Kürtaj Sonrası Adet Görme

Kürtaj sonrası adet görme: işlemden sonra ortalama 2-6 hafta arasında adet görülür. Ancak işlemden 2 hafta sonra yumurtlama olabilir, gebe kalma riski ortaya çıkabilir dolayısıyla korunma açısından gerekli tedbir alınmalıdır. Bazı durumlarda kürtaj sonrası adet 6 hafta içinde olmayabilir.

Değişik sebepleri olmakla beraber, rahim içinde yapışma olması önemli bir problemdir.  Adet görmeyen kadına hormon tedavisi verilir, yine adet görmeyen kadına rahim içine yönelik bazı kontroller yapılmalıdır.

Kürtaj sonrası ne zaman adet olunur konusu genellikle kürtaj işleminin ardından kadınların yanıtını merak ettiği bir sorudur. Kürtajdan sonra bir süre bekleyen kadınlar adet olmadıklarında endişeye kapılabiliyor. Oysa istenmeyen gebeliklerde gerçekleştirilen kürtaj işlemi her ne kadar kısa sürede tamamlanıyor olsa da cerrahi bir operasyondur.

Bu operasyon sonrasında rahmin toparlanması, yeniden yumurta oluşumunun gerçekleşmesi için elbette bir süre beklenmesi gerekiyor. Çünkü adet olmak için yumurtanın döllenmeden vücuttan atılması gerekir ve bunun için de öncelikle yumurta salınımının olmasına ihtiyaç duyulur.

Genellikle gecikme sebebi strese bağlı hormonel değişikliklerdir. Bu tarz durumlarda hastaların stresten uzak durmalarını öneririz. Kürtaj işlemine bağlı olarak adet görülmemesi ise oldukça nadir bir komplikasyondur. Rahim içinde yapışıklık olması ve bu sebeple de adet görülmemesi oldukça nadir bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kürtaj sonrası adet görme genelde işlemden 30-40 gün kadar sonrasına tekabül eder. bu süre bazı kadınlarda daha uzun bazı kadınlarda ise daha kısa sürebilmektedir ve bu durum normal kabul edilir. Ancak kürtaj sonra adet olmama durumu 6 haftayı geçmişse bir komplikasyondan şüphelenilir ve zaman kaybetmeden doktorunuza başvurmanız gerekir.

Bilgin Olsun –> https://www.drismetyildirim.com/kurtaj-fiyatlari

Adet Olmadım Hamile miyim

Adem olmadım hamilemiyim

Kürtaj sonrası adet gecikmesinin en sık rastlanan nedeni hormonal değişikliklerdir. Bazı durumlarda kürtaj sonrası tüplerde yapışıklık da yaşanabilmektedir ancak bu çok sık karşılaştığımız bir durum değildir. Doktorunuz ultrason ile muayene ederek soruna neden olan komplikasyonu teşhis eder ve gerekli tedaviyi uygular.

Bazen de çiftler kürtaj sonrası cinsel ilişki yasağı bitiminde korunmadan cinsel ilişkiye girebilir. Bu durumda yeniden gebelik oluşma ihtimali vardır ve adet gecikmesinin nedeni yeni oluşan gebelik olabilmektedir. Kürtajdan sonra hamile kalmak istemiyorsanız gebelikten korunma yöntemlerini kullanmalısınız.

Kürtaj sonrası adetin gecikmesi çok nadiren de olsa kürtaj sırasında gebeliğin alınamamasıdır. Bu durum çok ender yaşansa da daha çok erken hafta gebeliklerde görülür. Bu nedenle kürtaj için gebelik haftası çok erken olmamalıdır. Kürtaj sonrası adet görme düzeni bozulur ve ilerleyen gebelik haftalarında yapılan kürtajlarda bu düzenin yerine gelme süresi daha da artar.

Ayrıca bu süreçte yeniden bir gebelik de oluşabilmektedir. Çok nadir de olsa kürtaj sırasında gebeliğin alınamayarak devam etmesi ve bu nedenle adet görememe durumları yaşanabilmektedir. Kürtaj sonrası adet düzeni kısa süre içinde eski düzeni kendiliğinden dönecektir. Kürtaj işlemi uygulandıktan sonra hastalar da adet dönemlerin de gecikmeler olabilir. Ancak rahim toparlandıktan ve hormonlar normal seviyelere geldikten sonra, hastanın kürtaj olmadan önceki adet düzeni nasıl ise kürtaj sonrasında aynı şekilde devam eder.

Mutlaka öğrenmelisin –> https://www.drismetyildirim.com/kurtaj-yasal-durum

Kürtaj Adet Düzensizliğine Neden Olur mu?

Kadınlar kürtaj sonrası adet görme sorusu kadar kürtajın adet düzensizliğine yol açıp açmadığını da merak ediyor. Kürtaj, hangi yöntemle gerçekleştirilmiş olursa olsun adet düzensizliğine yol açmaz. Çünkü bu işlemde sadece rahim içerisinde bulunan bebeğin vücuttan tahliyesi gerçekleştirilir.

Vücudun hormon dengesine herhangi bir müdahale yapılmadığından kalıcı bir adet düzensizliğine yol açması da mümkün olmaz. Kürtaj operasyonu gerçekleştirildiğinde yani gebelik sonlandırıldığında hamilelik hormonu olarak bilinen beta hCG hormonu yavaş yavaş düşmeye başlar. Bu hormon da kimi zaman adet düzensizliği yaşanmasına neden olabilir.

Ancak sadece birkaç aylık bir süreçte bu durumun söz konusu olabileceğini de belirtmek gerekiyor. Sonuç olarak kürtaj sonrası ne zaman adet olunur konusuyla birlikte merak edilen adet düzensizliği kürtaj işleminden değil, kandaki beta hCG hormonundan kaynaklanabilir.

Genellikle birkaç ay içerisinde yeniden bir adet düzeni sağlanır. Şayet bu süre zarfını geride bırakmış olmanıza karşın halen adet düzensizliği yaşıyorsanız mutlaka kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşmelisiniz. Çünkü adet düzensizliği pek çok farklı nedenle ortaya çıkabiliyor ve nedeninin belirlenmesi, gerekli müdahalenin yapılması için de doktora başvurmanız gerekiyor.

Çok sorulan bir konu –> https://www.drismetyildirim.com/kurtaj-islemi-sonrasi-hamile-kalma

Kürtaj İşlemi Sonrasında İşime Ne Kadar Sonra Dönebilirim?

Öncelikle kürtaj işleminin sadece fiziksel açıdan ele alınmaması gerekir. İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması kadınları psikolojik açıdan da etkiliyor. Çok sayıda kadın için bu kararın bir hayli zor olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle kürtaj sonrası ne zaman adet olunur ya da iş hayatına ne zaman dönülür gibi konuları psikolojik açıdan da değerlendirmek gerekiyor. Vakumlu aspirasyonla kürtaj sadece dakikalar içerisinde tamamlanan ve iyileşme süresi bakımından da kadınları zorlamayan bir tekniktir.

Klinik istirahat gerekmiyor olsa da evde birkaç gün dinlenilmesinde fayda olacaktır. İş hayatına geri dönmek için fiziksel açıdan birkaç günlük dinlenme süresi yeterli olur. Ancak çalışma hayatına dönmek için sadece fizyolojik açıdan değil psikolojik açıdan da toparlanmayı beklemek en doğrusu olacaktır.

Dr. İsmet Yıldırım der ki…

Kürtaj işleminden muhakkak bir hafta geçtikten sonra doktor muayenesine gelmelisiniz. Kürtaj işleminin başarılı olup olmadığı ve rahimin durumu kontrol edilmelidir. Bu süre zarfında adetten daha az miktarda kanamalar meydana gelebilir ve ortalama gebeliğin büyüklüğüne göre on ila 20 gün arası devam edebilir. Kürtaja bağlı olan bu kanamalar kesildikten sonra en geç dört ile altı hafta içinde normal adet görmek gerekir.

Ancak en geç altı haftaya kadar adet görmeyen kadınların muhakkak doktoru ile görüşmesi gerekir. Bazen kürtaj sonrası ilk adet adet söktürücü ile meydana getirilir. Kürtaj işleminden sonra 1-2 adet dönemi düzensizlikler olabilir ancak en geç üç ay içinde adetlerin eski düzenine dönmesi gerekir.

Kürtajdan Sonra Adet Belirtileri Nelerdir?

Kürtajdan sonra adet belirtileri

Kürtaj işleminden sonra birçok hasta adet kanaması benzeri kanamalar yaşayacaktır. Birkaç gün süren kanamanın olması normaldir. Ancak uzun süren ve çok ağrılı kanamalarda doktora danışmak gereklidir.

Kürtajdan sonra kanama ve kahverengi olması normaldir. Kürtaj sonrası kanama bazı kadınlar tarafından adet görme sanılsa da kürtajdan hemen sonra adet görme beklenen bir şey değildir. Gebeliğin sonlandırılması sonrasında yeniden yumurtlamanın başlaması ve kürtaj sonrası adet görme yaklaşık ilk 1-1,5 ay içerisinde gerçekleşir. Kürtajdan sonra kramplar tarzında gelip giden ağrılı ve şiddetli kanamalar, kanamanın parçalı olması gibi durumlarda doktor randevunuzu beklemeden acilen durumu hekiminize bildirmeniz ve zaman kaybetmeden muayene olmanız gerekir.

Tıkla öğren –> https://www.drismetyildirim.com/kurtaj-sonrasi-cinsel-iliski

Kürtajdan Sonra Adet Gecikmesi Ne Anlama Gelir?

Bilindiği gibi kürtaj işlemi gebeliği sonlandırmak amacıyla gerçekleştiriliyor ve gebelik de vücutta pek çok değişimi beraberinde getiriyor. Kadınlar kürtaj sonrası görme ya da adet gecikmesi neden olur gibi konulara kimi zaman endişeyle yaklaşabiliyor. Oysa operasyondan hemen sonra adet olunması mümkün değildir. Bunun için öncelikle yumurtlamanın gerçekleşmesi gerekiyor. Çünkü adet kanaması, döllenmeyen yumurtanın vücuttan atılmasını sağlar.

Kadınların kürtajdan sonra yumurtlama dönemleri de değişebiliyor. İşte bu nedenle adet kanaması için beklenen süre de her kadında aynı olmaz. Çoğu zaman kürtajın üzerinden 2 hafta ila 3 hafta geçtikten sonra adet dönemi yaşanır ancak bazı kadınlarda bu sürenin 1 ayı da bulabildiğini belirtmek gerekiyor. Şayet kürtajın üzerinden 6 hafta geçmiş olmasına karşın halen adet görmediyseniz daha fazla beklemeden kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşmelisiniz.

Kadınların kürtaj sonrası ne zaman adet olunur konusunda bilmeleri gereken unsurlar arasında adet gecikmesinin nedenleri de var. Bu nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hamileliğin halen devam ediyor olması
 • Yeni bir gebeliğin başlaması
 • Kürtajda rahim içinde yer alan bezlerin fazla kazınmasından kaynaklı kanlanma olması
 • Rahmin içinde yapışıklık meydana gelmesi
 • Hormonlarla ilgili problemler

Kürtajdan Sonra İlk Adet Kanaması

Kürtajdan sonra ilk adet kanaması

Kürtajdan sonra ilk adet kanaması kahverengi olabilir bu endişe gerektiren bir durum değildir. Kürtaj sonrasında ilk adet kanaması az olabilir ve kanama esnasında küçük çakıl taşı büyüklüğünde parçaların gelmesi normaldir. Rahimin kendini toparlamaya çalıştığı bu dönemde kokulu akıntı, şiddeti ağrı, şiddetli kanama, 60 günü geçen adet gecikmesi gibi beklenmedik sorunlarda doktorunuzu haberdar etmeniz gerekir. Bu gibi komplikasyonlar kürtaj sonrası enfeksiyon ya da kürtajdan sonra rahimde parça kalması gibi istenmeyen durumların belirtisi olabilmektedir.

Kürtajdan Sonra İkinci Adet Ne Zaman Olur?

Kürtaj işleminin ardından birkaç ay boyunca adet düzensizlikleri olması son derece normaldir. Bu nedenle kürtaj sonrası ne zaman adet olunur ya da ne zaman ikinci adet dönemi ne zaman yaşanır gibi konulara sakin yaklaşmak gerekiyor. İkinci adet dönemi, ilk adet döneminin üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra yaşanabileceği gibi iki dönem arasında 50 gün süre de olabilir. Önemli olarak operasyonun ardından geçen 6 hafta içerisinde adet olmaktır.

Şayet 6 hafta süre geçmesine karşın adet dönemi yaşanmadıysa hamilelik devam ediyor olabilir. Özellikle ideal dönemden daha erken zamanda kürtaj işleminin yapılması durumunda gebeliğin devam etmesi riski ortaya çıkıyor. Dolayısıyla 6 hafta adet olmayan kadınların daha fazla beklemeden kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile görüşmeleri gerekiyor.

Tıkla öğren –> https://www.drismetyildirim.com/vakumlu-kurtaj

Kürtajdan 15 Gün Sonra Adet Olunur mu?

Elbette kürtaj sonrası ne zaman adet olunur sorusunun yanıtlarından biri de 15 gündür. Bazı kadınlarda rahmin toparlanması erken dönemde gerçekleşebiliyor ve yumurtlama dönemi de yaşandığından operasyondan 15 gün sonra adet görülmesi mümkün olabiliyor. Ancak adet kanamasını kürtajdan sonra yaşanan vajinal kanama ile karıştırmamak gerekiyor. Kürtaj sonrasında çok şiddetli olmamak kaydıyla 20 güne kadar uzayabilen bir süre boyunca kanama olabilir.

Bu kanamanın adet dönemi kanaması ile birleştiği düşünülebiliyor. Dolayısıyla kadınlar henüz adet olmadıkları halde adet kanamasının meydana geldiği düşüncesine kapılıyor. Gebeliğin sonlandırılmasının ardından gideceğiniz kontrol muayenesinde doktorunuza kanama hakkında da bilgi vermenizde fayda olacaktır.

Faydası olur öğren –> https://www.drismetyildirim.com/kurtaj-kacinci-haftaya-kadar-yapilabilir

Kürtaj Sonrası Adet Kanaması Fazlalığı

Kürtaj sonrası adet kanaması fazlalığı

Kürtaj sonrası kandaki gebelik hormonu HCG hızla düşmeye başlar. Ancak halen vücutta hormon fazlalığı vardır ve bu durumda kürtaj sonrası adet görme düzeni değişir. Örneğin kürtajdan önce düzenli adet gören bir kadının adet düzeni değişebilir ancak bu durum tedaviye gerek kalmadan 2-3 ay içinde kendiliğinden düzelir.

Kürtaj sonrasında adet kanaması fazlalığı da hormonların değişmesi ile alakalıdır. Adet kanaması sırasında küçük kan pıhtıları görülebilir. Ancak büyük pıhtılar, şiddetli kasık ve karın ağrısı gibi şikayetlerinizi doktorunuza iletmeniz olası bir sağlık problemini engelleyebilmek için önem taşır.

Kürtajdan Sonra Rahim Kendini Ne Zaman Toparlar?

Günümüzde kürtaj işlemi çoğunlukla vakumlu aspirasyon yöntemi ile gerçekleştiriliyor. Bu yöntem işlem sonrasında rahmin kendini daha kolay toparlamasını sağlayabiliyor. Kadınlar kürtaj sonrası adet görme sorusunun yanıtını biraz da rahmin ne zaman toparlanacağını merak ettiği için soruyor. Bu süre her kadında aynı olmaz. Kürtajın ardından hissedilen ağrılar aslında rahmin kasılmasından ve toparlanmaya çalışmasından kaynaklanan ağrılardır.

Rahimde kas dokusunun fazla olması nedeniyle toparlanma süreci esnasında kramp ve ağrı gibi hisler de oluşabiliyor. Tam bir iyileşme yani toparlanma ise sadece 10 gün sürebildiği gibi ender görülmekle birlikte 3 ayı da bulabilir. Kadının yaşı, dokulardaki iyileşme hızı gibi unsurlar rahmin toparlanma süresi üzerinde de etkili oluyor.

Bilgin olsun –> https://www.drismetyildirim.com/kurtaj-sonrasinda-nelerle-karsilasabilirim

Adet Ne Zaman Düzene Girer

Adet ne zaman düzene girer

Kürtajın adet düzensizliğine sebep olması gibi yanlış bir kanı vardır ancak bu durum doğru değildir. Kürtaj sırasında hormonları etkileyecek hiçbir müdahalede bulunulmaz. Ancak gebelik süresince maruz kalınan hormonlar kürtaj sonrası adet görme üzerine etki ederek adet gecikmeleri, adet düzensizlikleri gibi sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Kürtaj sonrası adetin düzene girmesi için rahimin kendisini toplama süresi ve vücudun arta kalan hormonlardan kurtulması gerekir. Bu süreç kısa bir zaman dilimini kapsar genellikle nedenleri arasında stres ve hormon değişiklikleri bulunur. Kürtajdan sonraki ilk adet görme sonrasında eski adet düzeninize dönmeniz beklenir.

Faydası olur –> https://www.drismetyildirim.com/kurtajin-riskleri

Kürtaj Sonrası Ne Zaman Doğum Kontrol Hapı Başlanmalıdır?

Kadınların kürtaj sonrası ne zaman adet olunur konusunda merak ettikleri bir diğer detay da ne zaman doğum kontrol hapı kullanımına başlanması gerektiğidir. Doğum kontrol haplarına işlemin yapıldığı günden bir sonraki gün başlanmasında bir sakınca olmaz. Ancak kürtaj sonrasında iyileşme tamamlanana kadar cinsel ilişki yasağının olduğunu unutmamak gerekiyor. Enfeksiyon riskine karşı cinsel perhiz yasağına harfiyen uyulması büyük önem taşıyor.

Doğum kontrol hapları ise kullanıldığı anda gebeliğe karşı koruma etkisi başlayan ilaçlardır. Dolayısıyla cinsel ilişki yasağı devam ettiği sürece doğum kontrol hapı alınmasına da gerek olmaz. Cinsel ilişki yasağı kalktığında doğum kontrol hapını almaya başlayabilirsiniz. Öncesinde ise mutlaka doktorunuza danışmalı ve size en uygun olan doğum kontrol hapının hangisi olduğunu öğrenmelisiniz.

Tıkla öğren –> https://www.drismetyildirim.com/kurtaj-sonrasi-agri-ve-iyilesme-sureci

Konu ile ilgili yabancı kaynak:
https://www.healthline.com/health/period-after-abortion

CategoryKürtaj
 1. 2 Eylül 2019

  Ben 26 haziran da kürtaj oldum ikinci dusugumdu,sonra 2 ağustos ta adet oldum 7 gün surdu ve kanama eskisine göre fazlaydı şimdi 2 eylül adet olmam gerekiyor ama daha olmadım bel ağrı var biraz sizce neden cevaplarsaniz sevinirim.

  • 4 Eylül 2019

   Merhaba, sanırım adet olacaksınız, 1 hafta içinde adet olmazsanız muayene olmanız gerekiyor. İki düşük sonrası bazı testlerin yapılması gerekiyor, doktorunuzla görüşün…

  • 16 Aralık 2019

   Merhaba 5 hafta önce kürtaj oldum. İki gündür sürekli devam eden kasık ağrım var adet olacağım diye bekliyorum ama hala olmadım, ağrının bu kadar fazla olmadı normal mi?

   • 6 Ocak 2020

    Merhaba muayene olman uygun olur…

    • 18 Şubat 2020

     Merhaba ben 9 ocakta kürtaj oldum dış gebeydi ve daha adet görmedim

     • 21 Şubat 2020

      Merhaba dış gebelik var ise kürtaj tedavi için yeterli değildir ya karından amilyat olman gerekiyordu veya ilaç tedavisi gerekirdi, sanırım sorunu eksik bıraktın…

    • 24 Mayıs 2020

     16 martta 5 haftalıklen kürtaj oldum adetimin ikinci ayı normal adet agrısı oldum ama cok az geldı damla damla geldı we 2 günü bitti neden böyle bi sorun mu war acaba

     • 24 Mayıs 2020

      Merhaba kürtaj sonrası 2-3 ay adetler farklı olabilir daha sonra düzene girer, tabii ki farklı bir sebep yok ise, adetleri takip et.

 2. 5 Eylül 2019

  Merhaba kurtaj sonrasi gecikme olmadan adet oldum ama 13 gundur devam ediyo bitmedi normal mi

  • 7 Eylül 2019

   Merhaba kürtajdan bir hafta sonra kontrol olmanız gerekiyordu kontrole gittiseniz sorun yok demektir, 15-20 güne kadar hafif hafif kanamalar olabilir

  • 22 Eylül 2019

   İsmet bey merhaba 38 yaşındayım 15 Ağustosta kürtaj oldum 3 gün öncede kürtaj sonrası ilk regl oldum ama çok fazla kanamam ve ağrım var bu normal bir durum mu

   • 26 Eylül 2019

    Merhaba, normalde o kadar geç dönemde ağrı olmaması gerekir. Kürtaj dan sonra kontrol olduysanız sorun olacağını sanmıyorum.

    • 3 Aralık 2019

     Merhaba ben 2 ekimde kürtaj oldum.Kürtajımdan sonra adetim doktorun verdiği sürede gerçekleşti.Fakat ikinci adetimi 4 gün önce olmam gerekirken hala olmadım.Bunun sebebini kürtaja bağlayabilir miyim?Yoksa bir doktora başvurmam gerekir mi?

     • 11 Aralık 2019

      Merhabalar normal adetinizi olduysanız ikinci adetteki gecikme başka bir sebepten dolayı olabilir muayene olmak uygun olur…

   • 25 Temmuz 2020

    Meraba 2 ay once 9 + 5 de kurtaj oldum neredeyse bir ay ara ara kanamalarim oldu halen regl olmadim hamile de degilim bu durum normal mi

    • 31 Temmuz 2020

     30-40 gün düzensizliklerin devam edebilir, daha uzun sürerse muayene olmaya gitmelisin.

 3. 11 Eylül 2019

  Merhaba hocam, 24 temmuzda kürtaj oldum doktorumun verdiği günlük hap kullandım 25. gün regli oldum ağrısız fakat biraz fazla kanamalı ve bol parçalı 6 gün süren regli geçirdim. 2. günü reglimin hormonlarıma baktırdım prolaktin hormonum 40.83 geldi.

  2. reglimi 23. gün sonra oldum ilaç kullanmadım. çok çok az hiç gelmiyor desem yeri kahve rengi çok küçük pıhtılar var o kadar tekrar prolaktin hormonuma baktıracağım fakat regli kanamasımı geçiriyorum bilemedim sökülürüm diye bekliyorum git gide dahada azaldı bu durum normal mi ? prolaktin hormonuma beklemeyim hemen baktrayım mı bukadar az iken kanamam doğru sonucu verirmi ?

  • 11 Eylül 2019

   Merhaba testini tekrar yaptırabilirsin sorun olmaz regli döneminden etkilenmez…

 4. 13 Eylül 2019

  Merhaba hocam 27 temmuzda kurtaj oldum bugün 13 eylul ve hala regl olmadım kontrolede gidemedim şehir dışındayım diye sizce problem çok büyük mudur ne yapmam gerekiyor ilk kürtajimdı bu arada

  • 13 Eylül 2019

   Merhaba, Kontrole gitmen gerekiyor tekrar ultrasonografi yapmak gerekir. Herhangi bir problem yoksa adet sökücü ilaç kullanman gerekir. Kürtaj sonrası adetler bazen gecikebiliyor…

   • 13 Eylül 2019

    Evet haklısınız geçikmeler normal diyor herkes stres yüzünden fakat sizce 2 haftalik bir geçikme normal mıdır

    • 13 Eylül 2019

     Hala regl olmadığım icin dahada stres yapıyorum gittigimde karşıma ne gibi problemler çıkıcak bilmediğim için korkuyorum kontrole pazartesi gidicem sizce problem hangi seviyededir doğarganlığıma zarar verir mı kürtaj 2 gün boyunca stres yapmaktansa size sormak istedim

 5. 14 Eylül 2019

  Merhaba 3 at önce kürtaj oldum , 45. Gün falan adet olur gibi sadece peçete sioince kan geldi , şuanda da öyle az geliyor sorun nedr

  • 14 Eylül 2019

   Merhaba kürtaj sonrası ilk adet bu şekilde olabilir ancak bir sonraki adette yine kanama az olursa muayene olmanızda fayda var…

   • 14 Eylül 2019

    Merhaba ben 3 ay once 12 haftalık bebegimin kalbimin durmasından dolayı düşük yaptım normal adetim 7 gün sürerdi ama dusukten sonra 10 gün sürüyor 3 aydır leke şeklinde 3 gün fazla sürüyor nedeni nedir

    • 17 Ekim 2019

     Merhaba, doğum ve kürtajlardan sonra bazen Adet durumlarında değişiklik meydana gelebilir yinede sekiz günü geçmesini istemeyiz muayene olmakta fayda var…

     • 3 Mart 2020

      Meraba kürtaj olduktan 1.5ay sonra adet oldum ilk zamnda normaldi ama 25gubdur kanamam durmuyor ve azda olsa ağrılarım oluyor hiç olmadigim kadar kanamam oluyor ben hep düzensiz olurdum aceba normal mi

     • 9 Mart 2020

      Merhaba, Kürtaj sonrası muayene olduysan sorun yok ancak olmadıysan muayene olmak uygun olur…

    • 28 Şubat 2020

     Hocam Ben 4 şubat.a bebeğimin kalp atisi olmadigi için kurtaj olmak zorunda kaldim.. Bugun 24. Gün son 4 5 gündür kasik agrisi sut beyaz akinti ve kahverengi akinti göğüs agrisi sabahlari ozelikle mide bulantisi. Ve surekli açlik hisediyom. Neden olabilir hamile olabilir miyim? Onceki gebeligim de butun bu belirtiler vardi.. cevap verirseniz sevinirim..

     • 4 Mart 2020

      Merhaba kürtaj sonrası kontrole gittiysen herhangi bir sorun olduğunu sanmıyorum ancak belirtiler gebelikle ilgili de olabilir benim önerim tekrar bir muayene olmanız…

  • 17 Eylül 2019

   Mrb beb 16 temmuzda kurtaj oldum 19 agustosta ilk adeti gordm ama 5 eylulde tekrar adet oldum ve 17 eylulde tekrar koyu renkte akinti ve biraz adet agrisi gbi agrim oluyor bu durum normalmi

   • 5 Ekim 2019

    Merhaba muayene olmanız gerekiyor…

    • 28 Şubat 2020

     Merhabalar 22 ocakta kürtaj oldum bebegimin kalbi durdugu için 10 gun sonra muayeneye gittim doktorum sorun olmadığını soyledi 15 şubatta ilk adetimi oldum öncesinde oldugum gibi 5 gün sürdü bittikten 4 gun sonra peceteyle sildigimde hafif silinti seklinde kan geliyodu simdi ise biraz daha gelmeye basladı sebebi nedir acaba

     • 4 Mart 2020

      Merhaba kürtaj sonrası bir 2 ay bu şekilde düzensizlik olabilir ancak iki aydan sonra normale girmesi gerekir…

     • 14 Mayıs 2020

      Merhaba ben 17 nisanda kürtaj oldum ara ara kanamalarım oldu ve geçti , Doktorumun verdiği antibiyotik ilacıda kullandım,Bir hafta sonra muayene oldum doktorum hiç bir sorun olmadığını söyledi 10 mayısta kasık ağrısıyla birilkte kanamam tekrar başladı hala devam ediyor adet oldum diye düşünüyorum kanamam çok az ve kasıklarımda hafif bir ağrı var normalmi acaba endişe ediyorum adetmi oldum

     • 14 Mayıs 2020

      Merhaba adet oldun gibi gözüküyor ilk adet biraz farklı olabilir sorun yok.

 6. 14 Eylül 2019

  Merhaba nisan ayinda 17 haftalik bebeyimi kaybettim. Bebeyimi suni sanciyla dogdu fakat plazentayi ameliyatla aldilar. Ozaman dan buyana biy ay adetim normal bir ay cok cok az geliyor. Bunun sevebi ne olabili. ( mudahale sonrasi 1kere kontrol oldu herseyin normal oldugunu soylediler)

  • 14 Eylül 2019

   Merhaba 17 haftalık gebelik sonrası bu yaşadıklarınız gayet normaldir sanırım bir ay içinde normal düzene gireceksiniz düzene girmez iseniz muayene olmanız gerekiyor…

   • 17 Eylül 2019

    Hocam merhaba ben 12 eylül de kürtaj oldum. Sonrasında azcik akintim vardı agrım falan olmadı ama 16 eylülde normal adet gibi kanamam olmaya başladı 4 günde adet olur muyum sakıncası var mi

    • 5 Ekim 2019

     Merhaba kanamaların tamamen normal…

     • 24 Ekim 2019

      Merhaba ben dış gebeydim 17 eylül 2019 da iğneyle sonlandırdılar kanamam bitti acaba ne zaman regli olurum

     • 15 Kasım 2019

      Merhaba bir ay içinde olman beklenir…

 7. 20 Eylül 2019

  Merhaba hocam . Ben 11 Ağustosta ilk gebeliğimi 6 haftalıkken kaybettim .Kürtaj oldum . Ilk adetimi 4 Eylulde oldum 11 eylulde bitti . 20 Eylulde tekrar kanama başladi bu normal midir ? Alalası var mıdır bilmiyorum 2 gün ama taze zencefili su içtikten sonra adet olacak gibi kasık ağrım olmuştu. Teşekkürler

  • 30 Eylül 2019

   Merhaba ilk âdetin zamanı normal ancak ikincisi biraz erken olmuş zencefile bağlı olabilir bu konuda yorum yapamayacağım , jinekolojik muayene ve ultrasonografi uygun olur…

 8. 20 Eylül 2019

  Merhabalar. 23 haftalık bebeğimi kaybettim. Hap ile doğum başlatıldı daha sonra genel anestezi ile kürtaj oldum. Bir ay sonra doktor gitigimde. Miyomlarin var dediler. Şimdi adet oldum. Kürtaj sonrası miyom olması normalmidir

  • 26 Eylül 2019

   Merhaba, miyomlarınız daha evvelden vardır. Gebe rahim de bazen ultrasonografide görünmeyebilir, doğum sonrası tespit edilmesi tamamen normaldir.

 9. 22 Eylül 2019

  Ben kurdaj oldum 12 ağustos da oldum sonra adetliknomalde 6 gün bittigi ama kanam devam ediyor neden olabilir

  • 26 Eylül 2019

   Merhaba, kürtaj sonrası kanama haftasına göre 1-3 hafta arası devam edebilir ancak adetten daha az bir kanamadır zaman zaman kesilir zaman zaman tekrar başlar. Adetten sonra 1 hafta sonra muayene olduysanız problem yok. Ancak muayene olmadıysanız muayene gerekir.

 10. 23 Eylül 2019

  Merhaba 4 ağustos da 5 haftalık bebeğimi düşürdüm. 5 eylülde ilk kanamam oldu ve gayet normal kanamaydı ardından 20 eylülde tekrar şiddetli karın ağrısı ile kanamam oldu. Bu düşükten sonra normal mi hocam

  • 26 Eylül 2019

   Merhaba, düşük yaptıktan sonra kürtaj olmanız gerekiyordu oldunuz mu bilemiyorum ama kürtaj olmadıysanız bu tarz kanamalar normal sayılabilir. Yine de muayene olmakta fayda var kürtaj olmadıysanız rahim içindeki parçaların temizlenmesi gerekir.

  • 12 Kasım 2019

   Merhaba,
   4 Ekimde 6 haftalıkken kürtaj oldum. Normalde 5 gün regl oluyorum. İlk adetim 2 Kasımda başladı fakat hala kanamam devam ediyor. Normal mi acaba?

   • 3 Aralık 2019

    Merhaba kürtaj sonrası ilk adet biraz farklı olabiliyor ancak on günü geçer ise muayene olmak uygun olur…

 11. 27 Eylül 2019

  Merhaba, 30 Agustosta 5. haftada gelisim durdugu icin ilacla dusuk yaptirip sonra kurtajla kalan parcalari temizlediler. Iki gun sonra kontrole cagirdi doktorum muayene ettikten sonra bir sorun yok dedi. Bugun cok felaket agrim var ama bir turlu kanamam baslamadi. Ne yapmam gerekiyor. Yardimci olursaniz sevinirim.

  • 30 Eylül 2019

   Merhaba sancınız normal olabilir yeni adet başlangıcı ile ilgili olduğunu sanıyorum ancak en doğrusu tekrar muayene olmak ultrasonografi yaptırmak…

 12. 29 Eylül 2019

  Iyi günler. Kurtaj olduğum gun adet oldum ve kurtajdan 3gun sonrasi normal regil gibi 7 gun süren kanamam oldu. Fakat regilimn üstünden 40 gun gectigi halde regl olamadm. 35 gunun sonunda doktorum bana regl olmam icin tarlusal tablet verdi fakat ilaci 3 gündür bitirmeme ragmen hala regl olamadm. Endiselenecek bir durum var mi acaba

  • 30 Eylül 2019

   Merhaba birkaç gün daha bekleyin adet olmaz iseniz ultrasonografi ile kontrol edilmesi gerekiyor…

 13. 30 Eylül 2019

  Merhaba ben aynı anda iç ve diş gebelik geçirdim 9 Ağustos’ta aynı anda kürtaj ve dış gebelik ameliyatı oldum sağ tüpüm alındı.sonrasında 50 gündür adet olmadım. Bugün yaklaşık 6saattir sancım var şiddetli ama adet olmadım.bu adet sancısımı yoksa başka bişey olabılirmi

  • 30 Eylül 2019

   Merhaba adetiniz başlayabilir 1-2 gün bekleyin iki gün içinde adet olmazsanız bir muayene olmanızda fayda var.

 14. 2 Ekim 2019

  Merhaba 8. Haftada 20 ağustosta kürtaj oldum ama tüpe yakın olduğu için kese bozulmadı ve 26 ağustosta ilaçla düşük yaptım 19 eylülde de 2 gün hafif pembelik geldi.Hala adet olmadım doktorum adet olmazsan 40 gün sonra gel dedi hangi tarihi başlangıç saymalıyım 20 ağus.mu 26 ağustosmu.gelen pembelik adet sayılırmı

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba 20 Ağustos’tan itibaren saymalısın…

 15. 3 Ekim 2019

  Merhaba benim8 haftalik bebeğin kalp atışı durdugu için 26 ağustosta kurtaj oldum hala adet olmadım dün bi küçük kan pihtisi idrarla beraber geldi ve suan da hiçbir şey yok ben adet başlangıcı sandım ama adet olmadım hala bi sıkıntı olabilir mi

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba muayene olmanız gerekiyor…

 16. 5 Ekim 2019

  Hocam 2 eylülde istemli kürtaj oldum halen adet görmedim eşimle sadece 1 kere korunmasız ilişki oldu ertesi gün ertes hapını kullandım 4 gün öncede peçeteyle kan geldi tekrar hamile kalma riskim yoktur değil mi

  • 5 Ekim 2019

   Merhaba kürtaj işleminden sonra iki hafta içinde tekrar yumurtlama olabilir yani gebelik riski var demektir ertesi gün hapı kullandıysan biraz adetlerim düzensizleştirebilir…

 17. 7 Ekim 2019

  Hocam merhaba ben geçen sene bir dış gebelik yaşadım bu senede dört haftalık gebeliğim kalp atımı duyulmadığı için sonlandı 24 temmuzda kürtaj oldum 22 ağustosta regl oldum 7 gün sürdü eylüldede regl zamanı peçeteye hafif lekelenme şeklinde oldu şimdi zamanı ama olmadı nedendir acaba

  • 30 Ekim 2019

   Merhaba muayene olmanda fayda var bazen üstüne adet görme durumları olabiliyor veya gebelikle ilgili bir durum yok ise bir kist olma ihtimali var…

 18. 7 Ekim 2019

  Merhaba kürtajdan 40 gün sonra ilk adetimi olduk sonra 10 gün arayla ikinci kez adet oluyorum normal mi

  • 30 Ekim 2019

   Merhaba kürtaj sonrası bazen adetlerde düzensizlik oluyor ancak kürtaj sonrası muayene muhakkak olmak gerekiyor, Muayenede sorun yok ise üç ay beklemen gerekir…

 19. 7 Ekim 2019

  Hocam merhaba ben geçen sene bir dış gebelik geçirdim 24 temmuzdaysa 8 haftalık bebeğin kalp atışı olmadığı için kürtaj oldum 22 ağustosta ilk reglimi oldum 7 gün sürdü eylülde ara ara 4-5 lekelenmem oldu sonra regl olamadım neden olabilir tşk ederim

  • 17 Ekim 2019

   Merhaba kürtaj sonrası adetler birkaç ay bu şekilde olabiliyor ancak az adet görme rahim içi yapışıklığına bağlı da olabilir sonraki adetleri takip etmek lazım…

 20. 7 Ekim 2019

  Hocam ben 22 Ağustosda kürtaj oldum ara ara sancı ve kramplarım oldu şişdetli Ağrı kesici biraz fazla kullandım ve hala adet olmadım kürtaj sonrasında hiç bi şekilde kanamam olmadı şartlardan dolayı doktora da gidemedim sizce neden hala adet olmadım

  • 15 Ekim 2019

   Merhaba kürtajdan bir hafta sonra muhakkak kontrole gitmeniz gerekiyor. Bazen kurtaj sonrası kanama olmayabilir…

 21. 8 Ekim 2019

  Merhaba ben 20 temmuzde dusuk yaptim 17agustosda ull Adetimi gördum ardindan 30 agustosta ikinci ondan sonra hic görmedim butun 8ekim ne yapmaliyim Hamilelik olur mu yoksa bir sonra mu var? Cevaplarsaniz sevinirim

  • 15 Ekim 2019

   Merhaba , korunmuyorsanız tabii ki gebelik olabilir muayene olmanız gerekiyor…

 22. 9 Ekim 2019

  29 agostosta kürtaj oldum ilk 10 gün akıntım vardı ama daha regl olmadım sebebi nedir

  • 13 Ekim 2019

   Merhaba kürtaj sonrası kanama gebelik haftasına bağlı olarak altıncı haftaya kadar olabiliyor dolayısıyla bir hafta daha bekleyin kanama olmaz ise muayene olmanız gerekiyor…

 23. 11 Ekim 2019

  7 eylülde kürtaj oldum 12 haftalıktı gebeliğim bebek kendısı düştü eşi içerde kaldı onu kurtajla aldılar kazıma yöntemiyle 1 hafta sonra muayneye cağırdı bir sorun çıkmadı bebek patalojiye gitti bebekle ilgili sorun çıktı düşük sebebi olarak kürtajdan sonra 20 gun falan kanamam oldu 33 gun sonra ilişkiye girdım ilişki sırasında değil ama sabah kanamam oldu ara ara kanamam oldu gun içinde adet kanamasımı acaba bilemedım

  • 13 Ekim 2019

   Merhaba 12 haftalık gebelikte kürtaj işlemi yapıldığı nda kanamalar bir ay kadar sürebilir tamamen normal gibi görünüyor durumun…

 24. 14 Ekim 2019

  merhaba ben 5 agustosta kurtaj oldum ve daha sonra ufak ufak kanamalar gecırdım ve 14 eylül 21 eylül arası adet oldum daha sonrasında adet gormedım hamıle olma ıhtımalım avrmı

  • 15 Ekim 2019

   Merhaba kanamaların tamamen normal olmuş ancak Ekim ayında adet görmen gerekiyordu bir hafta daha bekleyin kanamanız olmasa test yaptıralım…

 25. 15 Ekim 2019

  Mrb ben kürtajdan sonra adet oldum ama önceki adetlerime göre fazla sancılı ağrılı geçiyor sizce normal midir ?

  • 15 Ekim 2019

   Merhaba kürtaj sonrası ilk adet bu şekilde olabilir, Sonraki aylarda devam eder ise muayene olmakta fayda var…

 26. 16 Ekim 2019

  Merhabalar, 1 sağlıklı doğumum ve 3 tanede tekrarlayan düşüklerim var. İlk gebeliğimde bebeğimin kalbi durdu sonrasında sağlıklı doğumumu yaptım. son iki düşüğümdede sağlıksız gebelik olduğundan kürtajla alındı. Küretaj patololoji sonucunda iltihaplı desidua sonucu çıktı. Nasıl bir tedaviye başlamam gerekir acaba. Son düşüğüm 10 eylülde oldu ve 16 ekimde bugün ilk adetimi gördüm.

  • 30 Ekim 2019

   Merhaba düşükle ilgili araştırma yapılması gerekiyor senin kanında genetik geçişli pıhtılaşmaya sebebiyet veren bir hastalık olup olmadığını kontrol edilmesi gerekiyor ayrıca senden ve eşinden genetik testler yapılabilir dilersen bir doktora git o gerekli tedavi planlasın…

 27. 18 Ekim 2019

  Merhaba hocam bende 1 aydır kürdaj oldum anembiyonik gebelik yani boş gebelik yaşadım ama adet olmadım niye oşmadığımı anlamadım

  • 10 Kasım 2019

   Merhaba kürtaj sonrası en geç altı haftaya kadar adet olmak gerekir, adet olmaz isen doktorunla konuş, söktürücü kullanmam uygun olur…

 28. 18 Ekim 2019

  Merhaba hocam 13eylülde kürtaj oldum ve hala adet olamadım. Herhangi bi sorun var mıdır acaba? Stres yapmaya başladım biraz ama?

  • 10 Kasım 2019

   Merhaba kürtaj sonrası dört ile altı hafta arasında adet olman beklenir , dilersen biraz daha bekle, endişeye gerek yok…

 29. 19 Ekim 2019

  Merhaba hocam 26 Ağustos ta normal doğumla birlikte düşük ardindan kürtaj oldum kalan parcalar için bir ay sonrası da regl oldum falan bittikten 1 hafta sonra yine kanamam oldu. Bu regl mıdır yoksa başka bir rahatsızlık belirtisi mi ?

  • 15 Kasım 2019

   Merhaba adet kanaması gibi kabul etmek gerekir kontrolde herhangi bir sorun yoksa adet kabul edin…

 30. 19 Ekim 2019

  10 Ekim’de kurtajoldum 10 gün kadar kanamam oldu sonra 1 hafta sonra kahverengi akıntım oldu 1 hafta kadar bitmeden kanamam başladı 10 günü geçti hala az da olsa geliyor normalmi ne yapmam gerekiyor

  • 15 Kasım 2019

   Merhaba gebelik haftasına bağlı olarak kürtaj sonrası kanama bir aya kadar bazen devam edebiliyor kontrol muayenesi olduysan herhangi bir sorun yok…

   • 24 Kasım 2019

    Merhaba ,ben 23 Ekimde kürtaj oldum 24 Kasımda da adet oldum kanamam biraz fazla sıkıntı olur mu yoksa düzelir mi teşekkür ederim

  • 23 Kasım 2019

   Merhaba hocam 11 Ekim’de boş gebelikten dolayı kürtaj oldum kürtajdan 28 gün sonra ilk adetimi oldum adetim bitti 9 gün sonra yine adet oldum sanırım bu normal mi ??

   • 10 Aralık 2019

    Merhaba kürtaj işleminden sonra bu tür düzensizlikler olabilir bundan sonraki adetlerinize bakın düzenli ise sorun yok…

 31. 20 Ekim 2019

  Merhaba ben sağlıklı giden bir gebeligim 26 ağustosta 17 haftalık bebegimi sukesenimin aşağı inmesiyle son buldu. Suni sancı hapiyla normal doğum yaptıktan sonra kürtaja alındım ve rahim içi temizlendi. Ardından 30-35 gün sonra adet dongum yine eski düzenine döndü 6-7 gün sürdü. Reglim biteli 1 hafta oldu tekrar kanamam başladı. Bu yine regl olduğum anlamınami gelir yoksa başka bir rahatsızlık belirtisi midir?
  Cevaplarsanız sevinirim.

  • 23 Ekim 2019

   Merhaba herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum 17 haftalık bir gebeliğin tahliyesi sonrasında kanamaların 1,5 aya kadar devam edebilir, Zaman zaman kesilir zaman zaman tekrar başlayabilir…

 32. 22 Ekim 2019

  Merhaba ben 3 martta dusuk yaptım 40 gun kanamam oldu sonrasinda adetimin kesilmesi icin doktor ilac verdi ayrica kansiz kaldigim icin kan hap verdi taki uzun suredir adet, seklinde kanamam gelmiyor kahverengi akinti ve beyaz ve sari akinti geliyor bunun icin ne, yapmam gerekir

  • 23 Ekim 2019

   Merhaba kürtajadan sonra bazen rahim içinde parça kalabiliyor kalan parça yapışıklıklara sebebiyet verebiliyor benim önerim tekrar bir muayene olunuz…

 33. 23 Ekim 2019

  Merhaba hocam ben 6 haftalık gebeyken bebeğim karnımda ölmüş ve kürtaja aldilar 15 ekimde ve kürtaj sonu pek lekem gelmiyordu doktor muayenesinde gittim. Ama 23 ekim’de tekrar, kanama ve ağrılar oldu acaba adetmi oldum bilemiyorum.

  • 23 Ekim 2019

   Merhaba kürtaja bağlı kanama bir hafta sonra da gelebiliyor muayeneye gittiysen sorun yok…

 34. 25 Ekim 2019

  Merhaba hocam ben 25 şubatta kürtaj oldum 53 gün sonra adet oldum her ay adet oluyorum fakat kimi ay 23 gün kimi ay 25 gün kimi ay 28 günde oluyor bu adet düzensizliğimidir. Bu arada yaşım 39 adetim 5 gün sürüyor tekrar hamile kalmak istiyorum bu Bi sorun teşkil ederimi?

  • 17 Kasım 2019

   Merhaba tamamen adetleriniz normal üç hafta temiz kalıyorsanız herhangi bir sorun yok demektir…

 35. 31 Ekim 2019

  Merhaba hocam ben kürtaj oldum 10 hastalıktı bebeimin kalp atışı olmadığı icin aldılar ve ben 31 gün oldu kürtajın gectigi gün yanı bir ay 2 gün pki kaç gün sonra adet olma ya da olamama yada hamile kalma riskim varmı

  • 28 Kasım 2019

   Merhaba kürtajdan sonra en geç altı haftaya kadar adet olman gerekiyor dilersen iki hafta daha bekle olmaz isen doktorunu ara…

 36. 6 Kasım 2019

  Merhaba 2 ekimde kürtaj oldum istenmeyen gebelikti 5 ekimde kanamam oldu 4 gün 5 kasimda tekrar olmam gerekirdi ama olmadim kurtaj 1 hafta sonra kontrole gittim hersey yolunda dedi dr. Acaba neden olmamis olabilirim korunmasiz ilişki olmadi hiç

  • 9 Kasım 2019

   Merhaba kürtaj sonrası adet en geç altı hafta içinde meydana geliyor, altı hafta geçtiyse adet söktürücü bazen kullanmak gerekiyor…

 37. 9 Kasım 2019

  Merhaba hocam ben 8 haftalık gebeyken bebegim karnımda ölmüş ve 8ekimde kürtaj oldum kanamam 1 hafta sürdü. Ama hala regl olmadım. Dün gece de eşimle ilişkiye girdik ama sonrasında cok kanmam oldu sebebi nedir acaba suan korunmuyoruz neyle ilgisi vardır cevaplarsanız sevinirim. Simdiden tesekkür ederim

  • 9 Kasım 2019

   Merhaba anlattıkların tamamen normal , adetin ilişki ile başlamıştır…

   • 9 Kasım 2019

    Yeniden merhabalar ama kanamam sadece o anlık oldu regl olsaydım devam etmez miydi kanama

 38. 9 Kasım 2019

  Yeniden merhabalar ama kanamam sadece o anlık oldu regl olsaydım devam etmez miydi kanama

 39. 10 Kasım 2019

  10 ekimde kürtaj oldum gebelik kese idi tahlil verdm ama almadim o günden sonra iliskiye girmedim kürtaj olali bir ay oldu bel agrim var suan ama adet olmadim cok stresliyim cevap bekliyorum acil

  • 3 Aralık 2019

   Merhaba sanırım adet olacaksınız adet öncesi bu tarz sıkıntılar olabilir…

 40. 11 Kasım 2019

  Merhaba 27 eyluldekurtaj oldum bikac gün geçtikten sonra 10 gün devam eden kanamalarım oldu 29 ekimde regl kanamam başladı 7 gün sonrasında bitti ancak bikac gün sonra şiddetli bir karin ağrısıyla kanamam oldu ve bikac gündür akıntı şeklinde kanamalarım mevcut durum normalm8dir.tesekkurler

  • 3 Aralık 2019

   Merhaba son kanamanız başlayana kadar her şey normal ancak son kanamanızı izah edecek bir durum yok muayene olmak uygun olur…

 41. 12 Kasım 2019

  Merhabalar ben 23 eylülde kürtaj oldum 50 gün ve hala adet görmedim test yaptım gebe değilim bu normal midir

  • 3 Aralık 2019

   Merhaba kürtaj sonrası en geç altı hafta içinde adet görmek gerekiyor adet olmadıysanız ilaç kullanmak gerekir doktorunuz ile görüşün…

 42. 15 Kasım 2019

  Merhaba temmuz ayında kürtaj oldum ve sonrasında ilk adetimi gördüm sonrasında tekrar çocuk yapmayı düşündük eşimle ve tekrar adet oldum peki bu normal mi hamile kalır mıyım endişeleniyorum ?

  • 3 Aralık 2019

   Merhaba hamile kalman için engel bir durum yok ancak İlk aydan gebe kalmak çok zor, Birkaç ay bu şekilde devam edin…

 43. 19 Kasım 2019

  Merhaba hocam ben 25 ekimde kürtaj oldum ve 22 gün boyunca kanamalar sürdü sonrasında iki üç gün kahve rengi az az akıntılarla devam etti ve tam bitiyo derken tekrar bugünn 25. Günümde kanamam arttı kasık ve bel ağrım var acaba adetmi oldum lütfen yardımcı olurmusunuz

  • 3 Aralık 2019

   Merhaba kürtajdan 1 hf sonra kontrole gittiysen ve de sorun yok dendiyse kanamaların tamamen normal bir süre sonra kesilecektir ve normale dönecektir…

 44. 19 Kasım 2019

  1 kasımda 4 haftalıkken kürtaj oldum ama hala karnım şiş adetim de olmadi ilk kürtajım karin şişkinliği normal mi sizce

  • 3 Aralık 2019

   Merhaba kürtajdan bir hafta sonra kontrole gittiysen vede sorun yok dendiyse her şey normal demektir bir dahaki adete kadar karın şiş olabiliyor…

  • 22 Ocak 2020

   Mrb esra hanim sprun oldumu

 45. 20 Kasım 2019

  Merhaba ben ilk gebeliğimi 21 eylülde düşükle sonlandırdım.İlk adetim 16 kasımda ilk 3 gün fazla kanama ile 4.gün ise hafif kahverengi lekeyle sonlandı.Bu durum normal midir ?

  • 3 Aralık 2019

   Merhaba tamamen normaldir kürtajdan sonra kanama biraz farklı olabiliyor…

 46. 23 Kasım 2019

  Hocam ben 6 Ekim düşük 7 Ekim kürtaj oldum. 3 kasımda da adet oldum yaklaşık 1 hafta sürdü. 22 kasımda da tekrar kanamam başladı. Düşük ve kürtajdan sonra da kanamam ara ara devam etti. Bu kadar sürmesi ve 22 kasımda kanamanın tekrar olması normal mi ve adet kanaması mıdır?

  • 10 Aralık 2019

   Merhaba kürtaj sonrası bu tarz kanamalar olabilir tamamen normaldir bundan sonraki adetlerinize bakın, düzenli ise sorun yok…

 47. 26 Kasım 2019

  Merhaba hocam ben 2 ekimde kürtaj oldum 28 ekimde adet oldum 4 gün sürdü şuanda 2. Adetimi görmem gerekiyor ama3 gün geciktim adetten sonra korunmadım kan testi için beklemeli miyim

  • 10 Aralık 2019

   Merhaba gebelik ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum ancak ilk âdetin geç veya az olduysa gebelik ihtimali olabilir testi yaptırmanız uygun olur…

 48. 29 Kasım 2019

  İyi akşamlar hocam ben kasımın 1 de kürtaj oldum 7.8 gün ara ara lekelenmelrim oldu şuan ilk adettimi oldum fakat iki gün sürdü bugün de damla damla lekenmeler oldu kesildi yapısiklik falan ola bilirmi çok korkuyorum lutfen cvp layin

  • 11 Aralık 2019

   Merhaba herhangi bir sorun olduğunu sanmıyorum kürtaj sonrası ilk 1-2 adet bu şekilde olabilir devam eden adetlerinizi kontrol edin…

 49. 3 Aralık 2019

  Mrb ben 8 kasimda 5. Hafyalikken kurtaj oldum. Aralik 3 yani bugun kanamam oldu az oluyo brl ve kasik agrilarim var doktorum erken ve bu kanama normal dedi sorun yoktur degilmi

  • 11 Aralık 2019

   Merhaba ağrı ve kanama tamamen normal herhangi bir sorun olduğunu sanmıyorum…

 50. 5 Aralık 2019

  İyi günler ben 25 ekimde 6 haftalık gebelikte vakumlu kürtaj oldum halen adet görmedim kürtajdan sonra 10 günden fazla lekelenmem sürmüştü böyle gecikmesinin alakası olabilir mi kürtajdan 1 hafta sonra muayene oldum doktor sıkıntı yok demişti

  • 11 Aralık 2019

   Merhaba kanama durumun tamamen normal ancak en geç altı haftaya kadar normal âdetini olman gerekiyor…

 51. 5 Aralık 2019

  Mrb gecen kasim 8inde kurtaj oldum kurtajdan 1 gun once zaten kanama vardi doktor dedi zaten dusucek faĺan demsiti bu ayin 3unde adet kanam basladi ama erken oldu doktorum dedi normal olabilir dedi ve 4 gune yakin sürdü sorun varmıdır hamilelikteki kanama gibi degil biligizniz 5 6 ped bitirdim

  • 11 Aralık 2019

   Merhaba kanamalarınız tamamen normal, adet olmuşsunuz gibi görünüyor…

 52. 12 Aralık 2019

  Merhaba hocam 15 ekimde 10+5 gûnluk bebegimi kanamali kaybettim  düşuk oldu 13 kasimda normal adet oldum ve  2 kere geri cekilme ile birliktelik yašadim  gecen aya göre ayin 13 de regli olmam gerek ama bir belirti yašamadim olmadimda kaset idrar testi yaptim 3 saat sonra test hafif 2ci cuzgi cikti 1 gun sonra yine test yaptim hiç birśey cikmadi adet olacam mi gecikme olabilir mi gebelikte olabilir mi

  • 4 Ocak 2020

   Merhaba gebelik ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum ancak yine de kanda gebelik testi yaptırmak daha uygun olur…

 53. 15 Aralık 2019

  Merhaba hocam ekimde kurtaj oldum kasimin 13 de adet oldum ama bu ay olmadim henuz 2 kere geri cekilme birliktelik yaśadim ve diş tadavisi gordum 6 tane antibiyotik icim ve 10 yakin arves  2 kere kaset test yaptim nagatif bu durumda gebelik yoktur degil mi ilaclar gecikme yapmiś olabilir mi veya kuretajdan sonra dûzensizlik söz konusumu tšk ederim

  • 4 Ocak 2020

   Merhaba gebelik ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum sanırım kullandığın ilaçlar âdetinde gecikme yaptı ancak yinede dikkatli olmakta fayda var gerekirse adet sökücü kullanman uygun olur…

  • 23 Ocak 2020

   Merhaba yorumunuzu okudum bende sizinle ayni durumdayim dr a gorundunuz mu gebelik var mi ,ben de test yaptim negatif cikti ama kan testi yaptrmadm

 54. 16 Aralık 2019

  Merhaba 5 hafta önce kürtaj oldum. 2 gündür sürekli devam eden kasık ağrım var. Bu kadar çok ağrım olması normal mi?

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba kürtaj sonrası kontrole gitmen gerekiyordu kontrole gittiysen sorun yok, ağrı normaldir en geç altı haftaya kadar adet olman gerekirdi adet olduysan sorun yok…

 55. 17 Aralık 2019

  Merhaba ben iki ay önce düşük yaptım sağlıksız gebelik olduğu için , doktorum biraz daha zaman geçsin dedi ama bi problem yokmuş,sizce şuan gebelik olursa problem olurmu

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba düşüklerden veya kürtajdan sonra üç ay geçtikten sonra gebe kalınması uygun olur…

 56. 26 Aralık 2019

  Merhabalar hocam ben 5 Aralık’ta 6 haftalık hamileyken isteyerek kürtaj oldum fakat şehir dışında olduğum için on gün içinde kontorole gitmedim ilk 10 gün kasik ağrısı ve kanamam normal bı şekilde vardı sonra kesildi adet olma tarihim ne zaman. Olur kürtajdan 3 hafta geçti dahada olmadım

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba Kürtaj sonrası iki ile altı hafta arası adet olmanız gerekiyor, en geç altı hafta içinde adet olmazsanız ilaç kullanmak gerekir…

 57. 28 Aralık 2019

  Hocam Merhaba, 12 Eylülde kürtaj oldum 38 gün sonra ilk regl oldu 30 gün sonra da 2. regl gerçekleşti fakat aralık ayında hiç regl olmadım toplam 36 gün geçti, bugün gebelik testi yaptım negatif çıktı sizce neden regl olamıyorum ?

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba kürtaj sonrası iki adet olmuşsun sanırım bu geçmen başka bir sebepten, stres sıkıntı yorgunluk hava değişimi ile ilgili olabilir veya yumurtalıkta kist olabilir muayene olmak uygun olur…

 58. 2 Ocak 2020

  Merhabalar ben kasımın 4 istenmeyen gebelik yüzünden kürtaj oldum artından 45 günde normal adet gördüm 1 hafta adet bittikten 10 gün sonra tekrar adet gibi kanama başladı bugun 3 gün normal mi

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba ara kanaması olmuş tabii ki normal değil ancak bazen yumurtlamaya bağlı olarak kanamalar olabiliyor devam ederse muayene olmakta fayda var…

 59. 3 Ocak 2020

  Doktor 11 aralıkta kürtaj oldum 9 gün kanamam oldu. 12 aralıkta doğum kontrol ilaçına başladım ve 01 ocakta 21 günlük tablet bitti şimdi 7 gün ara verdim. Ama doğum kontrol hapı kullanırken eşimle cinsel birlikteyim oldu. 7 gün kullanmadığım zaman kesin regl olmam gerekir mi? Yada kadın hastalıkları uzmanına gitmem gerekir mi? Kürtaj sonrası kontrol için doktor bey sizin bilgilendirdiğiniz gibi Kürtajdan 6 hafta yakın regl olmayı bekleyeyim mi? Açıkcası ben tekrar hamile kalmak istemiyorum.

  • 6 Ocak 2020

   Merhaba doğum kontrol hapına biraz erken başlamışsın adetlerin düzensizleşmiş benim önerim yedi gün aradan sonra tekrar doğum kontrol hapına devam et ancak ilaç kullanırken bir muayene olmanı öneririm…

 60. 5 Ocak 2020

  Merhaba hocam ben 10 Ekim’de 12 haftalık bebeğimi suni sancıyla düşük yaptım sonrası Kürtajla kalan parçalar temizlendi 8 Kasım da ilk adetimi oldum 3 aralıkta 6 gün kahverengi lekelenmem oldu 18 Aralık’ta tekrar kahverengi lekelenmem geldi fakat hala adet olmadım neden olabilir

  • 10 Ocak 2020

   Merhaba kürtaj sonrası kontrole gittiyseniz herhangi bir problem yok demektir ancak geçen âdetinizin sebebinin açığa çıkarılması gerekir gerekirse doktorunuza tekrar görüşürüz…

 61. 7 Ocak 2020

  Merhaba hocam, ben 29.kasimda kurtaj oldum 10 haftalik kalp.atislari durdu. 5-6 gun ara ara lekelenmelerim oldu. 37. gunde çok.siddetli karın agrisi cektim ve kanamam.yogun geldi 2 gun dolu dolu geldi ve bayagi koyuydu. ama 2.gunde kesildi. Karnimda bastirinca sislik ve hafif agri aci gibi bir durum söz konusu bunlar normal mi? 3 ay beklemeden korunmasak ve hamile.kalsam sıkıntı olur mu 39 yasindayim bu arada.

  • 12 Ocak 2020

   Merhaba kürtaj sonrası şikayetlerin tamamen normaldir herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum, bu tür olaylardan sonra üç ay beklenmesi uygun olur, rahim ancak toparlanabiliryor…

 62. 7 Ocak 2020

  Doktor bey öncelikle teşekkür ederim. Doğum kontrol hapını doktor vermişti öyle başladım.Ve kontrol gittim rahimde falan bir sıkıntı olmamış kürtajdan sonra. 06 ocakta kanamam başladı baha yoğun geliyor acaba regl mi oldum doktor bey? Benim hamile olmadan önce regl tarihim 13 ekimdi tarihler değişti. Bide şuan cinsel hayatımda alakalı doğum kontrol hapını kullanılacak bir durum yok ama adet düzenlemesi i için kullanmama gerek var mı?

 63. 12 Ocak 2020

  Merhabalar ben 9 aralıkta kürtaj oldum bir hafta sonra kontrole gittim parça kalmış onu aldılar tekrar bir hafta sonra kontrole gittim.Bir ay oldu adet görmedim ne yapmalıyım

  • 14 Ocak 2020

   Merhaba doktorunuz ile tekrar görüşünüz, bazen sonraki âdeti ilaç ile görmek uygun oluyor…

 64. 13 Ocak 2020

  Merhabalar kürtajdan 32 gün sonra regl oldum regl bitikten 10 gün sonra tekrar regl oldum bu normal midir acaba

  • 14 Ocak 2020

   Merhaba normal değil ancak takip eden adetlerinizi kontrol edin bu tür değişikler olursa muayene olmakta fayda var…

 65. 13 Ocak 2020

  Mrb ben kurtajdan 25. Gun sonra 4 gunluk adet kanamam oldu sonra bu adet tarihinden 26 gun sonra 2 adet oldum fakat cok az geldi 3 gun yapışıklık yada rahim agzinda yapaisiklik olmus olabilirmi ve kurtajdan sonra asla ilsiki falan olmadi.

 66. 16 Ocak 2020

  Merhaba hocam ben 35 gün önce 15 haftalık bebegimin kalp atışının durması sonucu küretaj oldum.5 gün adet kanaması gibi ilk kanamadan sonra 20 gün lekelenmem oldu .reglimden bir hafta önce yogun ağrı ve lekelenmem tekrar başladı .bir hafta sonra regli oldum bugün 3.günü fakat serçe parmagım büyüklügünde bir et parçası geldi,et parçası diyorum çünkü suya tutuğumda dagılmadı katı et bildigimiz.çok endişelendim ,yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekürler.

  • 17 Ocak 2020

   Merhaba kürtajdan sonra kontrole gitmen gerekiyordu kontrolde ultrasonografi yapılmıştır herhangi bir şey yok dendiyse problem yok merak etme…

 67. 17 Ocak 2020

  Ben 13 aralıkta kürtaj oldum ve 4 5 kez kontrole gittim halada gidiyorum kontrollere bebek kesesinde ödem oluşmuştu ve keseden parça alınıp patolojiye gönderildi sonuç çıkmadı hala ama kürtaj sonrası hala adet olmadım karnım ağrıyor ve kramp larimda var sizce adet sancisimi bunlar

  • 20 Ocak 2020

   Merhaba şikayetlerin tamamen normal kürtajdan sonra bu tür şikayetler olabilir ancak patoloji sonucun muhakkak çıkması gerekiyor çıkan sonuca göre değerlendirme yapılacaktır…

 68. 17 Ocak 2020

  hocam ben 29 aralikta 6 haftalik bebegimi sagliksiz gebelik ve kanamam oldugu icin beta hcgm dusmeye basladigi icin kurtaj oldum ilk hic agrim sancim olmadi .sadece 6 gun suren hafif lekenlmeler ve kahverngi lekeler oldu. sonrasnda 16 . gunde yani 14 ocak sali gunu ogleye yakin hafif agriyla beraber hafif lekelnmedn fazla kanamam.oldu ve 2 gun surdu simdi ise ara sira lekeler ve havrengi l3kelr oluyor sizce normal midir ve adet mi oldum acaba ara sira hafif belimde agriyor tesekkur edrim

  • 20 Ocak 2020

   Merhaba belirtiler tamamen normaldir kürtaj sonrası olabilecek durumlar ancak kürtaj sonrası iki ile en geç altı hafta içinde normal âdetini olacaksın…

 69. 18 Ocak 2020

  merhaba hocam ben geçen ayın 7 sine kürtaj oldum. bebek küçük 5 haftlk diye 1 hafta sonra kontrole gittim. doktor parca yok ama rahim çizgin kalın pırtı kalmış olabilir . önümüzdeki ay adet olursan sorun yok olmazsan gel dedi. tam günü gününe adet oldum ama çok fazla ve 10 gün sürdü. 2 gündür de bitmişti. bugün tekrar kanamam oldu. bu durum normalmi. birde doğum kontrol hapina başladım adetinin 3. günü kürtaj sonrası problem olurmu.

  • 20 Ocak 2020

   Merhaba belirtiler tamamen normal herhangi bir sorun olduğunu düşünmüyorum ancak kontrole gitmiş olman gerekir…

 70. 20 Ocak 2020

  Merhaba hocam ben 15 Kasım’da düşük yaptım. Bir hafta btch düşüne kadar hafif kanamalar oldu o sıfırlanınca kanama da durdu. Ardından 30 Aralık ta hafif kanama geldi bu tarihe kadar çok az az gelmeye devam ediyor sizce normal mi

  • 20 Ocak 2020

   Merhaba belirtiler tamamen normaldir sorun olduğunu sanmıyorum…

 71. 20 Ocak 2020

  Merhaba. Ben 8 ekim kürtaj oldum. 20 aralık 7 günlük adetim oldu. Bu gün 20 ocak adet olmadım. 6 gündür kahverengi,bazen kanlı akıntım oluyor. Neden ola bilir ? Adetmidir ?

  • 20 Ocak 2020

   Merhaba kürtaj işleminden sonra kontrole gittiyseniz herhangi bir sorun olduğunu sanmıyorum ilk birkaç adet değişik olabilir ancak bu şekilde devam ederse ultrason yaptırmakta fayda var…

 72. 23 Ocak 2020

  Merhaba 22 kasimda 6 haft kurtaj oldm,aralik ayinda regl oldm 1kere korunmadan cekilme yontemiyle iliskiye girdim 1 hafta 10 gun once regl olmam gerekirdi olmadim,erken gebelik testi negatif cikti,kan testi yaptirmam gerekirmi? Gebelik riski varmidir? Bukadar kisa surede tekrar kurtajin tehlikesi vardmidir?
  Tesekkur ederim

  • 23 Ocak 2020

   Merhaba kanda gebelik testi yaptırmak uygun olur tekrar kürtaj olmanın bir sakıncası olmaz…

 73. 28 Ocak 2020

  Merhaba. Ben 12 Aralık’ta kürtaj oldum. Adetim gelmedi prolaktin yüzünden ve tarlusal ile geldi ve de normal adetim sekiz dokuz gün sürerken bu adetim devam ediyo on gün oldu tabi sonlara doğru az geliyo ama siz yukarda sekiz günü geçmesini istemeyiz yazmışsınız ben de endiselendim. Doktor muayenesine de gittim ve bir sorun yoktu. Endiselenmeli miyim. Yoksa biter mi.

  • 29 Ocak 2020

   Merhaba tekrar muayene olmakta fayda var farklı bir sebepten dolayı adet gecikmiş olabilir ultrasonografi yapmak gerekir…

 74. 2 Şubat 2020

  Merhaba ben haziran ayında düşük yaptım kürtaj ile temizledi doktorum kürtajdan 40 gün sonra ilk adetimi gördüm ilk adetim den 22 gün sonra normal adetim gördüm fakat ikinci adetim den sonra hep 40 gün arayla adet görmeye başladım bu normalmidir acaba birde hamilelik için folik asit kullanıyorum 2 aydır bundan dolayıda olabilirmi

  • 3 Şubat 2020

   Merhaba adet gecikmelerin kürtaj ile ilgili olduğunu sanmıyorum, kilo alıp verme sıkıntı stres hava değişimi fiziksel yorgunluk aşırı egzersiz ileri yaş bu tür gecikmelere sebebiyet verebilir…

 75. 3 Şubat 2020

  Merhaba ben 7 ocakta kurtaj oldum. 2 3 gundur kahverengi akintilar oluyo adet olmadim. Sebebi nedir ?

  • 9 Şubat 2020

   Merhaba kürtaj sonrası on güne kadar değişik derecede ve şekilde kanamalar olabilir tamamen normaldir…

 76. 22 Şubat 2020

  Merhaba İsmet Bey. 16 aralıkta kürtaj oldum 66 gündür adet olmadım. Doktoruma gittim ve söktürücü ilaç verdi 1 haftadır kullanıyorum hala adet olmadım bi problem olabilir mi. Endişelenmeli miyim

  • 4 Mart 2020

   Merhaba kürtaj sonrası genellikle en geç altı haftaya kadar adet görülüyor bu süre içinde adet olmadıysan adet söktürücü kullanman gerekir, ilaç bittikten sonra bir hafta içinde genelde adet olunur, yine adet olmadıysan tekrar muayene ye gitmen gerekir hormonal bir sebep veya rahim içinde bir problem olabilir…

 77. 23 Şubat 2020

  Ben 5 ay oldu kürtaj oldum ama hala adet görmüyorum test tuttum hamile de değilim çok rahatsızım neden oluyor bu

  • 4 Mart 2020

   Merhaba muhakkak tekrar muayeneye gitmen gerekir normal bir sebep veya rahim içinde bir problem olabilir…

 78. 29 Şubat 2020

  Merhaba ben 26 ocakta kurtaj oldum gun gun kahverengi kanamam oldu bu normal bunu biliyorum fakat 27 subatta adet olmaya basladim ve diger adetlerime gore daha siddetli ve daha cok agri hissediyorum ozellikle kurtaj sirasinda hissettigim agrinin zaman zaman daha fazlasini hissediyorum bu normalmidir

  • 9 Mart 2020

   Merhaba kanama düzensizliği normaldir muayene olduysan kürtajdan sonra herhangi bir sorun yok demektir ancak ağrı devam ederse tekrar muayene olmak uygun olur…

 79. 1 Mart 2020

  Merhaba ben 14 şubat 2018 de kürtaj oldum 2 yıldan bu yana hamile kalamadım adette duzensizlik oldu
  Nasil bi tedavi oneriyorsunuz

  • 9 Mart 2020

   Merhaba araştırılması gereken bir durum öncelikle rahim filmi çekilmesi gerekiyor…

 80. 3 Mart 2020

  Merhaba
  Ben 31 ocakta 2. Kürtajımı oldum 8 haftalıkken bugün 33 gün oldu ilk iki hafta kanamam normaldi çok parça düşürdüm doktorum rahmin iyi toparlıyor dedi
  3. Haftaya geldiğimde kanama yerini kahverengi akıntıya bıraktı az az geldi normalde benim ayın 2. De benim adet günüm dün adet belirtilerinde normal kanama yaşadım sizce normalmidir bi durum kanamam hiç keşilmedi kürtaj olduğumdan beri

  • 9 Mart 2020

   Merhaba kürtaj işleminden sonra kontrole gittiysen herhangi bir sorun yok ancak o kadar uzun kanama olmaması gerekir tekrar muayene olmakta fayda var…

 81. 3 Mart 2020

  Merhaba ben 15 aralıkta kurtar oldum 30 ocakta regl oldum 1 martta olmam gerekirken olmadım bu normal mi kasiklarimda da ağrı var

  • 9 Mart 2020

   Merhaba herhangi bir nedenle adette gecikme olabilir birkaç gün bekle dilersen korunmadıysan gebelik testi de yapabilirsin…

 82. 6 Nisan 2020

  Merhaba Doktor Bey, Bebegimi kanamaların devamında 19. haftada su kesesinin açılması ile kaybettim. düşük sonrası adet olmadığım için duphaston kullanımı ile düşük sonrası 47. günde adet oldum. öncesinde kontrolde normal denildi. sonrasında ise 36 gün geçmesine ragmen adet olmadım. Hamilelik olmadığına göre adet düzensizliği yaşıyor olabilir miyim? tekrar doktora gidip muayene olmalı mıyım? Öncesinde adet günlerim düzenli idi. şimdiden teşekkürler

  • 7 Nisan 2020

   Merhaba gebeliğin oldukça büyükmüş birkaç ay adet düzensizliği yaşayabilirsin strese girmeye gerek yok ancak iyi korunman gerekiyor dikkat et…

 83. 8 Nisan 2020

  merhabalar hocam. 24 şubat 2020 tarihinde tüp bebek tedavisi sonucu elde ettiğimiz gebelik 8. hafta itibariyle kalp durması sonucu kürtaj ile aldırmak zorunda kaldık. bebeğe genetik testi yaptırdık fakat yeterli miktarda canlı hücre bulamadıkları için genetik analizini yapamadılar. faktör 5 leiden testi eşimin heterozigot çıktı. tüp bebek tedavisi esnasında coraspirin 100 mg kullandık ama yetersiz mi gelmiş olabilir?
  bir de bunun bir de iğnesi varmış cloxene diye. bir sonraki hamilelik elde ettiğimizde cloxane 0.4 lük iğneyi mi kullanmamızı tavsiye edersiniz ?

  bir de kürtaj yapılalı 43 gün oldu fakat eşim hala adet olmadı, ne yapmamızı önerirsiniz ?

  • 8 Nisan 2020

   Merhaba aynen yazdığınız gibi sonraki gebelikte pıhtılaşmayı engelleyici Clexan 0.4 iğnesi kullanacaksın, Tarlusal ile afet göremediysen ultrasonografi yaptırmak uygun olur…

 84. 13 Nisan 2020

  Meraba, 15 ocak 2020 de 8 haftalikken kalp durmasi nedeniyle kurtaj oldm.. sonrasinda 15subatta adet oldm. Mart 13 te ikinci adetimi oldm ancak 2 gun surdu ve mart 16sinde tekrar adet oldum ve 31 marta kadar devam etti. 15 gun surdu.. ve simdi 10 nisan yine 2gun adet oldm . Suan olmuyor.. bebek düşünüyoruz ama bi turlu duzene girmedi.. doktora gitmeli miyim ne onerrsnz..

  • 13 Nisan 2020

   Merhaba kürtaj işleminden sonra bazen adetler birkaç ay düzensiz olabiliyor 3 ay içinde normal düzene dönmez ise muayene olmanız uygun olur…

 85. 16 Nisan 2020

  Hocam merhaba. Bebeğimin kalp atışı durduğu için. 9. Haftada zorunlu kürtaj oldum. Kürtaj tarihi 11 Mart. Kürtaj sonrası 1 hafta sonra kontrole gittim. Normal dendi. kanamam hafif olarak 14 gün sürdü. 15 Nisan’da ilk reglimi oldum. İlk gün çok yoğun geldi ve kesildi. 1 gün sürmesi normal mi?

  • 16 Nisan 2020

   Merhaba kürtaj sonrası adetlerde bazen farklılık olabiliyor 1-2 adet sonra normale dönecektir sorun olduğunu sanmıyorum.

 86. 20 Nisan 2020

  Hocam kürtaj sonrası ilk adet 1. Gün sonu durmuştu. Ancak 3. gün tekrar başladı. Şiddetli ağrı ve kanama var. Bugün adetin 6. günü. Kanamam normalden çok fazla sancım da çok . Kürtaj sonrası fazla adet kanaması da normal mi.

  • 23 Nisan 2020

   Merhaba İsmet Bey ben bebeğim 4 haftalıkken haberim olmadığı için eşimle cinsel ilişki yaşadım içime boşaldı fakat ertesi gün hapı aldım bebeğimi 6.haftada öğrenip aldırmak zorunda kaldım kürtaj olduktan 1 hafta sonra doktoruma gittiğimde bi sıkıntı olmadığını söyledi 13 Martta kürtaj olmuştum şu an 23 Nisan ve hala adet olamadım internette baktığımda hamilelik üzerine tekrar hamile kalındığını gördüm acaba hamilemiyim önceki yaşadığım ilişki için ertesi gün hapıda almıştım ama belirttiğim gibi çünkü kürtajdan sonra cinsel ilişki yaşamadım umarım anlatabilmişimdir şimdiden teşekkürler

   • 25 Nisan 2020

    Merhaba gebelik ile ilgili bir durum olduğunu sanmıyorum ancak adet görmen gerekiyor doktorunla görüş ilaç kullanmalısın…

 87. 27 Nisan 2020

  Merhaba doktor bey ben 31 ocakta kürtaj oldum 5 şubatta da adet oldum 4 5 gün normal halinde geldi fakat ardından bitti derken 1 hafta daha süren bi lekelenmem oldu diğer hafta da aynı şekilde adetim kürtajdan önceki seyrinde değil yani bu normal mi

  • 30 Nisan 2020

   Merhaba kürtajdan sonra genelde adet bir ay sonra meydana gelir sizinki kürtaja bağlı kanama. Bir ay en geç 1,5 ay beklemen gerekiyor sonra düzene girer.

 88. 3 Mayıs 2020

  Hocam ben üç ay önce zorunlu kürtaj oldum bir ay sonra normal adet oldum şimdi ise dört beş gün geçmesine rağmen adet olmadım nedeni adet düzensizliği olabilir mi

  • 3 Mayıs 2020

   Merhaba kürtaj sonrası normal âdetin olduysan herhangi bir sorun olduğunu sanmıyorum ancak stres hava değişimi kilo alıp verme adet gecikmesi yapabilir devam ederse muayene olmak uygun olur.

 89. 7 Mayıs 2020

  Merhaba hocam 2 ay once 4 haftalık düsük yaptım kanamalarım durdu yaklasik 4 hafta sonra adet oldum suan adetim 9. Günü kanamam çok var ve kan parcaları surekli geliyor ama agri veya sanci yok bu normalmidir acaba

  • 7 Mayıs 2020

   Merhaba şikayetlerin normal değil tekrar muayene olman gerekiyor, Ultrasonografi bakılması gerekir.

 90. 12 Mayıs 2020

  Selam.Kurtajdan sonra regl olmadan gebelik olursa,test ne zaman yapilmalidir?ve test yanliş negativ sonuc vere bilermi?

  • 12 Mayıs 2020

   Merhaba kürtajdan iki hafta sonra yumurtlama başlar dolayısıyla ilişkiye girdiğin tarihten itibaren 3 hafta sonra idrarda gebelik testi yaptıra bilirsin veya İlişkiden on gün sonra kanda gebelik testi yaptırabilirsiniz. Gebelik testleri hassastır genelde doğru çıkar şüpheniz varsa tekrar etmek uygun olur.

 91. 18 Mayıs 2020

  Merhabalar hocam. 4 haftalık normal düşük yaptım. Düşükten sonra 8 gün kanamam oldu. Şimdi düşükten 16 gün sonra kanama başladı normal mi hocam. Düşük kanaması mı yoksa adet mi görüyorum? Bu kadar erken adet olurmuyum?

  • 18 Mayıs 2020

   Merhaba kürtaj sonrası ortalama dört ile altı hafta arasında genelde adet görülür ancak erken de olabilir bundan sonraki adetlerinizi takip edin.

 92. 23 Mayıs 2020

  Merhaba 16 nisanda bebeğin kalp atışı olmadığı için mecburi kürtaj oldum. Çok fazla kanamam olmadı 1 hafta kadar sürdü ve kesildi ara ara lekelenmeler oldu doktorun verdiği 21 gün hapını kullandım ve bittikten 3-4 gün regli oldum . Çok fazla regli oldum ama çok şiddetli bi ağrım olmadı normalde 6 gün süren reglim azaldı ama hala lekelenmeler devam etmekte 11 gün oldu normalmi lekelenmem bazen kahve rengi ve kırmızo geliyor . Ne yapmam gerekiyor

  • 23 Mayıs 2020

   Merhaba kürtaj işlemi sonrasında kontrol olduysan herhangi bir sorun yok demektir kanamaların tamamen normaldir 2-3 ay boyunca düzensizlikler olabilir tamamen normaldir.

 93. 23 Mayıs 2020

  Merhaba 17 nisanda 8 haftalık olan bir gebeliği sonlandırdım 1 hafta sonra olan kontrolüm kanamam hersey normaldi, 10 mayısta hafif kanamam başladı 18 mayısta çok şiddetli bir ağrıyla adetim devam etti halada kanamam çok şekilde devam edıyor bu kadar uzun adet Ve şiddetli kasık ağrısı normalmi acaba daha ne kadar sürer adetim?Şimdiden teşekkürler

 94. 12 Haziran 2020

  Meraba 5 mayista kurtaj oldum fakat bugun 39.gun adet olmadim 3 defa kontrole gittim bi sorun yok denildi.27 mayista gittim en son rahim duvariniz biraz kalin adete yakin olur dendi.Normal mi acaba napmaliyim?

  • 12 Haziran 2020

   Merhaba adet sökücü kullanman gerekiyor.

 95. 14 Temmuz 2020

  Merhabalar hocam, 6 haftalık gebeyken kurtaj oldum boş gebelik mis. Temmuzun 6 sında kurtaj oldum. 14 Temmuzda kontrole gittim doktor bana Tarlusal 5mg tablet verdi. Adet söktürücü. Bunu neden verdiğini anlamadim kürtajın üstünden 9 gün geçtikten sonra bu ilaca neden başlattı anlamadim kendiliğinden adet olmamı beklemem gerek miyor muydu? Kurtaj sonrası kanamam da çok az oldu her gün leke leke şeklinde gelmişti.

  • 25 Temmuz 2020

   Merhaba kürtaj sonrası ben de neden adet sökücü verdiğini anlayamadım kullanma dilersen 1-2 hafta kanaman hafif olur tamamen normaldir bir ay içinde de normal adetini olacaksın.

Yorum Yap

*

Your email address will not be published.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır

Bu web sitesinde yazılan bütün yazılar bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Hiç bir şekilde tanı veya tedavi yerine geçmemektedir.

Call Now ButtonBize Ulaşın