Tüp bebek fiyatları infertilite tanısı konan çiftlerin en çok araştırdığı konulardan biridir. Fiyatlar pek çok farklı unsura bağlı olarak değişkenlik gösterdiğinden net bir rakamdan söz etmek yanıltıcı olabilir. Günümüzde tüm dünya genelinde en çok tercih edilen yardımcı üreme tekniklerinden biri olan tüp bebek tedavisi aynı zamanda başarı oranının yüksek olmasıyla da dikkat çekiyor. Ülkemizde de son derece başarılı bir şekilde uygulanan bu tedavi ile çok sayıda çift anne ve baba olma hayaline kavuştu.

Genel olarak tüp bebek fiyatları hakkında bir rakam aralığından söz etmek de oldukça güçtür. Tüp bebek tedavisi maliyeti oldukça yüksek bir uygulamadır. Sadece kullanılan ilaçların bile maliyetli olduğunun altını çizmek gerekir. Bununla birlikte çiftlere sunulan imkanlar, hizmetler gibi unsurlar da göz önünde bulundurulduğunda tedavi için farklı rakamlar karşınıza çıkabilir. Fiyatların son derece farklı olması gayet normal bir durumdur. Önemli olan tüp bebek tedavisinde deneyimli bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanından hizmet alınmasıdır.

Tıkla Öğren –> https://www.drismetyildirim.com/tup-bebek-sonrasi-adet

Tüp Bebek Fiyatları Neye Göre Değişir?

 

Öncelikle çiftlerde kısırlık problemine yol açan unsurların farklı olabildiğini unutmamak gerekiyor. Bu nedenle uygulanan tedavi prosedüründe küçük değişiklikler yapılabilir. Bu da tüp bebek fiyatları üzerinde farklılaşmalara neden olur. Kaç embriyonun transfer edileceği elbette fiyatlar üzerinde etkili olan bir unsurdur. Ancak ülkemizde tüp bebek tedavisinin çeşitli yasalarla düzenlendiğini unutmamak gerekiyor. Kaç adet embriyonun transfer edileceğine hasta ya da tedaviyi uygulayan hekim karar vermiyor.

Yasalar kapsamında 35 yaş altında olan hastalarda tüp bebek tedavisinin ilk iki uygulamasında sadece tek bir embriyo transfer edilebiliyor. 35 yaş üstünde olan ya da ilk iki uygulamada başarı elde edilemeyen hastalarda ise iki embriyonun transfer edilmesine müsaade ediliyor. Bu durum tüp bebek fiyatları üzerinde etkili olan unsurlardan sadece biridir. Fiyatların yalnızca kaç embriyonun transfer edileceğine bağlı olarak belirlenmediğini belirtmek gerekir.

Kullanılan ilaçlar her hastada aynı olmayabilir. Hastanın hormon seviyesi gibi bazı faktörler göz önünde bulundurularak tedavi kapsamında kullanılacak olan ilaçlar hekim tarafından belirlenir ve bu ilaçların fiyatları da tüp bebek fiyatları üzerinde etkili oluyor.

Kimi zaman hastanın öncelikle hormon tedavisi görmesi gerekebilir. Bu durumda tedavi süresi uzar ve bu durum da tahmin edebileceğiniz gibi fiyatlara yansır. Dolayısıyla hastalar fiyatlara dair araştırma yaptıklarında karşılarına çok farklı rakamların çıkması mümkündür. Önemli olan fiyattan ziyade bu tedavide başarısını kanıtlamış bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanından yardım almanızdır.

Tıkla Öğren –> https://www.drismetyildirim.com/amh-hormonu-testi

Tüp Bebek Fiyatları 2020

Halk arasında 2020 yılı ile birlikte tüp bebek fiyatları yükseldi şeklinde bir inanış var. Ancak fiyatlar sanıldığı gibi çok yüksek rakamlara tekabül etmiyor. Bir diğer deyişle toplumda düşünüldüğü gibi fiyatlarda devasa bir artış olmadı. Elbette döviz kurları gibi unsurlar da tedavinin fiyatlarına yansıma yapıyor.

Bununla birlikte tedavide hangi yöntemlerin kullanıldığı gibi faktörler de fiyatlar üzerinde etkili olabiliyor. Tüp bebek tedavisinden faydalanmak isteyenler için tedavi prosedürünün belirlenmesinden önce bazı test ve tetkiklerin yapılması gerekiyor. Böylelikle nasıl bir tedavi uygulanacağı belirleniyor ve ardından çiftlere fiyat bilgisi iletiliyor.

Ülkemizde tüp bebek fiyatları pek çok ülke ile kıyaslandığında çok daha düşük rakamlardan oluşuyor. Kimi zaman hastalar bu tedaviden faydalanmak için rotasını yurt dışına çevirmeyi tercih edebiliyor ancak fiyatların özellikle Avrupa ülkelerinde daha yüksek olduğunun bilinmesinde fayda olacaktır. Zira seyahat ve konaklama giderlerinin de eklenmesi ile birlikte çiftler için maliyet çok daha yüksek rakamlara ulaşıyor. Bunun yerine çiftlerin Türkiye’de bu tedaviden faydalanması özellikle ekonomik anlamda daha akılcı bir tercih olabilir.

Türkiye’de tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların ortalama 3.500 TL ile 4.000 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte tüp bebek tedavisinin de 12.000 TL ile 20.000 TL arasında olduğunu belirtmek mümkün. Ancak bu fiyatların her tedavi merkezinde aynı olmayabileceğinin de altını çizmek gerekiyor. Seçilen tüp bebek tedavi merkezine bağlı olarak daha yüksek ya da daha düşük bir fiyatla da karşılaşabilirsiniz.

İstanbul Tüp Bebek Fiyatları

İstanbul, ülkenin nüfusu en kalabalık şehridir. Bundan kaynaklı olarak da tüp bebek tedavisinin en yoğun şekilde uygulandığı kentlerin başında İstanbul geliyor. Bu şehirde yaşayanlar deneyimli ve kolaylıkla iletişim kurabilecekleri, tüp bebek tedavisini uygulayabilecek bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı bulmakta zorlanmıyor.

Elbette tüp bebek fiyatları bu şehirde de farklı rakamlara tekabül edebilir ve bu durum gayet normaldir. Ancak fiyatların ülkenin diğer kentleri ile kıyaslandığında daha yüksek olduğunu da düşünmemek gerekir. Bu tedavide fiyatlar kente göre belirlenmiyor. Hangi şehirde tedaviden faydalandığınızın fiyat konusunda hiçbir önemi yok. Dolayısıyla yaşadığınız şehirden ayrılmadan, İstanbul’da da gönül rahatlığı ile tüp bebek tedavisinden faydalanabilirsiniz.

Bu süreçte anne adayının stresten uzak durması büyük önem taşıyor. Şehir değişikliği yapıldığında bu durum anne adaylarını strese sokabiliyor. Oysa çiftlerin süreci kendi yaşam alanlarında geçirmeleri, çok daha konforlu bir seçenektir. İstanbul’da ikamet edenler yurt dışına ya da yurt içinde farklı bir şehre gitmeden, kendi evlerinin konforundan ödün vermeden tüp bebek tedavisinden rahatlıkla faydalanabilir ve bebek sahibi olabilir.

Tıkla Öğren –> https://www.drismetyildirim.com/tup-bebek-nasil-yapilir

Fiyatları Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Genel olarak tüp bebek fiyatları üzerinde etkili olan unsurların sayısı bir hayli fazladır. Tedaviyi gerçekleştirecek olan doktorun deneyimi, sağlık personelinin deneyimi, kullanılan ilaçlar ve hasta için uygulanacak tedavi teknikleri fiyatlar üzerinde en çok etkili olan unsurların başında geliyor. Özellikle ilaçların yurt dışında geliyor olması, fiyatların hızla değişmesine sebebiyet verebiliyor. Çünkü bu durumda döviz kurları da devreye giriyor ve hastalar fiyat araştırması yaptıklarında farklı dönemlerde farklı rakamlar ile karşılaşabiliyor.

Ayrıca bu tedavide kullanılan tıbbi cihazların da yurt dışından geldiğinin unutulmaması gerekiyor. Dolayısıyla tüp bebek fiyatları cihaz fiyatlarının yüksek olmasından da kaynaklanabiliyor. Çiftlerin bebek sahibi olabilmek için maddi ve manevi anlamda biraz fedakarlık yapmaları gerekiyor.

Bu noktada tüp bebek tedavisinin başarı oranının son derece yüksek olduğunu hatırlatmak gerekir. İlk denemede hastaların hamile kalma olasılığı % 35 ila % 40 dolaylarındadır. Bu nedenle tüp bebek tedavisinden faydalanan çiftlerin yarıya yakınının ikinci denemeye ihtiyacı olmuyor ve bu tedavi için yeniden bir bütçe ayrılmasına da gerek kalmıyor.

Tüp Bebek Fiyatlarına Neler Dahildir?

Tüp bebek tedavisinden faydalanmak isteyen çiftler tüp bebek fiyatları kadar nelerin bu fiyatlara dahil olduğunu da merak edebiliyor. Ancak hangi kliniği ya da kadın hastalıkları ve doğum uzmanını tercih ettiğinize bağlı olarak fiyata dahil olan hizmetlerin değişebileceğini bilmenizde fayda var. Bununla birlikte tedaviye başlanmadan önce bir dizi test ve tetkik yaptırmanız gerekecek.

Erkekler için sperm testleri, kadınlar için jinekolojik muayene, kan testleri gibi tetkiklerin gerçekleştirilmesi, tedaviye en doğru prosedürle başlanması ve çiftlerin durumunun değerlendirilmesi bakımından önem taşıyor. Kimi zaman hastalardan daha ileri tetkikleri yaptırmaları da istenebiliyor.

Bu testler genellikle tüp bebek fiyatları kapsamına alınmaz. Çünkü her çiftin yaptırması gereken testlerin yanı sıra bazı hastalardan daha farklı tetkikler de istenebiliyor. Bununla birlikte jinekolojik muayenenin de genellikle fiyata dahil edildiğini söyleyebiliriz.

Embriyonun dondurulması ise fiyata dahil edilmeyen hizmetlerden biridir. Her hastada embriyonun dondurulmasına ihtiyaç olmayabilir. Ancak bazı hastalarda sağlıklı üreme hücrelerini muhafaza etmek gerekebiliyor ve bu durumda devreye embriyonun dondurulması işlemi giriyor. Elbette bu durumda tedavi için ayrılması gereken bütçenin bir miktar daha yüksek olabileceğinin de bilinmesi gerekiyor.

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgilerden bizlere ulaşabilirsiniz.

Cep Tel: 0532 325 30 08
Asistan Tel: 0535 761 60 97
Mail: dr.ismetyildirim@hotmail.com

CategoryTüp Bebek
Yorum Yap

*

Your email address will not be published.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır

Bu web sitesinde yazılan bütün yazılar bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Hiç bir şekilde tanı veya tedavi yerine geçmemektedir.

SEO Hizmeti: Ömer Özkoca

Call Now ButtonBize Ulaşın