Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı dikimi fiyatları: Bu işlem en çok yapılan genital estetik ameliyatları arasında yer alır. Kaza, travma, evlenmeden önce cinsel ilişkiye girme ve daha birçok nedenden dolayı kızlık zarı kaybı yaşanabilmekte ve birçok kadın özellikle de toplum baskısından dolayı kalıcı ya da geçici kızlık zarı ameliyatı ile bekaretlerine yeniden kavuşmayı tercih etmektedir.

Kızlık zarı esasında bir doku parçasından ibarettir ve vajinanın 1-2 santim gerisinde bulunur. Kızlık zarı çeşitleri olan bir yapı olduğundan dolayı bozulması durumunda her kadında aynı etkiler görülmez.

Kızlık zarının görevi toplumda sanıldığı gibi bekaretin simgesi değil rahimi ve diğer üreme organlarını dış etkenlerden korumaktır. Vajen girişinin tamamı kızlık zarı ile örtülü bir algı söz konusudur fakat gerçekte böyle bir şey söz konusu değildir.

Kızlık zarı kanaması miktarı kadının vasküler yani damar yapısından, kan değerlerine göre değişmektedir. Vajina girişi dar olan kadınlarda da kızlık zarı kanamasının daha fazla olduğu bilinmektedir.

Geçici Kızlık Zarı Fiyatları Ne Kadar

Geçici kızlık zarı dikimi fiyatları daha uygundur ve bu nedenle birçok genç kız tarafından genelde ilk düşünülen seçenek olmaktadır. Evlenmeden önce cinsel ilişki yaşamak ve bu nedenle evlendiğinde bekaret kanaması olmamasından endişe eden kadınlara kızlık zarı dikimi ücretleri araştırması yaparken bu kızlık zarı dikimi çeşidi daha avantajlı gelse de bazı dezavantajlarını bilmekte de yarar vardır. Geçici kızlık zarı dikimi evlenmeden 3-4 gün önce yapılır ve operasyondan sonraki ilk cinsel ilişkide kanama olması beklenir.

Ancak hiçbir hekim geçici kızlık zarı dikimi sonrası kanama konusunda garanti vermez. Kesin kanamanın olup olmayacağı konusunda hasta işlemden önce detaylıca bilgilendirilir. İşlem sırasında, önceden yırtılmış olan kızlık zarından kalan dokular dikiş atılarak birbiri ile birleştirilir. Kızlık zarı ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler oldukça önemlidir ve kurallara uyulmaması enfeksiyon riski ve diğer bazı sorunlara neden olabilir.

Özel hastanelerde ve kliniklerde yapılan her işlem hasta istemediği sürece başka bir kimse ile paylaşılmaz. Gizli kızlık zarı dikimi yapan hastaneler bu konuda oldukça hassastır ve bilgiler her koşulda gizli tutulur.  devlet hastanesinde kızlık zarı dikimi ameliyatı yapılmamaktadır.

Kızlık zarı ameliyatı lokal anestezi ile yapılan ve 15 dakika kadar süren basit bir operasyondur. Kızlık zarı dikiminden sonraki 3-4 gün içerisinde cinsel ilişki yaşanmaması durumunda kanama olmama ihtimali kat be kat artar. Geçici kızlık zarı ameliyatı fiyatları bu nedenle flep yöntemine göre daha uygundur.

Kalıcı Kızlık Zarı Fiyatları Ne Kadar?

 

Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları, geçici kızlık zarı dikimi fiyatları ile kıyaslandığında daha pahalıdır. Fiyat farklılığının birden çok nedeni vardır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi evlenmeden veya cinsel birliktelikten hemen önce yapılması zorunlu olmayan bir kızlık zarı dikimi ameliyatıdır. Kalıcı kızlık zarı ameliyatı sonrasında ilk cinsel ilişki için belli bir süre yoktur. Cinsel birliktelik ne zaman yaşanırsa yaşansın kanama ihtimali %100’dür.

Kalıcı kızlık zarı ameliyatı sırasında yapay olarak oluşturulan bir zar doku vajen girişine dikiş atılarak sabitlenir. Flep yöntemi adı da verilen kalıcı kızlık zarı ameliyatı esasında bir doku nakli ameliyatıdır. Flep yönteminde vajinanın arka kısmından kaldırılan doku parçasından yapay kızlık zarı oluşturulur.

Kızlık Zarı Türleri Nelerdir?

Öyle ki bazı kızlık zarı türleri vajina girişini tamamen kapatmaz ya da delikli bir yapıya sahip olur. Delikli yapı penisin rahme kolayca erişimini sağlayan bir anatomidir ve bu tür kızlık zarına sahip kadınlarda ilk gece kanaması görülmeyebilir. Görüldüğü gibi bu durum kadının bekareti ile değil kızlık zarının anatomik yapısı ile alakalıdır. Delikli kızlık zarı yapıları halk arasında esnek kızlık zarı olarak da bilinmektedir.

Kızlık zarının tamamen kapalı olması gibi bir durum söz konusudur ancak bu durum çok nadiren karşılaştığımız bir durumdur. Böyle durumlar zar tabaka ince bir kesikle açılabilmekte ve kısa süren iyileşme süreci sonrasında cinsel ilişki normal şekilde yaşanabilmektedir.

kızlık zarı türleri Nadiren de olsa bazı kadınlarda tamamen kapalı kızlık zarı tipi görülür. Tamamen kapalı kızlık zarı olan kadınlarda, kızlık kanaması hiçbir şekilde meydana gelmez. Bu durumda zar tabaka ancak ufak bir cerrahi kesi ile açılabilir.

Bekaret Zarı Dikimi Nasıl Olur?

Kızlık zarı dikimi ameliyatı aynı tıp dilinde hymenoplasti olarak da bilinen bir operasyondur. Kızlık zarı dikimini yapan doktorlar arasında estetik cerrahlar olsa da genital organların yapısını en iyi bilen jinekologlar tarafından ameliyatın yapılması çok daha başarılı sonuçlar alınmasında önemli role sahiptir. Kızlık zarı dikimi fiyatları geçici ve kalıcılığa göre değişir. Bilinmesi gerekir ki her iki yöntemin de kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunur.

Özellikle de evlenmeden önce kızlık zarı dikimi ameliyatı olmak isteyen genç kadınların en çok merak ettikleri konuların başında ilk gecede kanaması yaşayıp yaşamayacakları ve kızlık zarı dikimi fiyatları gelir. Bu nedenle kliniğimize başvuran kadınların sayısı bir hayli fazladır.

Evlenmeden önce kızlık zarı dikimi ameliyatı kalıcı ve geçici olmak üzere 2 farklı türde yapılmaktadır. Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları ve geçici kızlık zarı dikimi fiyatları ile işlevleri arasında farklar bulunmaktadır.

Bu nedenle kızlık zarı dikimi fiyatları konusunda rakam belirtilmesi mümkün değildir. Sizin için en doğru fiyatı doktorunuz muayene sonrası belirleyecektir.

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır mı?

Kızlık zarı vajinanın iç kısmında kalan bir dokudur ve bu nedenle doktor dışında bir kimse gözle kızlık zarının varlığını ya da yokluğunu anlayamaz. Bu nedenle de kızlık zarının dikildiği ne ilişki sırasında ne de bakılarak anlaşılamaz.

Flep yöntemi ile kızlık ameliyatı süresi yaklaşık 30 dakikadır ve hastanın isteğine göre lokal anestezi ya da sedasyon anestezisi yapılabilir. Flep yöntemi ile kızlık zarı dikimi fiyatları da uygulanan anestezi türüne göre değişmektedir. İşlemden sonra hasta hemen günlük hayatına dönebilmektedir.

Kızlık zarı dikiminden sonra dikkat edilmesi gerekenlere uyulması çok önemlidir. Ameliyat ne kadar başarılı geçerse geçsin ameliyattan sonra kurallara uyulmaması gerek sağlığınızı gerekse de işlemin başarısını riske atar. Operasyondan sonra doktorunuzun vereceği ilaçları düzenli kullanmak, genital bölge temizliğine dikkat etmek, doktorunuz kontrole çağırdıysa mutlaka muayeneye gitmek ve gerekli ise düzenli olarak pansuman yaptırmanız iyileşme sürecinizi hızlandırır ve enfeksiyon riskinizi azaltır.

Kızlık zarı dikimi sonrası en az 1 hafta bisiklete, ata ya da motosiklete binilmemeli, jimnastik ve pilates gibi bacakları geren sporlar yapılıyorsa ara verilmelidir. İşlemden sonra duş almak için de oturarak değil ayakta duş alma seçilmelidir.

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgilerden bizlere ulaşabilirsiniz.

Mail: [email protected]
Cep Tel: 0532 325 30 08
Asistan Tel: 0535 761 60 97

Diğer Kızlık Zarı Makaleleri

Kızlık zarı bozulduğu nasıl anlaşılır konusu online olarak sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Hymen…

Kızlık zarı bozulmadan hamile kalınır mı sorusu özellikle genç kızların merak ettiği konular arasında yer…

Kızlık zarı dikimi fiyatları: Bu işlem en çok yapılan genital estetik ameliyatları arasında yer alır….

Kızlık zarı dikimi herhangi bir nedenle bekâretini kaybetmiş olan kadınların talep ettiği bir ameliyattır. Kızlık…

Kızlık zarı zedelenmesi ile kızlık zarının yırtılması belirtileri benzerdir bu nedenle de sık sık birbiriyle…