Genital estetik

Genital estetik fiyatları basit bir dudak küçültme işlemi ortalama 5-7 bin tl arası iken, buna ilave vajina daraltma, idrar torbasının yukarı çekilmesi, dış genital bölgenin şekil olarak düzeltilmesi ortalama 10-12 bin tl civarıdır. Genital estetik fiyatları ameliyatın doğumhane ortamın da veya ameliyathane ortamın da olmasına göre değişebilir, hastaneden hastaneye fiyatlar değişkenlik gösterebilir, işlemler de dolgu maddelerinin kullanılması ortalama 2-3 bin tl lik ilave fiyatlara yapabilir. Sıklıkla yapılan ameliyat vajina daraltması ve dış dudakların düzeltilmesi olup, ortalama fiyatı 7-10 bin tl dir.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik son yıllarda ülkemiz dahil bütün dünyada yaygın olarak başvurulan tıbbi bir gereklilik halini almıştır. Gerek doğuştan gelen bazı sebeplerle, gerek ise normal doğuma bağlı oluşan deformasyonlara bağlı vajina ve dış genital bölgenin anormal yapılanması neticesi başvurulan düzeltme yöntemidir. Özellikle normal doğum sonrası, vajina da oluşan elastikiyet kaybı ve genişleme cinsel ilişkide problemlere sebebiyet verir. Aynı şekilde normal doğuma bağlı olarak dış genital bölgede meydana gelen yırtılmalar, estetik operasyonlar gerektirir.

Genital Estetikte Neler Yapılır?

Genital estetik dış genital bölgede dudakların küçültülmesi ve şekillenmesi, doğuma bağlı yırtıkların düzeltilmesi, doğuma bağlı sarkan vajina duvarlarının içeriye çekilmesi ve daraltılması, elastikiyet kaybına bağlı bollaşan vajinada daraltma, sarkmış idrar torbasını yukarıya çekme vs. Şeklinde yapılır.

Düzeltme işlemi bunlardan sadece biri olabileceği gibi hepsini de kapsayabilir. Amaç dış genital bölgeyi görüntü olarak daha düzgün hale getirmektir. Çok zayıf kadınlar da özellikle büyük dudakların çökük olmasından kaynaklanan anormal şekillenmeler de, dolgu maddeleri kullanılarak yeniden şekillendirme yapılabilir. Özellikle çok doğum yapmış kadınlar da beraberinde idrar kaçırma şikayeti de  mevcut ise, idrar kaçırmayı engelleyici operasyonlarla beraber düzeltme işlemi yapılabilir.

Genital Estetik İşlemi Nasıl Yapılır?

Genital estetik nasıl yapılır

Genital estetik işlemi yapılan düzeltmelerin büyüklüğüne bağlı olarak doğumhane veya ameliyathane ortamında yapılır. Genellikle yarım saati geçen operasyonlar da ameliyathane ortamı daha uygun olur. Her türlü estetik işlemi kısa süreli veya uzun süreli genel anestezi altında yapılır.

Doğumhanede yapılan işlemler de genel anesteziye ilave lokal anestezi de kullanılır. Basit bir dudak küçültme işlemi ortalama yarım saat sürebileceği gibi, dış genital bölgenin tamamen toparlanması beraberinde vajinanın daraltılması ve idrar torbasının yukarı çekilmesi ortalama 2 saat sürebilir. Bazı düzeltme işlemlerin de daha keskin ve düzgün sınırlar elde etmek amacıyla lazer kullanımı uygun olabilir.

Genital Estetikte Karşılaşılan Problemler

Genital estetik işleminin sonuçlarının yüz güldürücü olabilmesi için, hastanın genel durumunun iyi bilinmesi, iyileşme özelliklerinin sorgulanması, operasyona yönelik bazı kan tahlillerinin önceden yapılması, mevcut bir dahili hastalığın evvelden tespiti ve gerekli tedbirlerin alınması oldukça önemlidir.

Bazı insanların vücut iyileşmesi iz bırakarak olabilmektedir. Keloid adı verilen bu durumlar da özellikle dikiş  materyallerinin daha özel seçilmesi ve iz bırakmadan iyileşmeyi sağlayıcı kremlerin kullanılması önemlidir. Şeker hastalığı mevcut insanlar da şekerin muhakkak kontrol altına alınması gerekli ilaç tedavisinin düzgün yapılması ve de gerekirse vitamin takviyesi oldukça önemlidir.

Kalp veya dolaşım bozukluğu mevcut kadınlar da tedavinin yeterli şekilde yapılması ve operasyon bölgesine giden kan akımının arttırılması önemlidir. Aşırı kilo mevcut kadınlar da operasyon öncesi, egzersiz ve diyet ile kilo vermenin sağlanması operasyon başarısını arttıracaktır. Ameliyathane ve doğumhane ortamının maksimum hijyeni, mikroplardan arınmış olması operasyon bölgesinde enfeksiyon riskini azaltacaktır. Kullanılan dikiş malzemeleri ve de iyileşmeyi sağlayıcı krem ve dolgu maddeleri titiz bir şekilde seçilmeli ve başarı şansı yükseltilmelidir.

Genital Estetik Sonrası Bakım

Genital estetik sonrası hastanın doğru şekilde bakım ile ilgili eğitilmesi, belli aralıklarla doktor kontrollerinin yapılması oldukça önemlidir. İşlem sonrası kullanılacak ağızdan alınan ilaçlar ve lokal uygulanacak ilaçlar titiz bir şekilde hastaya öğretilmeli ve yeterli sürede  uygulaması sağlanmalıdır.

İyileşme süresi ortalama 1 aydır bu süre için de ağır bir iş yapmaması, egzersiz ve spordan uzak durulması, doktor tavsiyesi dışında herhangi bir ilaç sürülmemesi ve de ilişkiye girilmemesi gerekmektedir. Günlük duş alınabilir ancak operasyon bölgesine su dışın da bir kimyasalın temas etmemesi gerekir. Dar kıyafetlerin giyilmemesi, yumuşak bir tampon kullanımı ve pamuklu iç çamaşırları uygun olabilir.

Genital Estetik Sonrası Cinsel İlişki

Genital estetik işlemlerinde çoğunlukla amaç düzenli bir cinsel hayatın sağlanmasıdır. Hastanın geliş sebebi genellikle cinsel problemlerdir. Özellikle normal doğum yapan kadınlarda vajina da meydana gelen genişleme ve deformasyonlar ilişkide ciddi problemlere yol açar. Genital estetik yapıldıktan sonra hastaların en büyük kaygısı ilişki konusunda nasıl olacağına dair merak dır. Bu sebeple iyileşme döneminden önce ilişkiye girme durumları söz konusu olabilmekte ve dikişlerde açılmalar meydana gelebilmektedir. Genital estetik operasyonlarında iyileşme süresi ortalama 1 aydır.

Bu süre zarfında hiç bir şekilde ilişki olmaması, parmak ile vajina içinin kontrol edilmemesi gerekmektedir. Ameliyat sonrası birinci ayın sonunda doktor tarafından kontrol yapılır, tam olarak iyileşme tespit edilmiş ise ilişkiye izin verilir. Bazı durumlar da iyileşme bölgelerinde kötü iyileşmeye bağlı doku çıkıntıları olabilmektedir, bunlar gerekirse elektrik koter ile yakılarak yok edilir. Bazı durumlar da vajina da aşırı daralma durumları söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlar da özellikle ilişkide kayganlaştırıcı bazı maddeler kullanılması gerekmektedir.

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgilerden bizlere ulaşabilirsiniz.

Mail: [email protected]
Cep Tel: 0532 325 30 08
Asistan Tel: 0535 761 60 97

Diğer Genital Estetik Makaleleri

Vajinal ph değeri

Vajinal pH dengesi, sağlıklı bir vajinaya sahip olma noktasında belirleyici unsurlardan biridir. Pek çok unsur…

rahim ağzı sıvısının değişim evreleri

Rahim ağzı sıvısının evreleri bu sıvının farklı olmasını da beraberinde getirebiliyor. Kadınların rahim ağzı sıvısının…

Normal doğum sonrası vajina estetiği artık daha sık tercih edilen estetik girişimler arasında yer alıyor….

Vajinal akıntı vajina içerisinde yer alan salgı bezleri tarafından salgılanan ve döküntülerin vücuttan tahliye olması…

Vajinadan gaz çıkması bazı kadınlarda sadece cinsel ilişki esnasında yaşanırken bazı kadınlarda günün herhangi bir…

Vajinanın güzel görünmesi kadınlar için büyük önem taşıyor. Psikolojik anlamda kendilerini daha iyi hissetmelerinden cinsel…