Kızlık Zarı Zedelenmesi Nedir? Bozulması ve Kanaması

Kızlık Zarı Zedelenmesi

Kızlık zarı zedelenmesi ile kızlık zarının yırtılması belirtileri benzerdir bu nedenle de sık sık birbiriyle karıştırılır. Kızlık zarı hakkında en çok merak edilen konulardan biri olan kızlık zarı zedelenmesi ile kızlık zarının bozulması arasında oldukça benzer olsa da gerçekte durum birbirinden farklıdır.

Kızlık zarının bozulması zar dokusunda meydana gelen yırtılma ile birlikte meydana gelen doku bütünlüğünün kaybolmasıdır. Zedelenme de ise doku bütünlüğünde bozulma söz konusu değildir ancak kızlık zarında meydana gelen zorlanmadan dolayı bölgede bir tahriş oluşur. Bazı kadınlar da basit şişlikler şeklinde de oluşabilen zedelenme, gözle görünmesi mümkün olmayan bir durum olduğundan bekaretin kaybedilmesi endişesine neden olur.

Kızlık zarı zedelenmesi sonrası kan gelmesi normal karşıladığımız bir durumdur. Dokulardaki zorlanma sonucu oluşan hasar birkaç damla kanamaya neden olabilir. Doku zedelenmesi için herhangi bir tedaviye gerek yoktur. Bekaret zedelenmesi sonucu meydana gelen tahribat kendiliğinden iyileşecektir ve çok yüksek ihtimalle de ilk cinsel birleşmede ilk gece kanaması yaşanacaktır.

Kızlık Zarı Zedelenmesi Nasıl Olur?

Kızlık Zarı Zedelenmesi Nasıl Olur?

Kızlık zarı zedelenmesi birçok kadının bize başvurma nedenleri arasında yer alır. Sürtünmeyle kızlık zarı bozulması oldukça nadir görülen bir durumdur. Bekaratin bozulması için cinsel birleşmenin tam olarak yaşanması gerekir. Sürtünme sonrası kan gelmesi de dokuda oluşan tahriş sonucunda oluşur. Bununla birlikte mastürbasyon, genital bölgeyi etkileyen herhangi bir kaza, travma geçirilmesi ya da mantar enfeksiyonunun neden olduğu aşırı kaşıma gibi durumlarda da kızlık zarının zedelenmesi söz konusu olabilir.

Bu nedenle bu gibi süreçlerin ardından meydana gelen birkaç damla kanama dahi böylesi hassas bir konuda kafanızda soru işaretleri oluşmasına neden olacaktır. Cinsel ilişki, mastürbasyon ya da aşırı şiddetli kaşıma gibi durumlardan sonra meydana gelen kanamaların nedeni net olarak anlamak ancak jinekolojik muayene ile mümkündür.

Kızlık zarı zedelenmesi belirtileri hemen hemen kızlık zarının bozulmasının belirtileri ile aynıdır. Bu da kadının yanılmasına neden olabilir. Zedelenme sonrasında tıpkı kızlık zarının yırtılmasında olduğu gibi kanama meydana gelebilir. Bekaretin bozulması dışarıdan bakılınca anlaşılamaz. Bunun sadece belirtilere bakılarak tahmin edilmesi ya da anlaşılması mümkün olmadığından bu gibi şüpheli durumlarda yapmanız gereken en doğru şey bir jinekoloğa muayene olmaktır. Kızlık zarı muayenesi sonrası zedelenme ya da bozulma anlaşılabilir.

Bilgin olsun –> https://www.drismetyildirim.com/kizlik-zari-bozulmadan-hamile-kalinir-mi

Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır mı?

Kızlık zarı zedelenmesi sürtünme ile cinsel ilişki sonrası meydana geldiğinde gebelik şüphesi kadınların aklına gelebilmektedir. Kızlık zarı yırtılmadan gebe kalmak mümkündür. Bazı kadınlarda kızlık zarı esnektir ve kanama meydana gelmez. Vajina içine sperm girişi olması sonrasında döllenme meydana gelirse gebelik meydana gelebilir.

Zedelenen Kızlık Zarı Kanar mı?

Zedelenen Kızlık Zarı Kanar mı?

Kızlık zarı zedelendiğinde tahrişler meydana gelir. Tahriş sonrası kızlık zarının tahrip olması sonucu az miktarda bir kanama görülebilir. Tahrişler dokuda çentik şeklinde gözle görünmeyecek kadar küçük yaralanmalara neden olur. Çentik şeklinde oluşan yaralanmalar kızlık zarının esnekliğine zarar vermez ise ilk cinsel ilişkide kan gelmesi mümkündür.

Kızlık zarı çeşitleri oldukça fazladır. Kızlık zarının esnek olması, zarın anatomisinin farklı olması gibi durumlar cinsel ilişki sonrası kızlık zarının kanamaması gibi bir durum da görülebilir. Bu nedenle de kızlık zarı zedelenmesi sonucu ya da ilk gece kanaması olmaması bekaretin kanıtı olarak görülmemelidir. Ancak bekaret konusu toplumumuzda oldukça önem taşıyan bir konudur. Zedelenen kızlık zarı yeniden kanama olabilmesi beklenen bir durumdur.

İlginizi çekebilir –> https://www.drismetyildirim.com/adet-doneminde-hamile-kalinir-mi

Kızlık Zarı Bozulmasının En Önemli Belirtisi

Cinsel ilişki esnasında kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığı sıklıkla merak edilen konulardan biri oluyor. Özellikle penisin vajinaya tam olarak girmediği durumlarda bozulmuş kızlık zarı belirtileri çok sayıda kişi için daha önemli olabiliyor. Bozulmuş kızlık zarı belirtileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hafif kanama olması
 • Vajina içinde hafif yanma ya da batma hissi olması
 • Kasıklarda ağrı

Sadece bozulmuş kızlık zarı belirtileri üzerinden yola çıkarak kızlık zarı dokusunun bütünlüğünü kaybedip kaybetmediğini net bir şekilde belirlemek mümkün olmaz. Özellikle kanamanın olmadığı durumlarda kızlık zarının esnekliğinden söz edilebilir ve esnek kızlık zarı, cinsel ilişki esnasında yırtılmayabilir. Bu nedenle jinekolojik muayene olunması daha akılcı bir seçenek oluyor.

Muayene ile kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığının belirlenmesini sağlayabilirsiniz. Jinekolojik muayene sadece birkaç dakika sürüyor ve muayene esnasında acı ya da ağrı hissedilmiyor. Kimi zaman hymen dokusunda damarlanma çok az olabiliyor ve bu durumda cinsel ilişki esnasında kanama olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda jinekolojik muayene için randevu alınmasında fayda var.

Daha fazla bilgi için tıklayın –> https://www.drismetyildirim.com/kizlik-zari-bozuldugu-nasil-anlasilir

Kızlık Zarı Kanı Nereden Gelir

Kızlık zarı kanı

Halk arasında kızlık zarı kanı ‘ilk gece kanı’ ya da ‘bekaret kanı’ olarak da adlandırılabiliyor. İlk cinsel ilişkide hymen dokusunun yırtılması ile meydana gelen kanama, her kadında aynı düzeyde olmayabilir. Bunun nedeni hymen dokusundaki damarlanmanın her kadında aynı oranda olmamasıdır. Damarlanmanın fazla olması durumunda kanama fazla olurken az olması durumunda kanamanın lekelenme şeklinde olabileceğini ya da hiç kanama olmayabileceğini belirtelim.

Kanın rengi de değişiklik gösterebilir. Çoğu zaman kızlık zarı kanı parlak kırmızı renkte olurken bazı kadınlarda pembeye daha ya da kahverengiye daha yakın bir renk de söz konusu olabilir. Kızlık zarının yırtılması durumunda kanama sadece tek bir kez meydana gelir. Kanamanın gerçekleştiği an, hymen dokusunun yırtıldığı zamandır. Kanamanın miktarı da birkaç damla şeklindedir. Kanamanın fazla olması, uzun süre devam etmesi gibi durumlarda mutlaka kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurulmalıdır. Çünkü ender de olsa hymen dokusunun yırtılmasıyla birlikte bir damar açığa çıkabiliyor ve böyle durumlarda kanama kendiliğinden durmuyor. Mutlaka cerrahi müdahaleye gereksinim doğuyor.

Merak edebilirsiniz –> https://www.drismetyildirim.com/kadinlarda-masturbasyon

Kızlık zarı kanaması ne kadar sürer?

Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Sürer?

Her insanda kanamanın pıhtılaşma süreci farklıdır. Kızlık zarı kanaması birkaç dakika içinde kendiliğinden geçebilen bir kanama türüdür. Kızlık zarı zedelenmesi de kızlık zarının yırtılması da bazen birkaç damla kanama olarak meydana gelir ve kısa sürede kendiliğinden geçer. Bazı kadınlarda kanama birkaç gün boyunca ara ara lekelenme şeklinde yaşanabilmektedir.

Fakat bazı kadınlarda ilk gece kanaması uzun ve şiddetli olur. Kanama süresi 45 dakikanın üzerinde ise acilen bir doktora başvurulması gerekmektedir.

Kızlık zarı kanaması kişiden kişiye göre değişse de kısa süreli bir kanamadır. Kızlık zarı zedelenmesi de kanama ile sonuçlandığından net olarak anlaşılması mümkün olmaz. Kızlık kanamasının rengi kesin olarak bir yırtılma ya da zedelenme hakkında detaylı bir ipucu vermez. Ancak bazen kızlık zarı kanamasının şiddetli olması durumunda akla ilk gelen şey coit yırtığı adı verilen bir komplikasyondur.

İlk gece tam ıslanma olmadan, aceleci ve sert bir şekilde yaşanan cinsel ilişki sonrası kızlık zarı yırtılması ile birlikte vajinal dokularda da yırtılma meydana gelir. Yırtılma sonrası vajinada derin çentikler şeklinde yaralanmalar oluşur. Coit yırtılması tedavisi bir uzman doktor tarafından yapılması gerekir. İlk gece kanamasının çok olması gibi durumlarda acilen hastaneye gidilmesi ve vajinada meydana gelen yırtıkların onarılması için dikiş atılarak müdahale edilmesi tedavi için önemlidir.

Çok merak edilen farklı bir konumuz –> https://www.drismetyildirim.com/adetten-hemen-sonra-hamile-kalinir-mi

 

Konu ile alakalı yabancı kaynak:

https://www.self.com/story/the-hymen-what-people-get-wrong

 

Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz:

dr.ismetyildirim@hotmail.com
0532 325 30 08

 

 

569 Yorum

 • Feyza yarar

  Reşit olan birisi herhangi bir kadın doğum uzmanında muayene olabilir mi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba evet olabilir.

   • Anonim

    Merhaba hocam yaklaşık iki sene oluyor o sıralar 18 yaşında olunca aklım tam ermedi açıkcası erkek arkadaşımla arkadan ilişki girmeye çalıştı ama o sıra tam arkadanmı emin değilim canım acıdı hemen çektim zaten hiç kan gelmedi ama sabah regl oldum. Kızlık zarım bozulmuş mudur devlet hastaneleri kontrol saglıyor mu acaba ?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhabalar,
     Regl olduğunuzu söylüyorsunuz. Kızlık zarı yırtılmış o dakika kan gelirdi. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Emin olmak isterseniz muayene olabilirsiniz.

     • anonim

      hocam bir şey sorucam ben küçükken masaj aletim vardı ucu yuvarlak onunla vajinama külot üstünden ve içinden mastürbasyon yapıyordum ve bir kaç keresinde kan geldi ve bir keresinde kan geldikten sonra ilk adetimi görmüştüm kızlığım yırtılmış mıdır?

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil gelen kanın ne ile ilgili olduğunu bilemiyorum muayene olmakta fayda var…

     • Eda çetin

      Merhaba ismet bey 3 gün önce sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik daha öncede ara ara böyle oluyordu ama sadece 2-3 santim kadar girdi ve kanama olmadı 2 aydır idrar yollarımda enfeksiyon ve mantar var bundan dolayı her seferinde bişey batarmış gibi ağrı oluyordu. ve sürekli beyaz renkte çok akıntım oluyor dün gece lavaboda idrarımı yaparken kırmızı renkte 2-3 damla kan geldi bunun nedeni nedir acaba?

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba tahrişe bağlı veya mantar enfeksiyonuna bağlı kanama olmuş olabilir muayene olmak uygun olur…

    • Aaaaa

     Merhaba adetimin son günü sevgilimle sevişme yaşadık bende ped vardı.sevisme esnasında biraz baskı yaptı ve bunu hiseder hissetmez geri itikledim da sonra lavaboya gittigimde yumurta aki gbi uzayan kan vardı sizce kızlik zarım bozulmuşmudur?

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba kızlık Zarı ile ilgili olduğunu sanmıyorum ancak acı hissettiysen muayene olmakta fayda var…

   • Isim yok

    Merhaba erkek arkadaşımla sürtünme yaşadık bi an çok baskı uyguladı canım çok acıdı o an ama tam içine girmedi eve geldiğimde iç çamaşırımda kan lekesi vardı 2 saat sonra da adet oldum sizce o leke adete mi ait yoksa kızlık zarım mi bozuldu ?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil zarda yırtılmış olabilir muayene olmakta fayda var…

     • Buse Demir

      Hocam merhaba ben küçükken bisiklet kazası geçirdim bayırdan iniş anında bisikletin koltuğun da oynama vardı bozuktu zaten kızlık zarıma gelip gelmediğini bilmiyorum bisiklet selesinin kanama olmustu ve o anda Ağrı’da olmustu doktora gitmemiştim sizce bisey olmuş mudur zarar gelmiş midir ya da zedelenme olabilir mi

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba problem olduğunu sanmıyorum ancak muayene olmak uygun olur…

     • isim yok

      hocam merhaba ben 18 yaşındayım hiç ilişkiye girmedim bakireyim fakat kızlık zarımın kenarında bir yırtık var ama aynadan bakıp ıkındığımda belli oluyor sadece ileride evlendiğimde bir sorun olur mu acaba

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba kendi kendine değerlendirmen doğru değil muayene olman uygun olur sanırım zarın yapısı öyle….

   • Aaaaaaa

    Hocam kolay gelsin. Ben nişanlımla ilişkiye girdim. İlişki anında kanma olmadı. Fakat yarım saat, bir saat sonra kanama olduğunu söyledi. Kızlık zarı bozulmusmudur hocam teşekkür ederim. Böyle bir durum söz konusu ısır.

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil ama basınç uygulandıysa yırtılma ihtimali var muayene olmak uygun olur…

     • Regaip

      Hocam ilişki sırasında hemen mi kan gelmesi lazım yoksa yarım saat sonra gelebilme ihtimali varmı. Teşekkürler

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba ilk ilişkiden sonra hemen kan gelmeyebilir daha sonra da kan gelebilir, bazen kan vajina da birikir daha sonra gelir…

   • Songul ucar

    Eski erkek arkadaşımla birlikte dokulma felan olmuştu birden amanmisti ama geri çektim hemen sonra az kanamam geldi bozuldu mu efesyon kapmistim zaten sonra bir hafta sonra hasta oldum ama girmedi yani eminim bu konu hakkında bilgi verir misiniz öğrenmek istiyorum

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba sorunuzu tam olarak anlayamadım lütfen daha ayrıntılı anlaşılır tekrar edin.

  • Mine hancı

   Kzlik zarı patlaylnca kan geldik den sonra bi kaç ay sonra tekrar deneyince yine kan gelirmi hocam

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba kızlık Zarı yırtıldığında kanama gelmiş ise uzun bir süre ilişkiye girilmezse kızlık zarı kendini onarabiliyor devam eden ilişkiden kan gelebiliyor…

  • Lale haşin

   Merhaba ben adetliyken duş alirken vajinal duş aldim duş başligindan tazzikli su gelirken onu 2 dakika kadar vajinama tuttum temizlenmesi için zara zarar gelmişmişdir cunku o sirada halâ adetliydim kanin adet kanamasi mi oldgunu yoksa kizlik zarimami bir zarar geldi anlamadm utfen acil yorumunuzu bekliyorum

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum ancak çok merak ediyorsan muayene olmak uygun olur…

   • Asmin asar

    Hocam merhabalar adet dönemin son günüydü erkek arkadasımla birşeyler oldu(sürtünme gibi) lavaboya gittigim peceteyle sildiğimde kan gelmişti kızlık zarıyla ilgili mi acaba daha sonra cıkolata renginde akıyordu bugun hiçbir şey yok lütfen yardımcı olur musunuz

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba kızlık Zarı konusunda yorum yapmam mümkün değil yırtılmış olma olasılığı var, muayene olmak uygun olur…

 • Ceren bayrak

  Merhaba mastürbasyon sırasında kan gelir mi 6 gün önce adet oldum bugün 7.gün adet kanı olabilir mi diye şüpheleniyorum

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba âdetten hemen sonra yapılan mastürbasyon da rahim kasılmasına bağlı olarak bir miktar kan gelebilir normaldir…

   • Melisa tekinsen

    Merhaba. Erkek arkadaşımla iliskiye girmedik ama surtunduk. Yaklasik 1 hafta sonra lekelenme oldu adetime daha 1 hafta vardi. Adet kani olmadigindan eminim. Ama ne icin olduğunu anlamayamadim

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba sürtünme sonrası genital bölgede acı ve kanama olmadıysa herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum ancak yinede emin olmak istiyorsan muayene olmakta fayda var…

     • İsim yok

      Merhaba ben daha çocukken arkadaşlarım bi yerlerden mastürbasyonu duymuş ve bana anlatmıştı bende merak etmiştim ve parmağımı vajinamın içine sokmuştum hayal meyal parmağımda kan olduğunu hatırlar gibiyim ama eminde değilim acaba kızlık zarımın bozulmuş olma ihtimali varmı ve devler hastaneleri muayne edermi beni ?

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba kızlık Zarı konusunda şu anda yorum yapmam mümkün değil ancak muayene olmakta fayda var, devlet hastanesinde muayene olabilirsin…

    • İsim yok

     Merhaba iç çamaşarım varken mast yaptım ama vajina böljesine değil daha sonra 3 saat sonra akıntıyla beraber kan geldi ve şimdide akıntım var hafif kan geliyor bunun kızlık zarıyla alakası olabilir mi

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhabalar,
      Adet döneminde veya dönemine yakın bu tarz bir mastürbasyonda kan görülebilir. Kızlık zarının bozulduğunu düşünmüyorum. Emin olmak için jinekolojik muayene olmalısın.

   • Rumeysa bal

    Merhaba. Erkek arkadasimla sevistik elini falan surttu vajinama ama birlesmedik. Yaklasik 10 gun sonra sabah uyandigimda kahverengi lekelenme oldu. Bu lekelenme 1 ay sonra gene oldu. Adet kani degildi. Lekelenmeden 5 6 gun somra adet gordum. Bu lekelenme neyden dolayi olmus olabilir acaba.

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba kızlık zarında bir acı olmadıysa ve de arkasından kanama gelmediyse bir problem olduğunu sanmıyorum ancak yine de muayene olmakta fayda var, kanamanın nereden geldiği konusunda şu anda yorum yapmam mümkün değil…

     • Osman karataç

      Kız arkadaşımla daha öncelerde birleşiyorduk. Kanama falan olmuyordu. En sonuncuda kanama oldu. Ve bu bizi korkuttu. Patlak olan Kızlık zarı tekrardan kanar mi ?

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba kızlık Zarı tekrardan yırtılmaz kanama başka yerden gelmiştir…

     • Zeynep Çelik

      Ben erkek arkadaşımla ilişkiye tam anlamıyla görmedik fakat sürtünme gerçekleşti canım hiç acimadi sadece hissettim kendimi geri çektim hemen. Adetimin son günlerydi yarım saat sonra lavaboya gittim küçük abdestle birlikte bir kanama gerçekleşti fakat kahverengi camurumsu bir renkti. Acaba kızlık zarım yırtılmış mıdır 3 yıldır bunu düşünüyorum her dakika yardımcı olursanız sevinirim.

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhabalar,
      Adet döneminde yapmışsınız bu durumu. Rahim kasılmasına bağlı adetinizin son günlerinde bu tarz kanamalar görülebilir. Emin olmak istiyorsanız muayene olmanız da fayda var.

   • Dilek Atila

    Merhaba hocam sevgilimle arkadan ilişki yaşadık ama çok kan geldi aşırı acaba yanlışlıkla kızlık zarımı bozmuş olabilir mi yada makat kanamasımıdır

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhabalar,
     Kanın nereden geldiği konusunda yorum yapamam. Kızlık zarı vajina girişinde olur. Ters ilişki de zorlamaya bağlı olarak makattan kan gelmiş olabilir lakin neden fazla geldiği ile alakalı net birşey diyemem muayene olunuz.

  • Yasin Karahöyük

   Merhaba iliskide rahim icine bosalma olmadigi surece vücuda deydikten sonra rahime akan herhangi bi sperm sonucu hamile kalınır mi

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhabalar,
    Vajina üzerine boşalmalarda gebelik söz konusu olabiliyor. Çünkü spermlerin yol bulma özellikleri vardır. Emin olmak için adetini bekleyin…

    • Abdullah Alat

     MRB EŞIMLE ILK GERDEK GECESINE GIRDIK 3 GUN USTUNDE GEÇTİ TEKRAR ILISKIYE GIRDIK KANAMA OLDU ICINE BOSALDIM BIRSEY OLUR MU ACABA

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba yumurtlama zamanı ise tabii ki gebelik olabilir adetinizi bekleyeceksiniz…

    • Emine olcer

     Merhaba
     Küçükken yaklaşık 10 yaşımdayken bisikletten düştüm ortasindaki demirin üstüne hızlı bir şekilde demir vajinama girmedi pamtolonum vardi ama çok acı hissettim ve bu acıyla birlikte kilotuma kan geldi acaba kızlık zarim bozulmuş olabilir mi ?

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhabalar,
      Vajinanıza girmediğini söylüyorsunuz, demirin nereyi zedelediğini ve kanın nereden geldiğini bilemeyiz. Muayene olmanız gerekir.

  • Anonim

   Merhaba,ben sevgilimle 4 gün önce ilişkiye girdim penisi içime girmedi sadefe değdirdi boşalmada olmadı iliskiden sonra acıda hissetmedim ama ilişkiden 2 gün sonra tuvalete gittim küçük abdestle birlikte adet kanı şeklinde kan geldi ve durdu adetime 10 gün var bu nedir

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba kanama büyük olasılık rahim içinden gelmiştir ancak tahrişe de bağlı olabilir.

    • Derya suver

     İsmet bey adetim biteli 3 gün oldu lekelenme tarzında kanama oluyor ayrıca vajina anüse doğru açık gibi bozulmuş olabilir mi

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba sorunuzu tam olarak anlayamadım sanırım kızlık Zarından bahsediyorsunuz ilişki olduysa , acı ve kanama olduysa bozulmuş olma ihtimali yüksek…

   • Eylem Gök

    Merhabalar yaklaşık 4 ay önce sevgilimle sürtünerek ilişki yaşadık fakat hiçbir şekilde içime girmedi eve gidince iç camasirimda biraz kan olduğunu farkettim. Kızlık zarim bozulmuşmudur yani bekaretimi kaybetmişmiyimdir

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba bozulma olduğunu sanmıyorum muhtemelen rahimde kasılma meydana gelmiştir ona bağlı kanama olmuştu ama yinede emin olmak istiyorsanız muayene olunuz…

 • Aylin bahar

  Merhabalar ben erkek arkadasimla ilişki yaşadım kan gelmedi ama ilişki bittikten sonra yaklaşık 30 dakka sonra gelmeye başladı açık pembe renginde ve cok az damla damla 1 gün geçti ama şimdi kahverengi gibi bi sorun varmıdır

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba adetine yakın bir zaman değil ise kızlık zarında yırtılma olmuş olabilir muayene olmakta fayda var…

  • Adım gizli

   erkek arkadaşımla ilk ilişkiye girdiğimde sabah saatleriydi akşam iç çamaşırımı kontrol ettiğimde bir miktar kan gelmiş
   bu kızlık zarımın kanaması olabilir mi? Ve 5 gün sonra adet kanamam oldu .. ama hamile olma riskim var mı? Adet kanamamdan kısa bir zaman önce ilişkiye girdiğim için hamile bile olsam adet görmüş olabilir miyim .. lütfen beni bilgilendirin

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba, kızlık zarınız da zorlama olduysa ilk kanama kızlık zarının yırtılmasına bağlı olabilir. Ancak bu tür aktivitelerden sonra adet kanaması erken gelebilir dolayısıyla kesin emin olmak için muayene olmakta fayda var.

    • Tuğba yilmaz

     Selamün aleyküm İsmet bey size birşey sorabilirmiyim acaba ksaca fzla uztmdn konuya girmek istiyorum
     Bn 10 yıl önce bir evlilik yptm ve o evlilikte 3 ay surdu bn evlndgm. Zaman hc kanamam olmadi eşim kanama yerine benden sarıya kaçan br beyaz akinti geldi bu nedmk oluo SMD evlnmk istyrm bu bna englmidr DHA dgrusu anlaşılır mı teskkr edrm İsmet bey bna yrdmc olrsnz sevrnm

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba kızlık Zarın elastik yapıda olabilir ondan dolayı kanama olmamış olabilir tekrar kanama olup olmayacağı konusunda bir şey söyleyemem çok merak ediyorsan bir muayene olmakta fayda var…

     • Alı bey

      Kolay gelsin kizlik zarında çentik oluştuğu zaman bu zamanla geçer mi yoksa kalıcımidir ?

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba çentik olduğunu nasıl anladınız bilemiyorum ama sanırım hafif bir zedelenme oldu böyle bir durumda kendi kendine iyileşebilir…

    • Tarık Erdoğan

     Merhabalar, kız arkadaşımla 2 farklı günde ilişkiye girmek istedik ancak o iki farklı zamanda da vajinaya girmekte zorlandım ve kız arkadaşımın canı çok acıdığından istemsizce beni itti, tekrar ve tekrar denedik ancak sadece kan geldi ve tamamen vajinaya giriş olmadı, sizce kızlık zarında bir problem mi var? Ortam kaygandı ve prezarvatif kullanıldı.

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhabalar,
      Acı hissi ve akabinde kanın geldiğini söylüyorsunuz bu belirtiler zarın bozulduğunu gösteriyor lakin emin olmak için jinekolojik muayene gerekir.

     • Cemile akar

      Merhabalar düğün gününe denk gelmemesi için adet söktürücü kullanıyordum ilişkiye girdikten sonra pembemsi kanama gerçekleşti sonrasında da adet kanaması gibi kanama oldu kızlık zarının yırtılmasına bağlı bir durum mu yoksa adet mi oldum yardımcı olursanız sevinirim

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil rahimden âdetinde gelmiş olabilir veya kızlık zarı ile de ilgili olabilir…

   • Adım Gizli

    Merhaba ben eldivenle özel bölgemi aldıktan sonra iç çamaşırımda bir kaç damla kan gördüm. Açık renk değildi ancak çok kahverengi falanda değil. Elimi içeri doğru da sokmadım bir acı falanda yok. Kızlık zarı zarar görmüş müdür?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba problem olduğunu sanmıyorum kan başka yerden gelmiştir…

  • Burcu aslan

   Merhaba hocam bizde erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşıyoruz en son girdi gibi geldi o an kanama olmadı ama 1 hafta sonra bugün kahve rengi leke geldi ve biraz kan geldi açık kırmızı kızlığın bozuldumu adetime 5 gün kaldı
   Ve kuvvetli ağrı kesici kullanıyorum dub akşam 2 tane morfin serum takıldı yardım edin lutfen

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhabalar,
    Kullandığın ilaçlardan ötürü adetinde düzensizlikler oluşmuş olabilir. Gelen kan yüksek ihtimalle adet kanıdır. Kızlık zarı kanaması ilişki esnasında gelir. Tam emin değilsen bir muayene olmanda fayda var.

    • Elif

     Merhaba ben 25 yasindayim daha once hic iliskiye girmedim ama lavabo da zorlanmadan dolayı akakintiyla birlikte gelen kan gordum korktum merak edip aynada kizlik zarıma baktım bakarken de o bolgeden ayni sekilde kan geldi o bolgemde su an acı ve batma hissi var 3 gun oldu ıkınmayla birlikte hala kan geliyo ve kizlik zarımda fotograflardaki gibi tam yuvarlak degil uzun bi centik var yirtilmismidir

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba tarif ettiğiniz kadarıyla yırtılmış olma olasılığı var, en iyi anlama yöntemi muayene olmaktır…

 • HAcer bayrak

  Meraba kizlik Zarin zedelenmis olsa araya cok zaman gectikeen sonra tekrar iliskiye girince yine kanama olurmu yoksa o ilk kanama tekmi oluyo

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba genellikle ilk kanama tek olur ondan sonra kanama olması beklenmez…

 • öykü coşkun

  merhaba dört yıldır ilişkim var ve erkek arkadaşımla üzerimde çok ince çorap ve iç çamaşırım varken sert bi şekilde sürtünerek ilişki yaşadık ve hissediyordum,giriş kısmımda saatlerce baskı uyguladı ve iç çamaşır üzerinden biraz girdi ve sert bi şekilde gidip geldi. yaklaşık 6-7 saat sonra kanamam oluştu.regl dönemimde değildim.regl dönemimin bitişinden 15-16 gün geçmişti.Sizce kızlık zarımın yırtılmış olma olasığı varmı?ve kontrol amaçlı bi jinekoloğa gitmeli miyim?teşekkürler.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kesinlikle muayene olmanız gerekiyor kanama gelmesi yırtılmış olma ihtimalini gösterir…

 • Derya belli

  Kızlık zarının ilişki olmadan yırtılması mümkün müdür ve kızlık zarının yırtıldığı nasıl anlaşılır

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarı ilişki dışında travmaya bağlı yırtılabilir, kendiniz anlayamazsınız doktor muayenesi ile anlaşılır…

 • Aysel bahar

  Merhaba,
  Erkek arkadaşımla rahime tam girmden bir ilişki yaşadık. 1 dk sonra 1 damla kan geldi. Pempemsi bi kandı. Sonrasında adet kanaması gelmedi. Gögüs agrım var ama her hangi birşey olmuşmudur. Adet gecikmeli yaşarmıyım.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba sorunuzu tam olarak anlamadım ancak adet gecikmesi var ise gebelik durumu olabilir…

 • Cansu yağmur

  Merhaba ben erkek arkadaşımla cinsel birliktelik yaşamadım ama sürtünme olurken birden çok baskı oldu ve çok canım yandı ilk baktığında kanama yoktu ama sonra koyu kahverengi gibi bir renkte ve çok az miktarda bir kan vardı ancak elimi sürdüğümde görebildik 2 saat sonra idrar yaptığımda yanma ve çok az kanama oldu dışarıdan baktığımda bir yara görmüyorum ama 2. Günde de çok az çizgi gibi silik bir leke vardı çamaşırımda sizce bir problem olmuş mudur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba büyük olasılık kızlık zarında yırtılma meydana geldi çok merak ediyorsan muayene olman gerekir…

  • Mücahit

   Hocam biz kız arkadaşımla sevişmeye başladık .belli bir zamandan sonra ellemeye başlandı fakat sürtünerek ve elleyerek oldu olay sadece.vajinanın içine bir temasımız olmadı fazla. kız arkadaşım bugün adetten çıkıyordu ama onun demesiyle son günde kanama olmazmış. Kız arkadaşım da kanamasını kızlığını bozulduğunu sanıyor yardımcı olursanız seviniriz.

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba kızlık Zarı ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum âdetin son günlerinde bu tür ilişkilerden sonra rahim kasılmasına bağlı kanama olabiliyor, tamamen normaldir…

 • Anonim

  İki bacak sıkıştırılarak yapılan masturbasyon kızlık zarına zarar verirmi? Üzerinde kilot varken. Bir de masturbasyon yapmadan önce tualete büyük bayıra sulu çıkmışdım. Masturbasyon sonrası kilodumda kahverengi leke vardı. Kızlık zarı bozulmuşmudur? Hiç bir ağrı yaşanmadı.
  Bir de kızlık zarı bozulduğunda o bölgede beyaz sıvımı olur yoksa kan olur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarında bozulma olduğunu sanmıyorum yırtılma durumunda kanama olur…

 • Dilek yıldırım

  Merhaba, yaşadığım ilk cinsel ilişki sonrası 4. Gün ve hala kan geliyor. En son kan açık pembe renginde ve şiddetli. Sebebi ne olabilir? Teşekkürler

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarın yırtılmış kan oradan geliyor takip et birkaç güne durmazsa muayene olman gerekir…

 • Ceren eminduran

  Merhabalar yardımcı olursanız çok sevinirim aklımda çok şüphe kaldı biraz panik oldum adetime 3 gün varken mast yaptım ama klitorisime içine herhangi bie şey sokmadım sadecee sertti biraz sonra 2 3 saat sonra baktım kan gelmiş adet kanı sandım 2 kere tuvalete gittim kan geliyo yoğun bi şekilde ama ped taktığımda leke lekee yani kızlık zarına bi zarar gelse tuvaletten sonra sürekli mi kanar inanın kafam çok karıştı rengi pembe gibi de aceba stresten mı böyle oldu bu ay bilemiyorum kızlık olduğunu nasıl anlayabilirim çünkü adetime de yakın ama kanamıyorda sadece tuvalete girince teşekkür ederim şimdiden

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgili bir problem olduğunu sanmıyorum muhtemelen fazla tahriş ettin ona bağlı kanama meydana gelmiş olabilir ancak çok merak ediyorsan emin olmak istiyorsan muayene olmakta fayda var…

   • Ayşe Polat

    Merhaba,13-14 yaşlarında kızlık zarı olduğunu bilmeden parmağımı vajinama sokmuştum. Ama herhangi bir kanama olmamıştı. Kızlık zarında yırtılma olmamıştır değil mi?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba kanama olmadıysa yırtılma olduğunu sanmıyorum ancak emin olmak istiyorsan muayene olmak uygun olur…

    • Isimisz

     Yaklasik 6 7 sene once bozulan zarın nasil bozuldugu ve ne zaman bozuldugu anlasilir mi?

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba zarın bozulup bozulmadığı anlaşılabilir ancak ne şekilde bozuldu anlaşılmaz…

  • Hatice

   Zedelenme ve yırtılma arasındaki farkı nasıl anlarız hocam?

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba zedelenme de genellikle kan gelmez ancak yırtılma da kan gelir…

    • Merve sude

     Esnek kızlik zarina sahibim ve cinsel ilişkiye girdiğimde kanamam geldi her seferinde de kanıyor acaba sebebi nedir muayene olmama gerek var mı birde her seferinde acı hissedecek miyim esnek kızlik zari hakkında biraz bilgilendirir misiniz

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba kızlık zarında yırtılma olduğu zaman kanaması birkaç gün devam edebilir her ilişkide tekrar meydana gelebilir 1-2 ay içinde tamamen normale döner…

     • Onur uğur

      Hocam merhaba kız arkadaşımla ilişkye girdik penisin kafası vajinasına girdi sadece tam olarak ilişki gerçekleşmedi sonra kahverengi kan geldi kızlık zarı bozulmuşmudur. Yoksa zedelenmişmidir. Kız arkadaşım kendini çok sıktı ondan mı kaynaklı bilmiyorım

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba ilişki esnasında kanama olduysa büyük olasılık kızlık Zarı yırtılmıştır muayene olması uygun olur…

    • Ebru Acer

     Adetken klitoristimi biraz gerdim ama vajinama herhangi birsey girmedi kan geldi adet kanımıdır kizlik zarim zarar gormusmudur

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhabalar,
      Düzenli adet görüyorsanız gelen kan adet kanıdır. Zaten kendinizde söylüyorsunuz adetliyken yaptığınızı. Emin değilseniz muayene olabilirsiniz.

  • Hatice

   Kalıcı kızlık zarı dikimi ne kadar sürüyor ?

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba yarım saat kadar sürer…

 • Tuğçe

  Merhaba erkek arkadaşımla birlikte bir sürtünme ilişkisi yaşadım az miktar kan geldi doktora kontrol olduğumda zarımda bi sorun olmadığını söyledi rahimden bi kanama gelmiş olabilir dedi ama benim aklımda hala zarımda yırtılma mi oldu acaba diye sorular var sizce ne olmuş olabilir? Zarım yırtılmış olabilir mi?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba muayene olduğunuza göre herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum kafanıza çok takmayın bu konuyu…

 • İrem

  Merhabalar , erkek arkadaşımla temas halindeyken istemsiz bir şekilde penisinin başı vajinama baski uyguladı ve canım yanınca bir anda sıçradım ve kan geldi tamamiyle bir birleşme ve birliktelik olmadı penisindede kam yoktu kızlık zarım bozulmuşmudur yoksa zedelenmişmidir ? Zedelemdiyse tekrar bir iliiki esnasında kanama olur mu ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba tarifinize göre kızlık zarında yırtılma meydana gelmiş çok emin olmak istiyorsan muayene olmakta fayda var…

 • Fatmanur kaytan

  Merhabalar şiddetli kaşıma sonrasında iki damla kan geldi ve bidaha hiç gelmedi kızlık zarı yırtılmış mıdır yoksa zedelenmiş midir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kan geldiyse nereden geldiği konusunda emin olmak gerekir ben şu anda bir şey söyleyemem ancak emin olamıyorsanız muayene olmakta fayda var…

 • İsimsiz soru

  Merhabalar hocam kız arkadaşımla sevişirken parmaklarımı vajinasına yerleştirdim biraz sokup çıkardım daha sonra acıdığını söyledi ve kanadı. Kızlık zarı bozulmuş mudur yoksa zedelenmiş midir hangisi daha büyük ihtimal sizce ? Teşekkürler

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, büyük olasılıkla kızlık zarınız yırtılmıştır. Emin olmak için jinekolojik muayene uygun olur.

 • İrem tuvan

  Merhabalar , Erkek arkadaşımla temas sırasında konturolsüz bir şekilde penisinin ucu rahmime baskı uyguladı belki biraz girdi hissedemedik ben bir anda kalktım ve kan gelmeye başladı ama tamamiyle bir birleşme olmadı ve penisinin ucundada kan yoktu tahmini zedelenme mi olmuştur yoksa kızlık zarım mı yırtılmıştır ? Zedelenme olduysa gerçek bir ilişki oldugunda yeniden kanar mı ? O kan ne kanıdır? Teşekürler

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, kızlık zarınız yırtılmış olabilir emin olmak istiyorsanız muayene olmanız gerekir.

 • Asli zeybek

  Merhaba ben yillar once yani 9 yil once felan birliktelik yasadim kizlik zarim yirtildi mi anlamadim çünkü hic ama hic canim yanmadi ve bir iki damla kan geldi sonra bir daha birliktelik yasamadim. Son 4 aydir nisanliyim ve ara ara birlikte oluyoruz kanama olmadi Ama bugun iliski sirasinda kanamam oldu akinti seklinde baya geldi nisanlimin penisi cok kalin penisi rahim duvarini zedelemis olabilir mi yada kanser riski var midir pihti seklinde geldi inceledigimde sogan zari gibi ince ince yapılar vardi kanamanin rengi koyuydu

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, kızlık zarınız büyük olasılıkla evvelden bozulmuş ilişkiden sonra bu tarz kanama durumlarında rahim ağzın da yara olma olasılığı vardır. Muayene olmak uygun olur.

  • Cansu Kara

   Merhaba,
   Sevgilimle düzenli olarak cinsel ilişkiye giriyoruz ancak hiçbir kanama olmadı. Ama iki ilişki arası uzun zaman olduğunda birleşme sonrası yanma hissi oluyor. Vajinal bi orgazm yasamıyorum sadece klitoral olarak gercekleşiyor. Bunların sebebi esnek kızlık zarına sahip olmam mıdır? Bu sekilde bi devam eder?

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba orgazmın kızlık zarı ile bir ilgisi yok sizin durumunuz sanırım tamamen psikolojik, bir jinekolojik muayene olmakta fayda var eğer vajinada şekilsel bir anormallik yoksa büyük olasılık psikolojiktir…

    • Anoniem

     Merhabalar , sevgilimle ön sevisme yaparken parmagini soktu sonrada cok az penisiyle girdi ama adetimin son gunleriydi hemen kanama olmadi ama sonradan oldu acaba adet kanamasimi yoksa kizlik zarimmi bozuldu adetim hala suruyor bekaretim bozulmus olabilirmi ?

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil genelde zar yırtılması acı ve kanama ile beraberdir muayene olman uygun olur…

  • Aden

   Merhaba hocam,
   Ben hapşurdum tuvaletimi yaparken rahmimde bir ağrı oldu. Sonra pembe bir kan geldi dün. Ve hala bugünde devam ediyor açık pembe renkte. Regli olalı 10 gün oldu reglide değilim acaba ne olmuş olabilir?

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhabalar,
    Sorunuza net bir şey söylemek mümkün değil. Muayene olmanızda fayda var.

 • Hasan yurr

  Merhabalar hocam kız arkadaşımla sürtme yoluyla ilişki yaşıyorduk bir anda penisim bir yere değdi kız arkadaşım kalktı ve acıdığını söyledi sonra lavaboya gitti ve kan aktığını söyledi kızlık zarının bölgesine yakın bir yerde kesik gibi yara oluşmuş Du kan ordan geliyordu kızlık zarının bozulma ihtimali nedir ve kızlık zarı bozulmsdan önce delik olurmu ufak Bi delik

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, kızlık zarı bozulmuş olabilir muayene olmakta fayda var.

 • Yağmur

  Merhaba ben erkek arkadasımla ilişkiye girdim kendimi cok kastım ve sonrasında cok az kan geldi acaba bozulmuş mudur yoksa zedelenmişmidir?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, içeriye girme olduysa yırtılmış olma ihtimali yüksek, emin olmak istiyorsanız muayene olmakta fayda var.

 • Solmaz nur

  Merhaba erkek arkadaşımla kızlık zarına biraz zorladık. Çok az bir acı hissettim ve ardından kan geldi. Kızlık zarım bozulmuş mudur ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, büyük olasılıkla kızlık zarı yırtılmıştır. Muayene olmak uygun olur.

 • Anonim

  Bacakları sıkıştırmakla yapılan masturbasyonla kızlık zarı zarar görürmü? İçeriye bir şey sokmadan sadece üzerinde alt giyimi de var iken üstden bacakları sıkmakla kızlık zarı bozulurmu?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, hiç bir şey olmaz merak etmeyin. Kızlık zarı büyük ve küçük dudaklar tarafından korunmaktadır.

 • Alina Öksüz

  Hocam kolay gelsin ben eşimle ilk geçemizde çok aşırı kan geldi doktora gittim Kızlık zarın derin yırtık var dedi ondan sonra bir ay ilişkiye girmedik en son 2 gün önce girdik şimdi biraz kanamam var neden acaba

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, zarda iyileşme olmuştur ve tekrar aynı yerden yırtılma meydana gelmiştir. Tamamen iyileşene kadar bu şekilde kanama meydana gelebilir tamamen normaldir.

   • Gizli kullanıcı

    Merhaba ben mastürbasyon yaparken tek parmağımı vajinama soktum ama hepsi değil daha sonra farkettim ki kahverengi leke oluşmuş. Daha sonra tekrar baktığımda bir kaç damla pembelik vardı. Kesinlikle kızlık zarı yırtılmış mıdır yoksa zedelenme de olabilir mi

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba yırtılmış olma ihtimali olabilir, muayene olmanız gerekiyor.

   • Anonim

    Erkek arkadaşımın sürtünme esnasında başı vajinama girdi git gel yaptı acıma hissettim ancak kanamam olmadı sadece tuvaletimi yaparken yanma hissettim bekaretim bozulmuş mudur?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhabalar,
     Kızlık zarınızın bozulması için acı hissi ve akabinde kanın gelmiş olması gerekmektedir. Acı hissi farklı sebepden dolayı gelmiş olabilir eğer kanama meydana gelmediyse yüksek ihtimal bozulmamıştır. Lakin kesin emin olmak için jinekolojik muayene gerekmektedir.

    • İsimsiz

     Merhaba hocam ben küçükken kaza geçirmiştim bisiklet sürerken bisikletin koltuğu zaten bozuktu oynuyordu biraz bayırdan asagı iniş yaparken durunca bisikletin koltuğu o bölgeye mi geldi bilemiyoruz kanama olmustu o an agrımıstı hatırlıyorum sizce bisey olmuş mudur kızlık zarıma zarar gelmiş midir bisikletin koltuğu oraya kadar gelebilir mi

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba muayene olman uygun olur bu konuda yorum yapmam mümkün değil…

 • Cansu yağmur

  Merhaba ben erkek arkadaşımla cinsel birliktelik yaşamadım ama sürtünme olurken birden çok baskı oldu ve çok canım yandı ilk baktığında kanama yoktu ama sonra koyu kahverengi gibi bir renkte ve çok az miktarda bir kan vardı ancak elimi sürdüğümde görebildik 2 saat sonra idrar yaptığımda yanma ve çok az kanama oldu dışarıdan baktığımda bir yara görmüyorum ama 4. Güne kadar silik lekeler şeklinde kanama oldu. 4. Günden itibaren hiçbir acı veya kanama olmadı. Sizce zedelenme midir?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, kızlık zarınız yırtılmış olabilir muayene olmakta fayda var. Zar yırtılmalarında değişik derecelerde kanamalar gelebilir, çok hafif koyu kahverengi veya fazla miktarda taze kırmızı kan gelebilir.

 • Kemal Yıldırım

  Merhaba kız arkadaşımla sevisirken kafası girdi galiba az kanama gelmiş kanama pembe gibi kız arkadaşımın kizligi bozulmuşmudur bide hamile kalabilir mi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, büyük olasılıkla kızlık zarı yırtılmıştır. Yumurtlama dönemi ise içeriye boşalma olduysa gebe kalabilir.

 • Anonim

  Sevgilim penisini içime yerleştirdi ileri geri yapmadan içimde kaldı fakat çok zorladı. O zaman bir şey olmadı ancak 1 saat sonrasında leke şeklinde az az kan gelmeye başladı. Kızlık zarım bozulmuş mudur yoksa zedelenme mi olmuştur bunu nasıl anlayabilirim?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba ilişki sonrasında kanama gelmesi kızlık zarının büyük olasılık yırtıldığını gösterir ancak küçük bir zedelenme mi yırtılma mı bunun ayrımı için muayene olman gerekir…

   • Zehra Yılmaz

    Merhaba erkek arkadaşımla arada bir ilişkiye giriyoruz bu zamana kadar hiç kanamam olmadı en son 2 ekim de birliktelik oldu ve canım ilk defa çok yandı bu yüzden yapamadık ve ben lavoboya gittiğim de pedim de pembemsi kan vardı ve adetim bittikten 2 gün sonra girmiştik adet kanı olduğunu düşünmüyorum ama erkek arkadasım yırtılsa bende kan olurdu dedi zarım yırtılmışmıdır yardımcı olabilir misiniz ?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba kanama daha evvelden olmuyorsa şu anki kanamanın kızlık Zarı ile ilgili olduğunu sanmıyorum muhtemelen âdetin başladı ve devam ediyor olabilir kızlık Zarı yırtılmasında peniste kan olacak diye bir durum yok, ayrıca vajinanın başka bölgeleri de yırtılmış ve kanamış olabilir…

  • Selma duran

   Merhaba
   Tek parmakla kızlıl zarı bozulur mu kan geldi ama koyu kırmızı ve peçeteye geldi
   Teşekkürler

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba bozulmuş olabilir muayene olman gerekiyor.

 • Anonim

  Merhaba benim sorum bir kereye mahsus erkek arkadaşım elini kullanarak masturbasyon yapti kanama olmadi kizlik zari bozulmusmudur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kanama olmadıysa ve de acı olmadıysa kızlık Zarı bozulmamıştır tabii ki…

 • Anonim

  Bacakları sıkarak masturbasyon yaptıkdan sonra kahverengi leke vardı. Hiç bir ağrı olmadı. İçeriye de bir şey sokmamışdım. 6 gün sonra da adet oldum.Masturbasyondan önce sıvı şeklinde tualetim olmuşdu. Kızlık zarım bozulmuş ola bilirmi?

 • Anonim

  Merhaba. Ben evlendim ilk gece kanamam olmadı daha öncede bir ilişki yaşamadım yaklaşık 1 aylık evliyim ve daha sonralarında ki ilişkimizde kanamam oldu kızlık zarının bu şekilde sonradan yırtılması mümkün mü yoksa esnek mi ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba tarif ettiğiniz durum tamamen normaldir. Kızlık zarı daha sonraki ilişkilerde kanayabilir.

 • Gizem Sayar

  Merhaba bi kaç gün önce erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık vajinamdan 3 4 cm girdiğini söyledi fakat acı hissetmedim kanama olmadı kızlık zarım yırtılmış olabilir mi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba acı hissetmediyseniz ve kanamanız olmadıysa muhtemelen sorun yok demektir. Lakin muayene olmanızda fayda var.

 • Ayşe gül

  Merhaba hocam. Ben 2 aylık evliyim. Eşimle ilk gece birleşmesinde çok az kan geldi. 1 ay sonra ilişki sırasında vajinada yanma hissinden ötürü doktor muayenesine gittim ve bana kızlık zarının bi kısmının yırtıldığını ve diger kısmının halen durduğunu söyledi. Bunun üzerine eşimle tekrar ilişkiyr girdik ve ilişkiden sonra iç çamaşırıma şeke halinda kan bulaştıgını gördüm. Dünden beridir lekem var. Sizce kızlık zarı bu sefer bozulmuşmudur. Ve tekrar birleşmeye devam ettigimizde vajınamda yanma hissi oluşuyor. Bu normal midir ? Şimdiden teşekkür ederim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba yaşadığınız olaylar tamamen normal kızlık Zarı kısmen de yırtılabiliyor ileri zamanlarda ilişkiye girdikçe yırtılma daha fazla meydana gelebiliyor…

   • ez

    reglim bittikten sonra anal ilişki yaşadık, 3 gün birlikteydik, ve son gün ilişkiden sonra açık renk kan geldi kızlık zarıma bir şey olmuş mudur?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba anal ilişki oldu diyorsunuz kızlık Zarı ile ne ilgisi var bu konuda size yorum yapmam mümkün değil…

 • Funda deniz

  Hocam iyi aksamlar 5 yaşındaki kızım parkta spor aletleriyle oynarken düştü eve geldiğimde iç çamaşırında kan lekeleri gördüm çok korktum büyük ihtimal vajinasindan geldi herhangi bisey olmuş mudur bilgilendirirseniz sevinirim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil dilerseniz bir kadın doğum uzmanına muayeneye götürünüz…

 • Sdnm mrym

  Merhaba erkek arkadaşımla sevisiyorduk bir anda penisin vajinama deydi kanama geldi kanama geldikten sonra kimpirmizi pihtilar düşmeye başladı sizce bozulmuşmudur şuan hala akıyor yani adet kanaması olabilir mi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba büyük olasılıkla kızlık zarınız bozulmuştur emin olmak istiyorsanız muayene olmak uygun olur…

 • Ayse can

  Arkadasim sevgilisiyle arkadan iliski yasamis ve bi kac saat sonra kan gelmis ama 3 4 gun boyunca adet kanı olarak devam etmis zarla bozulma olmusmudur acaba tesekkurler

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba arkadan ilişki olduysa zarla bir ilgisi olamaz ancak kanama sebebi ile ilgili de bir şey söyleyemiyorum…

 • Serap Şentürk

  Merhaba ilk ilişkimde kızlık zarımdan kan gelmedi erkek arkadaşım da zarın olmadığını
  hissetmediğini söyledi, 6 yıl önce adet dönemimde yumruk büyüklüğünde pıhtı gelmişti. Sizce o sırada zarım yırtılmış olabilir mi?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı o şekilde yırtılmaz çok merak ediyorsan muayene olmakta fayda var…

 • Gizli kullanici

  Bi arkadasim arkadan iliskiye girmis ve iliskiden bi kac saat sonra az bi kan gelmis ama 3 4 gun boyunca adet kani gibi devam etmis zarin bozulma ihtimali nedir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba zar da bozulma olduğumu sanmıyorum ancak kanın nereden geldiği konusunda yorum yapamam…

  • Ceyda Altunay

   Mrb hocam ben iki gün önce eşimle ilişkiye girdik sonra kan geldi adetim de daha bu ay ayın 10 unda bekliyordum ve ben ilk gecede kızlık zarim bozulmadı simdi bozulma var mi çok ağrıyor vajinam da ve 3 aylık evliyim ilk defa ilişkiden sonra kan geldi daha önce yoktu ne olur yardimci olun:(

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba kanamanın nereden geldiği konusunda yorum yapmam mümkün değil kızlık zarları bazen geç yırtılabiliyor ancak rahimden de kan gelmiş olabilir muayene olman uygun olur…

 • Melek Karaca

  Merhabalar erkek arkadaşımla ilişkiye girmeye çalıştığımızda vajinam baya zorlandı ve kan geldi bunun için jinekolaga gittiğimizde kızlık zarımın alt tarafının yırtıldığını tekrar bir birleşmede kan gelmeyebiliceğini söyledi bu durumda bekaretim bozulmuş mu oluyor ?

  • Melek Karaca

   Açık pembe bir kan geldi ve bir gün sürdü .

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba evet bekaretiniz bozulmuş oluyor…

   • Ahmet mehmet

    Iyi gùnler hocam òncelikle sevgilimle ilişkiye girdim iliskiye girdikten yani vajinasina girer girmez kan gelmedi ben gidip geldikten bosaldiktan sonra disina kan gine gelmedi o sprmleri silerken peceteye ordan çok az bisey kan bulasti dha sonra da hiç kan gelmedi tip ta bunun aciklamasi nedir zar patlamis olsa disina kendi gelmez miydi veya penisime bulaşmazmiydi eliyle dokundugu peceteye geldi sadece bir jinekologa gitsem kizlik zarinin o an mi veya dha ònce mi bozulup bozulmadigini anlayabiliirmiyim

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba kızlık Zarı yırtıldığında kan daha sonra da gelebilir o anda da gelebilir bazen vajina da biriken kan daha sonra dışarıya gelebiliyor hepsi tamamen normaldir ne zaman yırtıldığını öğrenmek istiyorsanız muayene olması gerekir…

 • Sevda Gamze

  Merhabalar ben erkek arkadaşımla ilişkiye girmeye çalışırken vajinamı çok zorladık ve pembe kan geldi . Sonrasında kasıklarımda ağrı ve kasılma oldu canım yanmaya başladı bir jinekologa gittik muayene olmam için oradaki doktor vajinamın alt tarafının çentiklenip yırltıldığını ve bir sonraki birleşmede kan gelmeyebileceğini söyledi .. bu durumda bekaretim bozulmuş mu oluyor ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba doktora gitmişsiniz size gerekli yorumu yapmış şu anda ben bu konuda bir şey söylemem mümkün değil ancak kızlık Zarı yırtılmadıysa sonraki ilişkide tabii ki kan gelebilir…

  • Melisa yıldırım

   Merhabalar ben 1 ay önce erkek arkadaşımla bir sürtünme yaşadım ama ikimizinde üstünde pantolon vardı lavaboya gittiğimde bir kaç damla pembemsi bir kan gelmişti adet dönemimin son günüydü kızlık zarıma bir zarar gelmiş midir acaba?

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhabalar,
    Üzerinizde kıyafet varken kızlık zarınıza herhangi bir şey olduğunu sanmıyorum. Gelen kan adet döneminin son günü olmanızdan dolayıdır.

 • Eda soylu

  Merhaba sevgimle penisini surterken sanki girdi ve acıdı ileri doğrun ittim bir acı hissettim kan gelmedi ama iç çamaşırım ıslaktı yardım edermisiniz birde ameliyat olucam sonda taķılırken bozulma olduysa anlaşılırmı yardm ederseniz sevinirim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarında bozulma olduğunu sanmıyorum ayrıca sonda takılırken kızlık Zarı farklı bölgede olduğu için herhangi bir sorun olmaz…

 • Adnsjd Kidkqn

  Merhaba, reglim altı gün önce bitti ve bugün mastürbasyon sonrası duşa girdiğimde kanamam oldu. Kızlık zarıyla bir alakası olabilir mi? Kanamam regl kanı gibi sıvı ve 1 saat kadar sürdü.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgisi olduğunu sanmıyorum ancak emin olmak istiyorsan muayene olman gerekiyor…

 • Hatice deniz

  Merhaba ,ben arkadasimla bi gun once iliski yasadik . ilk defa cok az bi kan geldi kizlik zari hemen bozulur mu giriste cok fazla girmedi biraz kanama geldi . kizlik zari hemen hozulur mu?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı yırtılmalarında değişik derecelerde kan gelebilir muhakkak muayene olman gerekir daha doğru sonuç alabilirsin…

 • Sevim Aksoy

  Merhabalar hocam Kızlık zarının bozulup bozulmadığını evde kontrolünü yapabiliyo muyuz ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kendiniz hiçbir şekilde kontrol yapamazsınız…

  • Ayşe ysnn

   Hocam merhaba, reglim biteli bir hafta oldu ve akıntım arasında çok az kahverengi kan geliyordu iki gün önce mastürbasyon yaptım (sadece elle üstünden) sonrasında kırmızı adet kanı gibi kan geldi uzun bir süre, diğer günü kahverengiye döndü ve düzeldi, sonrasında bugün tekrar kırmızı kan geldiğini gördüm. Bu neyle alakalı olabilir sizce? Kızlık zarıyla bir alakası olabilir mi?

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba kızlık zarı yırtılmasında da benzer kanama şekli meydana gelir, durumuna şu anda emin olamıyorum muayene olmakta fayda var…

  • Sude abancı

   Merhaba, hocam yaptığım mastürbasyon sonrasında bir avuç içi kadar kan geldi bunun kızlıkla bir alakası var mıdır acaba? Bir şey sokmadım ama sanırım biraz kendimi kasarak zorladım bundan dolayı kızlık zarının yırtılma ihtimali var mı?

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba kızlık zarında yırtılma olduğunu sanmıyorum sanırım adetine yakın bir dönemdi ona bağlı olabilir, Yinede emin olmak istiyorsan muayene olmakta fayda var…

 • Seda aslan

  Merhaba erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşıyoruz penisi sanki girdi ileri ittim kan gelmedi ama iç çamaşırın ıslaktı peçeteyle sildim kan yoktu birşey olmuşmudur ve ameliyat olucam sonda takılırsa anlaşılırmı erkek arkadaşım olmadı dedi ama içim rahat degil

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum…

 • Seda asla

  Kızlık zarı bozulduğunu nasıl anları

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, İlişki esnasında acı ve arkasından kanama olursa büyük olasılık zar yırtılmış demektir…

 • Sinem Tunalı

  Merhaba biraz uzun yazıcam kusura bakmayın lütfen bilgilendirirseniz cok mutlu olurum. Biz erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla birliktelik yaşarken o an vajinamin çok kaygan olmasi nedeniyle istemsizce bir anda bir baski ve aci hissettim sanki penisin başı girmiş gibi hissetim ve anında kirmizi renkte kan gelmeye başladı bir kac damla fakat kanama daha sonrasinda devam etmedi ve lekelenme olmadi. Hemen ertesi gun bir jinekologa muayene oldum, bana zarimin esnek oldugunu kanın zardan degil, vajinada penis yuzunden oluşan bir kesikten geldigini aynayla bakarsam kanın geldigi yeri gorebilecegimi soyledi ve muayene ederken bak hala kan geliyor ordan diyip peceteyle sildi ve esnek kizlik zarlarinda dikim pek mumkun olmuyor pisman olacaksan yapma boyle seyler dedi ve saat 3 yonunde bisey var dedi fakat bozulmus demedi bu davranislari sebebiyle Gunler sonra tekrar baska bir jinekologa muayene oldum durumu tamamiyla anlattim cok hoş davrandi ve oda bana zarimin esnek olduğunu saglikli göründüğünü bozulmadigini söyledi fakat benim içim bir türlü rahat etmiyor ben tam anlamiyla iliskiye girdigimde kan gelicekmi gelmicek mi sizce zedelenme olmusmudur ? Tesekkurler.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarın esnek ise bir daha ki ilişkide büyük bir ihtimalle zardan kan gelmeyecektir ancak vajina girişi tekrar yırtılabilir oradan kan gelebilir ama kimse bunun garantisini veremez…

   • Zeynep Çelik

    Merhaba hocam bundan 3 yıl önce erkek arkadaşımla bir yakinlasmamiz oldu ve aniden onun penisini arka bölümde azicik vajinama girdiğini hissettim ve kendimi geri çektim acı falan hissetmedim sadece hissettim ve hemen kendimi geri çektim tam anlamıyla girmedi zaten ve ben adetimin son gunleriydi duş aldığım için kanama falan yoktu ve yarım saat araylann lavaboya gittim çamurumsu bir iki damla kan geldi küçük abdestimle birlikte . Aklımda hep bu soru var acaba adet kanaması mı yoksa kızlık zarım yırtılmış mıdır ?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba kızlık Zarı bozulmuş olabilir muayene olman gerekiyor…

 • Manolya

  Merhaba erkek arkadaşımla sürtünme yaşadık ve ben bir an da korktum sıçradım sonra peçeteye sildim kan geldi 2 ~3 damla çok korktum ağladım acaba zedelendi mı yok sa yırtıldı mı ağrı olmadı ama ben çok ağladım

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kanama olduysa yırtılma meydana gelmiş olabilir emin olmak istiyorsan muayene olmakta fayda var…

 • Melisa

  Merhaba. İlk beraberliğimiz de birliktelik sırasında değil de sonradan banyoda fark ettim kanamam olduğunu açık pembe renkli 2. Gün pıhtı da geldi ve şu an 4. Günümdeyim o günden beri az az kanamam oluyor bu kızlık zarı kanaması mıdır ? Eğer öyleyse de şu an için 4 gün sürmesi normal mıdır?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba tamamen kızlık Zarı yırtılması tarif ediyorsunuz kanama birkaç gün devam edebilir kesilip tekrar başlayabilir…

 • Gizli soru

  Merhaba ben erkek arkadaşımla ilişki yaşadım ayrıldık ve suan bi evlilik gecirebilirim ilk gecede kanamanın olması için ne yapabilirim ve ilk iliskimde kanamam olmuştu yardımıniza ihtiyacım var

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba daha evvelden karaman olduysa muhtemelen bundan sonra karaman olmayacaktır, Kanama olması için yapabileceğim bir şey yok…

 • Burcu

  merhaba ben 8 yasimdayken tecavuze ugradim kizlik zarim bozulmus ola bilirmi ama kanamam olmadi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapamam muayene olmakta fayda var kızlık Zarı bozulunca her zaman kan gelmeyebilir…

   • melek yılmaz

    masturbasyon sırasında parmağım cok az içeri girdi adetimin 6 günüydü agrı olmadı ama kan geldi rahim kasılmasımı

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhabalar,
     Düzenli adet görüyorsanız gelmiş olan kan adet kanı olabilir. Kızlık zarının bozulması için acı hissinin de olması gerekir, rahim kasılmasına bağlı da olabilir. Emin olmak istiyorsanız muayene olmanız gerekir.

 • Gizem gür

  Merhaba benim bugün reglımın 9. günü ve 1-2 gün önce kanamam bitti. Bugün sürtünmeyle mastirbasyon yaptım ve 1-2 damla kan geldi ve biraz sızlama var.
  Sizce bu vajinal zedelenmemidir yoksa vajinal yıtılmamıdır?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarını zedelemiş olabilirsin kanama ona bağlı olabilir, emin olmak istiyorsan muayene olmakta fayda var…

 • Berna kaplan

  Merhba dün aksam tek başıma bir sürtünme yaşadım ve sabah olduqunda adet kanı qibi kanamam oldu halende oluyor acaba kızlık zarım da bir sorun var mıdır??

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgili olduğunu sanmıyorum, adetiniz yakın ise erken başlamış olabilir…

 • Merve Tokgöz

  Merhaba. İlk cinsel deneyimimi yaşadım. Fakat vajinamın tam anlamda ilerisine gitmeden gerçekleşti. Üzerimi hemen giyinmiştim eve geldiğimde iç çamaşırımda kan vardı. Lavaboya gittiğimde de biraz kan aktı. Kızlık zarım bozulmuşmudur. Kanın rengi açıktı.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı bozulmuş olabilir emin olmak istiyorsan muayene olmakta fayda var…

 • Gizli kullanıcı

  Merhaba ben sürtünme yoluyla kıyafetim varken birliktelik yaşadım o an kan gelmedi sadece vücüdumda uyuşukluk vardı ve 12 saat sonra kan geldi pembemsi adet dönemim yakındı ama kızlık zarım bozulmuşmudur.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kıyafetleriniz üstünüzdeyken sürtünmeyle kızlık zarı bozulmaz. Adet dönemine yakın olduğunuzu söylüyorsunuz… Adet kanıdır merak etmeyin.

 • Toraman

  Merhaba bişey sorucaktım bilgilendirirseniz sevinirim erkek arkadaşımla sürtünürken vajinanın kaygan olması nedeniyle penisin kafası içime girdi ve kan gelmeye başladı az bişeyde değil baya geldi üstünden 3 gün geçmesine rağmen leke gelmeye devam ediyor yırtılmışmıdır yoksa zedelenmemidir kafam çok karıştı sadece kafasının girmesiyle yırtılma mümkün olabilirmi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba tamamen zar da yırtılma tarif ediyorsunuz ilk etapta kan gelebilir birkaç gün devam edebilir kesilip tekrar başlayabilir, devam eden ilişkilerde tekrar kan gelebilir hepsi normaldir…

 • Seda aslan

  Tesekur ederim çünkü hemen ittim geri doğru o an kanama olur dedi sorduğumda ama hiç kanama olmadı sonra sildim güzel ce hic kan yoktu ama acıyınca korktum girdi sandım o an sulu olduğu için kaygandı

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba her ilişkiden sonra kan gelmeyebilir, acı olduysa yırtılmış olma olasılığı var muayene olman gerekiyor…

 • Ceren

  Merhaba ben evlenip ayrildim suan bir iliskim var birlikte olduk ertesi gun oglen kan geldi suandada adet kani gibi ara ara kan geliyor adetime 10 gun vardi doktorada gidemiyorum suan bu kan nereden geliyor olabilir kafama cok takildi acaba ilk evliligimde kizligim bozulmadi simdimi bozuldu boyle birsey olabilirmi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgili kanama olduğunu sanmıyorum rahim kasılmasına bağlı olarak kanama gelmiş olabilir…

 • Yelda

  Merhaba bakire olduğumu soylemedigim partnerim bi ara bi kere parmağını soktu hafif bi acıdı gibi. Sonra bi şey yapmadık ama zar bozulmuş mudur çok korkuyorum ? Kanama falan olmadı.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Zarınızın yapısı esnek olabilir. Emin olmak istiyorsanız muayene olabilirsiniz.

 • Ece efe

  Merhabalar sevgilim vajinamla oynadıktan sonra az bi kanama oldu fakat parmağı içeri girmedi bunun sebebi ne olabilir ? Adet kanamam daha dün bitmişti bugün böyle kanama oldu kızlık zarı bozulmuş mudur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Rahim kasılmalarına bağlı adet dönemlerinde bu tarz kanamalar görülebilir. Ben bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama her zaman söylediğimiz gibi muayene olmanızda fayda var.

 • Gizli

  Merhabalar hocam kiz arkadasimla surtunme yoluyla bi iliski yasadik iliski sirasinda kanama falan olmadi sabah dus aliken kiz arkadasimdan kahverengimsi bikac damala kan geldi ve 1.5 gun sonra adet oldu bu ne anlama geliyor kizligi zarar gormusmudur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Gelen kan adet kanı olduğunu düşünüyorum. Adetine 1-2 gün kala demişsiniz, yüksek ihtimal buna bağlıdır. Kızlık zarı kanaması olsaydı birleşme esnasında olurdu. Ben bir sorun olmadığını düşünüyorum lakin her zaman söylediğimiz gibi kesin bir bilgi için muayene olmanızda fayda var.

  • Gizli

   Mrb hocam gerçekten benim durumum biraz farklı yani gelişi güzel olan bişey sacma gelebilir ama gerçekten yaşadım sular kesikti ve bn lavaboya girdim alaturka bi tuvaletti normal tuvaletler gibi değildi ve çeşmede hortum vardi yani temizlik amaçlı sular gelince basınçlı bi şekilde geldi ve tam vajinama yakındı sonra suyun basıncından dolayı yada başka bi şeyden mi anlamadim vajinamdan kan geldi bir iki damla pembemsi şekildi peçeteyle sildim birazda pecetede vardi adet donemim yaklastimi yada bitisimiydi gercekten hatirlamiyom ama kızlık zarım bozuldu diye çok kafama tanıyom yaşadığım bölgede butur şeylere önem veren bir yer muanede olamam imkanim yok lütfen bilgi verirmisiniz suyla zar yirtilirmi? Acı falan olmadi hatitlamiyom acidigini

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba yırtılma olduğunu sanmıyorum ancak yorum yapmak da bu şekilde doğru olmaz muayene olmak daha akıllıca olabilir…

 • Esra kaya

  Merhaba ben adetimin 6.günü daha tam olarak kurulanmadan nişanlımla sürtünme yaşadık daha sonra içine soktu mu bilmiyorum hissetmedim ve bi kaç damla kan geldi kanin geldiginide hissetmedim canımda hiç yanmadı acaba bu adet kanı midir yoksa kizligim bozulmuş müdür

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil muayene olman yararlı olur…

 • Seda ugur

  Bende kesinlikle kan gelmedi hicbir sekilde 2 qun sonra dugunum olacak korkuyorum gerdek gecesinde kan gelir demi ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   8u sorunun cevabını vermek oldukça güç… Endişeleriniz varsa jinekolojik muayene olup öğrenebilirsiniz.

 • Ismimi söylemek istemiyorum

  Ben birisiyle ilişki yaşadım bozma falan olmadı ama bozmadan boşaldı hamile kalır mıyım adet dönemime 20 gün var

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Boşalmanın nereye olduğu önemli. Eğer vajina üzerine boşalma olmadıysa ve tam bir bileşme olmadıysa gebelik olmaz.

 • Mihriban Demir

  Hocam merhaba. 3 gün önce erkek arkadaşımla birlikte olduk. Kasıldım. Ve ilişki sırasında zorlandık. Penisin tamamı değil ama yarısı girdi. Yarım saat sonra adet kanı gibi kan geldi. 3. Günün sonunda kanın rengini kahverengi lekeye bıraktı. Kızlık zarı kanamasının bu kadar uzun sürmesi normal mi?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı kanaması değişik derecelerde olabilir ve süresi uzun olabilir…

 • Suna

  Merhaba adeimin bitiminden 4 gün sonra temassiz vajinaya goris olmadan maaturbasyon yaptim ve 10 dk sonra kirmizi pihtili sekilde kanamam oldu 1 gün sürdü kizlik zarimdan mi gelmistir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapamayacağım muayene olmanız gerekiyor…

 • Hatice imer

  Merhaba erkek arkadaşımla birlikte olduk penisi tamamiyle içime girmedi fakat biranlık acıyla bağırınca oda çekildi ve baya kan geldi ve kanamam 2 3 damla şeklinde devam etti 1 hafta sonra tekrarında denemeye kalkınca az biraz zorlasa bile kan geliyo nedeni ne olabilir acaba , buarada bende kendimi çok kasıyorum içime girmesi zorlaşıyo

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı yırtılmış gibi tarif ediyorsunuz, kanama ona bağlı…

 • Ömür

  Hocam sevgilimle ilişkiye girdim kan geldi boşalma sırasında da geri cekildim dışarı bosaldım hamile kalıŕmı

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba gebelik olabilir adet gecikmesi olursa test yapınız…

 • Anonim

  Merhaba adetime 2 gun kala klitorise dokunarak masturbasyon yapmistim daha cok zevk alabilmek icin cok hafifce kizligin basindan gelen suyu alip surerek yapiyodum bu olay gece oldu uyudum uyandim ogle vaktiydi sarimtirak kahve karisimi bisey geldi kizligima birsey olmus olabilir mi? Ve sonrasinda adet olduguma dair devamli kan gelmedi. Ve hicbir acida hissetmedim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Adetinize yakın bir dönemde yaptığınız için ve vajina içerisine bir giriş yapmadığınız için bozulma olmamıştır. Gelen kan adet başlangıcıdır. İçinizin rahat olmasını isterseniz muayene olmanızda fayda var.

 • Gizli

  Ben erkek arkadaşımla ilişki yaşamadan önce vajina ma yabancı cisim koydum ama kanama olması daha sonra ilişki sırasında kendimi çok kastim ve korktum penisi vajina ma girdi kanama oldu bi kaç damla şeklinde ertesi gün olup adete girdim sizde kızlık zarinda bozulma oldumu

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba sanırım kızlık Zarınızda yırtılma oldu, net bir şekilde öğrenmek istiyorsan muayene olman gerekir…

 • Eda nur

  Merhaba 2 yıl önce erkek arkadaşımla benim üzerimde ic çamaşırı ve tayt vardi sürtünme yoluyla biseyler yaşadık baskı hissettim ama içeri girdiğine emin değilim 5 saat sonra sadece kemik ağrısı hissettim baskıdan dolayı sanırım kan görmedim iç camasirimda bozulma olmuş mudur kizlik zarimda

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bozulma olduğunu sanmıyorum ama yinede emin olmak istiyorsanız muayene olun…

 • Azra soysal

  Merhaba ters iliski sonucunda gelen koyu kahve kan kizlik kani mi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgisi yok makattan geliyor olabilir…

 • Merveee

  Herhangi bir cisim sokulmadan kaza sonucu kızlık zarı zedelenirse gerdek gecesinde kan gelir mi ?

  Adet dönemindeyken izlenen cinsel videolar vajinada yanma ve adetin daha akışkan akmasının kızlığa zararı var mıdır ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı yırtılırsa tabii ki sonradan kan gelmez. Adet döneminde uyarılma kanamanın artmasına yol açabilir tamamen normal dır…

 • Isa irven

  Kiz arkassimla iliskiye girerken kan geldi ama biraz fazla geldi zedenlenmismi yoksa yirtilmismidir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Yüksek ihtimal kızlık zarı bozulmuştur. Emin olmak için muayene olmanızda fayda var.

 • Harun kisa

  Mrb kız arkadaşımla kiyatfetlermiz(ikimizde de kumaş pantolon vardı. varken sürtünme yoluyla birliktelik yaşadık penisim vajinasina denk geldi ileri geri hareketler oldu ama sert bir hareket olmadı kanama veya acı hissetmedi bir problem olmuşumdur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Herhangi bir problem yoktur.

  • Gizlikullanııcııı

   Merhaba erkek arkadaşımla anal seks yaşadım ters ilişki ve bu esnada epey zorladı ve az olsa kan aktı makat kısmından kızlık zarım bozulmuş mudur?? Herhangi bi zarar görmüş müdür??

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba,
    Kızlık zarı vajina girişinde olan bir dokudur. Ters ilişki de böyle bir şey olmaz…

 • Özlem9

  Yeni evliyiz. Adet donemimden sonra ilk iliskimizi yaşadık acı oldu ama kanama olmadı nedenini anlayamadık? Sadece açık pembe gibi bir sıvı geldi ufak iki damla kan sıçradı. ertesi gün lavoboya oturduğunda iki damla kan lavaboya damladi. Eşim görmedi ama ona anlattim. Kizlik kani kanaması hangisi olmuş oluyor? Kanadi mi kanamadi mi anlayamadik bekledigimiz gibi kan gelmedi ilk iliskimizde

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı kanaması değişik derecelerde olabilir sizin ki tamamen normal az miktarda gelmiş…

 • Arda balkavan

  Kız arkadaşımla ilişki öncesi parmagımla hafif kayarken tirnagim vajina deliginin hemen yanındaki yere batti ve oradaki deri biraz tahriş gördü ardından kanama oldu kızlık zari patlamış midir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Tahrişden dolayı kan gelmiş olabilir. Tam anlamıyla emin olmak isterseniz muayene olmanızda fayda var.

 • Gizli

  Merhaba kız arkadaşımla seviştik ama arasında tayt vardi sonra büyük bi ıslanma oldu ve vajinasinda ağrı başladı acaba kızlik zarindan bişeymi var

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızlık zarının bozulması için acı hissi ve akabinde kan gelmiş olması gerekir. Üzerinizde kıyafetler ve saydığım hususlar yoksa bozulmamıştır. Emin olmak için muayene olmanız gerekir.

 • Bahar can

  Merhaba sürtünme yoluyla seviştm acı olmdı içime de tam girmedi ama çok az kan geldi sizce zedelendi mi yırtılfı mı

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba adete yakın bir dönemde iseniz rahimden kan gelmiş olabilir ancak yinede muayene olmakta fayda var…

 • gizli isim

  Merhaba ben nişanlımla ilişkiye girdim bir kaç kere kızlık zarı patlamamıştı kan falan gelmedi hiç daha sonrasından tuvalete gittiğinde toplu kan gelmesi oluştu et parçası gibi klozettin içinde fotoğrafını çekip bana göstermişti bir kaç kişi kızlık zarı patlamış dedi kan toplandı içinde daha sonrasıdnan kendini attı dediler ama uzman değillerdi siz daha iyi bilirsiniz bu nedir?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı kanaması bazen vajina içinde birikir daha sonradan dışarı çıkabilir tamamen normaldir…

 • Sym.uz

  Merhaba ilk ilişkide kan gelmedi muyaane olmuştum ve esnek olduğunu söyledi ve normal Doğumda olur demişti şimdi hamileyim kansizlik çikti o onu etkiler mi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba doğum şekliyle kızlık Zarı arasında kansızlık arasında hiçbir ilişki yok…

  • Gizli

   Merhabalar 10 gün önce adetim bitmişti sürekli akıntim oluyordu koyu beyaz ve kahverengi şeklinde.Dün erkek arkadaşim parmagiyla vajinamla oynuyordu yarım saat sonra pembemsi bir leke geldi ama acı hisetmedim bugün sadece kasıklarimda ağrı var beyaz akıntı kahverengi ve kokulu şekilde devam ediyor acaba kızlık zarım bozuldu mu

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba kızlık zarı ile ilgili yorum yapmam mümkün değil ancak gelen kanama büyük olasılık rahimden dir muayene olmakta fayda var, Ayrıca enfeksiyon durumu da olabilir…

 • Hasan Meriş

  Merhaba hocam
  Kız arkadaşımın vajinasıyla oynarken kıyafet üzerinden çok fazla canının yandığını söyledi ve kıyafetine baktığımızda bir damla silik kahverengi hatta sarımsı bir leke gördük ve sadece normal beyaz renkşi akıntılar oldığunu fark ettik bu kız arkadaşın kızlığı bozulduğu anlamında mıdır acaba?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bozulma olduğunu sanmıyorum ancak yine de bir muayene olmasında fayda var…

 • Gonca

  Merhaba erkek arkadaşımla seviştik ama penisi asla girmedi sadece clitoriusa dokundu sadece eliyle anal bir giriş yaptı adet olmama 1 yada 2 gün var öncesinde karın ağrım vardı eve geldiğimde koyu kahverengi bir jelimsı kıvamda kan geldi pıhtı gibi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Düzenli adet görüyorsanız gelen kan yüksek ihtimalle adetinizden dolayıdır. Kızlık zarınızın bozulduğunu düşünmüyorum. Emin olmak istiyorsanız muayene olmanızda fayda var.

 • Mert türk

  Hocam ben sevgilimle biraz ilişkiye girdik ama içine girmedim altında kilot vardı sadece okşama oldu ama sonra sevgilim baktı 1 kac damla kan vardı normal biseymi yada kızlık bozulmusmudur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızlık zarının bozulması için acı hissi ve akabinde kanın gelmiş olması gerekir. Üzerinizde elbise varsa muhtemelen rahim kasılmasına bağlıdır veya adet dönemindedir. Herhangi bir acı hissi oluşmamış ve elbiseleri üstündeyse yüksek ihtimal bozulmamıştır. Lakin gene de emin olmak için jinekolojik muayene gerekir.

 • Gul

  Hocam benim nisanlim vajinama parmak soktu
  Kan geldi
  Doktora gittim ama kızlık zarın bozulmamış dedi boyle bisey mumkun mu

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba,
   Kızlık zarlarının çeşitleri olur. Kızlık zarınızın yapısı esnek olabilir buna bağlı olarak da kanda gelmemiş olabilir zar bozulmamışta olabilir. Jinekolojik muayene yapıldıysa eğer sorun yoktur kanısındayım.

 • melek yılmaz

  merhaba mastürbasyon yaparken parmağım hiç denilecek kadar birazcık içeri soktum adetimin 7. günüydü bir ağrı hissetmedim ama kan geldi kan rengi koyuydu acaba rahim kasılmasımı agrı hissetmedim zaten

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızlık zarınızın bozulduğunu düşünmüyorum. Adet döneminde bu tarz durumlarda rahim kasılmasına bağlı kan görülebilir. Kesin bilgi için muayene olmanız gerekir.

 • Gul

  Hocam parmağını soktu nişanlım adetimin son günündeydim.
  Kan geldi ..
  Hemen ertesi sabah kadın doğum doktoruna gittim bozuldumu diye muayne etti bozulmamis dedi ..
  Kan neden gelmiştir yada yanlış yere sokmus olabilrim mi

 • Özlem sarı

  Hocam merhaba , biz sürtünme yaparken biranda penisim kaydı ve vajinaya girdi ama direk çektim girmesi ile çıkması bir oldu , ancak 1 dakika geçmedi , aşırı derece de kanaması oldu ayaklarına kadar kan indi durmadı . Bi 10 dakika tuvalette dursun diye bekledi , sonrasında ped koydu akşamına koyu kahverengi renkte olmuş kanaması sizce yırtıldımı başka birşey olabilirmiş

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızlık zarınız bozulmuş… Kızlık zarının bozulmasının en önemli belirtisi vajina içerisine giriş akabinde acı ve kanamadır.

   • Özlem sarı

    Hocam teşekkür ederim yorumunuz icin , ara ara yine damla damla kan geliyor normal mi ? Ve tekrar ilişkiye girdiğimde de kan gelecek mi ? O günden sonra hiçbir şekilde birşey yapmadık . Korkuyorum acı ve kandan

   • Özlem sarı

    Hocam birde girmesi çıkması bir oldu dedim ama zorlama vs yoktu biranda sürtünürken ıslaklıktan dolayı ucu kaydı ve cektim bukadar . Buna rağmen çok aşırı kanama oldu normal mi ?

 • Ayşe

  Merhaba adetime 2-3 gün varken mastürbasyon yaparken vajina girişimi sert bir şekilde okşadım ama parmağımı çok içeri sokmadım.Sonrasında birkaç damla kan gördüm.Adet oldum zannettim ama 1-2 saat sonra kanama durdu.Sizce kızlık zarım bozulmuş mudur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Adet döneminde kasılmalara bağlı olarak da bazen kan gelebiliyor. Ne kadar sert ve ne kadar parmağınızı soktuğunuzu bilmediğimiz için jinekolojik muayene olmanızda fayda var.

 • Anonim kişi

  Merhabalar, hocam bekarım, ben adet dönemindeyken geceden sabaha kadar hiçbir şey gelmemişti, bende sonunda bitip bitmediğini anlamak için oraya peçete koymuştum. Hiçbir şekilde içeri filan itmedim ama oturduğumda hafif baskı vardı. Sonra peçeteyi çıkardığımda bir şey olmadığını gördüm ama idrarımı yaptıktan sonra tekrar peçeteyle biraz sertçe sildiğimde kıpkırmızı kan geldi. Ve bu kan aralıklar halinde az az geceye kadar sürdü. Diğer sabah kalktığımda yine bir şey yoktu. Sertçe silmem, ya da peçete koymam bir şey yapmış olabilir mi? Ayrıca sabahında 25 dakikalık esneme yogası yapmıştım, kan ise ondan 3 saat sonra geldi. Yoksa bu hareketler mi rahimde gerilme yaptı içimdeki kanı dışarı çıkardı. Sizce neden olabilir?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Adet döneminde olduğunuzu söylüyorsunuz yüksek ihtimal adet kanamasıdır. Kızlık zarı peçete tutup koyma ile bozulmaz. Ama içinizin rahat etmesi için bir doktora muayene olabilirsiniz.

   • Anonim kişi

    Sağolun hocam, cevabınız için teşekkürler. Doktora gittiğim halde sadece ultrasonla baktı kist filan var mı diye, muayeneye gerek görmedi sanırım şikayetimi tam dinlemedi bile, ara kanamadır dedi. Yinede size cevap verdiğiniz ve işinizi hakkıyla yaptığınız için teşekkür ederim.

 • Mehmet bektaş

  Hocam sevgilimle seviştim aletim 2 3 cm içeri girdi sonrasında kan geldi ama şiddetli deği 5 6 damla kadar kızlık zarı bozulmuşmudur yada zedelenmişmidir
  Eğer kızlık zarı bozulmuşsa hamile kalma ihtimali varmı

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızlık zarı vajina girişine yakın olduğu için, anlattıklarınız bozulmuş olduğunu gösteriyor. Gebelik oluşması için korunmasız ve içeri boşanılması gerekir. Emin olmak istiyorsanız muayene olunuz.

 • Ayten aras

  Merhaba ben erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla birlikte oldum surterken acı hissettim ama ama rahmime herhangi bir giriste bulunmadi kendim baktigimda alt kisimdaki ince derisinde kizariklik ve idrar yaparken yanma hissettim ve kan gördüm bu kizligimin bozulduğu anlaminami geliyor yardımcı olurmusunuz yoksa surtunmeye bagli tahriş mi çünkü ben baktigimda tahris olarak gördüm yardimci olursaniz sevinirim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Vajina içerisine giriş olmadığına eminseniz, tahrişe bağlı gelmiş olabilir. Ama emin olmak için muayene gerekir.

 • Ayten aras

  Merhabalar sevgilimle sürtünme yoluyla birlikte olduk ama biraz sertceydi herhangi bir rahme girme olmadi ama dudak kisminda bir surtunme oldu banyoya gittigimde kilodumda ceviz buyuklugu kadar bir kanama oldu ve idrar yaparken yanma oldu aynayla baktigimda surtunen yerde kizariklik ve tahriş oldugunu farkettim kizligim bozulmuş olabilir mi ? Yardımcı olurmusunuz

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızarıklık ve tahriş olduysa muhtemelen bunlara bağlı kan gelmiştir. Ama zarınızın yırtılmadığından emin olmak için muayene olmanızda fayda var.

 • Buse taşdelen

  Meraba ben çok uzun zman önce yaklaşık bir yil önce kadar sevgilimle anal yaptık bi kanama oldu aradan zaman geçtikten sonra vajinama parmağını soktu ama bu aciktmadan içeriye doğru çok girmeden oldu vajinamda bi yırtılma gibi cizik var acaba kizlik zari zarar gormus mudur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Acı hissi ve akabinde kan geldiyse muhtemelen yırtılmıştır. Siz acımadığını söylüyorsunuz emin olmak için jinekolojik muayene olmanız gerekmektedir.

 • Ayşe Hanım

  Merhaba hocam adetime 2 gün kala mastürbasyon yaptım.Vajina deliğimi sert şekilde parmaklayarak okşadım ama içeri girmedim.Sonra çamaşırımda 3-4 damla kan gördüm Ve 1-2 saat sonra kan temizlendi.İlk defa böyle bir olay başıma geldi.Sizce kızlığım zarar görmüş müdür adetime yakın diye mi böyle oldu?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Adet dönemine yakın bir dönemde rahim kasılmasına bağlı olarak kan gelmiş olabilir. Lakin zarınızın bozulup bozulmadığını muayene edilmeden söylenmesi doğru olmaz.

 • Cansu Budak

  Merhaba ben erkek arkadaşımla bir kac kez iliskiye girdim daha önce hic kimseyle ilişkiye girmedim bir kac kez iliskiye girmemize rağmen kizlik zarımda ne kanama ne leke benzeri hic birsey olmadı aceba neden olabilir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kızlık zarınız esnek olabilir. Jinekolojik muayene de fayda var.

  • Ayşe yurtvermez

   Erkek arkadaşımla bir birliktelik oldu. Bende iç çamaşırı vardı ondan yoktu ben içerime girdiğini farketmedim . Ama o az geldi o sırada sürtünme olsu sert . Peşinden kan geldi ama yanma yok acıda hissetmedim sizce kızlıpım bozuldu mu? Bende iç çamaşırı vardı mümkün mü?

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhabalar,
    İç çamaşırı olduğunu söylüyorsunuz lakin kan geldiğini de söylüyorsunuz. Sorunuz çok çelişkili net yorum yapamam. Muayene olmanızda fayda var.

 • Cansu Budak

  Merhaba ben nisanlimla bir kac kez iliskiye girdim daha once kimseyle hicbir sekilde iliskiye girmedim nisanlimla kac kez girdiysek kizlik zarimdan ne kanama ne leke hicbir sekilde ağrı felan olmadı neden olabilir sizce

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Bunun birden fazla sebebi olabilir. Kızlık zarı esnekte olabilir yada daha önceden bozulmuşta olabilir. Emin olmak için jinekolojik muayene gerekir.

 • Güle

  Meraba vajina girişinde saat 3 yönüne doğru centik var yirtilma gibi daha önce sadece nişanlım oksadi ve biraz da parmağını soktu ama acıma kanama olmadı o centigin sebebi nedir acaba kimlik Zalimin yırtık?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Jinekolojik muayene olmanızda fayda var. Acıma ve kanama olmamış ise sebebine bakılmalı.

 • Yasemin uyar

  Sevgilimle birlikte olduk vajinamın içine girdi hissettim. Be kan geldi. Ama aradan 1 saat sonra tekrar birlikte olduğumuzda tekrar kan geldi yani 2 kere birlikte olduk 2 sinde de kan geldi. Sizce bozulmuşmudur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Girdiğini hissetmişsiniz ve akabinde kan gelmiş. Kızlık zarınız bozulmuş bu anlattıklarınızdan.

   • Karaoğlan

    Merhabalar, yeni evliyiz ilk gece birlikte olmak istedik fakat 2 gün ilişkiye giremedik vajina içi2-3 cmlik bi alanda duvar gibi önce vajinusmus düşündüğümüz girişe izin vermeyen bi yapı var idi ve çok acı çekiyordu.sonra kremlerle oraya rahatlatıp parmağımla açmaya çalıştım ve küçük bi açıklık oluştu sonra iki parmakla girmeye çalıştım parmaklarımla git gel yaptım biraz açılsın ki ilişkiye izin versin diye sonra parmağımı çıkarttım herhangi bi kan yoktu yaklaşık 10 sn sonra kırmızı açık pembe çok fazla kan boşaldı. Bu kızlık zarı yırtılmasına bağlı kanama değil mi? O duvar gibi yapıyı öncelikşe vajinusmusa bağlı düşündük sonra yırtıldığını hissettim ve kanaması oldu. Bu kadar acı çekmesi bu kadar zor yırtılması ilişkiye izin vermemesi normal midir ?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba bazen vajinada gelişimsel anormallikler olabiliyor onunla ilgili bir durum olabilir özellikle kanaması devam ediyorsa muayene olmakta fayda var…

 • Özlem9

  Yeni evliyiz. Adet donemimden sonra ilk iliskimizi yaşadık acı oldu ama kanama olmadı nedenini anlayamadık? Sadece açık pembe gibi bir sıvı geldi ufak iki damla kan sıçradı. ertesi gün lavoboya oturduğunda iki damla kan lavaboya damladi. Eşim görmedi ama ona anlattim. Kizlik kani kanaması hangisi olmuş oluyor? Kanadi mi kanamadi mi anlayamadik bekledigimiz gibi kan gelmedi ilk iliskimizde. Doktor yorumunuzu bekliyorum

 • karakız

  yaklaşık bi kaç ay önce mast yapıyordum ama kesinlikle vajinama hiçbirşey sokmadım bi 15 dk sonra pıltı şeklinde 1 damla kan geldi kızlık zarım bozulmuşmudur sözlendim ve bu durum içimi kemiiryo

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kanın nerden geldiğini bilmek lazım belki adet dönemine yakın bir dönemde yaptınız. Bu tarz dönemlerde rahim kasılmasına bağlıda olabiliyor. Emin olmak için jinekolojik muayene gerekir.

   • Rosso

    Merhabalar hocam, biz sevgilimle 6 gün önce sürtünerek bir şeyler yaşadık birde parmağıyla içine doğru hafif dokunarak mast yaptı pek acı hissetmedim adetim 2 gün gecikmişti onu yaşadıktan sonra lavaboya gittiğimde peçeteye kan geldi 6 gündür de geliyor sizce adet kanımıdır yoksa bozulmuş olabilirmi?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba sanırım adet kanaması geliyor ancak yine de kızlık Zarı ile ilgili yorum yapmam mümkün değil muayene olman gerekiyor…

 • Şeyma Kaçan

  Merhaba kolay gelsin eşimle ilk kez ilişkiye girmeyi denedik çok fazla zorlamadı aslında ama bi acı hissettim wc ye geçtim kan geldiğini farkettim ama adet kanı değildi daha cıvık ve rengi koyuydu acaba kızlık mi bozuldu ? Normalde rengine açık pembemsi bi renk deniliyordu benim koyu ve civikti

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba ilk ilişkide acı ve kanama olduysa genellikle kızlık Zarı yırtılması ile ilgilidir kanama değişik şekillerde olabilir değişik renklerde de olabilir özellikle bekleyince koyu renkte dışarıya çıkar…

 • Semih doğan

  İyi günler hocam sevgilimle sevişirken ikimizinde üzerinde eşofman altı ve iç çamaşırı vardi. Bu haldeyken penisimin başını dik bir şekilde vajinasına defalarca ittirip geri çektim. Bu sırada oldukça kasılması oldu ve eve gittiğinde kanama oldugunu farketmis. (Regli 15 gün önce bitmiş) Sadece vücudunu öperken bile inliyor ve kasılmaları olduğunu soyluyordu. Bu kasılmalar ve özellikle kanama neden dolayı meydana gelmiş olabilir. Ayrıca eşofmanlarımiz uzerimizdeyken ben yatık o ise genital bölgemin üzerinde oturur vaziyette iken boşaldim hamile kalma olasılığı var mıdır.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba büyük olasılıkla rahim kasılmasına bağlı kanamalar meydana gelmiştir zar ile ilgili olduğunu sanmıyorum….

 • Isim vermek istemeyen

  Nisanlimla ilişkiye girmedik ama sürtünme oldu ve kan gelmedi ama ben acı hissetimm sonrasinda hafif hafif sancı vardı kızlığım bozuldu mu tam içime girmedi ama çok az birşey girdi kızlığım bozuldumu

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Sorunuz çok çelişkili ilk cümlede girmedik diyorsunuz akabinde çok az girdi diyorsunuz. Emin olmak istiyorsanız muayene olunuz.

 • Aktas

  Merhaba,
  Kız arkadaşımla ters ilişkiye (arkadan) girdik akşam eve gittiğinda birkaç damla kanın iç çamaşırına bulaştığını söyledi. Adet günü ilişkiye girmeden 1 gün evvel bitmişti. Bu kanama ne ile ilgili olabilir ? Normal mi ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kanama makattan da gelmiş olabilir veya rahim kasılmasına bağlı olarak da gelmiş olabilir…

 • Özlem

  Yeni evliyim. Adet donemimden sonra ilk iliskimizi yaşadık acı oldu ama beklediğimiz gibi bir kanama olmadı nedenini anlayamadık? Sadece açık pembe leke geldi geldi ufak iki damla kan sıçradı. ertesi gün lavoboya oturduğumda iki damla kan damladi. Bu damlayan ve pembe leke kızlık zari kanaması mi?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı kanaması gibi görünüyor kızlık Zarı kanaması değişik derecelerde ve renklerde olabiliyor…

 • Buse buse

  Merhaba ben 2 şey sormak istiyorum 1. Si hastaneye gitigimde herhangi bisey icin kan verdigimde hamile oldup olmadigim kesin cikarmj ve ben ulseratif kolut hastasiyim kolonoskopiye girdigimde kizlik zarimin bozuldugu yada iliskiye girdigim belli olurmu ortaya cikarmi?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba gebelik testi istenmezse diğer testlerde gebelik çıkmaz, kolit muayenesi makattan yapılır vajinayla ilgisi yok, dolayısı ile yorum yapılmaz…

 • Aslı yıldırım

  Merhaba hocam Biz nişanlımla sadece sevismisdik özel bolgeme dokundu okşar gibi sonra lavbaya girdim 1. 2damla Kan gelmişti sizce bu kızlık zarima birşey olmusmudur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Kanın nerden geldiğine bakmak lazım. Sorunuzdan tam birşey söylemek zor. Çünkü yazdığınıza göre tam bir birleşme veya vajina içerisine giriş olmamış. Muayene olmanızda fayda var.

 • eda taş

  hocam merhaba erkek arkdsmla sürtünme yoluyla birleşir gibi olduk tam hatırlamıyorum ama birleşme esnasında biraz ağrım oldu ve sonrasında cok acık renkte iğne ucu kadar kan geldi ama daha sonra ne bir kac gun ne ertesi gün kan gelmedi ağrım olmadı karın ağrısı bulantı vs szce sizce kızlık zarım bozulmuş mu

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba ağrı ve ardından kanama olduysa kızlık Zarı bozulmuş olma ihtimali var ancak en uygunu muayene olmak…

 • TatlıKızz

  Sevgilimle önceden cinsel yapmaya kalktık ama tam birliktelik olmadı sadece penis vajinaya ucundan girdi ve acımıştı. Ben 1-2 gün kadar az miktarda kan damlaları gördüm. Zarım tekrar kanıycak mı?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Penis başının girmesi de kızlık zarını yırtabilir. Canınızın yandığını ve akabinde kan geldiğini söylüyorsunuz. Sorunuzdan zarınızın yırtıldığı çıkıyor lakin emin olmak istiyorsanız muayene olabilirsiniz.

 • Didem dogan

  Merhabalar kızılık zarı oluşumu kaç yaşından hangi dönemden itibaren yaşanır bu tecavüze uğrayan kız çocuklarında kızılık zarı patlama durumu var mı

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı doğumdan itibaren vardır, her dönemde yırtılma riski vardır…

 • Tatlıkız

  Sevgilimle tam ilişki yapmadık sadece penisin başı girdi ve sonradan mastürbasyon yaptı ve 1-2 gün kan gördüm kızlık zarım tekrar kanar mı?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Penis başı girmesi de kızlık zarını yırtmaya yeterli olabilir. Çünkü kızlık zarı vajina girişinin 1-2 cm içerisindedir. Jinekolojik muayene olmanızda fayda var.

 • Dalım

  Merhaba 5 yıl önce erkek arkadaşımla bir yakınlaşma oldu bana masturbasyon yapıyordu kızlık zarının oldugu yere kadar ama içeriye hiç birşey sokmadı ve tırnakları çok uzundu gtar çaldığı için o esnada akıntı gelmemişti daha sonra yok denecek kadar az akıntı geldi ama zevk almıyorum masturbasyon yaparken hafif kayarken tirnagim vajina deliginin hemen yanındaki yere batti ve perine de az miktarda yırtık oluştu kanama oldu idrar yaparken yanma ve acı hissediyordum kızlık zari yırtılmış mıdır. Yoksa perinden mi gelmiştir.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Sorunuz çok çelişkili bu anlattığınıza göre bozulma ihtimali de var bozulmama ihtimali de. Açıkcası bir jinekolojik muayene olmanız da fayda var. Çünkü muayene olmadan sizin durumunuzda net birşey söylemem zor olur.

 • Anonim

  Merhaba hocam sevgilim bana parmağıyla Mast yapıyordu ama hiç acı duymadım sonrasında tuvalete gittiğimde bir damla bile sayılmayacak çok silik pembemsi bi kan oldu dediğim gibi çok çok silikti ertesi gün ise acı ve yanma hissetmeye başladım sürekli idrarım varmış gibi bi his var ve yaparken yanma var normalde de ağrı değil ama sızı yanma gibi bi durum var zar yırtılmış mıdır acaba ve bu yanma , sızı hissi nasıl ya da ne zaman geçer cevaplarsanız çok sevinirim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba sanırım tahriş meydana geldi kanama ona bağlı meydana gelmiş olabilir ancak kızlık Zarı ilgili bir şey söylemem mümkün değil büyük olasılıkla zar ile ilgili değil, bir kaç gün içinde düzelir diye düşünüyorum…

 • Ayla çimen

  Erkek arkadaşımla ilişkiye giriyoruz ama . İçime boşalmıyo. Hamile kalma ihtimalim olur mu.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Çok düşükte olsa geri çekilme yöntemi ile gebelik görülebilir. Sağlıklı bir korunma yöntemi değildir. Emin olmak için adetinizi bekleyin.

 • Y.Erdoğan

  Merhaba Kız arkadaşımla bir hata yaptık bir yakınlaşmamız oldu. Cinsel organım onun cinsel organına yakın yerde gidip geldi. Kız arkadaşım daha sonra tuvaletinin geldiğini söyleyerek tuvalete gitti ve idrarını yaparken kan gelmeye başladı kırmızı renkte normal kan görüntüsünde. Biz çok korktuk, kızlık zarı yırtılmış mıdır? Veya zarar görmüş müdür? Doktora gitmeye cesaretimiz yok açıkçası çok korkuyoruz. Akşam oldu 7 8 saat civarı geçti olayın üzerinden hala ara ara kan geldiğini söylüyor kız arkadaşım. Kırmızı renkte, çok korkuyoruz lütfen bize yardımcı olun. Fotoğraflarla kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını anlayabilir miyiz? Başımıza böyle bir olay geldiyse bunu onarma şansımız var mı? Ve maliyeti nedir lütfen cevap verin psikolojimiz altüst oldu.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki, kızlık zarından kan gelmiş olması için tam bir birleşmenin olması gerekir. Rahim kasılmalarına bağlı da bu tarz durumlar görülebilir. Kızlık zarı dikimi yapılabiliyor, ücretleri hekime göre değişkenlik gösterir.

 • Elif Yıldırım

  Merhaba ben bakire olduğum için tazyikli suyla masturbasyon yaptım Bi kaç ay önce vajinama fazla bir anda Bi acı hissettim kendimi geri çektim regl dönemim bitmişti suyla kıpkırmızı kan geldi aktı gitti o olaydan sonra işaret parmağımı rahatça vajinama sokabiliyorum hiç bir şekilde kan gelmiyor lütfen cvp verin kızlığım bozulmuş mudur kimseyle birlikte olmadım kesinlikle

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba gelen kanamanın zar ile ilgili olduğunu sanmıyorum büyük olasılık rahim kasılmasına bağlı kanama gelmiştir…

 • İsim yok

  Merhabalar bundan yaklaşık 4 yıl önce erkek arkadaşımla ilişki yaşadık tahminen 8 dakika sürdü kızlık zarını zorladı ama kanama olmadı ve daha sonra yarıda kaldı daha sonra muane oldun kızlık zarın zedelenmiş ama duruyor dedi ve daha sonra ara ara küçük lekelenmeler gördüm kızlık zarı bozulmuş mudur

  • İsim yok

   Bide kızlık zarının durup durmadığını kendimiz anlaya bilir miyiz bu mümkünse ne yapmalıyız

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhabalar,
    Bunu evde kendiniz anlayamazsınız, Uzman bir kadın doğum doktoruna jinekolojik muayene olmanız gerekir.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil tekrar muayene olmanız gerekiyor…

 • Anonim

  Merhaba hocam erkek arkadaşımla bi yakınlaşmamız oldu bana parmağı ile mast yaptı ve yaparken bi acı ya da bi sorun yaşanmadı tuvalete gittiğimde çok silik bi şekilde bi damla bile etmeyecek bi kan geldi sonra yine bi sorun yoktu ama ertesi gün sabahtan bi sızı ile uyandım yanma sızı karışık tuvalete gittim kan falan yoktu ama idrarımı yaparken yanma hissediyorum be sürekli tuvaletim(idrar)varmış gibi zar yırtılmış mıdır acaba ya da zedelenme gibi bi şey olmuş olabilir mi cevaplarsanız çok sevinirim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba zar ile ilgili bir şey söylemem şu anda mümkün değil ancak tahrişe bağlı kanama olmuş olabilir, muayene olmakta fayda var…

 • Yasemin uyar

  İlişki sırasında sevgilim içime boşalmadığı sürece hamile kalabilirmiyim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Geri çekilme yöntemi pek sağlıklı bir korunma yöntemi değildir. Kaçırmalar olabilir partneriniz bunu farkedemeyebilir. Bu gibi durumlarda gebelik azda olsa olasıdır.

 • Adı gizli

  Ben nişanlimla ilişkiye girdim yanma oldu akşam evde iç çamaşırımda leke vardı zar patlamismidir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Ne gibi bir ilişki yaşadınız sorunuzdan anlamam oldukça güç… Eğer tam bir birleşme olduysa ve akabinde kan geldiyse kızlık zarı yırtılmıştır.

 • Anonim

  Bacakları sıkıştırarak masturbasyon yapmışdım. Üzerimde kilot ve ince bir elbise vardı. Hiç bir ağrı yaşanmadı. İçeriye de bir şey sokmamışdım. Kilodumda kahvereng leke vardı.Lakin vajina ve klitoral bölgede kan falan yokdu. 6 gün sonra adet oldum. Kızlık zarı bozulmuşmudur? Yani bu şekilde bir zarar görürmü?

  • Hasan

   Merhaba hocam lütfen yardımcı olun ben nişanlımla sadece sevisdik özel bolgenisini okşar gibi oldum aradan nisanlim lavboya gitti ihtiyacı ni gidermek için lavaboda peceteye 1 2 Damla kan geldiğini söyledi sizce bu kızlık zarina yırtık olmusmudur yoksa zedelenmiş misdir lütfen cevap verin

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhabalar,
    Vajina içerisine giriş olmamış ise kanın nereden geldiğini araştırmak lazım. Tahrişe bağlı da gelebilir yada adet dönemine yakın dönemlerde cinsel yakınlaşmalarda da bu tarz kanamaları görebiliyoruz.

 • Zeynep güler

  Erkek arkadaşım ayakta arkamdan birlikte olmak istedi ben bırakması için zorlarken . O istediğine ulaştığı söyledi ve kan geldiğini söyledi bende kendi iç camasirimda bir damla kadar kan gördüm arkdadan ayakta bozulma riski var mi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmak biraz zor kan nereden geldi acaba, muayene olsan iyi olur ancak penis girdiyse ve de acı olduysa ve de kanama olduysa zarın yırtılmış olma ihtimal vardır…

 • Ezkrks

  Merhabalat evliyim bakire değilim, fakat klozette ayagım kayması sonucu genital bölgemi seramik kısma çarptım çok acıdı ve pembemsi 3 damla kan geldi.
  Bu durum başka bir sıkıntıya yol açar mı?
  Gelen kan nedir?
  Doktora gitmem gerekiyor mu cevabınızı beklerim.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kanamanız devam etmiyorsa sorun yok…

 • ..

  Merhaba iyi gunler 3 haftalik evliyim surekli iliskiye giren biri degiliz . 6-7 defa yaptik aci oluyo ve kan geliyo hala ayrica zevk alamiyorum bi sorun mu var bende ??

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   İlişkilerin başlarında yeteri kadar uyarılmadan veya yeteri kadar kaygan olmayan durumlarda ilişkide acı ve zevk alamama durumları görülebiliyor. Devam ederse bir doktora görünmenizi tavsiye ederim.

 • Ceren saygın

  Bundan bir kaç ay önce bir yerde çalışıyordum oranın wcsine girdikten sonra rahmimde kaşınma oluştu ve geceleri aşırı rahatsız ediyordu bir sabah idrarım gelircesine wcye ikide bir kalkıyordum ve aşırı sinirlenmiştim bu duruma ve wcde kendimi zorlamıştım hiç bir şekilde parmak yada herhangi gibi bir cisim kullanmadım o sırada zorlarken kendimi 2 damla kahve rengimsi kan geldi regl damlaları gibiydi ve 3 gün kanama oldu diye hatırlıyorum kızlık zarım bozulmuşmudur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgili olduğunu sanmıyorum ancak yinede emin olmak için muayene olmakta fayda var…

 • Cemre

  Ben 13-14 yaşındayken annem kilere gönderdi ben de Hangi akılla havluyla gittiysem artık her neyse tam eğilirken orda bulunan ibrik p*po ile vajinanın birleştiği yere değdi tabi hissetmem ile refleksle irkilip baktım sonra korktuğum için tuvalete gittim kan felan yok gibiydi daha sonra birkaç saat sonra sancı hissettim, bunun akabinde kanamam geldi ve birkaç gün sürdü regl dönemi gibi. Baya bir araştırma da yaptım ve o kanamanın regl olduğu söyleniyor. Birçok yerde yırtılma sonucu acı olacağı söyleniyor ama hissettiğim sancı regl sancısı gibiydi . Sizce ne olmuş olabilir, düşündükçe gözüme uyku girmiyor.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgili bir kanama olduğunu sanmıyorum ancak çok merakta kaldıysan muayene olman uygun olur…

 • Op. Dr. İsmet Yıldırım

  Merhaba kanama rahim içinden geliyor olabilir ancak tahrişe bağlı da meydana gelmiş olabilir…

 • Melisa

  Merhaba sağ yumurtalığım da kist var bu kistin patlayarak kanaması mümkün müdür veya pıhtı gibi kanla atılır mı? Bi kanama yaşadım ama regl kanamam değildi bende bunun mümkün olup olmadığını merak ettim.

  • İsim yok

   Merhaba hocam eşim ile ilişkiye girdikten sonra az miktarda pembe bir kan geldi sonrasında adet kanı gibi pıhtılı bir şekilde giderek arttı.3 gün bu şekilde devam etti.adetime daha 10 gün var.Bunu yumurtalama dönemimde yaşadım.Gebe kalmamı etkiler mi?bu kadar kanama olması normal mi?

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba ay ortasında yumurtlama kanaması olabiliyor ilişkide kanamanızı arttırmış gibi görünüyor gebe kalma şansı bu şekilde biraz azalır…

 • Berna Gözcü

  Merhaba , biz erkek arkadaşımla defalarca ilişkiye girdik ilk ilişkiye girdiğimizde yeterli kayganlık vardı ve ben acı da hissetmedim. Kanamam olmadı daha sonraki iliskilerde de kanama olmadı. Neden kanama olmuyor? Daha önce de birliktelik yaşamadım kimseyle . Kızlık zarı esnek olabilir mi ? Benim hiç kanamam olmayacak mı ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba normalde kanama olması gerekiyordu muhtemelen kızlık zarınız elastik, dilerseniz bir muayene olun daha net bir şekilde yorum yapılabilir…

 • Melek aydin

  Merhaba . Biz sevgilimle sürtünme yoluyla seviştik. Penisin sadece başi vajinama girdi ama acıyı hissetmedim cok azdı hissettiğim acı. kanama da olmamıştı o sıra bir de sevgilim göbeğimin üzerine boşalmışti . Ertesi gün ic çamaşırımda bir iki damla kan gördüm ve küçük abdestte de kan gelmesi normal mi.? Kızlık zarıma herhangi bişey olmuş mudur. ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı yırtılmış olabilir net bir yorum yapmam mümkün değil muayene olmak uygun olur…

 • Melek kurt

  Hocam merhaba, lütfen yardımcı olun sinir krizi geçirmek üzereyim, erkek arkadaşımla ilişki yaşamadık, sürtünme de olmadı sadece 1 dk ya sürdü ya sürmedi bi baskı uyguladı ama kesinlikle içeri giriş olmadı ilişki olmadı Evet üzerimizde bir şey yoktu ama ciddi bir temas olmadı dediğim gibi 1 dk sürdü ya da sürmedi ben de sadece uyarıldığı için bi ıslaklık vardı onda ise hiç bir şey yoktu boşalma falan da olmadı sadece parmak hareketleri yapıldı her hangi bir leke acı kanama şu bu hiç olmadı, ayın 23üne regl olmam gerekirken gecikti dış için günde 3000 mg antibiyotik kullanıyorum onun dışında 500 mg ağrı kesici kullandım üst üste onun etkisi olabilir mi gecikmesinin ya da başka bir şey lütfen yardımcı olun

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba anlattığın kadarıyla gebelik mümkün değil kullandığın ilaçlara bağlı gecikme olmuş olabilir on gün kadar bekle âdetin olmazsa bir test yaptırmak uygun olur…

 • Gizli

  Hocam öncelikle merhaba , ben sevgilimle 4 5 ay önce ilişkiye girdim ve bakireligim gitti , baya kan geldi , daha sonra 1 ay sonra tekrar ilişkiye girdik bu sefer az da olsa yine kan geldi tam kırmızı olmasada . Yine gelme ihtimali var mı yada tekrar kan gelmesinin sebebi ne olabilir ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba ilk ilişkiden sonra zar yırtılmış ise ve de tekrar ilişkiye girme zamanı uzamış ise zar kendini bir miktar tamir eder ve sonraki ilişkide tekrar kan gelebilir…

 • Cansu Bükülmezoğlu

  Merhaba cevap verirseniz sevinirim
  sert mastürbasyon sonucu yırtılma gibi bişey söz konususu olabilir bi yoksa zedelenme mi aralıklarla kan geliyo ama çok koyu değil şiddeti de orta ikinci gün hala kanıyo

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı yırtılmış olabilir muayene olmakta fayda var…

 • Anonim

  Merhaba ilk ilişkimden sonra kan gelmedi ancak 2-3 gün sonra kahverengi lekelenmeler oldu ve 5. Gün açık renkte pembe gibi kan geldi nedemi zar yırtılması mı

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba zar yırtılması durumunda değişik derecelerde kanama olabilir kanama bazen vajina içinde birikir birkaç gün sonra girebilir ancak tarif ettiğiniz durumda kanama rahimden de olabilir…

 • Isim yok.

  Merhabalar erkek arkadaşımla ilişkiye girdim ilk ilişkimdi fakat kanama gelmedi acı hissettim ama kanamam olmadı nedeni nedir acaba bide adetim bitti sonraki gün girdik ilişkiye

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarı elastik olabilir ona bağlı kanamamış olabilir…

 • Leyla

  Merb ben erkek arkdsimla on iliski yasadi tabi biraz zorladk cok aci cektim penisinin ucu girmisti kan akmadi vajinal deligi kip kirmizi olmustu 5dk sonra tuvallete gitim oturdum su toktum baktim kana benzer birsey var gibiydi icinde peceteyle sildim sarimsi renkte ama kirmizi degildir sadece sari renkteydi sonra aynayla baktim kucuk delik genis olmustu peki kizligim bozulmusmudur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bozulma meydana gelmiş olabilir kanama tarif ediyorsun muayene olmak daha uygun olur…

 • Mustafa sucuu

  Hocam benim nisanlimla bı ilişki yasadim fakat hiç kanaması olmadı . Suphede kaldım daha once hiç ilişki yaşadınmi diye sordum yok dedi . Muayene için hastaneye götürdüm . Kadın doğum uzmanı kızlık zari saat 7 yönünde bir yiltilma olduğunu söyledi fakat çok esnek ve damarsiz olduğu için kanaması olmamış dedi . Bu durum doğru olabilir mi yoksa daha önce ilişki yaşayıp kanaması olan bi kıza da doktorlar aynı şeyi soyluyorlarmi ?? Suphede kaldim yardımcı olur musunuz lütfen

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı yırtıldığında değişik derecelerde kanama olabilir bazen kanama hiç olmayabilir, bazen de kanama vajina içinde birikir daha sonra dışarıya çıkar…

 • Anonim

  Merhaba hocam lütfen yardimci olun dün adet günümün sonuydu bugün erkek arkadaşım ile sürtünme sonucu bir ilişki yaşadık penisi içime girmedi yada ben hissetmedim aradan yarım saat geçtikten sonra idrardan sonra pembesi bir sıvı aktı ve rahimde yangı vardı kızlık zarı ile ilgili mıdır

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı yırtılmış olabilir muayene olman daha uygun olur…

 • Irmak Varol

  Merhaba hocam 14 15 yaşlarinda arkadan cok kisa sureli bir ilişki olmustu onden olmadigina eminim ama biraz kan gelmişti arkanın zedelenmesinden dolayı gelmiş olabilir mi emin olamiyorum zarin bozuldugunu anlamak icin bir yol yok mu muayene disinda gozle gorulur bir sey vs.?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı muayenesini sadece doktor anlayabilir siz kendiniz anlayamazsınız…

 • yıldız

  merhaba sevgilim bana sürterken kızlık zarımı delmeyecek kadar sokuyordu ama 4-5 cm’i geçti biraz sonra o cinsel organına baktığında kan gördük ve kızlığımın bozulup bozulmadığını çok merak ediyoruz sonrasında herhangi bir yoğun acı hissetmedim cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarında yırtılma meydana gelmiş olabilir ancak yine de muayene olmanızı tavsiye ederim…

 • Büşra çimen

  Adet dönemimde karnımdan bişey kopar gibi oldu felaket bi acıyla daha sonra bi sıcaklık hissettim tuvalete gittiğimde büyük bi et parçası gördüm bu düşen kist midir ve kızlık zarıma zarar vermiş midir?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba içeride biriken kan dışarı o şekilde çıkmıştır kızlık zarına zarar vermez…

 • Ayşe karakuş

  Hocam merhabalar. Erkek arkadaşımla sürtünme yaşarken sert bir şekilde penis başı vajina girişime çarptı ve canım çok yandı. Aynı şekilde erkek arkadaşımın da canı yandı çünkü çok sert çarptı. Tahmini olarak “penis başının tümü” içeri hızlı bir şekilde girip çıktı. Canım acıdığı için ilişkiyi bitirdik ve uyuduk sabah işe gitmek için erken kalktım, tuvalete gittiğimde pembe sümüksü akıntı içerisinde kanlanma gördüm. Kızlık zarım yırtılmış olabilir mi? Buradan kesin bir sonuca varamazsınız tabi ama tahmini bir cevap verirseniz memnun olurum, teşekkür ederim.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı yırtılmış olabilir tariflerinize göre böyle düşünüyorum ancak muayene olmanız daha uygun olur…

 • Alca

  Merhaba ben merak edip kızlık zarima bakmaya çalıştım daha önce bir birlikteliğim olmadı kızlık zarım yoktu yani öyle resimlerdeki zarlar gibi değildi.Saat 12 1 ve 4 yönünde yırtık var küçücük.Çok şaşırdım.Bu neden olmuş olabilir zar yok mu?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba muhtemelen zar yapımız biraz farklı, parçalı tipte yani elastik olabilir….

 • Anonim

  Merhaba hocam erkek arkadaşımla sevişirken parmağıyla vajinama girdi acı hissetmedim ama lavaboya gidince kan geldi kızlık zarım yırtılmışmıdır daha sonrasında birlikte olduk ama hiç kan gelmedi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmak mümkün değil muayene olman daha uygun olur…

 • Gamze altinsoy

  Hocam meraba ben erkek arkadasimla ilski yasadim ama kanama olmadi zarim sol tarafnda hafif bi yirtik 12 saat yönunde ayrik ve zarim genis sekil yuvarlak oluyo esniyo her iki tarafa sizce bozulmusmu

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil dilersen bir muayene ol…

 • Ayşe

  Merhaba, erkek arkadaşım parmağını bir kere vajinamdan içeri soktu ancak acıma veya kanama olmadı yine de kızlık zarım yırtılmış olabilir mi bu şekilde?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Acıma ve kanama olmadıysa yırtılmamıştır. Bazı kızlık zarları yapısı gereği esnek olabiliyor.

 • Black white

  Merhaba hocam erkek arkadaşımla ters iliskiye girdik adetimin 5. Günüydü kanamam durmuştu ters ilişkiden sonra kanamam çok oldu Kızlık zarım Yırtılmıs ollabilir mi yardım edin lütfen kan dün geceden beri devam ediyor pet taktım hala var

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Ters ilişkiden kızlık zarı yırtılmaz. Rahim kasılmasına bağlı gelmiş olabilir. Muayene olabilirsiniz..

   • Fatma

    İsmet hocam merhaba yaklaşık bi 7 yıl önce mastürbasyon sonucu vijinadan yaklasik bir iki damla kan gelmişti o günden sonra da içimde hep bi şüphe oluştu birdaha da olmadı zaten masturmasyonum , bu arar evleniyorum acaba evendigimde ilk gece kan olusurmu onu çok merak ediyorum da eğer kızlık zarı yirtilmis olsa da uzun süredir olmadığı için tekrardan kan gelme ihtimali var mı ,rica etsem yardımcı olirmisunuz

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil muayene olmak uygun olurdu ancak zedelenme veya hafif yırtılma durumlarında zar kendini tamir edebiliyor…

 • Ayşe Aydın

  Hıcam rahatsız ediyorum ama lütfen cevap verin adetimin dördüncü günüydü cok az kanama oldu sonra kesildi aksamına mastürbasyon yaptım ama vajinaya bişi sokmadım kesinlikle sadece iç dudakların üzerine ufak ufak parmagımın ucuyla dokundum cok az ve kliptoris bölgesine dokundum karnıMda kasılma oldu biraz sonra akıntım oldugunu hissettim lacaboya cıkıncada idrarımı yaparken akıntımla birlikte kan pıhtısı gibi bişey düştü ertesi günde adet kanı tarzında pıhtılı biraz kanama oldu gecti acaba zarıma zarar vermiş olabilirmiyim yoksa adet kanımıydı

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgili bir kanama olduğunu düşünmüyorum adete yakın dönemlerde bu tür kanamalar olabiliyor…

 • Buse güney

  Merhaba yaklasik 4 ay once mast yaptim bu benim ilk deneyimimdi ve 2 parmağımı soktum 2-3 damla kadar kan geldi sizce zorlanmadan mı yoksa zar yırtılmış mıdır? Bu arada adet dönemiyle alakası yoktu.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Parmaklarınızı soktuğunuzu ve akabinde kan geldiğini söylüyorsunuz, bu belirtiler yırtıldığına ibaret. Ama diğer hastalara söylediğimiz gibi en doğru bilgi bir doktor muayenesi sonrası verilir.

 • Gizli

  Merabalar. Men 12. 13 yaslarimda bisikletle duvara vurmustum. Vajinama darbe aldim. 2. 3 damla kan gelmisti ama o zamanlar kucuk oldugum icin regl olmuyordum. Acaba kizlik zarina zarar vermis olabilirmiyim. Ha bide vajinamdan spor yaparken yada otyryp kalkarken gaz cikiyo onada o darbe sebep olmus olabilirmi. Yardimci olursaniz sevinirim.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Sizin durumunuz için net bir şey söylemek doğru olmaz. Bir kadın doğum uzmanına muayene olmanız gerekir.

 • Melike

  Meraba ben aynayla kızlık zarıma bakmaya çalışırken 12 hizzasında idrar deligine dogru yarılma oluştu kan gelmedi, muyane oldum doktorum zarın anüler yapıda üst kısım kızlık zarı degil asagı kısım kızlık zarı dedi resminide çizdi, bakiresin kesinlikle kanaman olur dedi,, 12 kısmı kızlık zarına dahil mi acaba orada yarık oluşturdum sonuçta kesin kanamam olur mu? Çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevapladıgınız için

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba doktora gitmişsiniz muayene olmuşsunuz size kanama olacağını zaten söylemiş sorun olmadığını söylemiş bence strese girme rahat ol…

 • İsimsiz

  Merhaba erkek arkadaşımla buluştuk ve ayrılırken sarıldık ve ben sarılınca onu hissettim sürtünme gibi oldu yani adetime de yakındı eve geldikten sonra bi kahverengilik gördüm ama adet başlangıcında olan bir şey mi yoksa zarda olan bi bozulma mı emin olamadım eğer bozulmaysa kıyafetlerimiz varken hamile kalma gibi bi durum olur mu iki soruma da cevap verirseniz çok sevinirim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Hanımefendi üzerinizde kıyafet varken sarılınca gebelik olur mu diye bir soruyu ilk defa duyuyorum. Böyle birşeyin olması mümkün değil.

 • isimsiz

  merhaba hocam 10 günlük evliyim cinsel iliskiye canim acıdığı icin bir turlu giremedik o esnada esimi hep geri itme geregi duyuyorum ve kasıliyorum.ancak dun sabah tekrar denedigimiz zamn eşim oldugunu icine dogru kaydigini hissetti bn birsey hissetmedim acidan baska. o esnada tekrardan esimi itip sonlrdirdim iliskiyi fakat 2 saat sonra kucuk iki damla seklinde kan oldugunu gordum ic camasirimda. adet duzensizligim oldugu icin adetmi die acaba tereddutte kaldım aksama kadr bekledim ancak bir kanamam daha olmadigini gordum taaki gec saatlere kadr ic camasirima tekrardan az kanamam geldi ertesi güne uyandgimda yine kanamm yoktu fakat suan gun icerisnde ara ara kanamam var kahveremgimsi renginde kizlik zarimi adet kanamasimi anlayamadim ufak bilgi verirseniz sevinirim tessekkur ederim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kanamanın nereden geldiği konusunda yorum yapmam mümkün değil ancak muhtemel kızlık zarından da gelmiş gibi görünüyor, Adete yakın dönemlerde kanama rahimden de olabilir…

 • Ela yönell

  Merhaba hocam ben reşit değilim Erkek arkadaşımla birlikte olduk içeriye girip çıktı biraz acıdi sadece ve hemen sonra 1 damla falan iç çamaşırımda kan vardı kan kendi kendine sonra gitti iç çamaşırımdan daha da hiç kan gelmedi yanma falan hiç bişi olmadı kızlık zarı bozulmuş mudur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Evet anlattığınıza göre kızlık zarınız yırtılmış. Her zaman kızlık zarı yırtılmalarında çok fazla kan gelmez kişiye ve zarın yapısına göre değişir.

 • Irmak Yıldız

  Merhaba hocam 14 15 yaşlarinda arkadan cok kisa sureli bir ilişki olmustu onden olmadigina eminim ama biraz kan gelmişti arkanın zedelenmesinden dolayı gelmiş olabilir mi emin olamiyorum ve birde bazen vajinada bir şey batiyormuş gibi oluyor neden oluyor?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar
   Ters ilişkiden ötürü zorlamaya bağlı kan görülebilir. Vajinanızdaki problem ile ilgili yorum yapmam oldukça güç çünkü muayene olmanız gerekir.

 • Berna ongur

  Merhaba ben henüz bakireyim ama vajinam mastürbasyon yaparken kan geldi fazla kanama oldu. Ben çok endişeleniyorum kızlık zarım bozulmuşmudır bunu nasıl anlarım

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Vajina içerisine bir girişte bulunmadıysanız yüksek ihtimal ya adet döneminde olabilirsiniz. Emin olmak için muayene olunuz.

 • Isimsiz

  Merhaba hocam benim.bir sorum olacakti erkek arkadasimla yakinlastik oda parmagi ile vajinamin icine soktu o an hic bisi olmadi daha sonra 2 saat sonra tuvalete gittim ve kanama oldu sebebi nedir kizlik zarim bozulmumudurr

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Parmağı ile vajinaya bir giriş ve akabinde kan geldiğini söylüyorsunuz. Bu söyledikleriniz yırtıldığına ibadettir. Her zaman acı olacak diye bir şey olmaz. Emin olmak için muayene olunuz.

 • melek aksoy

  merhaba geçen gün okuldaydım sırama oturdum ve hemen sıçradım iğne gibi bişey battı sanki çok korktum kızlık zarıma bişey olmuşmu diye lavaboya gittim kan gelmişti ama sonraki günlerde hep geldi adet olmuştum yani böyle bir acı hissetmem normal dimi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Bir şey olduğunu sanmıyorum gelen kan adet kanı söylediğinize göre… Lakin içinizin rahat etmesini istiyorsanız bir muayene olabilirsiniz.

 • İsimsiz

  Merhaba. Mastürbasyon yaparken parmağımı içine soktum girdi daha sonrada devam ettim bazen hafif acı oluyo olunca çekiyorum. Ama hiç bı zaman kan geldigini gormedim. Kızlık zarı bu şekilde bozulmusmudur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhabalar,
   Zarınızın yapısı esnek olabilir bu durumda her zaman kan gelecek diye bir şey söz konusu değildir.

 • Aaaaaaa

  Merhabalar bundan yaklaşık 2 ay önce adetten 4 gün sonra partnerim ile sürtünme yaşadım o sırada kan felan gelmedi yaklaşık bir saat ayaklamadım 1 saat geçtikten sonra 1 saatte yakında yürüdüm ortalama 2 saat sonra lavaboya gittigımde idrar ile birlikte kanama olduğunu gördüm sonrasi 2 günde pıhtı şeklinde kahverengi lekelerim devam etti bu kızlık zarının bozulduğu anlamina gelir mi.??

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı yırtılması genelde acı ve kanama ile beraberdir şu anda bu konuda yorum yapmam mümkün değil muayene olman uygun olur…

 • Elif uygur

  Mrb 3 gun once nisanlimla iliskiye girdik biraz soktu ve basinc uyguladi iki damla kan geldi eve gittigum zamanda bir iki damla gelmistin bugun dort gun oldu ve dune kadar da cok az geldi kizlik zarim bozulmusmudur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarında bozulma ihtimali yüksek muayene olmakta fayda var…

 • Hhhjkö

  Hocam sevgilim parmağı ile mast yapıodu çok az içine girdi, çok az ağrı hissettim kendini geri çekti zaten, lavaboya gittiğimde bikqç damla pembemsi kan lekesi gördüm, kenardaki dudaklarda tahriş ağrısı gibi Bi ağrı var, sizce kızlık zarı zedelenmiş midir, ya da ilk gece kanama görür müyüm, doktora gitmem mümkün değil cvp verin lütfen

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil ama zarın yırtılmış olma ihtimali var, ilk gece kan gelmeyebilir, muayene olmak uygun olur…

 • İsimsizz

  Kız arkadaşımla sürtünme ile sevişitik. Üzerimizde pantolon vardı. 2 saat sonra biraz kan geldiğini fark etmiş. Bozulmuşmudur kızlık

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarında yırtılma olduğunu sanmıyorum muhtemelen rahim kasılması ile ilgili kanama olmuştur…

 • Gggggg

  Hocam merhaba. Nişanlımla ilişkiye girdim. İlk başta kan kalmadı. Fakat yarım saat 1 saat sonra kan geldiğini söyledi. Adet i biteli 8 gün olmustu. Hocam kızlık zarı bozulmusmudur. Tedirginlik içerisindeyim. İlişkide hemen gelmesi lazım öyle değilmi hocam. Teşekkür ederim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba zar da yırtılma olmuş olabilir hemen kan gelmeyebilir yarım saat 1 saat sonra da gelebilir ancak rahim kasılmasına bağlı kanama da olmuş olabilir muayene olmak uygun olur…

 • Aaaaanbnm

  Merhaba hocam kız arkadaşım ile sürtünme yolu ile ilişkiye girdik ikimizin de üzerdinde kıyafetlerimiz vardı kız arkadaşım adet döneminin son günlerindeydi çok küçük leke olduğunu söyledi kızlık zarı bozulmuşmudır

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgili bir kanama olduğunu sanmıyorum muhtemelen adet gelmiştir tekrar…

   • Aaaaanbnm

    Hocam üst bölgesine biraz baskı yaptım parmağımlada içine falan girme olmadı onunla ile bozulmuşmudur pekiii

 • Sksjdjd cjjcjccm

  Hocam merhaba cevaplasanız sevinirim 4 sene önce erkek arkadaşım arkadan yaparken öne geldi ve canım acıdı ama o an kan gelmedi tuvalete gidip idrarımıda yaptım ondan 5 6 saat sonra 5 6 damla kan geldi adet oldum sandım ama sonra o kanama kesildi sizce ne olmuş Olabilir

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı yırtılmış olabilir muayene olman gerekiyor…

 • selma balcı

  hocam şimdi kızlık zarım olup olmadığını öğrenmek için kontrol ettim galiba az zorladım bir damla veya 2 damla azcık kanama oldu yırtılma veya patlamış olduğunu düşünmüyoruz zedelenmiş olduğunu düşünüyorum sizce ölemidir hocam

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba yorum yapmam mümkün değil muayene olman gerekiyor…

 • meryem hancı

  merabalar hovam nolur yardımcı olun kafayı yiyicem 19 yaşında bekar bir kızım kızlık zarımın olup olmamasına bakmak istedim bakmadan önce tek taraflı mastürbasyon yaptım zarımı merak edip aynadan bakmak istedim parmak arasıyla açtım az zorlanma oldu vajina iç kısmı diil daha aşağızında zar tarafın altında 2 damla az kanama oldu sizce yırtıldımı yada zedelendimi veya evlendmde ilk gecemde zar kanamam olurmu lütfen yardımcı olun lütfen

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil yırtılma veya zedelenme meydana gelmiş olabilir muayene olmanız daha uygun olur…

 • Meryem balta

  Merhaba hocam ben 19 yaşında bekar bir kızım mastürbasyon yaptıktan sonra kızlık zarımı merak eytim varmı yokmu ayna karşısına geçtim kontrol ettim galiba az zorladım bir damla cık peçeteyi ıslatmycak normal kan geldi patladığını düşünüyorum çok araştırdım vajina girişindr kanama olmadı 2 cm zarlık olurya aşağıdı popoya taraf ucunda geldi patladını düşünüyorum sizce ölemi vede az şişme var zedelendimi yırtıldılmı bir şey olurmu zamanla iyleşirmi evlendimde ilk gecemde kan gelirmi lütfen yardımcı olun bana hocam

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil muhakkak muayene olmalısın…

 • Melisa su

  Hasar almış kızlık zarı fazla yırtılma olmasa zar tam bozulmazsa ilg gecede kanama olurmu

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba hasarı az olan kızlık Zarından tekrar kanama olabilir…

 • Anonim

  Merhabalar hocam adetimin son gününde mast. Yaptım sonrasında Bi damla kan gördüm ama vajinanın içine girmedigimden eminim sonrasında acı hissettim acaba kızlık zarım zedelenmiş yada bozulmuşmudur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda kesin yorum yapmam mümkün değil ancak zedelenmiş olma ihtimali var muayene olmak uygun olur….

 • Laaluebkem

  Hocam merhaba sevgilimle ön sevişme sırasında penisiyle baskı yapar gibi oldu daha öncesinde ben cinsel birliktelik yasamadm bu nedenle cok net ayırt edemedim ama vajinaya baskı olur gıbi hissetm kendısı bana dıkkatlı oldgunu özellikle oradan kacındıgını üste dogru sürtünmeyi yaptığını söyledi ancak ben baskı hissednce elimle kontrol ıhtıyacı suydm böyle belli belirsiz bir leke vardı peceteyle sildim yone bellı belırsz bır leke ısı miktar gözle gorulmeyecek derecede ıdı. Kac gundur kafama takıldı bı suru yazı okudum zedelenme gıbı duruyor ama bıleöedm erkek arkadaş da rahat olammaı takıntı yapmamamı kendısının vajinaya gırmedgnı söyluyor ben kendımı bılıyor Bos yere takıntı yapıyorsun dıyor. Kı hakikaten penısı kupkurıyd ıslanmastı bıle. Ebe bır arkadas ım da var o da bır peoblem olmadfnı muhtemelen zedelenme oldgnu söyluyor sızce durum nedir?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda benim yorum yapmam mümkün değil en uygun olanı muayene olmak…

 • Laaluebkem

  Hocam yırtılma ıle acının yanyana oldgnu soylıuorsunuz ama ben o anlık sadace Baskı dolayısıyla sızlama hıssdyrdm 5 dk snrasnda o da kalmadı ondan sonrada ne bı agrı ne de sızı hıssettm yırtılma olunca net bı seklde agrı sızı ve kanama olacgını soyluyorlar bende hıc bırı olmadı aydınlatsnz cok sevınırm sımdıden tesekkürler.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kanama ile acı beraber olduğunda yırtılma ihtimali yüksek, kanama olmadıysa herhangi bir sorun olduğunu sanmıyorum…

 • Laaluebkem

  Merhaba lar hocam ön sevişme sırasında vajınaya dogru boraz baskı olunca kontrol etme gerwgı duydum elımle baktm sıvının akıntım ı yoksa koyu leke mı oldgnu anlama dm peceteyle kntrol ettm soyle hafıf bı koyuluk vardı. Ama kan dıyemem dgldı cünkü daha önce cinsel ilişki hıc yasmadıgım ıcın ayırt edemedim azıcık d olsa gırıs oldu mu ancak partnerım Boyle bosey olmadıgını buna özellikle dıkkat ettgını soyledı üste dogru surtunmeyı yaptgını belırttı benom bosyere takıntı yaptgmı bunun ımkansız oldgnu ıfade ettı. Ben kendımı bıloyorm girmedm doyor mı oyle gırısde yapmadfna ben de wmınım fakat aklımı karstran bazı sıtelwrde zarın 1 cm ıcerde olduğunu söylemeleri öyle ise bozulur doye dusundum bı suru yazı okudum yorum okudum netlesmedı beynımde. Ebe olan bı arkadasm var o da bi sorun olmadığı mı muhtemelen zedelenme oldgunu söyle dı sızce durum nedır? Sız bazı yazılarınızda yırtılmanın acıyla yanyana oldugunu belırtmıssınız. Ama ben sadece partner sürtunurken sızlama oda net bı sekilde sızlama da dıyemem hıssetm fakat kalktgmda sadece dua yüzeyde bı bes dk surdu o hos ondan sonrada ondan sonraki günlerde de bı sızı agrı hıssetmedım kasıntı veya farklı bı hos partnerımın penısı de de ne ıslaklık ne kan ne baska bı sklde bı sıvı vardı sızce durum nedır

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba sanırım daha evvelden de siz soru sordunuz benim size önerim muayene olmanız, kafanın rahatlaması ancak bu şekilde olabilir…

 • Ceren Can

  Merhaba hocam ben erkek arkadaşımla ilişkiye girmistim yaklaşık 1.5 sene önce hiç acı olmadi ve kanama ertesi gün geldi. Bi kaç ay sonra kalıcı kızlık zarı ameliyatı oldum çift flep yöntemiyle dün erkek arkadasimin penisi içeri girdi acıdı ama hiç kan gelmedi acaba kizligim bozulmuşmudur?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil tekrar muayene olman gerekiyor…

 • mine aslan

  Hocam Merhabalar.
  Erkek arkadaşımla sürtünme yolu ile ilişkiye giriyorduk.Ben üzerindeydim o an her hangi bir şey hissetmedim.Daha sonra üzerinden kalktım 10 dakika boyunca yere oturdum lenslerimi çıkarmak için tam ayağa kalktım içimden bir şeyin aktığını hissettim ama iki damla kan aktı yere.Lovabaya gittim orada gelmedi aradan 5 dakika geçti bacağıma doğru biraz daha aktı. Hocam kanama olması acaba ara kanamamıydı yoksa kızlık zarımıydı.Biliyorum pek mümkün değil kesin bir şey demek ama ayna yardımıyla bakmaya çalıştım içeride beyaz bir sıvı gibi bir şey var ve çentikli iç içe geçmiş bir tabaka var . teşekkür ederim hocam.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil muayene olman gerekiyor…

   • mine asla

    Hocam günlerdir bu yorumumuzu bekliyordum. Teşekkür ederim cevabınız için.

   • Anonim

    Hocam merhabalar ben sevgilimle yüzssysey olarak bişey yaşadım içine girmedi hafif ucuna dokundum dedi İlk WC gidip baktıgımda hiçbişey yoktu yatakta peçete ama aradan 10 dk geçti tekrar WC gittim pecetyi iyice bastırdım peçete hafif kan vardı sizce bozulmuşmudur yada tahriş mi oldu çok korkuyorum

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil muayene olman uygun olur…

 • sevgialçıntas

  hocam regl bittikten 1 gün sonra nişanlımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadk. Bu ay reglm 6 gün gecikti belime kramplar giriyor fakat hala regl olamdım gebelikten şüphelemek doğru mudur?zevkuyundan gebe kalmk mümkün m?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba gebelik ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum şikayetlerin psikolojik olabilir, Sanırım buna bağlı gecikme meydana geldi…

 • aslı

  merhabalar hocam geçen gün parmağımı vajinama soktuktan bi 5 dk sonra ajina kısmından yapışkanımsı kahveregi bir sıvı geldi çok az birşeydi hiç ağrım olmadı ve biraz su döktükten sonra geçti ama kan gibi değildi dha farklı birşeye benziyordu kızlık zarıma bir zarar gelmiş midir ? yırtılma değil de zedeşenme olmuş olabilir mi ? lütfen yanıtlayabilir misiniz

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba gelen akıntının zar ile ilgili olduğunu düşünmüyorum herhangi bir problem yok merak etmeyin…

 • Nur

  Merhaba hocam ilk ilişkiye girdiğimde acı olduğu için tam girmedi . 15 dakika boyunca kanadı daha sonra 2 gün boyunca çok az bir kaç damla şeklinde geldi. Bugün tamamen girdi bir kaç saattir kanaması durmuyor normal mi?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarına bağlı kanama mevcut sanırım fazla miktarda kanama bazen olabiliyor basınç yapın durmaz ise muayene olması uygun olur…

 • rabia

  hocam merhabalar ben 19 yaşındayım yaklaşık 1 yıl önce su fıskiyesiyle mastürbasyon yaptım ancak hiç bir erkekle ilişkiye girmedim. mastürbasyondan sonra adetime 1 hafta kadar vardı kaanama oldu çok fazla oldu diyemem ama ayırtta edemiyorum. ve aynadan baktığımda kızlık zarımın bozulduğunu net anlayamıyorum ama çentik falan da yok bozulmamı gibi geliyor. ancak kaanama olduğundan dolayı çok korkuyorum aacaba zedelenmede olabilirmi kanama esnasında kasık ağrım olmadı böyle durumlarda su fıskiyesiyle mastürbasyona girerken kızlık zarı bozulurmu lütfen cevaplayın çok korkuyorum

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmam mümkün değil çok merak ediyorsan muayene olabilirsin…

   • rabia ulu

    hocam ben daha öncede bu şekilde mast yapıyodum ama hiç kanama olmadı ve zaten zara götüremem acı verir. ben ozamanlar doğum kontrol hapı kullanıyordum bununla ilgisi olabilirmi adetime 1 hafta kadar vardı pkos hastasıyım. ama ertesi gün kaanamam olmadı ve devlet hastanelerinde kızlık zarı muayenesi varmıdır?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba zar ile ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum kullandığın ilaca bağlı düzensiz kanama olmuş olabilir ancak çok merak ediyorsan muayene olman gerekiyor devlet hastanelerinde bu tarz muayeneler pek yapılmıyor…

 • Hayat Sağlam

  Ben 5 sene önce bir evlilik yaşadım. Ve ilk gece birlikte olmaya çalışırken bir damla kan geldi. Ama içime hiç giremedi. Kızlığım bozulmuş mudur? Yoksa zedelenme filan mıdır?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, Yırtılma veya zedelenmeyi tam olarak ayırmak mümkün değil muayene olmak gerekir…

 • MELİKE

  Hocam merhaba… adetimin son günüydü duş aldıktan sonra sevgilimle sürtünme yoluyla ilişkiye girdik penis girmedi eliyle vajinamada dokunuyordu sonrasında ayağa kalktığımda bir bir iki dakika sonra addet kanı gibi kan geldi kızlık zarım yırtılmışmıdır yoksa adet kanaması mı çelişkide kaldım ayrıca sürtünme olurken kaygandı ama sevgilim vajinama boşalmadı ben zevk suyu gelmesinden korkuyorum zevk suyunun gelmedğini söylüuor sizce hamile kalma riskim var mı sonraki gün vajinamda tuhaf hisler hissediyorum anlam veremedim sonradan kanama olmadı

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kanamanın adet ile ilgili olduğunu düşünüyorum zar ile ilgisi yok gebelik ile ilgili bir ihtimal yok vajinadaki hassasiyet psikolojik…

 • büşra ünaldı

  hocam ben mastürbasyon yapıyorum(genelde su ile su fıskiyesiyle) kızlık zarına zarar verirmi zedelenme yada yırtılma gibi zedelenmede kanama gelirmi mastürbasyondan sonra kanamam geldi. adetime az kalmıştı mastürbasyon yapmak adet gününü etkilermi sizce yırtılma varmıdır yada zedelenmede kanama oluyormu???

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum ancak bu konuda yorum yapmak çok doğru olmaz muayene olmak uygun olur…

 • Dilek

  Iyi günler bugün mast. Yaptım iç çamaşırımda kahverengimsi kan olduğunu farkettim daha sonra bi yarım saat sonra adet olmaya başladım fakat olurken hiç karnım da ağrı olmadı ve çok az az gelmeye başladı daha önce hiç böyle olmamıştı mast. Yaptigimda hiç acı gibi bise hissetmemiştim kızlık zarimla bi ilgilisi olabilir mi lutfen

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum adete yakın bir dönemde mastürbasyon yapıldığında rahim kasılmasına bağlı kanama olabiliyor…

 • Anonim

  Merhaba hocam ben sevgilim le ters ilişkiye girmiştim ama fazla bi şey yaşamadık vajinama da bi şey girmedi sonra vajinamı okşadı ağrı hissetmedim yarım saat sora iç çamaşırımda az miktarda kan gördüm kasıklarımda basınç hissetim sizce kızlık zarım bozulmuşmudur teşekkürler..

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba şikayetlerin rahim kasılması ile ilgili gibi görünüyor zar ile ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum…

  • ****

   Hocam içeriye farklı bir cisim girdiği zaman kanama ve ağrı olmazsa kızlık zarı yırtılır mı ve yırtılmasının belirtisi kan gelmesi mı merak ettim

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba içeri giren her şey kızlık zarını yırtabilir ancak genellikle acı ve kanama olmuş ise zar da yırtılma ihtimali var demektir.

    • M....S..... A....

     Hocam ben yeni evliyim ilk birlikteliğimizde lavaboya gittiğimde kan damlasını fark ettim temizledim sonra tekrar gelmeye basladı pecete ile temizledim rengi açık pembe idi ama kanamanın daha çok gelmesi mi gerekiyordu acaba yoksa normal mi?

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba ilk ilişkiden sonra kızlık Zarı yırtılmasına bağlı değişik derecelerde kanama olabilir bazen çok fazla bazen çok az olabilir tamamen normaldir.

  • Buket Avşa

   Hocam iyi günler, erkek arkadaşımla sürtünme yaşadık. Daha sonra kızlık zarımı hafif zorladı. Çok hafif acı hissettim fakat bu acı sanki zorlamadan kaynaklıydı. Aradan 1-1.5 saat geçti. Duşa girmeden önce iç çamaşırıma baktım kan yoktu. Tüy dökücü kremle bikini bölgemi temizlemek istedim fakat tüy dökücü kremi sürünce vajinamdan az miktarda kanamam oldu ve yanma hissettim. Yanma ve kanama uzun sürmedi duştan çıktığımda bir şey yoktu. Kızlık zarımın bozulmuş olmasından hatta ilk gece kanamamın olmamasından korkuyorum. Sizce böyle bir durum yaşar mıyım?

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba kızlık zarında yırtılma olmuş olabilir muayene olman gerekiyor daha net bir şekilde anlaşılır.

    • Buket Avşa

     Hocam peki tam bir cinsel birleşme yaşanmadan, yalnızca penisim ucunun vajinaya hafif girmesiyle kızlık zarı derinlemesine tam olarak yırtılır mı? Size anlattığım durumda, ilk gece kanamam olur mu? 🙁

     • Buket Avşa

      Hocam kızlık zarı muayenesi devlet hastanesinde yapılıyor mu? Acılı ve ağrılı bir işlem mi? Sisteme “kızlık zarı muayenesi” olarak düşülüyor mu?

 • Makbule

  3 sene önce vajinama parmak sokmak suretiyle mastürbasyon yapmıştım. Çok fazla acı olmadı. İki parmakla denedim acımaya başlayınca çıkardım. Ama bir süre öyle devam ettim 1 dk kadar. 1 damla bile olmayan bi kan geldi yaklaşık 10 15 dk sonra. Saat 3 ve 6 yönünde derin olmayan yırtıklar var. Zarın yırtılmış olma durumu nedir? Evlenince kanama olur mu?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmak mümkün değil muayene olman gerekiyor…

 • İsimsizzz

  Doktor bey merhaba ben nişanlımla adetinin 5. Günü anal yoldan ilişkiye girdik o gün pek kanamam yoktu ancak anal ilişki sonrası bir kaç damla kan geldi normal adet kanı gibiydi acaba kızlık zarında bir deformasyon meydana gelmiş midir ve neden anal ilişkide diğer taraftan kan gelmiş olabilir bilgilendirir misiniz

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Anal ilişkide kızlık zarı bozulmaz rahim kasılmasına bağlı olarak kan gelmiş olabilir.

 • İsimsiz

  Hocam merhaba ben mastürbasyon yaptım sonra wcye gittiğimde kan geldi ama parmağımı içine sokmadım regl olma zamanlarımdı olaydan bir gün sonra adet oldum sizce kan kızlık zarından mı gelmiştir?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarı ile ilgili olduğunu sanmıyorum muhtemelen rahim kasılmasına bağlı adet kanaması oldu…

 • Yok isim

  Hocam merhaba ben asla ilişkiye girmedim ama çok kaşınıyor orası kaşıdım birkaç damla kan geldi psikolojim bozuldu o günden belli aklımdan çıkmıyor bozulmuşmudur bozulunca ne kadar kanar bir bilgi verir misiniz
  Hocam bide adetim oldu duş aldım yıkadım elimle orayı duş aldıktan sonra biraz kanadı sonra yine geçti duş aldım yine kanadı Kızlık zarı ile alakası var mı nolur açıklama yapın

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgili olduğunu sanmıyorum muhtemelen kaşıdığın yerde yara yapmışsın dokundukça da yara kanıyor…

 • Gül pembe

  Merhaba hocam ben sevgilimle anal ilişki yaşadım ve sonrasında mast yaptı ama parmağı ve ya penisi girmedi sonrasında baktığımda iç çamaşırımda biraz kan vardı ve vajinadan gelmişti ayriyeten karnımda da biraz basınç vardı sizce ne olmuştur lütfen yardımcı olun. Teşekkürler..

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgili kanama olduğunu sanmıyorum rahim kasılmasına bağlı vajinadan kan gelmiştir.

 • Anonim

  Merhabalar hocam adetimin son gününde mast yaptım ama hiçbir şekilde vajinaya giriş olmadı biraz sürtme oldu sonrasından bi damla kan gördüm. Daha sonra kasıklarım ağrıdı sizce zarım yırtılmış mıdır?

 • Hanzadeniz

  Merhaba hocam kızlık zarı zedelenmesi ile yırtılması arasındaki en belirgin özelliği açıklarmısınız?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba zedelenme olduğu zaman yırtılma çok hafiftir ve kendi kendine zar tekrar ilişki olmaz ise iyileşebilir, ancak yırtılma durumda zarın iyileşme olasılığı düşüktür.

 • Merve kara

  Hocam meraba ben sevgilimle surtunme yoluyla ilişkiye girdim içime girmedi ama sonrasinda wc gittigimde bi kac damla kanama oldu ve gun icinde 3 defa boyle bikac damla kanama oldu kızlık zarım bozulmuş mudur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kanamanın kızlık Zarı ile ilgili olduğunu sanmıyorum muhtemelen rahim kasılmasına bağlı kanama olmuştur ancak emin olamıyorsan muayene olmak uygun olabilir.

  • İsim yok

   Hocam merhabalar erkek arkadaşımla beraber seviştik biraz ben onun üstündeydim sonrasında lavaboya gittiğimde çamaşırımda kan olduğunu gördüm ama içime girmedi diye düşünüyorum çünkü canım hiç acımadı ondan sonra hiç kanamam olmadı. Zar yırtılmış olabilir mi adetime daha 2 hafta var.

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba kanamanın zar ile ilgili olduğunu düşünmüyorum rahim kasılması olduysa ona bağlı kanama olmuştur.

    • Anonimmm

     Hocam, kızlık zarı zedelenmesinde de pembe kan gelebilir mi?

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba pembe veya taze kırmızı kan veya koyu kan değişik şekillerde ve miktarda gelebilir.

 • Anonimmmmm

  Hocam merhaba, cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim. Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla bir ilişki yaşadık. İkimizde çıplaktık. Tam birleşme olmadı. Fakat içime doğru biraz bastırdı ve hafif canım acıdı. Bu acıma sanki baskıdan kaynaklanıyordu. Aynı zamanda da bir baskı hissetmiştim çünkü. 1-1.5 saat kadar sonra yerimden kalktım duşa girmek için banyoya gittim. İç çamaşırımda kan yoktu. 5 dk kadar sonra duştan önce tüy dökücü krem ile bikini bölgemi almak istedim. Tüy dökücü kremi sürdüm ve vajina bölgemde hafif yanma hissettim ve az-hafif kanama oldu. Duşa girip çıktığımda yanma ve kanama bitmişti. Kızlık zorumun bozulmasından korkuyorum. Lütfen beni aydınlatır mısınız? 🙁

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık zarında yırtılma olduğu zaman genellikle acı ve kanama beraber olur, muayene olmanız uygun olur, Bozulmuş olma olasılığı yüksek.

   • Anonimmmmm

    Hocam peki tüy dökücü kremin bunda bir etkisi olabilir mi? Yani sürtünmeden dolayı o bölgede bir tahriş ve tüy dökücü krem gibi bir kimyasalı da oraya sürünce hafif bir kanama?

 • Esra Tüzer

  Merhaba hocam, kızlık zarı dikimi, e-nabız vs gibi sisteme düşülür mü?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı dikimi kayıt dışı yapılır kesinlikle.

   • Esra Tüzer

    Peki hocam, kızlık zarı muayenesi için bir Kadın Doğuma görünebilir miyim? Özel hastanede

   • Buket Avşa

    Hocam peki tam bir cinsel birleşme yaşanmadan, yalnızca penisin ucunun vajinaya hafif girmesiyle kızlık zarı derinlemesine tam olarak yırtılır mı? Size yukarıda da anlattığım durumda, ilk gece kanamam olur mu?

   • Berivan Cengiz

    Merhaba hocam, kızlık zarımızın yırtılıp yırtılmadığını kendimiz görebilir miyiz? Vajinanın dudaklarını iki yana açıp, gerdiğimizde kolaylıkla görebileceğimiz bir yapı mıdır kızlık zarı? Ben şüpheleniyordum ve vajina dudaklarını iki yana açıp o kısmın fotoğrafını çektim telefonumla. İnternet görsellerine de bakıp kıyasladığımda sanki yırtılmış gibi gördüm. Bu kadar kolay görülebilir bir şey midir?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını anlamak, alanında uzman kadın doğum doktorlarının işidir. Kişiler kendileri ayna karşısında tanı koyamaz.

 • Buket Avşa

  Hocam peki tam bir cinsel birleşme yaşanmadan, yalnızca penisim ucunun vajinaya hafif girmesiyle kızlık zarı derinlemesine tam olarak yırtılır mı? Size anlattığım durumda, ilk gece kanamam olur mu?

 • Kelebek

  Hocam merhaba. Ben erkek arkadaşımla anal ilişki yaşamıştım sonrasında eliyle mast yapmıştı ama çok yavaş biçimde ve ağrı falanda hissetmedim yarım saat sonra çok az miktarda ( 1,2) damla koyu bi kan iç çamaşırımda gördüm ve karnımda basınç hissettim aradan 1 ay geçti vajinamda acı hissi vardı 2 gün ara ara oluyordu kızlık zarım mı bozulmuştur. Teşekkür ederim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı ile ilgili bir problem olduğunu sanmıyorum gelen kanama rahim kasılması ile ilgili gibi görünüyor, Yine de çok strese giriyorsanız muayene olmak faydalı olur.

 • isim yok

  hocam merhaba rahim kasılması nedir acaba ben yorumlarada baktım sorum şu ben mast yaptım parmak sokmadan yaptım ama sert bir su fıskiyesiydi yaptıktan sonra duş aldım sonra baktığımda çamaşırımda kan vardı adetime de 1 yada 2 hafta vardı sizce yırtılmamıdır bunu çok kez yaptım hiç kanama olmadı ama o gün masttan sonra oldu ne kadar baksamda yırtılma olduğunu anlayamadım hiç bu yüzden yırtık olan bir hastanız oldumu bu yüzden yırtılırmı acaba ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba mastürbasyon yaptıktan sonra rahimde kasılma meydana gelir ve bu durum adeta yakın dönemde vede ay ortasında kanamaya sebebiyet verir.

   • isim yok

    çok sağolun hocam peki sert tazyikli su sizce yırtarmı kızlık zarını böyle bi durumla karşılaştınızmı ?

 • Anonim

  Hocam düğün öncesi özel hastanede yapılan kızlık zarı dikimi kayıtlara düşer mi?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuyu yapan doktor ile görüşmeniz gerekir ben bir şey söyleyemem ancak genelde bu gibi işlemler kayda girmiyor.

   • Leyla Sen

    Hocam merhaba, ben tam bir cinsel birleşme yaşamadım. Sadece erkek arkadaşımla sürtünme yaşarken, penisinin başı vajinama hafif girdi. 1 saat kadar sonra hafif kan geldi. Eğer kızlık zarım bozulduysa, ve bir daha herhangi bir ilişki yaşamazsam, kızlık zarım kendisini onarabilir mi? Veya tam cinsel birleşme yaşamadığım için tüm dokuların yırtılmamış olma ihtimali buna bağlı olarak da ilk gece kanamamın olma ihtimali var mıdır?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhabalar bu konuda yorum yapmak mümkün değil ancak hafif bir zedelenme olduysa kendi kendini tamir edebilir muayene olman uygun olur.

    • ZZZZZZZZZZ

     İyi gunler hocam. Yaklasik 5 6 sene once bozulan kizlik zarinin muayene sonucu ne zaman ve nasıl(iliski veya kaza sonucu)bozuldugu anlasilir mi?

     • Op. Dr. İsmet Yıldırım

      Merhaba kızlık zarının bir aydan önce bozulup bozulmadığı anlaşılabilir ancak eski ise anlaşılmaz ne şekilde bozulduğu da belli olmaz.

 • fatmanur

  hocam kızlık zarının yırtılması için bir şeymi girmesi gerekir mastan sonra içine bişey sokmadım sadece basınç uyguladım suyla ve kanamam oldu yarım saat kadar sonra adete az kalmıştı ama ne kadar tam net hatırlamıyorum zar bu kadar hassasmıdır hocam bu yüzden yırtılma meydana gelirmi cevaplarsanız çok sevinirim en yakın zamanda size muayene olmayıda düşünüyorum

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba basınç bazen kızlık zarında yırtılma yapabilir ancak anlattığın kadarıyla herhangi bir sorun olduğunu sanmıyorum muhtemelen rahim kasılmasına bağlı kanama olmuştur ancak yine de muayene olmak uygun olur.

   • fatmanur

    hocam korkum var ben size muayene olmak istiyorum ileride daha 19 yaşındayım ilişkiye de girmedim bu yüzden zar yırtılırsa çok kötü olurum içim rahat etmeyecek size geleceğim acaba muayene ücretiniz nedir ve bunun içinde ücret alınıyor mu birde hocam düğünden önce eğer zar yırtıksa ne zaman geçici zar dikimi yapılır düğünden 1 hafta öncemi birde fiyatı nedir ?

    • Op. Dr. İsmet Yıldırım

     Merhaba ilişkiye girmediysen zar neden yırtılmış olsun hiçbir şekilde ilişkiye girmedim diyorsun zar dikiminden bahsediyorsun ben sizi anlayamadım.

 • fatmanur

  hayır hocam kan gelmesinden dolayı korkum var eğer yırtıldıysa diye dedim

 • Xxxxxxx

  Kızlık muayenesinde 18 yaşındaki kişiden muaye ücreti aliniyor mu devlet hastanesinde veya sigortadan vs kesiliyor mu muayene ücreti diğer sorumda özel veya devlet herhangi bir hastanede aradan 5 6 yıl kızligin bozulmasindan sonra kimin yaptigi veya nasil oldugu ogrenilebilir mi?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba devlet hastanesinde bu tür muayene olmaz, doktor yapsa bile her türlü muayene kayda geçer.

 • dsdff

  yapay kızlık zarı satışları yapılıyor internette bunlar ne kadar güvenilir ve hastanede yapılan geçici kızlık zarı nedir?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba açıkçası bu konuyla ilgili çok fazla bilgim yok satış yapan şahıslarla görüşmeniz gerekiyor.

 • İsimsiz

  Merhabalar erkek arkadasımla ilişkiye girdim ve penisi yanlısıkla yarısı içeri girdi ve baktığımda onun üstü kandı bendede kan pırtıları vardı ertesi gün az daha kan geldi acaba süphelenmem dogrumu merak ettim tekrar bisey olmazsa ilişki durumu iyileşme olurmu acaba o kan tekrar gelirmi

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba kızlık Zarı büyük olasılıkla bozulmuştur ileriye yönelik bir şey söylemek mümkün değil muayene olman uygun olur.

 • Selin teke

  Hocam tek cevap veren sizsiniz.Öncelikle çok teşekkür ederim. Sürtünme yolu ile ilişki yaşadım. Aradan belki 5 dakika geçmiştir. Bir yere oturdum tam kalktığım sırada yere kan damladı 2 damla kadar.. Daha sonra biraz gelmeye devam etti. ve orada durdu. hocam kızlık zarı bozulmuştur değil mi? O kan kasılmaya mı bağlıdır acaba ..Penisin baskı yaptığını hissettim ama karşmdaki kişide giriş olmadığını söylüyor. Araştırmaktan çok yoruldumm 🙁

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba bu konuda yorum yapmak doğru olmaz yırtılmış olma ihtimali var muayene olman uygun olur.

 • Berk oğuz

  Hocam merhaba iyi günler ben kız arkadaşımla birlikte oldum ilk kızla birlikte olduğumda vajinasina penisim girdiğinde kan gelmedi ama gözle gorulmuycek şekilde kan gibi birşey görmüştüm bir damla bile değildi ve şu an kız arkadaşımın vajinasinda batma ve yanma varmış yani kanda gördüğüme emin değilim sizce kızlığı bozulmuşmudur

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba batma yanma ve kan gelmesi zarın bozulduğunu gösterir, kan miktarı çok hafif veya fazla da olabilir bazen sonra meydana gelir.

 • Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Kürtaj sonrası ağrı

  Kürtaj Sonrası Ağrı ve İyileşme Süreci

  Kürtaj sonrası ağrı kürtaj yaptıran kadınların en büyük endişelerinden biridir. Özellikle son dönemde kürtaj …

  Analdan ilişki

  Analdan İlişki (Ters) Nedir? Nasıl Yapılır? Zararları Nelerdir?

  Analdan ilişki penisin vajinaya değil makata girmesi yoluyla cinsel ilişkinin yaşanmasıdır. Makat çok sayıda sinir …

  Kemik erimesi

  Kemik Erimesi (Osteoporoz) Nedir? Belirtileri Nelerdir?

  Kemik erimesi kemiklerin içinde bulunan kalsiyumun azalmasına bağlı olarak ortaya çıkan ve kemiklerin kırılma riskini …