Zevk Suyu Hamile Bırakır mı?

Zevk suyundan hamile kalınır mı

Zevk Suyu Hamile Bırakır mı?

Zevk suyu hamile bırakır mı konusunda aktif bir cinsel yaşamı olan hem kadınların hem de erkeklerin bilgi sahibi olması gerekiyor. İstenmeyen gebeliklerin çok büyük bir bölümü geri çekme yönteminin tercih edilmesinden kaynaklanıyor. Bir doğum kontrol yöntemi olmayan geri çekme ile gebelik oluşumunu engellemek mümkün olmaz. Boşalma öncesinde penisin kadının cinsel organından çıkarılması yoluyla uygulanan geri çekme yöntemi, zevk suyunun vajina girişinden rahme ulaşmasına neden olabiliyor. Dolayısıyla gebelik oluşması riski ortaya çıkıyor.

Öncelikle zevk suyundan hamile kalınır mı sorusunun yanıtının “evet” olduğunu aktaralım. Sperm hücrelerinin rahme ulaşması mutlaka gebelik oluşacağı anlamına gelmez. Ancak rahimde yumurtanın ideal büyüklüğe erişmiş olması ya da gebelik için koşulların uygun olması durumunda döllenme gerçekleşebilir ve dolayısıyla hamilelik de oluşabilir. Sperm hücreleri ise zevk suyu olarak tabir edilen sıvı ile beraber kolaylıkla rahme ulaşabiliyor. İşte bu nedenle korunmasız cinsel ilişki yaşayan çiftler için zevk suyundan hamile kalınır mı konusu çok daha fazla önem taşıyor.

Zevk Suyu Dediğimiz Sıvı Nedir?

Halk arasında zevk suyu hamile bırakır mı sorusunda adı geçen zevk suyu aslında precum adlı bir vücut sıvısıdır. Vücutta bu sıvı cowper isimli bezde üretiliyor ve penisten dışarı atılıyor. Erkeklerde precum adlı sıvı farklı oranlarda üretilebilir. Her erkekte aynı oranda üretilmediğinden cinsel ilişkide gelen zevk suyunun oranı da değişkenlik gösterebilir. Zevk suyu olarak adlandırılan bu sıvının temel görevi cinsel ilişki esnasında vajina ve penisi daha kaygan bir hale getirmektir. Bu sayede cinsel organın cinsel ilişkiye hazır hale gelmesi sağlanıyor.

Bununla birlikte zevk suyundan hamile kalınır mı sorusunda adı geçen precum adlı sıvı, idrar kalıntılarından kaynaklanan asitliği de nötralize ediyor. Bu sayede sperm hücrelerinin penisten kadının rahmine olan yolculuğu esnasında idrar kalıntılarının oluşturduğu asitlikten zarar görmesini de engellemiş oluyor. Precum sıvısının vücuttaki üretiminin nedenlerini bu şekilde açıklayabiliriz.

Bir Damla Zevk Suyu Hamile Bırakır mı?

Bir damla zevk suyu hamile bırakır mı

Sadece bir damla zevk suyu hamile bırakır mı sorusunun yanıtı da “evet” olarak verilmelidir. Bir damladan daha az zevk suyu bile hamile kalmanıza neden olabilir. Bunun nedeni zevk suyunun sadece bir damlasında bile milyonlarca sperm hücresinin bulunuyor olmasıdır. Zevk suyunun miktarı, hamile kalma olasılığında bir değişikliğe neden olmaz. Bu nedenle gebelik olasılığını düşünerek geri çekme dışında farklı korunma yöntemlerini tercih etmelisiniz.

Erkekte zevk suyunun boşalmadan hemen önce geldiği şeklinde yanlış bir düşünce var. Zevk suyu ereksiyon ile birlikte gelebildiği gibi cinsel ilişkinin ortasında da gelebilir. Her ilişkide zevk suyunun ne zaman geleceği değişebilir ve erkeklerin zevk suyunun geldiğini anlaması, hissetmesi olanaksızdır. Zira zevk suyundan hamile kalınır mı sorusunun yanıtı, geri çekme yöntemi başarılı bir şekilde uygulanmış olsa dahi değişmez. Çünkü zevk suyuna karışan sperm hücreleri zevk suyu ile birlikte rahme ulaşabilir. Bu da hamilelik sonucunu doğurabilir.

Adet Döneminde Zevk Sıvısı İle Hamile Kalınır mı?

Kadınlar genellikle hamile kalma olasılıklarının düşük olduğu dönemlerde korunmasız ilişki konusunda rahat davranabiliyor. Hatta çok sayıda kadın yumurtlama dönemi hesaplaması yaparak hamile kalma olasılığının düşük olduğu tarihleri tespit etmeye çalışıyor. Ancak bu hesaplamaların gebeliği önlemeyeceğini ve her daim doğru şekilde yapılamayacağını bilmeniz gerekir. Yumurtanın büyüme hızı her kadında aynı olmadığı gibi her ay da aynı olmayabilir. Zira bu durum zevk suyu hamile bırakır mı sorusunu yeniden gündeme getiriyor.

Yaptığınız hesaplama neticesinde hamile kalma olasılığınızın sıfır olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak aslında o tarihlerde yumurta döllenmeye hazır bir form kazanmış olabilir ve jinekolojik muayene olmadan bunu anlayamazsınız. Sonuç olarak korunmasız ilişki her daim gebelik riski anlamına gelebiliyor. Adet dönemlerinde zevk suyundan hamile kalınır mı sorusunun yanıtında pek bir değişiklik olmaz. Elbette adet dönemleri normal koşullarda kadınların hamile kalma olasılığını düşük olduğu dönemlerdir. Ancak adet döneminde cinsel ilişki yaşayarak hamile kalan kadınların da olduğunu hatırlatmak isteriz.

Sonuç olarak adet döneminde zevk sıvısından hamile kalınır mı sorusunun yanıtı asla “hayır” olarak verilemez. Olasılık düşük de olsa mevcuttur ve geri çekme yöntemi ya da korunmasız ilişki hamile kalmanıza neden olabilir. Bu durumda kürtaj gündeme gelecektir ve kürtajın bir cerrahi operasyon olduğunun, sadece fiziksel değil psikolojik boyutlarının da olduğunun unutulmaması gerekiyor. İşte bu nedenle tüm kadın hastalıkları ve doğum uzmanları, istenmeyen gebelik söz konusu ise gerçek doğum kontrol yöntemlerinin uygulanmasını tavsiye eder. Böylece zevk suyundan hamile kalınır mı gibi endişelerin yaşanmasına da gerek olmayacaktır.

Zevk Suyundan Hamile Kalma Oranı Kaçtır?

Zevk suyundan hamile kalma oranı

Kadınlar ve erkekler zevk suyu hamile bırakır mı sorusu kadar hamile kalma olasılığını da merak ediyor. Genellikle korunmasız ilişki sonrasında beklenen adet dönemi kanaması olmadığında konu çok daha endişeli bir şekilde araştırılıyor. Ancak bu konuda bir orandan söz edilemez. Çünkü yumurtlama döneminden ne kadar önce ya da ne kadar sonra cinsel ilişkinin yaşandığına bağlı olarak hamile kalma olasılığı da değişir. Oranlar bu konuda sizi yanıltabilir. Hamile kalma olasılığınızın en yüksek olduğu dönem, iki adet döneminin tam ortası şeklinde bir düşünce ile hareket etmemelisiniz. Çünkü yumurtanın büyümesi daha hızlı gerçekleşebilir ve adet kanamasının sona ermesinden sonra kısa bir süre içerisinde yumurta döllenmeye hazır bir form kazanabilir.

Bununla birlikte yumurtanın büyüme hızı gibi faktörler de her kadında farklı olduğundan zevk sıvısından hamile kalınır mı ve hamile kalma oranı kaçtır gibi sorulara net bir yanıt verilemez. Kadınlarda hamile kalma olasılıklarının genel olarak diğer günlerden daha düşük olduğu zamanlar elbette ki vardır. Adet dönemleri, yumurtlama döneminden 4 gün öncesi gibi dönemlerde gebelik olasılığı daha düşük olsa da bu olasılık asla sıfırlanmıyor. Buna bağlı olarak yumurtlama dönemi hesaplamaları ya da hamile kalma oranı araştırmaları yerine korunma yöntemlerinin tercih edilmesi çok daha akılcı bir seçim olacaktır.

Yumurtlama Döneminde Zevk Suyu İle Hamile Kalınır mı?

Yumurtlama döneminde zevk suyu hamile bırakı mı

Kadınların hamile kalma olasılıklarının en yüksek olduğu dönem yumurtlama dönemleridir. Yumurta bir süre sonrasında döllenme için hazır olur ve sperm hücresi ile buluşması durumunda döllenme gerçekleşir. Bu durumda da yüksek olasılıkla gebelik meydana gelecektir. Yumurtlama dönemlerinde zevk suyu hamile bırakır mı sorusunun yanıtı da aynıdır ve “evet” şeklindedir. Hatta gebelik ihtimalinin diğer günlere nazaran çok daha yüksek olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Bu arada zevk sıvısından gebe kalınır mı konusunda değindiğimiz korunmasız ilişki ya da geri çekme yöntemi cinsel yolla bulaşan hastalıklara açık olmanız anlamına gelir. Geri çekme yöntemi hamileliği önlemiyor olmasıyla birlikte cinsel yolla bulaşan hastalıkları da engellemez. Oysa toplumda bu hastalıklar son derece yaygın bir şekilde görülüyor. Sadece tek bir korunmasız cinsel ilişki bile partneriniz de mevcut olan bir hastalığın size geçmesine neden olabilir. Mutlaka kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşerek gerçek ve etkili doğum kontrol yöntemleri hakkında bilgi almalı, size uygun olanı tercih ederek gebelikten korun malısınız.

 

 

Konu ile alakalı diğer makalelerimiz:

Kürtaj fiyatları ne kadar

Kızlık zarı dikimi fiyatları nedir

Ertesi gün hapı nasıl kullanılır

Dış gebelik belirtileri nelerdir

Hamilelikte idrar rengi nasıldır

 

Konu ile alakalı dış kaynaklar:

https://www.neoldu.com/zevk-suyu-hamile-birakir-mi-29245h.htm

 

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgilerden bizlere ulaşabilirsiniz.

Cep Tel: 0532 325 30 08
Asistan Tel: 0535 761 60 97
dr.ismetyildirim@hotmail.com

 

Sizlerde bu makalemizi faydalı bulduysanız eğer, aşağıdaki sosyal paylaşım butonları ile paylaşıp daha fazla kişinin bilgi sahibi olmasına katkıda bulunabilirsiniz.

22 Yorum

 • Helnyy

  Hocam 3 hafta önce sürtünme yolu ile ilişkiye girdik boşalma olmadı dışarıya boşaldı penisin üstünde gidip gelme oldu sadece temizlendi 3 4 saat sonra ayni olay tekrarlandı ama 5 dakika falan sürdü ertesi gün kasık ağrısı çektim 1 hafta sonra ise adet oldum normalde 1 hafta sürer bu sefer ilk 2 günü yoğun ama diğer günleri az ve lekeli geçti kesildi bi kac gündür karnimda bi ses ve kipirdama var hamilelik riskim var midir?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba, Gebelik ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum ancak mevcut şikayetlerinizden dolayı muayene olmanız uygun olur…

 • Selena

  Merhaba hocam erkek arkadasimla alti gün önce surtunmeyle iliski yasadim kisa sureli ama bosalma olmadi disariya bosaldi ben de gunluk ped ve ince ic camasiri islaklik zevk suyundan midir yumurtlama donemimdi cok korkuyorummm da birsey olmamistir dimi tam birlesme degil.

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba geri çekilme veya dışarı boşalma çok güvenilir bir yöntem değildir, eğer içeri boşalma olmadıysa sorun olacağını sanmıyorum…

  • Sena kkz

   Reglımdan 1 hafta sonra Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık içe boşalma olmadı ama bikini bölgeme boşaldı , 2 ayda bir adet oluyorum hamile kalma gibi durum olurmu

   • Op. Dr. İsmet Yıldırım

    Merhaba gebelik olma riski tabii ki vardır adetlerini iyi takip et.

 • Selin öztürk

  Erkek arkadasimla yumurtlama donemimde surtunerek iliski oldu bosalma yok ustumde ince kulot ve gunluk pedimde vardi kulodumda islaklik suohe ettim sizce hap almali miyim

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba gebelikle ilgili bir durum oluşması çok zor herhangi bir şey yapmanıza gerek yok…

 • Sibel

  Adetten 3 gün önce ilişkiye girdik bosalmadi hamile kalır miyim korumasızdik zevk suyu beni endişelendiriyor

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba düzenli adet görüyorsanız âdetten üç gün önceki ilişkiden gebelik olmaz…

 • fahri topçu

  hocam merhabalar öncelikle. kız arkadaşımın adeti bittikten sonraki gün elimde zevk suyum varken elimi vajinasının içine soktum. henüz hiç boşalmamıştım ilk gelen zevk suyumdu daha ön sevişme kısmındaydık yani. hamilelik riski nedir acaba?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba zevk suyunda da sperm vardır ancak yeteri kadar konsantrasyona ulaşacağını sanmıyorum…

 • fazıl aksoy

  hocamm kız arkadaşımla sürtünme yoluyla korunmasız bi şekilde ilişki yaşadık hiçbi şekilde boşalmadım ertesi gün kan geldi çok az 15 gün geçti yine ara ara kan geliyor adetide düzensizdi zaten hamile olma ihtimali varmıdır

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba boşalma olmadı ise gebelikle ilgili bir problem olduğunu sanmıyorum.

 • Furkan Tekin

  Hocam merhaba, kız arkadaşımla ilişkiye girdim herhangi bir boşalma olmadı ancak uzun bir süredir (yaklaşık 1.5 ay) adet olmadı. 3 adet gebelik testi yaptık sonuçlar negatif çıktı. Adet olamamasının sebebi gebe olduğundan dokayı olabilir mi ?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba çok strese girdiyse adetler ona bağlı gecikiyor sanırım test sonucu negatif ise gebelik yok demektir…

   • Furkan tekin

    Bazı zamanlarda ölçüldüğünde yanlış sonuçlar verebiliyormuş ondan biraz kafamız karıştı

 • Deniz Baymur

  Hocam merhabalar normal adet gününden 4 gün önce kız arkadaşımla bir ilişki yaşadık geri çekilme yöntemini kullandım ve içine boşalmadım. Kendisinin adet günü 5 gün sarktı. Herhangi bir gebelik riski olabilir mi?

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Merhaba yumurtlama zamanı olmadığı için gebelik riski yok içeri boşalmadım diyorsun Buda risk olmadığını gösterir stresten sanırım adet gecikti adetin olduysa sorun yok…

   • Deniz Baymur

    Kendisi öncesinde 1 hafta kadar ağır bir hastalık geçirmişti. Bu yumurtlama zamanın gecikmesine sebep olmuş olabilir mi? 8 gün gecikti hala adet olmadı.

 • Aslı tüzün

  Merhaba 3 Martta adet oldum 14 martta da ilişkiye girdim içimde boşalmadı zevk suyundan hamile olabilir miyim şu an hala adet olmadım

  • Op. Dr. İsmet Yıldırım

   Zevk suyu dediğimiz sıvının yumurtayı dölleyebilecek kadar konsantrasyonda sperm olması söz konusu değildir. Lakin istisnai durumlar da gebelik olma riski çok az denilecek kadar vardır. İçinizin rahat etmesi için test yaptırmanız da fayda var.

 • Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Deri altı implant

  Deri Altı İmplant (Doğum Kontrol Çubuğu) Nedir?

  Deri altı implant cilt altına bir aparat yerleştirilmesi yolu ile uygulanan bir doğum kontrol yöntemidir. Son yıllarda …

  Düşük yapmak

  Düşük Yapmak Ne Demek? Nasıl Anlaşılır?

  Düşük yapmak en genel tanımıyla gebeliğin 20. haftasından önce çeşitli nedenlere bağlı olarak fetüsün kaybedilmesidir. …

  Kadın üreme organları

  Kadın Üreme Organları Nelerdir?

  Kadın üreme organları içte yer alanlar ve dışta yer alanlar şeklinde 2 farklı grupta değerlendirilir. Genital iç …