2019 Kürtaj Fiyatları Ne Kadar?

2019-kurtaj-fiyatlari

2019 Kürtaj Fiyatları Ne Kadar?

2019 kürtaj fiyatları ülkemizde 10’haftaya kadar  kürtaj yapılabilmektedir. Bazı özel durumlardan dolayı 15-16 haftaya kadar sosyal sebepler ile kürtaj işlemi yapılabilmektedir. Gebelik yaşının büyüklüğüne göre 2019 kürtaj fiyatları değişiklik göstermektedir. Fiyatlar hastaneye ve kürtajı yapacak doktora göre de değişkenlik gösterebilir. Eğer gebelik şüphesi duyuyorsanız en yakın kadın doğum doktoruna gidip muayene olmanız gerekmektedir. Gebelik testleri bazen yanıltıcı olabilir, en doğru teşhisi size doktorunuz verecektir.

Kürtaj Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kürtaj fiyatları gebeliğin büyüklüğüne göre değişmektedir. Genel olarak 4 ile 6 hafta arası gebelik 2019 kürtaj fiyatları ortalama 1.500 TL, 6 ile 8 Haftalık gebelik kürtaj fiyatı ortalama 1.750 TL, 8-10 haftalık gebelik kürtaj fiyatı ise ortalama 2.000 TL’dir. Hastanın sosyal durumu, doğurganlık durumu, dahili bir hastalık durumu, kan uyuşmazlığı mevcudiyeti vb. gibi durumlarda fiyatlarda artış ve azalmalara sebebiyet verebilir. Verilen fiyatlar hastane ortamında genel anestezi altında yapılan kürtaj işlemlerinde uygulanır.

Büyük Gebeliklerde Kürtaj İşlemi

10’haftadan büyük gebeliklerde kürtaj işlemi Türkiye’de yasaktır. Ancak bazı sosyal sebepler, mahkeme kararı, bebekte gelişimsel bir anormallik mevcudiyeti, anne de gebeliğe uygun olamama durumu kürtaj için uygun sebepler olabilmektedir. Büyük gebeliklerde kürtaj teknik olarak biraz daha farklılık göstermektedir. Rahim ağzına düzenli aralıklarla koyulan bazı ilaçlar rahim ağzında yumuşamaya ve açılmaya sebebiyet verir. Rahim ağzının yeteri kadar açıldığı düşünüldüğünde, gebe hastane ortamında anestezi altında kürete edilir. Büyük gebeliklerde kürtaj işleminde risk küçük gebeliklere göre daha fazla olabilmektedir. Tecrübeli ellerde yapılması ve medikal açıdan oldukça yeterli hastanelerde yapılması önemlidir. İşlem sonrası hastanın 1-2’saat takip edilmesi, kanama kontrolü ve antibiyotik tedavisi önemlidir.

Büyük Gebelik Kürtaj Fiyatları

10 ile 15 hafta arası gebelik kürtajların da ortalama fiyatlar değişmektedir. Lakin belirtmemiz gerekir ki yasal olarak 10 hafta olduğu için 10 hafta üstü büyük gebelikler yalnızca özel durumlarda ve sosyal sebeplerde yapılmaktadır.

 

Kürtaj sonrası duş ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Konu ile alakalı dış bağlantılar:
https://www.saithalil.com/2019-kurtaj-fiyatlari-ne-kadar/

Detaylı bilgi için İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan Kürtaj merkezimizi arayabilirsiniz.

dr.ismetyildirim@hotmail.com
0532 325 30 08

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kızlık Zarı Zedelenmesi

Kızlık Zarı Zedelenmesi ve Kanaması Nasıl Olur?

Kızlık zarı zedelenmesi ile kızlık zarının yırtılması belirtileri benzerdir bu nedenle de sık sık birbiriyle …

AMH Hormonu

AMH Hormonu Testi (Anti-Müllerian Hormon)

AMH Hormonu: Yumurtalık, tüpler, rahim, rahim ağzı ve vajina gibi kadınlık organlarının bulunduğu kanala müller …

Yumurtalık Kanseri Nedir

Yumurtalık Kanseri Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Yumurtalık kanseri: Normal vücut hücreleri büyüme, bölünme ve kontrollü çoğalma yetisine sahiptir. Bazen hücrelerdeki …