz birde ameliyat olucam sonda taķılırken bozulma olduysa anlaşılırmı yardm ederseniz sevinirim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarında bozulma olduğunu sanmıyorum ayrıca sonda takılırken kızlık Zarı farklı bölgede olduğu için herhangi bir sorun olmaz…

 • Adnsjd Kidkqn

  Merhaba, reglim altı gün önce bitti ve bugün mastürbasyon sonrası duşa girdiğimde kanamam oldu. Kızlık zarıyla bir alakası olabilir mi? Kanamam regl kanı gibi sıvı ve 1 saat kadar sürdü.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgisi olduğunu sanmıyorum ancak emin olmak istiyorsan muayene olman gerekiyor…

 • Hatice deniz

  Merhaba ,ben arkadasimla bi gun once iliski yasadik . ilk defa cok az bi kan geldi kizlik zari hemen bozulur mu giriste cok fazla girmedi biraz kanama geldi . kizlik zari hemen hozulur mu?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı yırtılmalarında değişik derecelerde kan gelebilir muhakkak muayene olman gerekir daha doğru sonuç alabilirsin…

 • Sevim Aksoy

  Merhabalar hocam Kızlık zarının bozulup bozulmadığını evde kontrolünü yapabiliyo muyuz ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kendiniz hiçbir şekilde kontrol yapamazsınız…

 • Seda aslan

  Merhaba erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşıyoruz penisi sanki girdi ileri ittim kan gelmedi ama iç çamaşırın ıslaktı peçeteyle sildim kan yoktu birşey olmuşmudur ve ameliyat olucam sonda takılırsa anlaşılırmı erkek arkadaşım olmadı dedi ama içim rahat degil

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum…

 • Seda asla

  Kızlık zarı bozulduğunu nasıl anları

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, İlişki esnasında acı ve arkasından kanama olursa büyük olasılık zar yırtılmış demektir…

 • Sinem Tunalı

  Merhaba biraz uzun yazıcam kusura bakmayın lütfen bilgilendirirseniz cok mutlu olurum. Biz erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla birliktelik yaşarken o an vajinamin çok kaygan olmasi nedeniyle istemsizce bir anda bir baski ve aci hissettim sanki penisin başı girmiş gibi hissetim ve anında kirmizi renkte kan gelmeye başladı bir kac damla fakat kanama daha sonrasinda devam etmedi ve lekelenme olmadi. Hemen ertesi gun bir jinekologa muayene oldum, bana zarimin esnek oldugunu kanın zardan degil, vajinada penis yuzunden oluşan bir kesikten geldigini aynayla bakarsam kanın geldigi yeri gorebilecegimi soyledi ve muayene ederken bak hala kan geliyor ordan diyip peceteyle sildi ve esnek kizlik zarlarinda dikim pek mumkun olmuyor pisman olacaksan yapma boyle seyler dedi ve saat 3 yonunde bisey var dedi fakat bozulmus demedi bu davranislari sebebiyle Gunler sonra tekrar baska bir jinekologa muayene oldum durumu tamamiyla anlattim cok hoş davrandi ve oda bana zarimin esnek olduğunu saglikli göründüğünü bozulmadigini söyledi fakat benim içim bir türlü rahat etmiyor ben tam anlamiyla iliskiye girdigimde kan gelicekmi gelmicek mi sizce zedelenme olmusmudur ? Tesekkurler.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarın esnek ise bir daha ki ilişkide büyük bir ihtimalle zardan kan gelmeyecektir ancak vajina girişi tekrar yırtılabilir oradan kan gelebilir ama kimse bunun garantisini veremez…

   • Zeynep Çelik

    Merhaba hocam bundan 3 yıl önce erkek arkadaşımla bir yakinlasmamiz oldu ve aniden onun penisini arka bölümde azicik vajinama girdiğini hissettim ve kendimi geri çektim acı falan hissetmedim sadece hissettim ve hemen kendimi geri çektim tam anlamıyla girmedi zaten ve ben adetimin son gunleriydi duş aldığım için kanama falan yoktu ve yarım saat araylann lavaboya gittim çamurumsu bir iki damla kan geldi küçük abdestimle birlikte . Aklımda hep bu soru var acaba adet kanaması mı yoksa kızlık zarım yırtılmış mıdır ?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba kızlık Zarı bozulmuş olabilir muayene olman gerekiyor…

 • Burcu

  merhaba ben 8 yasimdayken tecavuze ugradim kizlik zarim bozulmus ola bilirmi ama kanamam olmadi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapamam muayene olmakta fayda var kızlık Zarı bozulunca her zaman kan gelmeyebilir…

   • melek yılmaz

    masturbasyon sırasında parmağım cok az içeri girdi adetimin 6 günüydü agrı olmadı ama kan geldi rahim kasılmasımı

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhabalar,
     Düzenli adet görüyorsanız gelmiş olan kan adet kanı olabilir. Kızlık zarının bozulması için acı hissinin de olması gerekir, rahim kasılmasına bağlı da olabilir. Emin olmak istiyorsanız muayene olmanız gerekir.

 • Gizli kullanıcı

  Merhaba ben sürtünme yoluyla kıyafetim varken birliktelik yaşadım o an kan gelmedi sadece vücüdumda uyuşukluk vardı ve 12 saat sonra kan geldi pembemsi adet dönemim yakındı ama kızlık zarım bozulmuşmudur.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kıyafetleriniz üstünüzdeyken sürtünmeyle kızlık zarı bozulmaz. Adet dönemine yakın olduğunuzu söylüyorsunuz… Adet kanıdır merak etmeyin.

 • Gizli

  Merhabalar hocam kiz arkadasimla surtunme yoluyla bi iliski yasadik iliski sirasinda kanama falan olmadi sabah dus aliken kiz arkadasimdan kahverengimsi bikac damala kan geldi ve 1.5 gun sonra adet oldu bu ne anlama geliyor kizligi zarar gormusmudur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Gelen kan adet kanı olduğunu düşünüyorum. Adetine 1-2 gün kala demişsiniz, yüksek ihtimal buna bağlıdır. Kızlık zarı kanaması olsaydı birleşme esnasında olurdu. Ben bir sorun olmadığını düşünüyorum lakin her zaman söylediğimiz gibi kesin bir bilgi için muayene olmanızda fayda var.

 • Seda ugur

  Bende kesinlikle kan gelmedi hicbir sekilde 2 qun sonra dugunum olacak korkuyorum gerdek gecesinde kan gelir demi ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   8u sorunun cevabını vermek oldukça güç… Endişeleriniz varsa jinekolojik muayene olup öğrenebilirsiniz.

 • Ismimi söylemek istemiyorum

  Ben birisiyle ilişki yaşadım bozma falan olmadı ama bozmadan boşaldı hamile kalır mıyım adet dönemime 20 gün var

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Boşalmanın nereye olduğu önemli. Eğer vajina üzerine boşalma olmadıysa ve tam bir bileşme olmadıysa gebelik olmaz.

 • Mihriban Demir

  Hocam merhaba. 3 gün önce erkek arkadaşımla birlikte olduk. Kasıldım. Ve ilişki sırasında zorlandık. Penisin tamamı değil ama yarısı girdi. Yarım saat sonra adet kanı gibi kan geldi. 3. Günün sonunda kanın rengini kahverengi lekeye bıraktı. Kızlık zarı kanamasının bu kadar uzun sürmesi normal mi?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı kanaması değişik derecelerde olabilir ve süresi uzun olabilir…

 • Suna

  Merhaba adeimin bitiminden 4 gün sonra temassiz vajinaya goris olmadan maaturbasyon yaptim ve 10 dk sonra kirmizi pihtili sekilde kanamam oldu 1 gün sürdü kizlik zarimdan mi gelmistir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapamayacağım muayene olmanız gerekiyor…

 • Hatice imer

  Merhaba erkek arkadaşımla birlikte olduk penisi tamamiyle içime girmedi fakat biranlık acıyla bağırınca oda çekildi ve baya kan geldi ve kanamam 2 3 damla şeklinde devam etti 1 hafta sonra tekrarında denemeye kalkınca az biraz zorlasa bile kan geliyo nedeni ne olabilir acaba , buarada bende kendimi çok kasıyorum içime girmesi zorlaşıyo

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı yırtılmış gibi tarif ediyorsunuz, kanama ona bağlı…

 • Ömür

  Hocam sevgilimle ilişkiye girdim kan geldi boşalma sırasında da geri cekildim dışarı bosaldım hamile kalıŕmı

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba gebelik olabilir adet gecikmesi olursa test yapınız…

 • Anonim

  Merhaba adetime 2 gun kala klitorise dokunarak masturbasyon yapmistim daha cok zevk alabilmek icin cok hafifce kizligin basindan gelen suyu alip surerek yapiyodum bu olay gece oldu uyudum uyandim ogle vaktiydi sarimtirak kahve karisimi bisey geldi kizligima birsey olmus olabilir mi? Ve sonrasinda adet olduguma dair devamli kan gelmedi. Ve hicbir acida hissetmedim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Adetinize yakın bir dönemde yaptığınız için ve vajina içerisine bir giriş yapmadığınız için bozulma olmamıştır. Gelen kan adet başlangıcıdır. İçinizin rahat olmasını isterseniz muayene olmanızda fayda var.

 • Gizli

  Ben erkek arkadaşımla ilişki yaşamadan önce vajina ma yabancı cisim koydum ama kanama olması daha sonra ilişki sırasında kendimi çok kastim ve korktum penisi vajina ma girdi kanama oldu bi kaç damla şeklinde ertesi gün olup adete girdim sizde kızlık zarinda bozulma oldumu

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba sanırım kızlık Zarınızda yırtılma oldu, net bir şekilde öğrenmek istiyorsan muayene olman gerekir…

 • Eda nur

  Merhaba 2 yıl önce erkek arkadaşımla benim üzerimde ic çamaşırı ve tayt vardi sürtünme yoluyla biseyler yaşadık baskı hissettim ama içeri girdiğine emin değilim 5 saat sonra sadece kemik ağrısı hissettim baskıdan dolayı sanırım kan görmedim iç camasirimda bozulma olmuş mudur kizlik zarimda

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bozulma olduğunu sanmıyorum ama yinede emin olmak istiyorsanız muayene olun…

 • Azra soysal

  Merhaba ters iliski sonucunda gelen koyu kahve kan kizlik kani mi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgisi yok makattan geliyor olabilir…

 • Merveee

  Herhangi bir cisim sokulmadan kaza sonucu kızlık zarı zedelenirse gerdek gecesinde kan gelir mi ?

  Adet dönemindeyken izlenen cinsel videolar vajinada yanma ve adetin daha akışkan akmasının kızlığa zararı var mıdır ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı yırtılırsa tabii ki sonradan kan gelmez. Adet döneminde uyarılma kanamanın artmasına yol açabilir tamamen normal dır…

 • Isa irven

  Kiz arkassimla iliskiye girerken kan geldi ama biraz fazla geldi zedenlenmismi yoksa yirtilmismidir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Yüksek ihtimal kızlık zarı bozulmuştur. Emin olmak için muayene olmanızda fayda var.

 • Harun kisa

  Mrb kız arkadaşımla kiyatfetlermiz(ikimizde de kumaş pantolon vardı. varken sürtünme yoluyla birliktelik yaşadık penisim vajinasina denk geldi ileri geri hareketler oldu ama sert bir hareket olmadı kanama veya acı hissetmedi bir problem olmuşumdur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Herhangi bir problem yoktur.

 • Özlem9

  Yeni evliyiz. Adet donemimden sonra ilk iliskimizi yaşadık acı oldu ama kanama olmadı nedenini anlayamadık? Sadece açık pembe gibi bir sıvı geldi ufak iki damla kan sıçradı. ertesi gün lavoboya oturduğunda iki damla kan lavaboya damladi. Eşim görmedi ama ona anlattim. Kizlik kani kanaması hangisi olmuş oluyor? Kanadi mi kanamadi mi anlayamadik bekledigimiz gibi kan gelmedi ilk iliskimizde

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı kanaması değişik derecelerde olabilir sizin ki tamamen normal az miktarda gelmiş…

 • Arda balkavan

  Kız arkadaşımla ilişki öncesi parmagımla hafif kayarken tirnagim vajina deliginin hemen yanındaki yere batti ve oradaki deri biraz tahriş gördü ardından kanama oldu kızlık zari patlamış midir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Tahrişden dolayı kan gelmiş olabilir. Tam anlamıyla emin olmak isterseniz muayene olmanızda fayda var.

 • Gizli

  Merhaba kız arkadaşımla seviştik ama arasında tayt vardi sonra büyük bi ıslanma oldu ve vajinasinda ağrı başladı acaba kızlik zarindan bişeymi var

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızlık zarının bozulması için acı hissi ve akabinde kan gelmiş olması gerekir. Üzerinizde kıyafetler ve saydığım hususlar yoksa bozulmamıştır. Emin olmak için muayene olmanız gerekir.

 • Bahar can

  Merhaba sürtünme yoluyla seviştm acı olmdı içime de tam girmedi ama çok az kan geldi sizce zedelendi mi yırtılfı mı

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba adete yakın bir dönemde iseniz rahimden kan gelmiş olabilir ancak yinede muayene olmakta fayda var…

 • gizli isim

  Merhaba ben nişanlımla ilişkiye girdim bir kaç kere kızlık zarı patlamamıştı kan falan gelmedi hiç daha sonrasından tuvalete gittiğinde toplu kan gelmesi oluştu et parçası gibi klozettin içinde fotoğrafını çekip bana göstermişti bir kaç kişi kızlık zarı patlamış dedi kan toplandı içinde daha sonrasıdnan kendini attı dediler ama uzman değillerdi siz daha iyi bilirsiniz bu nedir?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı kanaması bazen vajina içinde birikir daha sonradan dışarı çıkabilir tamamen normaldir…

 • Sym.uz

  Merhaba ilk ilişkide kan gelmedi muyaane olmuştum ve esnek olduğunu söyledi ve normal Doğumda olur demişti şimdi hamileyim kansizlik çikti o onu etkiler mi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba doğum şekliyle kızlık Zarı arasında kansızlık arasında hiçbir ilişki yok…

 • Hasan Meriş

  Merhaba hocam
  Kız arkadaşımın vajinasıyla oynarken kıyafet üzerinden çok fazla canının yandığını söyledi ve kıyafetine baktığımızda bir damla silik kahverengi hatta sarımsı bir leke gördük ve sadece normal beyaz renkşi akıntılar oldığunu fark ettik bu kız arkadaşın kızlığı bozulduğu anlamında mıdır acaba?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bozulma olduğunu sanmıyorum ancak yine de bir muayene olmasında fayda var…

 • Gonca

  Merhaba erkek arkadaşımla seviştik ama penisi asla girmedi sadece clitoriusa dokundu sadece eliyle anal bir giriş yaptı adet olmama 1 yada 2 gün var öncesinde karın ağrım vardı eve geldiğimde koyu kahverengi bir jelimsı kıvamda kan geldi pıhtı gibi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Düzenli adet görüyorsanız gelen kan yüksek ihtimalle adetinizden dolayıdır. Kızlık zarınızın bozulduğunu düşünmüyorum. Emin olmak istiyorsanız muayene olmanızda fayda var.

 • Mert türk

  Hocam ben sevgilimle biraz ilişkiye girdik ama içine girmedim altında kilot vardı sadece okşama oldu ama sonra sevgilim baktı 1 kac damla kan vardı normal biseymi yada kızlık bozulmusmudur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızlık zarının bozulması için acı hissi ve akabinde kanın gelmiş olması gerekir. Üzerinizde elbise varsa muhtemelen rahim kasılmasına bağlıdır veya adet dönemindedir. Herhangi bir acı hissi oluşmamış ve elbiseleri üstündeyse yüksek ihtimal bozulmamıştır. Lakin gene de emin olmak için jinekolojik muayene gerekir.

 • Gul

  Hocam benim nisanlim vajinama parmak soktu
  Kan geldi
  Doktora gittim ama kızlık zarın bozulmamış dedi boyle bisey mumkun mu

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba,
   Kızlık zarlarının çeşitleri olur. Kızlık zarınızın yapısı esnek olabilir buna bağlı olarak da kanda gelmemiş olabilir zar bozulmamışta olabilir. Jinekolojik muayene yapıldıysa eğer sorun yoktur kanısındayım.

 • melek yılmaz

  merhaba mastürbasyon yaparken parmağım hiç denilecek kadar birazcık içeri soktum adetimin 7. günüydü bir ağrı hissetmedim ama kan geldi kan rengi koyuydu acaba rahim kasılmasımı agrı hissetmedim zaten

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızlık zarınızın bozulduğunu düşünmüyorum. Adet döneminde bu tarz durumlarda rahim kasılmasına bağlı kan görülebilir. Kesin bilgi için muayene olmanız gerekir.

 • Gul

  Hocam parmağını soktu nişanlım adetimin son günündeydim.
  Kan geldi ..
  Hemen ertesi sabah kadın doğum doktoruna gittim bozuldumu diye muayne etti bozulmamis dedi ..
  Kan neden gelmiştir yada yanlış yere sokmus olabilrim mi

 • Özlem sarı

  Hocam merhaba , biz sürtünme yaparken biranda penisim kaydı ve vajinaya girdi ama direk çektim girmesi ile çıkması bir oldu , ancak 1 dakika geçmedi , aşırı derece de kanaması oldu ayaklarına kadar kan indi durmadı . Bi 10 dakika tuvalette dursun diye bekledi , sonrasında ped koydu akşamına koyu kahverengi renkte olmuş kanaması sizce yırtıldımı başka birşey olabilirmiş

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızlık zarınız bozulmuş… Kızlık zarının bozulmasının en önemli belirtisi vajina içerisine giriş akabinde acı ve kanamadır.

   • Özlem sarı

    Hocam teşekkür ederim yorumunuz icin , ara ara yine damla damla kan geliyor normal mi ? Ve tekrar ilişkiye girdiğimde de kan gelecek mi ? O günden sonra hiçbir şekilde birşey yapmadık . Korkuyorum acı ve kandan

   • Özlem sarı

    Hocam birde girmesi çıkması bir oldu dedim ama zorlama vs yoktu biranda sürtünürken ıslaklıktan dolayı ucu kaydı ve cektim bukadar . Buna rağmen çok aşırı kanama oldu normal mi ?

 • Ayşe

  Merhaba adetime 2-3 gün varken mastürbasyon yaparken vajina girişimi sert bir şekilde okşadım ama parmağımı çok içeri sokmadım.Sonrasında birkaç damla kan gördüm.Adet oldum zannettim ama 1-2 saat sonra kanama durdu.Sizce kızlık zarım bozulmuş mudur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Adet döneminde kasılmalara bağlı olarak da bazen kan gelebiliyor. Ne kadar sert ve ne kadar parmağınızı soktuğunuzu bilmediğimiz için jinekolojik muayene olmanızda fayda var.

 • Anonim kişi

  Merhabalar, hocam bekarım, ben adet dönemindeyken geceden sabaha kadar hiçbir şey gelmemişti, bende sonunda bitip bitmediğini anlamak için oraya peçete koymuştum. Hiçbir şekilde içeri filan itmedim ama oturduğumda hafif baskı vardı. Sonra peçeteyi çıkardığımda bir şey olmadığını gördüm ama idrarımı yaptıktan sonra tekrar peçeteyle biraz sertçe sildiğimde kıpkırmızı kan geldi. Ve bu kan aralıklar halinde az az geceye kadar sürdü. Diğer sabah kalktığımda yine bir şey yoktu. Sertçe silmem, ya da peçete koymam bir şey yapmış olabilir mi? Ayrıca sabahında 25 dakikalık esneme yogası yapmıştım, kan ise ondan 3 saat sonra geldi. Yoksa bu hareketler mi rahimde gerilme yaptı içimdeki kanı dışarı çıkardı. Sizce neden olabilir?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Adet döneminde olduğunuzu söylüyorsunuz yüksek ihtimal adet kanamasıdır. Kızlık zarı peçete tutup koyma ile bozulmaz. Ama içinizin rahat etmesi için bir doktora muayene olabilirsiniz.

   • Anonim kişi

    Sağolun hocam, cevabınız için teşekkürler. Doktora gittiğim halde sadece ultrasonla baktı kist filan var mı diye, muayeneye gerek görmedi sanırım şikayetimi tam dinlemedi bile, ara kanamadır dedi. Yinede size cevap verdiğiniz ve işinizi hakkıyla yaptığınız için teşekkür ederim.

 • Mehmet bektaş

  Hocam sevgilimle seviştim aletim 2 3 cm içeri girdi sonrasında kan geldi ama şiddetli deği 5 6 damla kadar kızlık zarı bozulmuşmudur yada zedelenmişmidir
  Eğer kızlık zarı bozulmuşsa hamile kalma ihtimali varmı

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızlık zarı vajina girişine yakın olduğu için, anlattıklarınız bozulmuş olduğunu gösteriyor. Gebelik oluşması için korunmasız ve içeri boşanılması gerekir. Emin olmak istiyorsanız muayene olunuz.

 • Ayten aras

  Merhaba ben erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte oldum surterken acı hissettim ama ama rahmime herhangi bir giriste bulunmadi kendim baktigimda alt kisimdaki ince derisinde kizariklik ve idrar yaparken yanma hissettim ve kan gördüm bu kizligimin bozulduğu anlaminami geliyor yardımcı olurmusunuz yoksa surtunmeye bagli tahriş mi çünkü ben baktigimda tahris olarak gördüm yardimci olursaniz sevinirim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Vajina içerisine giriş olmadığına eminseniz, tahrişe bağlı gelmiş olabilir. Ama emin olmak için muayene gerekir.

 • Ayten aras

  Merhabalar sevgilimle sürtünme yoluyla birlikte olduk ama biraz sertceydi herhangi bir rahme girme olmadi ama dudak kisminda bir surtunme oldu banyoya gittigimde kilodumda ceviz buyuklugu kadar bir kanama oldu ve idrar yaparken yanma oldu aynayla baktigimda surtunen yerde kizariklik ve tahriş oldugunu farkettim kizligim bozulmuş olabilir mi ? Yardımcı olurmusunuz

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızarıklık ve tahriş olduysa muhtemelen bunlara bağlı kan gelmiştir. Ama zarınızın yırtılmadığından emin olmak için muayene olmanızda fayda var.

 • Buse taşdelen

  Meraba ben çok uzun zman önce yaklaşık bir yil önce kadar sevgilimle anal yaptık bi kanama oldu aradan zaman geçtikten sonra vajinama parmağını soktu ama bu aciktmadan içeriye doğru çok girmeden oldu vajinamda bi yırtılma gibi cizik var acaba kizlik zari zarar gormus mudur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Acı hissi ve akabinde kan geldiyse muhtemelen yırtılmıştır. Siz acımadığını söylüyorsunuz emin olmak için jinekolojik muayene olmanız gerekmektedir.

 • Ayşe Hanım

  Merhaba hocam adetime 2 gün kala mastürbasyon yaptım.Vajina deliğimi sert şekilde parmaklayarak okşadım ama içeri girmedim.Sonra çamaşırımda 3-4 damla kan gördüm Ve 1-2 saat sonra kan temizlendi.İlk defa böyle bir olay başıma geldi.Sizce kızlığım zarar görmüş müdür adetime yakın diye mi böyle oldu?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Adet dönemine yakın bir dönemde rahim kasılmasına bağlı olarak kan gelmiş olabilir. Lakin zarınızın bozulup bozulmadığını muayene edilmeden söylenmesi doğru olmaz.

 • Cansu Budak

  Merhaba ben erkek arkadaşımla bir kac kez iliskiye girdim daha önce hic kimseyle ilişkiye girmedim bir kac kez iliskiye girmemize rağmen kizlik zarımda ne kanama ne leke benzeri hic birsey olmadı aceba neden olabilir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızlık zarınız esnek olabilir. Jinekolojik muayene de fayda var.

 • Cansu Budak

  Merhaba ben nisanlimla bir kac kez iliskiye girdim daha once kimseyle hicbir sekilde iliskiye girmedim nisanlimla kac kez girdiysek kizlik zarimdan ne kanama ne leke hicbir sekilde ağrı felan olmadı neden olabilir sizce

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Bunun birden fazla sebebi olabilir. Kızlık zarı esnekte olabilir yada daha önceden bozulmuşta olabilir. Emin olmak için jinekolojik muayene gerekir.

 • Güle

  Meraba vajina girişinde saat 3 yönüne doğru centik var yirtilma gibi daha önce sadece nişanlım oksadi ve biraz da parmağını soktu ama acıma kanama olmadı o centigin sebebi nedir acaba kimlik Zalimin yırtık?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Jinekolojik muayene olmanızda fayda var. Acıma ve kanama olmamış ise sebebine bakılmalı.

 • Yasemin uyar

  Sevgilimle birlikte olduk vajinamın içine girdi hissettim. Be kan geldi. Ama aradan 1 saat sonra tekrar birlikte olduğumuzda tekrar kan geldi yani 2 kere birlikte olduk 2 sinde de kan geldi. Sizce bozulmuşmudur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Girdiğini hissetmişsiniz ve akabinde kan gelmiş. Kızlık zarınız bozulmuş bu anlattıklarınızdan.

 • Özlem9

  Yeni evliyiz. Adet donemimden sonra ilk iliskimizi yaşadık acı oldu ama kanama olmadı nedenini anlayamadık? Sadece açık pembe gibi bir sıvı geldi ufak iki damla kan sıçradı. ertesi gün lavoboya oturduğunda iki damla kan lavaboya damladi. Eşim görmedi ama ona anlattim. Kizlik kani kanaması hangisi olmuş oluyor? Kanadi mi kanamadi mi anlayamadik bekledigimiz gibi kan gelmedi ilk iliskimizde. Doktor yorumunuzu bekliyorum

 • Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Hamilelikte idrar rengi

  Hamilelikte İdrar Rengi Nasıl Olmalıdır?

  Hamilelikte idrar rengi: Gebelik süresi boyunca vücudun bazı tepkileri, sağlık durumunuz hakkında da size ipuçları …

  Mol Gebelik

  Mol Gebelik (Üzüm Gebelik) Nedir? Belirtileri Nelerdir?

  Mol gebelik halk arasında üzüm gebeliği olarak da bilinen ve oldukça nadir görülen bir kadın hastalığıdır. Mol …

  Kızlık zarı dikimi fiyatları

  Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

  Kızlık zarı dikimi fiyatları: Bu işlem en çok yapılan genital estetik ameliyatları arasında yer alır. Kaza, travma, …