Vajinanın güzel görünmesi

Vajinanın güzel görünmesi kadınlar için büyük önem taşıyor. Psikolojik anlamda kendilerini daha iyi hissetmelerinden cinsel ilişki esnasında daha özgüvenli olmalarına kadar pek çok konuda etkili bir konu olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu nedenle estetik açıdan güzel görünen bir vajinaya sahip olmak kadınların ortak hayalidir. Kadınların büyük bölümü kendi vajina görüntüsünü beğenmediğinde cinsel isteksizlik gibi sorunlar da yaşayabiliyor.

Günümüzde tıp teknolojisinin ilerlemesi ile yepyeni teknikler de geliştirildi ve artık vajina bölgesinde mevcut olan basit yapısal problemler, cerrahi müdahaleler ile ortadan kaldırılabiliyor. Bu sayede estetik açıdan daha düzgün ve güzel görünen bir vajina görünümü de kolaylıkla elde edilebiliyor. Elbette vajinanın güzel kokması da önemli bir detaydır. Güzel kokan bir vajinaya sahip olmak cerrahi müdahaleden ziyade vajina temizliğinin doğru ve hijyenik bir şekilde yapılması ile ilgilidir.

Sağlıklı Bir Vajinaya Nasıl Sahip Olunur?

Sağlıklı bir vajinaya nasıl sahip olunur

Sağlıklı bir vajinaya sahip olmak ile vajinanın güzel kokması arasında elbette bir ilişki var. Fakat güzel koku vajinanın sağlıklı olduğu anlamına da gelmez. Vajinal bölgeyi etkileyen pek çok farklı sağlık sorunu bulunuyor ve bu sağlık sorunlarının tamamı vajinada kötü kokuya neden olmuyor. İşte bu nedenle kötü koku olmaması, vajinanın kesinlikle sağlıklı olduğu şeklinde değerlendirilmemelidir. Rutin jinekolojik muayenelerin aksatılmaması işte bu nedenle çok büyük önem taşıyor.

Eğer vajinanın güzel görünmesi kadar sağlıklı bir vajina sağlığını da önemsiyorsanız vajina temizliğinin düzenli ve doğru bir şekilde yapılmasına özen göstermeniz gerekiyor. Bu noktada vajinal temizlik esnasında kullanılan bazı ürünlere de dikkat çekmek lazım… Kalitesiz krem, losyon, deodorant ya da yıkama jeli gibi ürünlerin kullanılması cildin pH dengesinin bozulmasına yol açabilir. Vajina bölgesinde cildin pH değerinin 3,5 ila 4,5 arasında kalması gerekiyor ve kalitesiz ürünlerin kullanımı pH dengesini de bozuyor. Bu durum vajinanın güzel görünmesi konusunda da önemlidir çünkü cildin pH dengesinin bozulması, deride kararmalara, kızarıklıklara ya da tahrişe yol açabilir.

Vajinanın çok sıcak suyla yıkanması da önerilmez. Çok sıcak su ile yıkamak vajinanın güzel kokması anlamına gelmiyor. Ayrıca güzel koku için kullanılan bazı vajinal deodorantların da bu bölgede olumsuz etkilere yol açabileceğinin unutulmaması gerekiyor. Sürekli olarak deodorant kullanılması cilt sağlığını olumsuz etkileyebilir ve zamanla kötü kokuya neden olabilir. Bu konu tüm vajina türleri için geçerlidir.

Hocamız diyor ki…

Genital yapı bir çok sebepten dolayı kadından kadına farklılık gösterir. Irk, kilo, renk, yaş, ailesel faktörler ve hormonal durum bu farkları yaratır. Son yıllarda genital estetik operasyonları oldukça fazla miktarda yapılmaktadır. Özellikle vajina daraltma ve dudaklar ile ilgili operasyonlar sıklıkla yaptığımız operasyonlardır. Burada amaç özellikle kadının görsel olarak kendini daha iyi hissetmesi ve de ilişki ile ilgili bazı problemleri ortadan kaldırmaktır.

Operasyon ile oldukça tatmin edici sonuçlar almaktayız.
Genital bölge bakımı ve güzellik konusu oldukça önemli bir konudur. Özellikle Vajinal enfeksiyonlar hoş olmayan durumlara yol açmaktadır. Kadının düzenli aralıklarla muayene olması vajina florasının iyi bir şekilde muhafaza edilmesi özellikle kötü koku yanma tahriş renk değişikliği gibi belirtilerin ortadan kalkmasına yol açar.

Vajina Türleri (Çeşitleri) Nelerdir?

Kadınlarda vajina türleri farklı görünümler sunabiliyor. Özellikle iç ve dış dudak görünümünün genel olarak genital bölge görünümünü de etkilediğini belirtebiliriz. İç ve dış dudakların gerek ebat gerekse görünüm bakımından birbirinden farklı olması son derece normaldir. Ancak vajinanın güzel görünmesi konusunda bazı vajina şekillerinin kadınlarda rahatsızlığa neden olabildiği de aşikar. İşte bu noktada devreye genital estetik girişimler giriyor. Genel olarak vajina türleri ise şöyledir:

Göz atmanızı öneririz –> https://www.drismetyildirim.com/kadin-ureme-organlari

Asimetrik İç Dudak

Asimetrik iç dudak

İç dudaklardan birinin diğerinden daha uzun olması asimetrik bir görünüm ortaya çıkmasına yol açıyor. Bu vajina türü vajinanın güzel görünmesi konusunda kadınları en çok rahatsız eden durumlardan biridir ve bir o kadar da yaygın görüldüğünü söylemek mümkün. Basit bir müdahale ile iç dudaklara simetrik bir görünüm kazandırılabiliyor.

Kıvrımlı Dış Dudak

Kıvrımlı dış dudak

Dış dudakların kıvrımlı bir görünüm sergilediği vajina türüdür. Dış dudaklar iç dudakları örter çünkü bu vajina türünde dış dudaklar oldukça dolgundur.

Baskın İç ya da Dış Dudak

Baskın iç ve dış dudak

Vajinada iç dudakların yahut dış dudakların çok daha baskın bir görünüm sergilediği vajina türüdür. Oldukça yaygın şekilde görülüyor ve beraberinde kadınların çok hoşlanmadığı bir vajina türü olduğunu da belirtebiliriz. Zira vajinanın güzel görünmesi için yapılan ameliyatlarda bu baskın görünüm de düzeltilebiliyor.

Küçük Kapalı Dudak

Küçük kapalı dudak

Çok nadir görülen bu vajina türünde dış dudaklar küçüktür ve iç dudaklar da küçük olduğundan kapatır. Bu vajina türü kadınların en çok sahip olmak istediği vajina türleri arasında yer alır.

Küçük Açık Dudaklar

Küçük açık dudaklar

Dış dudakların açık bir yapıda olduğu vajina türüdür. Bu vajina türü de çok fazla görülmez.

Görünür İç Dudaklar

Görünür iç dudaklar

İç dudakların dış dudakların altında görüldüğü bir vajina türü olmakla birlikte kadınların da çok istemediği bir şekildir. Labioplasti ameliatları ile bu görünüm düzeltilebilir. Vajina türlerinin vajinanın güzel kokması ile çok fazla ilgisi olmaz. Sadece iç ve dış dudakların çok sarkık olması vajinal bölgede kimi zaman kötü koku oluşumuna neden olabiliyor.

İdeal Vajina Örnekleri

Kadınlarda vajina türleri birbirinden farklı olabilir ve bu türler arasından birinin ya da birkaçının ideal olarak nitelenmesi de doğru değil. Her ne kadar kadınlar belirli vajina türlerini daha fazla beğeniyor olsa da vajinanın güzel görünmesi sadece tek tip bir vajina görünümü ile alakalı değildir. Ancak yine de bir genelleme yapılması gerekiyorsa, dünya genelinde iç dudakların görünmediği ve dış dudakların da sarkık ve dolgun olmadığı vajina türlerinin daha fazla beğenildiğini belirtmek mümkündür.

Hemen tıkla öğren –> https://www.drismetyildirim.com/deri-alti-implant

Vajina Kaç İlişkiden Sonra Genişler?

Kadınların büyük bölümü vajinanın güzel görünmesi ile birlikte vajina genişlemesi konusunu da merak edebiliyor. Vajina, çeşitli nedenlere bağlı olarak genişleyebilir ancak cinsel ilişki bu nedenlerden biri değildir. Vajinal doğumlar, menopoz dönemine girme gibi nedenlerle vajinanın bağ dokusunda genişleme olabilir. Cinsel ilişki sayısının fazla olması ise bu bağ dokusunda bir genişlemeye yol açmaz. Şayet vajina genişliği gibi bir şikayetiniz varsa vajinanın güzel görünmesi için yapılan cerrahi müdahaleler ile birlikte vajina daraltma ameliyatının da yapılabildiği bilgisini aktaralım.

Vajina Darlığı Nasıl Olur?

Vajina darlığı nasıl olur

Vajina darlığı ile vajinanın güzel görünmesi farklı konulardır. Vajinanın daha dar bir form kazanması için tek bir seans halinde uygulanan vajina daraltma ameliyatı yeterli olabiliyor. Klinik istirahat gerektirmeyen bu operasyondan sonra hastalar vajina genişliğinden kaynaklanan pek çok sorundan kurtulabiliyor. Bu konuda ve vajinanın güzel görünmesi konusunda kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarına danışabilirsiniz.

Bilgin olsun –> https://www.drismetyildirim.com/kegel-egzersizi

Vajinanın Güzel Kokması İçin Ne Yapılmalı?

Vajinal temizliğe dikkat edilmesi ve temizliğin doğu şekilde yapılması vajinanın güzel kokması konusunda son derece önemlidir. Vajina florasının bozulmaması ve cildin pH düzeyinin zarar görmemesi için kalitesiz ürünlerin kullanılmaması gerekiyor. Aynı zamanda iç çamaşırının her gün değiştirilmesi ve pamuklu kumaşlardan hazırlanan iç çamaşırlarının tercih edilmesi de vajina sağlığı bakımından dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Adet dönemlerinde kötü koku oluşumunu engellemek için hijyenik ped ya da tamponların sıklıkla değiştirilmesi gerekir.

Elbette rutin jinekolojik muayenelerin aksatılmaması da önem taşıyor. Özellikle vajinadan kötü kokulu akıntı gelmesi gibi şikayetleriniz varsa kontrol zamanını beklemeden mutlaka doktorunuzla görüşmelisiniz. Bununla birlikte vajinanın güzel görünmesi konusunda da cerrahi müdahalelerden faydalanabileceğinizi belirtelim.

İç dudakların sarkık olması gibi nedenlerle dar kıyafet giyememe, mayo ve bikini giyememe şikayetleri ortaya çıkabiliyor. Genital estetik operasyonlar ile tüm bu şikayetlerin ortadan kaldırılması mümkün olabiliyor ve hastalık günlük yaşam konforu da olumlu yönde etkileniyor. Vajinanın güzel kokmasını sağlayacak bir ameliyat yok ancak daha güzel görünmesi için cerrahi girişimlerden faydalanılabilir.

Bilgin olsun –> https://www.drismetyildirim.com/labioplasti-nedir

 

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgilerden bizlere ulaşabilirsiniz.

Cep Tel: 0532 325 30 08
Asistan Tel: 0535 761 60 97
Mail: dr.ismetyildirim@hotmail.com

CategoryJinekoloji
Yorum Yap

*

Your email address will not be published.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır

Bu web sitesinde yazılan bütün yazılar bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Hiç bir şekilde tanı veya tedavi yerine geçmemektedir.

Call Now ButtonBize Ulaşın