Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Nedir?

Kürtaj, istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için başvurulan bir yöntemdir. Başarılı bir operasyonun anahtarı kürtajı uygulayan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve Anestezi Uzmanındadır.

Türkiye’de kürtaj, istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması için 10. Gebelik haftasına kadar yasal olarak uygulanabilir. Şayet kadın evli değilse ve 18 yaşından büyükse, kürtaj yaptırmak için herhangi birinden onay ya da izin almasına gerek yoktur. Tamamen hür iradesi ile 10. Hafta gebeliğe kadar kürtaj olabilir. Ancak kadın 18 yaşından büyükse ancak evli ise eşinin onaylı imzası olmadan kürtaj olması mümkün değildir.
Şayet 18 yaşından küçük ise, evli olsa dahi anne ve babanın ya da yasal varisin onaylı imzası olmadan kürtaj yapılmamaktadır. 15 yaşından küçük ise adli mercilerin kararı olmadan herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

Kürtaj; genellikle vakumlu kürtaj yöntemi ile uygulanan ve genel ya da lokal anestezi ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Kesinlik doğum kontrol yöntemi değildir. Bu sebeple de sık sık uygulanması önerilmemektedir. Kürtajın sık sık uygulanması, çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirecektir. Bu sebeple de kişiye en uygun doğum kontrol yöntemi bulunmalı ve gebelik korunma sağlanmalıdır.

Şayet gebelik tıbbi gerekçelerle sonlandırılmak durumunda ise, bu durumda gebelik haftası fark etmeksizin uzmanların onayı ile hamilelik sonlandırılabilir.

Peki kürtaj fiyatları nedir?

Kürtaj işleminin mutlaka güvenilir sağlık merkezlerinde ve güvenilir, deneyimli, alanında uzman kişilerce uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. Kürtaj işleminin sağlıklı yapılması, gelecekte çocuk sahibi olabilmek için oldukça gereklidir.

Kürtaj fiyatları; her kürtaj ya da sağlık merkezinde değişebilmektedir. Merkezin fiyat politikası ve ne kadar süredir hizmet verdiği, kürtajı hangi yöntemlerle yaptığı, doktorların uzmanlık alanları, güvenilirliği, merkezin kalitesi, hijyen koşulları oldukça önem teşkil etmektedir. Sayılan faktörler; kürtaj fiyatları belirlenirken oldukça önemlidir.
Bununla beraber; kürtaj fiyatları 2016’yı da belirleyen en önemli faktör; müdahalenin yapıldığı merkez ya da hastanenin ücretlendirme politikasıdır. Diğer faktörler ise; kullanılan anestezi yöntemidir. Genel anestezi ve lokal anestezi arasında fiyat farklılığı mevcuttur.

Unutulmaması gereken kürtajın ciddi ve oldukça titizlikle yapılması gereken bir cerrahi işlem olduğudur. Bu sebeple de kürtaj fiyatlarından ziyade işlemin gerçekleşeceği merkez ve doktor değerlendirilmelidir. Kürtaj; küçük cerrahi müdahale kapsamında değerlendirilir. Bu sebeple ciddi oranda yüksek rakamlar talep edilmemektedir.

 

Detaylı Bilgi için Bakırköy Kürtaj Merkezi ile İrtibata Geçebilirsiniz…

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devlet Hastanesinde Kürtaj

Devlet hastanesinde kürtaj yapılır mı? Devlet hastanesinde kürtaj yapılırmı? Türkiye’de kürtaj işlemi yasaldır …

kurtaj-riski-artiyor

Gebelik Haftası İlerledikçe Kürtajın Riski Artıyor

Kürtaj Riski Artıyor Kürtaj riski artıyor: Gebeliğin büyümesine bağlı olarak kürtaj işlemi zorlaşmaktadır. Özellikle …

cinsel-yolla-bulasan-hastaliklar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir? Cinsel yolla bulaşan hastalıklar:Özellikle multi partnerli ilişkilerde ve …