Vajinal Estetik

Vajinal Estetik

Vajinal genişlik, çiftler arasında cinsel problemlerden biridir. Vajina ile penis arasındaki uyumsuzluk, her iki partnerde orgazm konusunda sorun yaratacaktır. Vajina genişlik açısından kişisel farklılık göstermekle beraber genellikle doğum yapmamış bir kadında iki parmağın girimine müsaittir. Vajinada arka ve ön duvarda boylamasına mevcut katlantılar genişlemeyi arttırır. Vajina boyu ise ortalama 7-9 cm kadardır. Yine Vajinada enlemesine mevcut birçok katlantı boyda uzamayı sağlar.

Aşağıdaki durumlarda vajinada genişleme olur:

  • Bazı kadınlarda doğuştan vajina büyük olabilir,
  • Doğum sayısının fazla olması vajinada genişlemeye yol açar,
  • Doğumda yırtılma olması ve usulüne uygun dikilmemesi vajinada genişlemeye yol açar,
  • Doğum sonrası dikişlerde açılma olması vajinada genişlemeye yol açar,
  • İri bebek doğurma,
  • Yaşın ilerlemesi ile beraber vajinada elastikiyet kaybı olması vajinada genişlemeye yol açabilir.
  • Vajinal genişlik ile beraber genellikle idrar torbasında ve barsaklarda da vajinaya doğru sarkma meydana gelir. İdrar torbasında sarkma idrar kaçırma, sıkışma vb. gibi problemler ortaya çıkarabilir. Vajinal genişleme aynı zamanda ilişki esnasında vajinada ıslanmayı engeller ve problemi iyice arttırır.

Vajinal genişleme ve buna bağlı cinsel problem varlığında yapılması gereken basit bir cerrahi operasyon ile vajinayı daraltmaktır. Genel anestezi altında Vajinanın arka duvarından boylamasına bir parça çıkarılarak kesik kenarlar birbirine dikilir. Yarım saatlik bir işlem olup, hastanede yatmayı gerektirmez. Uygun ağrı kesici kullanımı ile rahatlama sağlanır.

Vajina daraltma ameliyatı nedir?

Vajina darlığının genişlemesi, vajinadaki esnekliğin azalması cinsel işlev bozukluklarına yol açar. Özellikle kadınlarda orgazm problemlerine sebep olan bu durum; his kaybını da beraberinde getirir. Genişleyen vajinaların eski sıkı formunu geri kazanması için vajinal daraltma operasyonu uygulanmaktadır.

Vaginoplasti (vajinoplasti) nedir?

Vajina sıkılaştırma operasyonları vajinoplasti (vaginoplasti) ameliyatları olarak ifade edilir. Bu operasyon; vajinanın doğumsal olarak görüntü olarak ya da genişlik açısından sorunlu olmasını düzelten ameliyatlardır.

Vajina daraltıcı ameliyatlar hangi amaçla yapılır?

Cinsel haz ve cinsel tatmin amaçlı, Vajinoplasti- Perinoplasti operasyonu geçiren kadınların %85’i cinsel hayatlarının operasyondan önce kalitesiz olduğunu ifade eder. Yapılan istatistiksel araştırmalar; bu ameliyatlar sonucunda kadınların %95’inin orgazm olabildiğini ve cinsel tatminsizliklerinin giderildiğini belirtmiştir. Vajinal estetik operasyonları cinsel ilişkide alınan hazzın artmasını sağlar. Vajina daraltıcı ve vajina sıkılaştırıcı ameliyatları esas itibari ile gevşek ve genişlemiş vajinayı sıkılaştırmak amacıyla uygulanır. Bu sayede vajinada eski esneklik geri kazandırılır ve hem erkek, hem de kadın ilişkiden haz almaya başlar.

İlişkide vajina içinden çıkan seslerin giderilmesi

Deforme olmuş ya da doğumsal olarak geniş olan vajinalar, ilişki sırasında hava aldığı için ilişkide çeşitli seslerin çıkmasına yol açar. Bu durumda da çiftin konsantrasyonu bozulur ve kadın cinsellikten soğuyabilir. Yapılan operasyon sayesinde bu seslerin çıkması engellenir.

Özgüven ve cinsel ilişkide orgazm artışı

Yapılan vajinal estetik operasyonları, kadınların kendine olan güveninin artmasını sağlar. Bu sayede cinsel ilişkiden alınan gaz artar ve orgazm olmak kolaylaşır. Bununla beraber, evliliklerin bağı güçlenir.
Kadının vajinasından memnun olmaması, cinsel işlev bozuklukları yaşamak; depresyona, güvensizliğe, orgazm olamamaya, cinsellikten soğumaya sebep olabilir. Vajina sıkılaştırıcı ameliyatlar, cinsel işlev bozukluklarını gidermekte ve estetik açıdan kadını tatmin edecek bir görünüm sunmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devlet Hastanesinde Kürtaj

Devlet hastanesinde kürtaj yapılır mı? Devlet hastanesinde kürtaj yapılırmı? Türkiye’de kürtaj işlemi yasaldır …

kurtaj-riski-artiyor

Gebelik Haftası İlerledikçe Kürtajın Riski Artıyor

Kürtaj Riski Artıyor Kürtaj riski artıyor: Gebeliğin büyümesine bağlı olarak kürtaj işlemi zorlaşmaktadır. Özellikle …

cinsel-yolla-bulasan-hastaliklar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir? Cinsel yolla bulaşan hastalıklar:Özellikle multi partnerli ilişkilerde ve …