Vajinoplasti

Vajinoplasti genital estetik ameliyatlar arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak genişlemiş yani bollaşmış olan vajinaya daha dar ve sıkı bir form kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen bu ameliyatın ardından iyileşme süreci de kadınları zorlamıyor.

Ayrıca klinik istirahat de gerekmiyor ve hastalar ameliyatın yapıldığı gün taburcu olabiliyor. Kısa bir dinlenme süresinin ardından günlük hayata devam edilebiliyor ve kadınlar vajinanın dar gözükmesi isteklerine kavuşmuş oluyor. Bu arada vajinoplasti fiyatları hakkında da fikir sahibi olmanızı sağlayacak rakamlardan söz edeceğiz.

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Günümüzde ilerleyen tıp teknolojisinin de yardımı ile genital estetik ameliyatlar artık daha kısa sürede tamamlanıyor. Ameliyatın genel anestezi altında gerçekleştirildiğini belirtelim. Böylelikle hastanın acı ya da ağrı hissetmesi de mümkün olmuyor. Elbette vajinoplasti fiyatları ameliyatın süresine göre belirlenmiyor.

Operasyonda vajinanın alt duvarında, iki taraflı olarak pelvis tabanını oluşturan dokulara müdahale ediliyor. Levator kaslarının birbirine yaklaştırılması amaçlanarak gerçekleştirilen vajinoplasti ameliyatı ile daha sıkı bir vajina elde edilebiliyor. Ancak bu operasyon ile vajinanın hangi bölgesine müdahale edildiğinin de bilinmesi gerekiyor. Ameliyat sadece vajina girişinden itibaren 3 cm ile 4 cm uzunluğa kadar olan bölüm üzerinde gerçekleştirilir.

Uygulanan vajinoplasti ameliyatı fazla dokunun kesi uygulanarak çıkarılması prosedürüne yöneliktir. Fazla doku oranı her hastada farklı olabilir. Vajina da çok fazla genişleme olan bir hastada daha fazla oranda dokunun çıkarılması gerekir. Ardından dikiş uygulaması yapılır ve bu sayede vajinaya sıkı bir form da kazandırılmış olur. Ameliyat öncesinde yapılan muayene ile zaten ne kadar doku çıkarılacağına doktor tarafından karar veriliyor ve ameliyat planlaması gerçekleştiriliyor.

Operasyondan sonra 4 hafta ile 6 hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemesi gerekiyor. Aynı zamanda yaklaşık olarak 10 gün boyunca sürebilen fakat sadece lekelenme şeklinde olan bir kanama meydana gelebilir ve bu da son derece normal bir durumdur. Şayet kanama daha fazla miktarda olursa, daha uzun sürerse ya da kanamaya şiddetli ağrı, kötü kokulu vajinal akıntı eşlik ederse rutin kontrol muayenesini beklemeden doktorunuza başvurmanız gerekiyor.

Hastalar vajinoplasti sonrasında iyileşmenin tam olarak ne zaman gerçekleştiğini de merak edebiliyor. Ancak bu sürenin her hastada aynı olmadığını belirtmek gerekir. Çoğunlukla 4 hafta ila 6 hafta sonrasında %100 iyileşme elde edilmiş oluyor ve tüm yasaklar kalkıyor. İyileşme sürecinde hastaların sauna, hamam, deniz ve havuzdan da uzak durması gerekiyor.

Vajinoplasti Kimlere Yapılır?

Vajinoplasti kimlere uygulanır

Gebelik döneminde her türlü cerrahi operasyon çeşitli sakıncalar doğurabildiğinden vajina daraltma ameliyatı yapılabilmesi için doğum ve emzirme dönemlerinin tamamlanmış olması gerekiyor. Bunun dışında ameliyata engel bir sağlık sorunu olmayan, vajinanın çok bol olması durumundan şikayet eden her kadın bu ameliyattan faydalanabilir.

Söz konusu operasyonun yapılabilmesi için belirli bir dönemi beklemek de gerekmiyor. İş hayatına uzun bir ara vermeye ihtiyaç olmadığından hastanın kendini hazır hissettiği herhangi bir zaman diliminde vajinoplasti ameliyatının yapılması mümkün olabiliyor. Ayrıca daha önce vajina ya da sezaryen doğum yapmış olmanız bu ameliyata engel teşkil etmez. Kürtaj yaptırmış olanlar da rahatlıkla ameliyattan faydalanabilir.

Dr. İsmet Yıldırım der ki…

Vajinoplasti özellikle birden fazla doğum yapan kadınlarda vajinal sıkılığın kaybolmasından dolayı tercih edilen operasyonlardandır. Bunun dışında doğuştan gelen sebeplerle vajinanın geniş olması özellikle ilişki problemleri yaratıyorsa kadınların tercih ettiği operasyondur.

Genel anestezi altında ameliyathane ortamında yapılan ortalama 30-40 dakikalık bir operasyondur. Genellikle bir gün hastanede kalış süresi vardır. İyileşme süresi ortalama 3-4 haftadır. Dış genital bölgede özellikle dudaklar ile ilgili şekilsel sıkıntılar olduğunda aynı operasyona ilaveten Labioplasti işlemi de yapılır…

Vajinoplasti Fiyatları 2020 Ne Kadar?

Kadınların vajinoplasti fiyatları 2020 hakkında fikir sahibi olmak istemesi gayet doğal bir durum. Fakat net bir fiyattan söz etmek yanıltıcı olabilir. Çünkü hekimin deneyimi, kullanılan anestezi ilaçları, hastanın durumu gibi pek çok farklı unsura bağlı olarak vajinoplasti fiyatları da değişkenlik gösterebiliyor.

Genel olarak 5 bin TL ile 6 bin TL arasında değişen rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak genital estetik operasyonlar daha düşük ya da daha yüksek rakamlara da tekabül edebilir. Öncelikle randevu almanız ve muayene olmanız gerekiyor. Sonrasında vajina daraltma ameliyatı için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği noktasında net bir bilgi alabilirsiniz.

Ameliyatın Orgazma Olan Etkisi Nedir?

Kadınlar için vajina daraltma ameliyatı sadece vajinanın dar gözükmesi anlamına gelmiyor. Aynı zamanda bu operasyon orgazmı da olumlu yönde etkiliyor. Kadınların cinsel ilişkide orgazm olmasını sağlayan, vajina girişinde, üst bölümde konumlanmış olan klitoristir. Elbette bu operasyon sırasında klitorise herhangi bir müdahale yapılmıyor. Ancak vajinoplasti ile vajinanın daralması, ortaya mekanik bir etkinin çıkmasını da sağlıyor.

Vajina daraldığında penisin klitorise olan teması artıyor. Bu durum orgazm noktasına daha kısa sürede ulaşmayı sağlayabiliyor. Dolayısıyla söz konusu operasyonun, vajina genişlemesinden kaynaklı olarak orgazm olamama sorununa da çözüm olduğunu söyleyebiliriz. Halk arasında bu ameliyatın ‘cinsel haz ameliyatı’ ya da ‘orgazm ameliyatı’ gibi isimlerle anılması da bu etkiden kaynaklanıyor.

Vajinoplasti Ameliyatının Riskleri Nedir?

Genel bir değerlendirme yapıldığında vajinoplasti ameliyatının risklerinin pek çok ameliyattan çok daha az olduğunu söyleyebiliriz. Enfeksiyon ve kanama tüm cerrahi girişimlerin riskleri arasında yer alıyor. Haliyle bu operasyonda da enfeksiyon ve kanama riski son derece düşük olsa da mevcuttur. Ameliyat sonrasında deniz, havuz gibi ortamlardan uzak durulması, belirli bir süre cinsel ilişki yasağının olması enfeksiyon riskinden kaynaklanır.

Zira operasyonun ardından doktor tarafından antibiyotik ilaç reçete edilir ve düzenli kullanılması durumunda da enfeksiyon riski minimum seviyeye gerileyecektir. Kişisel hijyene dikkat edilmesi, bir süre ayakta duş alınması gibi tedbirler de enfeksiyon riskini azaltmaya yöneliktir.

Vajinanın ideal orandan daha fazla daraltılması da vajinoplasti ameliyatının bir diğer riskidir. Ancak deneyimli bir hekim tarafından yapılan ameliyatlarda bu riskin neredeyse sıfıra indiğini de belirtmek gerekiyor. Şayet hastalar doktoru tarafından yapılan uyarıları dikkate alırsa ve harfiyen uygularsa komplikasyon gerçekleşme olasılığı da bir o kadar düşecektir.

Vajinoplasti Neden Yapılmaktadır?

Genetik faktörler, vajinal doğum yapma, travmalar gibi çeşitli unsurlara bağlı olarak vajina da genişleme meydana gelebiliyor. Vajina genişlemesi ise kadınların cinsel yaşam konforunu ciddi düzeyde olumsuz yönde etkiler. Öncelikle cinsel ilişkiden haz alamama gibi bir sorun ortaya çıkabiliyor ve bu da beraberinde cinsel isteksizliği getirebiliyor. Sadece kadınlar değil erkekler de vajina genişlemesinden kaynaklı olarak cinsel haz kaybı yaşıyor. Dolayısıyla vajinoplasti ameliyatı kadınların partnerlerinin cinsel hazzını da olumlu yönde etkileyen bir operasyondur.

Aynı zamanda vajina da meydana gelen bollaşma dan kaynaklı olarak cinsel ilişki esnasında istenmeyen sesler çıkabiliyor. Çiftlerin konsantrasyonunu bozan bu sesler kadınlarda öz güven sorunlarına bile yol açabiliyor. İşte bu nedenle vajina daraltma ameliyatı yapılarak vajinaya sıkı bir form kazandırılıyor.

Böylelikle hastaların yaşadıkların sorunların tamamından tek bir operasyon ile kurtulması mümkün oluyor. Cinsel yaşam konforunu olumsuz yönde etkileyen vajina genişlemesi sorununun kadınlar tarafından artık bir ‘kader’ olarak algılanmaması gerekir. Çünkü tıp sayesinde bu sorun rahatlıkla ortadan kaldırılabiliyor ve kadınlar daha önceki cinsel yaşam konforuna yeniden kavuşabiliyor.

İstanbul Vajina Daraltma Uygulayan Doktorlar

Öncelikle vajinoplasti fiyatları İstanbul’da da makul rakamlara tekabül ediyor şeklinde bir bilgi aktaralım. Daha uygun fiyatlar ile karşılaşmak için rotanızı farklı şehirlere çevirmenize gerek yok. Ameliyat sonrasında iyileşme sürecini kendi evinizin konforunda tamamlayabilirsiniz. Ayrıca vajina daraltma ameliyatı konusunda deneyim sahibi olan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İsmet Yıldırım gibi doktorları tercih edebilirsiniz. Bu sayede kısa sürede ameliyatın yapılması sağlanabilir ve siz de yaşadığınız tüm sorunlardan tek bir seans halinde uygulanan ameliyat ile kurtulabilirsiniz.

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Günümüzde lazer teknolojisi tıp dünyasında da sıklıkla tercih ediliyor. Vajinaya daha sıkı bir görünüm kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen vajinoplasti ameliyatına alternatif olarak lazerle vajina daraltma da uygulanabiliyor. Bu işlem cerrahi bir operasyon değildir ve bu nedenle riskleri de daha azdır. Aynı zamanda iyileşmenin çok daha hızlı gerçekleştiğini belirtebiliriz.

Bu işlemde hastanın acı ya da ağrı hissetmesi mümkün olmadığından lokal yahut genel anesteziye de gerek kalmıyor. Sadece işlem sırasında çok hafif bir yanma ya da batma hissi oluşabiliyor. Ancak hastaları rahatsız edecek bir boyutta olmadığından uyuşturmaya da gereksinim duyulmuyor.

Lazer teknolojisi yardımı ile vajinanın iç dokusunda yenilenme sürecinin başlaması sağlanıyor. Fakat vajina bollaşmasının çok fazla olduğu kadınlar için ideal bir seçenek olmayabileceğini de belirtmek gerekir. Bollaşmanın ne oranda olduğuna bağlı olarak istenen sıkı formun yakalanması için cerrahi operasyonun tercih edilmesi de gerekebiliyor. Lazerle vajina daraltmanın hazırlık aşaması ile birlikte toplamda 20 dakikada tamamlandığını belirtelim. Süre bakımından da vajinoplasti ameliyatından daha kısa zamanda tamamlanan bir işlemdir.

Vajina Daraltma Ameliyatları Neler Kazandırır?

Genellikle vajina daraltma ameliyatı konusunda kararsızlık yaşanmasının nedeni ameliyattan sonra da cinsel yaşam konforunda bir değişiklik olmayacağı endişesidir. Oysa vajina genişlemesi probleminden kurtulmak kadınların çok daha konforlu bir cinsel yaşama kavuşmalarını sağlıyor.

Aynı zamanda partnerlerine karşı da kendilerini çok daha iyi hissetmeleri de mümkün oluyor çünkü vajina genişlemesinden kaynaklanan ve hiç de hoş olmayan sesler, bu operasyon ile artık tarihe karışıyor. Hem kadının hem de erkeğin cinsel ilişkiden daha fazla haz alması sağlanabiliyor. Günümüzde vajinoplasti fiyatları gayet makul rakamlara tekabül ettiğinden bütçeyi zorlayan bir genital estetik girişim olmadığının da altını çizmek gerekir. Daha kaliteli bir cinsel yaşam için doktorunuzdan hemen randevu alın.

Vajinoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Her hastada vajina daraltma ameliyatı süresi farklı olabilir ancak genel olarak işlemin 30 dakika ile 40 dakika arasında tamamlandığını söyleyebiliriz. Ancak beraberinde farklı bir operasyonun da yapılması gerekiyorsa yani tek seansta iki farklı işlemin yapılmasına ihtiyaç duyuluyorsa bu durumda ameliyat süresi de uzayacaktır.

Örneğin vajina daraltma ameliyatı ile labioplasti ameliyatı kombin şekilde, tek bir seansta gerçekleştirilebiliyor. Bu durumda hem ameliyatın süresi hem de vajinoplasti fiyatları daha farklı olacaktır. Yapılacak muayene sonrasında ameliyatın hazırlık aşaması ile birlikte toplam süresi hakkında doktorunuz tarafınıza bilgi verecektir.

Vajinoplasti Ameliyatı İzi Kalır mı?

Genital estetik operasyonlarla ilgili merak edilen en önemli konulardan biri de ameliyat sonrası iz kalıp kalmayacağı oluyor. Bu operasyonda vajinanın görünen dış bölümüne herhangi bir müdahale yapılmıyor. Vajina girişine kesi uygulanıyor ve dikiş de yine bu kesi uygulanan dokulara atılıyor. Bu nedenle vajinoplasti sonrasında gözle görünen bir iz kalması mümkün olmaz. Ayrıca vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanıldığından operasyon sonrasında dikiş aldırmaya da gerek kalmıyor.

Yine merak edilen bir başka konu da partnerin ameliyatı anlayıp anlamayacağı dır. Elbette partnerinizin daha önce vajinoplasti ameliyatı yaptırdığınızı anlaması mümkün değildir. Bu ameliyatın tek amacı vajinaya daha sıkı bir form kazandırmak oluyor ve sadece iç dokulara müdahale ediliyor. Dolayısıyla cinsel ilişki esnasında da partnerin ameliyat olduğunuzu anlaması olanaksızdır. Sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgilerden bizlere ulaşabilirsiniz.

Mail: [email protected]
Cep Tel: 0532 325 30 08
Asistan Tel: 0535 761 60 97

Diğer Genital Estetik Makaleleri

Vajinal ph değeri

Vajinal pH dengesi, sağlıklı bir vajinaya sahip olma noktasında belirleyici unsurlardan biridir. Pek çok unsur…

rahim ağzı sıvısının değişim evreleri

Rahim ağzı sıvısının evreleri bu sıvının farklı olmasını da beraberinde getirebiliyor. Kadınların rahim ağzı sıvısının…

Normal doğum sonrası vajina estetiği artık daha sık tercih edilen estetik girişimler arasında yer alıyor….

Vajinal akıntı vajina içerisinde yer alan salgı bezleri tarafından salgılanan ve döküntülerin vücuttan tahliye olması…

Vajinadan gaz çıkması bazı kadınlarda sadece cinsel ilişki esnasında yaşanırken bazı kadınlarda günün herhangi bir…

Vajinanın güzel görünmesi kadınlar için büyük önem taşıyor. Psikolojik anlamda kendilerini daha iyi hissetmelerinden cinsel…