Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Vajine estetiği nasıl yapılır

Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Genital estetik nasıl yapılır? Sosyokültürel seviyenin artması ile beraber son yıllarda, ülkemiz de estetik ameliyatları fazlasıyla yapılmaktadır. Özellikle doğum yapan kadınlarda genital bölgede meydana gelen değişiklikler sıkıntıya sebebiyet vermektedir. Ayrıca doğuştan gelen sebeplerde de genital yapı istenildiği gibi olmayabilir. Bu tür hoşnutsuzluk durumların da ise, kadınlar genital estetik operasyonlar için jinekologlara başvurmaktadırlar.

Genital estetik hem vajinanın daraltılması hem de dış bölgenin (dudakların) düzeltilmesi şeklinde yapılmaktadır. İlaveten normal doğuma bağlı olarak idrar kaçırma problemi olan kadınlarda, farklı düzeltici yöntemler de kullanılabilmektedir. Normal doğum sonrası vajina da meydana gelen genişleme çoğu kadın için problem teşkil etmektedir. Yaklaşık 1 saatlik operasyon ile bu tür bir problem düzeltilebilmektedir.

Genital estetik nasıl yapılır sorusu vajinal estetik ihtiyacı duyan ya da genital estetik türleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kadınların en çok merak ettikleri sorulardan biridir. Genital estetik nasıl yapılır sorusundan önce bilinmesi gereken asıl önemli konu genital estetiğin ne olduğudur.

Vajina Estetiğine Hangi Durumlarda Başvurulur?

Vajina estetiğine hangi durumlarda başvurulur

Vajinal estetik, kadınlarda sıklıkla yapılan bir operasyondur ve ameliyatın yapılması için birden çok neden sayılabilir.  Vajinal şekil bozuklukları, genital bölgenin şeklini beğenmeme gibi durumlarda vajina estetiği ameliyatına başvurulur. Estetik operasyon denilince akla ilk olarak dış görünüş gelir. Ancak bir kadının en mahrem bölgesi olan genital bölgede doğum, yaşlanma vs. gibi durumlardan kaynaklı meydana gelen ya da doğuştan var olan bir şekil bozukluğu, kadını psikolojik olarak olumsuz etkiler.  Toplumda yer alan tabular nedeniyle yüzyıllarca bu konu hakkında sessiz kalan ve de yapılan işlemleri gizli tutmak isteyen kadınlar, genital estetik nasıl yapılır diye merak eder. Genital estetik ameliyatı olanlar, operasyon sonrasında kendilerini çok daha güzel hissettiklerini dile getirirler.

Cinsel organını ayna karşısında inceleyen ve kendisini estetik ve çekici bulmayan hemen her kadın hayatının bir döneminde vajinal estetik yaptırmayı düşünmüş olsa da çoğu zaman bu düşünceleri kendi içlerinde yaşamayı bile reddeder ve konuyu kulak arkası ederler. Vajinal estetik yaptırmaya karar verdiklerinde ise çoğunlukla yaşadıkları sorunları, hissettiklerini hekim ile paylaşırken dahi zorluk çekerler.

Kadınların genital organlarını beğenmemeleri nedeniyle yaşadıkları estetik ve fiziksel kaygısal durumlar cinsel hayatlarının da olumsuz etkilenmesine neden olur. Vajina da her organ gibi yıllar içinde deforme olabilen bir organdır. Deformasyon sonucunda ise cinsel organın biçimi bozulabilir, renk değişiklikleri (özellikle de vajinal bölgenin kararması) gibi sorunlar meydana gelebilir.

Genital estetik nasıl yapılır ise yapılsın sonucunda cinsel hazzı arttırmaya fayda sağlar ve cinsel doyumu ulaşan bir kadın hem çok daha mutlu olur hem de partnerinin karşısında kendisini çok daha fazla özgüvenli hisseder.

Vajina Estetiği Neden Yapılır?

Genital estetik nasıl yapılır sorusunu cevaplamaya başladığımızda öncelikle genital estetiğin ne olduğundan bahsetmiştik. Şimdi de genital estetik nasıl yapılır sorusunu doğru anlamak için genital estetiğin neden yapıldığını doğru anlamak gerekiyor.

Genital Estetik Şu Sebeplerden Dolayı Tercih Edilir

  • Gebelik ve doğum esnasında kalıcı hale gelen esneklik dolayısıyla oluşan şekil bozukluğu,
  • Bazı kadınlarda görülebilen ve doğuştan küçük dudakların asimetrik olması,
  • İç dudağın dış dudaklardan taşması,
  • Zorlu geçen doğumlarda vajina dışına uygulanan kesinin sinirlere verdiği zarar nedeniyle kadının cinsel ilişkide tatmin olamaması,
  • Rahim sarkması ve buna bağlı idrar tutamama gibi durumlarda genital estetik yapılarak şikâyetler ortadan kaldırılabilmektedir.

İç Dudak Küçültme (labioplasti) Ameliyatı

İç dudak küçültme ameliyatı

İç dudak sarkması sorunu ile karşı karşıya kalan kadınlar zaman içerisinde ciddi sıkıntılar yaşayabilmektedir. İç dudaklar, kıvrımlı bir yapıya sahiptir ve klitorisin üzerinden genişlemeye başlayarak arkaya doğru uzanır. Vajina ağzı kenarlarına gelindiğinde incelerek kaybolan iç dudaklar, ayakta iken dış dudakların içine girerler ve kaybolurlar. Normal bir iç dudak yapısı bu şekildedir ve ayakta iken dış dudaklardan dışarıya sarkma yapmaz.

İç dudakların büyük olması durumunda sarkma meydana gelmesi durumunda estetik görünümün bozulur. Ancak bu gibi bir durumda sorun sadece estetik açıdan değerlendirilemez. Dışarıya sarkan iç dudaklar, iç çamaşırına değerek sık sık tahriş olur ve meydana gelen yaralar sürekli olarak enfeksiyona neden olarak istenmeyen sonuçlara davetiye çıkartır. Genital estetik nasıl yapılır sorusunu bu gibi estetiksel sorunlar ile birlikte sağlık sorunları olan kadınlardan da çok sık duyarız.

Vajina organının toplumsal olarak Türkiye’de konuşulmayan, konuşulmasından çekinilen bir organ olması da genital estetik nasıl yapılır sorusunun uzun yıllar boyunca kadınların bazen kendi aralarında konuşabildiği bazen de susmayı tercih ettiği konulardan biri olmuştur.

Vajina iç dudak sarkıklığı nasıl geçer sorusuna sıklıkla gerçek dışı türlü cevaplar verilse de tahrişin engellenmesi ve hastanın tüm sorunlarını çözülebilmesi için yapılabilecek tek şey iç dudak küçültme ameliyatıdır. İç dudak estetiği yaptıranlar ameliyat sonrasında sarkmadan kaynaklı tüm problemleri geride bırakmış olurlar.

Bazı kadınlarda doğuştan ya da sonradan meydana gelen iç dudak asimetrileri de yine genital estetik ameliyatı yapılarak düzeltilebilir. İç dudak renginde kararma için yapılan ameliyatlar da vajinal estetik sonrası hemen hemen her operasyon sonrasında olduğu gibi yine yüz güldüren sonuçlar alınmasını sağlar.

İç Dudak Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır sorusu da genital estetik nasıl yapılır sorusunun bir alt başlığıdır. Operasyon yaklaşık olarak 30 ila 40 dk. aralığında sürer. Ameliyat için en uygun dönem adetin bitiş dönemidir. Ameliyat esnasında hastanın tercihine göre lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanır ve hasta işlem esnasında herhangi bir acı ya da ağrı duymaz. Ancak lokal anestezi ile işlem yapılacaksa anestezik madde iğne ile vajina derisine zerk edilirken hafif bir acı hissi oluşabilir ve bu acı sadece birkaç saniye sürer.

İç dudak ameliyatı sonrası cinsel ilişki yaşamak için hastanın 3-4 hafta kadar beklemesi gerekir ancak hasta operasyondan sonraki gün ayakta duş alabilir. İç dudak küçültme ameliyatı esnasında aynı zamanda vajen daraltma ameliyatı da yapılabilmektedir.

Vajina Daraltma (vajinoplasti) Nedir?

Vajina daraltma nedir

Vajina daraltma ameliyatının amacı cinsel tatminin artırılmasıdır. Eşler arasında yaşanan cinsel tatminsizlik sorunu vajinoplasti ile tamamen düzeltilebilmektedir. Vajina daraltma ameliyatı da diğer genital estetik ameliyatları nasıl yapılır sorusu gibi sıkça merak edilir. Özellikle hastaların en çok merak ettikleri konu vajina daraltma ameliyatı sonrası olmaktadır. Ameliyat lokal anestezi veya hafif genel anestezi yapılır, 30 dakika ila 1 saat arasında bir sürede tamamlanır.

Vajina Genişlemesi Neden Olur?

Vajina neden genişler gibi bir sorunun birden çok cevabı bulunur. Vajina genişlemesine neden olan etmenler arasında doğum sayısı, normal doğum sırasında meydana gelen doku yırtılmaları, epizyotomi yani doğum kesisinin iyileşmesi esnasında oluşan ve vajina yapısında meydana gelen hasarlar vajinada genişleme ve gevşeme gibi sonuçlara neden olur. Yaşlanma sürecinde kas dokuda meydana gelen sarkmalar, gevşemeler de vajinanın genişlemesi nedenleri arasında yer alırken bazı vajinalar da doğuştan geniş olabilir. Vajinal estetik ameliyatı ile vajina genişlemesi, vajinada şekil bozuklukları gibi tüm sorunlar tedavi edilebilmektedir.

 

Genital estetik fiyatları için tıklayınız

Detaylı bilgi için İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan Kürtaj merkezimizi arayabilirsiniz.

dr.ismetyildirim@hotmail.com
0532 325 30 08

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hamilelikte kist

Hamilelikte Kist Neden Olur? Tedavisi Nasıldır?

Hamilelikte kist oluşumunun görülme sıklığı % 5 – 10 düzeyindedir. Özellikle yumurtalık kistleri gebelik …

Kadınlarda mastürbasyon

Kadınlarda Mastürbasyon Yapmak Zararlı mı?

Kadınlarda mastürbasyon kişinin cinselliği kendi kendine yaşaması ve cinsel doyuma ulaşmak için yapılan eyleme verilen …

Lokal Anestezi ile Kürtaj Yapılır mı?

Lokal anestezi ile kürtaj istenmeyen gebelik durumunda bebeğin anne karnından tahliyesinin lokal anestezi ile gerçekleştirildiği …